2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Ben veriyorum kimyon suyu Dr nurse harveys sruo verdi ıcınde kimyon, dereotu ve nane yagı var bebegim almadı ama bizde g az cıkarıyor ama kaka yapmıyor sorun orda, 2 gun oldu kaka yapmıyalı geceleri sancıdan durmuyor kafayı yemeye az kaldı 🤪
Popo uyarma olmuyorsa minnacık fitil yapıyorum ben.2 günden sonra kaka yapmayınca huysuzluk başlıyor çünkü alışır falan diyorlar ama kızımdada aynısını yapmıştık hiç bişe olmadı.zor valla gazı ayrı kakası ayrı hele erkek bebekse çişi ayrı zor zira daha 36günlük ama yatakodasının yatağa kaç kere fışkırttı çişi sayamadım🤣benim kıza alışkın olmamdan hallice saniyede etraf çiş oluyor.napalım evlatlarımız için çekcez artık ,sabır diliyorumm

Canım kolay gelsin tabikide normal ama şırınga ile vermek çok yorucu değilmi zaten zorlu bir süreç.
Yani eğer takıntın yoksa çevre baskın yoksa ver biberonla sağıp.
Yani ben ilk çocugumda kendimi gereksiz yormuşumda kimse engüzel zamanları extra yorucu şeylerle geçirsin istemiyorum belkide ondan.
Tabiki kendi kararın umarım herşey gönlüne göre olur😍
Çevre baskısı umrumda değil ilk çocuğum biberon yüzünden beni emmedi hiç tüm çabam ondan

Şehir efsanesi 😊🙈 40 biter 3 ay başlar 😊
Şaka bir yana değişen vardır elbet. Biz görmedik onu. Ama 3 4 ay sonrası düzeliyor biraz daha. Özellikle gaz olayı. Dönmeye başlıyor hareketleniyor falan. Gaz sorunu kalmıyor pek.
Herkes diyor 40 çıksın rahatlarsın kimisi de 4. Ay bitince normale döner diye bakalım her bebek farklı nasıl olacak bizimki 😬

Kızlar bebeğim uyumuyor , uykuusu var ama uyumuyır sürekli memede kalmak istiyor memedeykende ağlıyor kendini kasıyor en başından beri gaz sorunumuz var zaten neyapacağımı bilmiyorum

Herkes diyor 40 çıksın rahatlarsın kimisi de 4. Ay bitince normale döner diye bakalım her bebek farklı nasıl olacak bizimki 😬
Bizim kızımda en azı 3.,4. Aydı 😬 uyku gerilemesi, meme reddi, atak dönemi, ağlama krizleri, kabızlık 🤦🏻‍♀️ kabus gibiydi ama ne zaman 5 aylık oldu Ohhh dedik günden güne iyiye gitti. Ama her bebekte değişen şeyler bunlar

Gümüş kapaklar sizdiriyormu sütü. Ben içinde tutacak saniyordum silvernurse aldim bugün ama sizdirdi

Sizdiriyor icine muhakkak sutyene ped yapistirmam gerekiyor ben ki hic sutyen sevmeyen biri olarak mecburen sutyenle geziyorum yoksa gumus kalakta goguste kalmiyor sutte sızıyor alistim artik sabah aksam kapak arti gogus pedi takiliyorum yine sizinca siziyo ama

Kızlar bebeğim uyumuyor , uykuusu var ama uyumuyır sürekli memede kalmak istiyor memedeykende ağlıyor kendini kasıyor en başından beri gaz sorunumuz var zaten neyapacağımı bilmiyorum
Canim yotubeda gaz massjlari var onlari dene kiraz cekirdegi isitip koy havlu isitip koy ayaklarimi sicak tut ov ve herseyden once beslenmene cok dikkat et sut ve sut urunleri tuketme peynir tuketceksen keci peyniri tuket inek sutunden yapilan seyler tuketme ya da laktozsuz al probiyotik ic simdilik aklima gelenler bunlar

Popo uyarma olmuyorsa minnacık fitil yapıyorum ben.2 günden sonra kaka yapmayınca huysuzluk başlıyor çünkü alışır falan diyorlar ama kızımdada aynısını yapmıştık hiç bişe olmadı.zor valla gazı ayrı kakası ayrı hele erkek bebekse çişi ayrı zor zira daha 36günlük ama yatakodasının yatağa kaç kere fışkırttı çişi sayamadım🤣benim kıza alışkın olmamdan hallice saniyede etraf çiş oluyor.napalım evlatlarımız için çekcez artık ,sabır diliyorumm
B En acamıyım canım nasıl yapıcam popo uyarmayı, cıs bizimde oldu yatak 😄 yarın bizimde Dr kontrolu var fitil kendim alıp kullanmak istemedim, zeytinyağ degdırdım agzına bana ısın demiyor gaz cıkıyor agızdan popodan ama 2 gundur kaka yok morelım bozulup normal mi onuda bilmiyorum 4 defa mamada veriyorum 30 cc sutun var ama sulu rengi beyaz sarımsı degıl sureklı emme ıstıyor o yuzden doyurmuo sanırım

Canım kolay gelsin tabikide normal ama şırınga ile vermek çok yorucu değilmi zaten zorlu bir süreç.
Yani eğer takıntın yoksa çevre baskın yoksa ver biberonla sağıp.
Yani ben ilk çocugumda kendimi gereksiz yormuşumda kimse engüzel zamanları extra yorucu şeylerle geçirsin istemiyorum belkide ondan.
Tabiki kendi kararın umarım herşey gönlüne göre olur😍
Bizde şırıngayla veriyorduk yorulduk artık biberona geçtik.

Kızlar bebekleriniz sürekli meme arıyor mu?
Bizimkinin kuş gibi ağzı açık hep elini falan emmeye çalışıyor.
Emziremediğim için onu öyle görünce vicdanen çok rahatsız oluyorum.
Emzirme yastığı aldım biraz daha rahat ettik.

Sizdiriyor icine muhakkak sutyene ped yapistirmam gerekiyor ben ki hic sutyen sevmeyen biri olarak mecburen sutyenle geziyorum yoksa gumus kalakta goguste kalmiyor sutte sızıyor alistim artik sabah aksam kapak arti gogus pedi takiliyorum yine sizinca siziyo ama
Tesekkur ederim😊 bende bir an benim aldigimda problem var sandim

Kızlar bebekleriniz sürekli meme arıyor mu?
Bizimkinin kuş gibi ağzı açık hep elini falan emmeye çalışıyor.
Emziremediğim için onu öyle görünce vicdanen çok rahatsız oluyorum.
Emzirme yastığı aldım biraz daha rahat ettik.
Birazda annenin kokusunu ariyor bebek. Mesela bebegime mama verdigim öğünlerde baya bir tok olmasina ragmen yinede emip gögsumde uyuyakalmak istiyor

Bebeği emzikle uyutmak sakıncalı mi? Bebeğin gaz sancısı var tok olsada devamlı uyanıp kucağımda uyumak istiyor ama emzik verince uyanmıyor devamlı emiyor sakıncalı mi bilmiyorum 🤦‍♀️

Benimkindede vardi fazla sicakladimi oluyor kisa kollu giydiriyorum artik klimayida acik tutuyorum devamli gecti sicagi sevmiyor benim kizceler birde yuzune sut veya kusmuk falan geldimide oluyor silerseniz fayda etmiyor suyla yikamak gerek her defasinda
Evt canim sicaktan oluyormus hemsiresingeldi bebegimin bugun ona gosterdim..yuzunu bn siliyorum ama tam gecmedi halen😕

X