2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
B En acamıyım canım nasıl yapıcam popo uyarmayı, cıs bizimde oldu yatak 😄 yarın bizimde Dr kontrolu var fitil kendim alıp kullanmak istemedim, zeytinyağ degdırdım agzına bana ısın demiyor gaz cıkıyor agızdan popodan ama 2 gundur kaka yok morelım bozulup normal mi onuda bilmiyorum 4 defa mamada veriyorum 30 cc sutun var ama sulu rengi beyaz sarımsı degıl sureklı emme ıstıyor o yuzden doyurmuo sanırım
Canım pişik kremi ile tırnaksız şekilde hafif parmak ucunu makat içine minnacık gezdir içinde.bunu iki üç kere tekrarla.

Kızlar bebeğim uyumuyor , uykuusu var ama uyumuyır sürekli memede kalmak istiyor memedeykende ağlıyor kendini kasıyor en başından beri gaz sorunumuz var zaten neyapacağımı bilmiyorum
Hepimizde aynı sorun delirecem bende dün gece sabaha kadar ağlamış memeye yapışmış ağlamış gazı vardı okadar acı çekiyordu ki biseyde gelmiyor elimizden of ya 😭

Kızım öyleydi beş dakikadan fazla emmezdi ama kilo alımı normaldi şimdi oğlum iki memeyide toplamda yarım saat emiyor halada memeyi bırakmayı istemiyor onunda kilo alımı güzel bebekten bebeğe değişiyor bu durum ikiside benim çocuğum ikisinde de süt benim sütüm ama çok farklılar birde bebekler biraz büyüdüklerinde daha kısa sürede emip sütü bitirebiliyorlar sizin bebiş biraz büyümüş kısa sürede daha çok süt içiyor olabilir

Allah kolaylık versin benim kız büyük olmasına rağmen bensiz uyumuyor yaptığım birşeyde yok odasında kanepede oturup Spotify den masal açıyorum sadece babasida aynısını yapıyor ama kıskançlık başladı bizde oğlan aglamasa uyutmak sorun değil ama ağlayınca kızda bir türlü uykuya gecemiyor sabah okul için erkek kalkması gerekiyor
Bugün karnı tok olunca biraz tutmaya başladı emziği bizde de avent free flow var kızım hemen kabul etmişti çok rahat etmiştim birde biz çok uzun yol yapıyoruz yolculukta kurtarıcı oluyordu yine aynı modelini aldım bibs baya büyük gibi birde her ay yeni emzik almakta bı dert çabuk deforme oluyormuş uykuya geçerken emzik alsa yeter valla yoksa meme ağzında uyumaya alıştımi onun sonu gelmiyor malesef arkadaşımın oğlu birbuçuk yaşında gece sürekli göğsü açık birlikte yatiyorlamis sürekli meme ağzında uyuyor diyor o duruma düşmek istemiyorum açıkçası bizde insanız ve kaliteli uyku uyumamiz gerekiyor

Kızım emzikte aldı biberonda kullandı ama 28 ay emdi çocuktan çocuğa değişiyor bu işler 4. ay gibi meme reddi yasadik bir ay kadar sürdü ama arkadaşımın oğlu biberonda emzikte kullanmamasina rağmen aynı sorunu yaşadı 3,5 -4 ay gibi bebeklerde meme reddi yaşana biliyor bebekler dış dünyayı keşfetmeye başlıyor emmektense keşfetmek daha çok ilgilerini çekiyor
İşte o benim sabaha kadar iki memede açık halde. Bir ona geçer bir ötekine. Bağımlılık noktasında olduğu için ne kendi doğru düzgün uyudu ne beni uyuttu. Sürekli ağzındaydı artık canım acıyordu çekmesinden.emzirmenin en kötü kısmı benim için. 21 aylıkken geceyi kesene kadar böyle sürdü uyku bilmedim. Yine aynısı olmasın istiyordum ama kızım da almıyor emzik.
Bu defa daha erken keseceğim inş gece beslenmesini.

Sarılık değeriniz kaçtı acaba bizimde doymayınca mama veriyorum az gelince kızıyor biberona alışır diye emzirmeye çalışıyorum aklım sarılık artarmı böyle olunca onda.
15 di cnm.bende biberon verdim ama silikon meme ucuyla emziriyorum.ama tam cekemiyor sagiyorum o yuzden.sarilik arttigini anlarsin cnm rengi degisiyor cocugun.artarsa mecbur veriyorsun mama ve biberon zaten.

Selam arkadaşlar. Bebeklerinizin emme süreleri nasıl? Bizim her gün farklı oluyor. Ama bu ara 5-10 dk emip uyuyakalıyor diğer memeye geçemiyorum bile. Doymasa ağlar diyorum ama uyku daha tatlı geliyor da olabilir sürekli aklımda doydu mu doymadı mı düşüncesi var
Benim en başından beri öyle. Geceleri özellikle 5-10 dakika emip bırakıyor. Başlarda çok üzülüyordum, zorluyordum uyandırıyordum emsin diye. Ağlıyordum az emiyor aç kalacak çocuk diye. Öyle 20 dk bir meme 20dk diğer meme emzirenleri duydukça aşırı üzülüyordum. Sonra baktım kız mutlu, gayet güzel kilo alıyor, çişini kakasını yapıyor neden eziyet ediyorum kendime dedim. O nasıl istiyorsa öyle olsun. Sarılığı yok, kilo sorunu yok, ne zaman ne kadar isterse o kadar emsin dedim. Şimdi bazen saate başı bazen 2 saatte bir kendisi uyanıyor emmek için. 10-15dk emiyor bazen sadece 5 dk emip uyuyor. Hiç zorlamıyorum gazını çıkartıp yatırıyorum geri. Aç kalırsa uyanır zaten diyorum. Gündüz yarım saate yakın emdiği oluyor ama keyif için tamamen anlıyorum.

