2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Kızlar burnuna serum fizyolojik sıkınca öksürüp yutuyor bi zararı olur mu?
Bi daha sıkmaya cesaret edemedim.

atanamayanogretmen atanamayanogretmen canım 15 günlük kontrolde kilo alımı iyi ve sarılık olmadığı için saatli emzirmeyi bırakabilirsin dedi doktor..özellikle gece ışık açmadan emzir, gazını çıkar hemen yerine yatır gündüzleri de ışık da uyusun dedi..gece gündüz farkını öğrenmeleri için..açıkcası bende 2. Bebek olduğu için pek saatli emzirmedim 🤭 kan şekeri düşer mi dedim artık olmaz dedi

Eltimin ilk oğlu 6 yaşında, ikincisi iki aylık.
Onun ilk çocuğu böyle hep ağlıyormuş kucakta olmak istiyormuş uyumuyormuş. İkinci oğlu sakin bir bebek. Eğer ilki de böyle sakin olsaydı bu kadar beklemezdim dedi. Korktuğu için 6 yıl sonra anca cesaret edebilmiş 🤭
Bende de tam tersi oldu 😂 ilki sakindi hemen ikinciyi yaptık aldık boyumuzun ölçüsünü 😂😂
Bakalım bende gözümü karartıp dusunebilirim ama sanmıyorum çok zormuş 😀😀

Solunumu çok hızlıydı canım o yüzden aldılar, ilk üç gün solunum desteğinde kaldı sonra kendi kendine nefesini düzenlemeye başladı. Enfeksiyon için de tedavi alıyordu o yüzden bir hafta yattı toplamda.
Enfeksiyon değerleri de düzeldi ama ağızdan beslenemiyordu, beslenmesinin de düzene girmesini beklediler.
Çok stresli ve yıpratıcı bir süreçti 😥
Hala düşündükçe kötü oluyorum
Ah seni cok iyi anliyorum benm bebegimde 9 gun yatti neler cektim..Allahim bir daha yasatmasin bebeklerimize🤲🤲🤲

Gündüz bizde de pek düzen yok canım
Zaten çok uyuyan bir bebek de değil de işte denk gelir uyursa da üç saati bekliyorum genelde.
Bu gece de yine ben uyandırmadan kendi uyandı 😬

İlk kızımda kırkı çıkınca uyandırmayı bırakmıştım, gece 10-11 gibi son kez emerdi sabah 6ya kadar deliksiz uyurduk ne güzel
Bu bebe bizi mahvetti uykusuzlukta
Ayyy maşallah ne güzelmiş ilk bebek de. Benim bebek de gece bazen eklemeden 5-6 saat uyuyacak gibi ama zararı olur mu diye korkuyorum kaldırıyorum. İlk kızımdan kalan evhamlar var işte.

kızlar bebeğimin burnu genzi tıkanmış. otribebe ve serum fizuilojikle çektim burnu açıldı ama genzo hala tıkalı.3haftalik bengi hasta ettim diye içim ici mi yiyor. siz de tecrübeli anneyim. dün doktora götürmüştük göbek bağından alıntı geliyor diye. orda mi üşüttüm acaba.cok moralim bozuk. şimdilik sadece emziriyorum
Ateşi yoksa direk hasta diye düşünme canım. Burun tıkanıklığı hırılto bizimkinde de oluyor ara ara, doktor normal dedi. Velevki hasta bile olsa korkma bol bol serum fizyolojik ve bol bol emzirme ile çabuk iyileşiyor bebekler

Yo valla hiçte bişey olmadı ilk bebeğimdede yaptım ki doktorum bilinçli annelere tavsiye ediyorum yapabilcekleri için yanlış yapmıcakları için dedi.tabiki zorda kalmadıkça yapmıyoruz ,yinede herkes kendi doktor yada sağlıkocağı hemşiresi tavsiyesi olmadan hiçbirşey yapmasınlar
Merhaba bişi sormak istiyorum sizde de sanırım gebelik şekeri vardı bende insülin kullanıyorum kullanmazsanız şekerim 170 180 civari çıkıyor tok karnına sizin nasıl geçti gebeliğin sonlarına doğru sorun yaşadınız mı

Kızlar ne zamandır yazıcam unutuyorum. Biz 17 günlükken sünnet yaptırdık çok iyi oldu. Bir an evvel sünnet işini halledin derim erkek anneleri, ne kafar küçük olursa o kadar kolay oluyor. Bizim bebek kesildiğini bile anlayamadı ama 3 aylık bir bebek vardı o ortalığı yıktı ağlamaktan 😬
Ben de düşünüyorum yaptırmayı ama Kırklareli’ndeyim devlette yaptırmıyorlar. İlçede özel hasteneleri araştıracağım. Bebeği uyuştırmadılr değil mi. Süreci biraz anlatır mısın rica etsem