İyi geceler güzel anneler
İki çocukla kendime bile zor yetişiyorum, buralara pek bakamıyorum.

Okuduğum kadarıyla genel olarak hepimiz aynı süreçlerden geçiyoruz.
Bizde de memede uyku var, kucakta uyku var, yatağa koyduğumuz anda çivi batmış gibi ağlıyor 😬
Beşiğinde yatarsa bile mutlaka biri sürekli sallayacak ki uyusun.

Gaz sancısı çok fena, sürekli ıkınıyor mosmor oluyor çok üzülüyorum. Sadece emerken ve derin uykudayken ıkınma sesi gelmiyor, bu sesleri duymaktan psikolojim bozuldu artık, sürekli canı yanıyormuş gibi sesler çıkarıyor 🙁

Gündüz uykusu nerdeyse hiç yok, kendimi geçtim de kızımla bile ilgilenemiyorum, bu durum da psikolojimi etkilemeye başladı. Hiç istemesem de kaynanamı çağırdık, en azından bebeğe o bakar ben de büyükle ilgilenirim diye düşündüm bakalım nasıl olacak, yarın eşim almaya gidecek.

Yüzdeki kırmızı lekeler bizde de var, hatta kafasının içinde bile bir sürü var. İlk kızım alerjik olduğu için bunu böyle görünce hemen diyete başlamıştım. Dün Sivas’taki Osman Gönülalan’a gittik, alerji olmadığını söyledi. Yenidoğan aknesi dedi. Gereksiz diyetler anneyi yorar diyet yapmayın dedi.

Yarın 1.ay aşısı var. 1 aylıkken rutin göz muayenesi de önerilmişti, ona da ilk uygun zamanda götürcez.

Bizden haberler böyle 😊
Yazamasam da takipteyim hepinizi 🌸
İnşallah sağlıkla huzurla bu süreçleri atlatırız

Ah canim bende hic dinlenemedim bebegim 9 gun kuvezde kaldi hergun sabah 12 den aksam 8 e kadar yanindaydim..surekli koltukta oturmaktan oldu diye dusunuyorum..bnde a.kesici aliyorum..bazen cok zorluyor
Kesinlikle oturmaktan olmuştur canım.
Benim kızım da bir hafta kaldı, o merkezdeki hastanede yattı biz ilçedeyiz.
Her gün bir saat gittik bir saat döndük. Süt götürdüm, iki dk görüp geldik.
İlk haftsm böyle yıpratıcı geçti, evde de bir kızım daha olunca pek dinlenemedim. Sonuç olarak bir ay olmasına rağmen hala dikiş ağrısı çekiyorum 😥
İnşallah çabucak toparlarız

Benımde oyle sutun sulu doymaz bebek dediler morelım bozuldu 15 gunlukuz bız

Bu genelde çok söyleniyor ama benim takip ettiğim emzirme danışmanları da bunu reddediyor. Süt süttür az yararlı çok yararlı diye bir şey olmaz diyorlar.
Her memeye 15-20şer dakika ayırıp emzirmek de olmaz bebeğe bırakın diyorlar.

İlk kızımda emzirirken gözüm saatte takip ederdim, kendime eziyet etmişim.
Şimdi açıyorum sevdiğim bir diziyi, onu izlerken kaç dk emmiş hiç bakmıyorum bile.

Kilo olarak da dün kontrolde doğum kilosunun üstüne 900 gr almış göründü, doktor çok iyi dedi. Demek ki sulu da olsa sütüm yaramış :)

Benımde oyle sutun sulu doymaz bebek dediler morelım bozuldu 15 gunlukuz bız
Ama saçmalıyor bu millet de ha, inek miyiz ki biz sütümüz yağlı kaymaklı olsun 🤦🏻‍♀️ sen bakma onlara canım, vücudun tamamen bebeğin ihtiyacına göre üretiyor sütü. Bebeğin tükürük salgısı memede ki kahverengi kısımdan vücuda girerek bebek hakkında bilgi veriyormuş anne vücuduna ve bu şekilde bebeğin ihtiyacına göre süt ayarlanıyormuş. Eğer süt çok suluysa demekki bebeğin o ara suya ihtiyacı var. Ki zaten insan sütü bol sulu olur 😅

Bu genelde çok söyleniyor ama benim takip ettiğim emzirme danışmanları da bunu reddediyor. Süt süttür az yararlı çok yararlı diye bir şey olmaz diyorlar.
Her memeye 15-20şer dakika ayırıp emzirmek de olmaz bebeğe bırakın diyorlar.

İlk kızımda emzirirken gözüm saatte takip ederdim, kendime eziyet etmişim.
Şimdi açıyorum sevdiğim bir diziyi, onu izlerken kaç dk emmiş hiç bakmıyorum bile.

Kilo olarak da dün kontrolde doğum kilosunun üstüne 900 gr almış göründü, doktor çok iyi dedi. Demek ki sulu da olsa sütüm yaramış :)
Ayyy ben de öyleyim 2.bebişde 🙈 tecrübeli olmanın rahatlığı. Bazen uzun emiyor bazen kısa. Saat filan gördüğüm yok.

X