Kızlar sizinde bebekler sureklı memede durmak istiyor mu yadakucakta bugun huy degıstırdı uyumuyor sureklı meme, mafoldum resmen, bir saat uyuyor uyanıyor acemi an nelik cok zormus 😔

Kızlar sizinde bebekler sureklı memede durmak istiyor mu yadakucakta bugun huy degıstırdı uyumuyor sureklı meme, mafoldum resmen, bir saat uyuyor uyanıyor acemi an nelik cok zormus 😔
Benimki de son birkaç gündür böyle. 😑 İliğimi kuruttu resmen. Uyumuyor da, sürekli emmek istiyor.

30-40 günü dolduran arkadaşlar tünelin sonunda ışık var mi acaba. Azicik bizi yureklendirecek, motive edecek biseyler söyleseniz ne güzel olur. En azindan uykuya geçişi daha kolay oldu mu acaba sizde ya da emme aralari biraz daha artti mi?
Ne zaman daha seyrek emzirecegiz acaba biz bu bebeleri. Sirtim omuzlarım göğüslerim bebegi kavramaktan bileklerim bile cok ağrıyor.

30-40 günü dolduran arkadaşlar tünelin sonunda ışık var mi acaba. Azicik bizi yureklendirecek, motive edecek biseyler söyleseniz ne güzel olur. En azindan uykuya geçişi daha kolay oldu mu acaba sizde ya da emme aralari biraz daha artti mi?
Ne zaman daha seyrek emzirecegiz acaba biz bu bebeleri. Sirtim omuzlarım göğüslerim bebegi kavramaktan bileklerim bile cok ağrıyor.
Aynı şeyi düşünüyorum da daha çok yolumuz var galiba 🥺 3-4 ay diyorlar.

Aynı şeyi düşünüyorum da daha çok yolumuz var galiba 🥺 3-4 ay diyorlar.
Yapmayın 3-4 aya annelik iznim bitecek calismaya başlayacağım kismetse. Guzel gün gormeden azicik keyfini cikarmadan baslamayayim hemen çalışmaya 😔 şu an direkt tam zamanli emzirme işçisi gibi hissediyorum kendimi. Ben 40 günü dolduktan sonra belki biraz da midesi büyür, kendi toparlanir, emme refleksi güçlenir daha hizli bitiririz emzirme seanslarini falan diye düşünmüştum. Bu 40 günün manasi ne o zaman. Yirticam dağları enginlere sığmicam şimdi 😀

Bizim sürekli uyuyor uykuda emiyor bir haftayı geçti emiyor sadece yinede bazen de uyanıyor uyumuyor memede huysuzluk yapıyor atıyor aranıyor gaz başladı bizimde. Mama alıyor mu.

Emzirme yastığını dene gerçekten hayat kurtarıyor. Ben nereye emzirme yastığı oraya elim kolum oldu resmen.

Ben de düşünüyorum yaptırmayı ama Kırklareli’ndeyim devlette yaptırmıyorlar. İlçede özel hasteneleri araştıracağım. Bebeği uyuştırmadılr değil mi. Süreci biraz anlatır mısın rica etsem
Özelde oldu bizim de. Doğum yaptığım hastanede üroloji doktoru yaptı. Üroloji doktoru veya genel cerrah yapıyormuş ama herkes üroloji doktorunu tavsiye etti bizi, gidip doktorla da konuştuk içimize sindi. Hemen aynı gün kan tahlilleri yapıldı ertesi güne randevu verildi. Yarım günlük yatış işlemi yapıldı. Çok küçük olduğu için anestezi olmadı sadece o bölgeyi uyuşturacak krem sürüldü. Sonra alıp ameliyathane götürdüler, emziğini de verdim ağlarsa diye. Üstü bile soyulmadı sadece altını soyduk. Çok çabuk geri geldi korkudan ağlamış biraz hemen alıp emzirdim biraz sustu. Bi kaç gün büyük beden bez taktık vede köpük bardak kesip koyduk o bölgeye beze yapışmasın diye. İlk gece biraz huzursuzdu bi kaç gün altını açarken huzursuz oldu, doktor ağrı kesici fitil vermişti ona bile gerek kalmadı. İlk bi kaç gün biraz şişti ama 1 haftada iyileşti. Sağa sola dönemedikleri için de çok iyi oluyor kazara üstüne yatma vs olmadı. 2 tane de kremi vardı bi süre kullandık. Bitti gitti iyi oldu. Bana kalsa cesaret edemezdim eşim gaza estirdi, çok iyi oldu. Ne kadar erken o kadar iyi hiç beklemeyin

X