2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Günaydın kizlar, kanama alanı olan arkadaşlara doktorları ilaç verdi mi? Bu hafta hastaneye gittim hamile yakinim ile birlikte. Kendi doktorumu önerdim ona. O normal yolla gebe kalmisti. Muayenede (10.haftasi) doktor kanama alanı olduğunu gördü, ya kanaman oldu yada olacak dedi. Kanama alanının gitmesi için ilaç verdi hergun bir tane kullanıyor. Sizlerde bundan dolayı ilaç kullaniyor musunuz. 3 Hafta sonra kanama alanının durumu için tekrar muayeneye gidecek
Ben transferden beri duphaston, progestan ve progestan iğne kullanıyordum. Kanama alanı görülünce proluton depot verdi doktorum.

Günaydın kızlar 🤗 sayfalarca okuya okuya geldim 😅 çok uzun zamandır girememiştim hiç yoğunluktan... Benim cephede her şey yolunda çok şükür. 7+4 ten sonra dr a ben dedim bir sonrakinde 2 li teste gelmek istiyorum diye 11+4 te gitmiş olacağım yani 🙏🏻 ultrasonun bilinen bir zararı yok evet ama seneler sonra onunla ilgili de bir şey çıkarabilirler 🤷🏻‍♀️ mümkün mertebe annem usulü hamilelik geçireceğim sanırım... Ondan sonra da doppler için gitmek istiyorum bir aksilik olmazsa Dr başka bir test istemezse falan 🙏🏻 bu arada akşam yürüyüşlerine bağlayacağım, bir de pilates için bir merkeze görüşmeye gideceğim. Normal doğum için çalışmalar olsun dedim...

Tek sorunum düzgün beslendiğimi düşünmemem 😔 bu gittiğimde Dr dan bir liste isteyeceğim. Yeterli beslenmiyorum çünkü bana kalırsa, öğün atlıyorum falan 😔 liste versin ben onu uygularım artık

Canım doktor en fazla bir iki gün önce durmuş kalbi gelişimi çok normal dedi yani ya duyduktan sonra ya ertesi gün kaybetmişim. Aynen doktor yarını bekleyelim kendi atar dedi. O gün kanamam olmadı. Bende kürtaja alsınlar istedim tüp bebek doktorum da kürtaj önerdi. Kürtaj masasına yattığımda kanamam başlamıştı. Yattım ameliyathane de hemşire üzerimi kapatırken şaşkın etrafa baktı kan gelmiş dedi en son onu hatırlıyorum. Bel ağrım olmuştu o yüzden de kanamamın da başladığını düşünüyorum ben de o an.
Anladım canım.
Yani kalbi durmuş olsa bir iki gün sonra belli eder demek ki.
Rahimde yapışıklık falan gibi şeyler okudum, korkum o aslında. Hani farketmeden birkaç hafta beklemiş olursam diye...
Neyse, yarın da bi gideyim de, sonraki randevuyu duruma göre artık planlarız. 😉

Günaydın kızlar 🤗 sayfalarca okuya okuya geldim 😅 çok uzun zamandır girememiştim hiç yoğunluktan... Benim cephede her şey yolunda çok şükür. 7+4 ten sonra dr a ben dedim bir sonrakinde 2 li teste gelmek istiyorum diye 11+4 te gitmiş olacağım yani 🙏🏻 ultrasonun bilinen bir zararı yok evet ama seneler sonra onunla ilgili de bir şey çıkarabilirler 🤷🏻‍♀️ mümkün mertebe annem usulü hamilelik geçireceğim sanırım... Ondan sonra da doppler için gitmek istiyorum bir aksilik olmazsa Dr başka bir test istemezse falan 🙏🏻 bu arada akşam yürüyüşlerine bağlayacağım, bir de pilates için bir merkeze görüşmeye gideceğim. Normal doğum için çalışmalar olsun dedim...

Tek sorunum düzgün beslendiğimi düşünmemem 😔 bu gittiğimde Dr dan bir liste isteyeceğim. Yeterli beslenmiyorum çünkü bana kalırsa, öğün atlıyorum falan 😔 liste versin ben onu uygularım artık
Maşallah. Sağlıkla kucağınıza alın ♥️

Canım benim her şeyin yolunda gitmesine sevindim tam benim sorum üzerine yazmışsın doktor beni bir dahakine bir ay sonraya ikiliye çağırdı 😂 geç değil mi diye endişe ediyordum. Enerjin iyi geldi 🤗💞💞💞 sağ olasın. İnşallah da sorunsuz ilerlesin 🤲🏻🍀 beslenmem benim de kötü. Daha önce düzenli spor hayatı yoksa yürüyüş dışında bir şey önermiyorlar. Benim yoktu sadece yürüyüş eklemek planlarımda var. Muhtemelen zaten normal doğum yapamayacağım ben. Hayırlısı olsun sağlıkla alalım da kucağımıza inşallah 🤲🏻

Anladım canım.
Yani kalbi durmuş olsa bir iki gün sonra belli eder demek ki.
Rahimde yapışıklık falan gibi şeyler okudum, korkum o aslında. Hani farketmeden birkaç hafta beklemiş olursam diye...
Neyse, yarın da bi gideyim de, sonraki randevuyu duruma göre artık planlarız. 😉
Kuzum rahimde yapışıklık aslında kürtaj ile olabiliyor öbür türlü duymadım. Rahim bekletmiyor yani atmaya çalışıyor öyle olunca. Ama ilk aylar öyle beklese bile zararı yokmuş vücuda ben öyle okumuştum. Ayyy neyse boşver bu olumsuzlukları ya Rabbim uzak etsin diyelim düşünme boşver

Canım benim her şeyin yolunda gitmesine sevindim tam benim sorum üzerine yazmışsın doktor beni bir dahakine bir ay sonraya ikiliye çağırdı 😂 geç değil mi diye endişe ediyordum. Enerjin iyi geldi 🤗💞💞💞 sağ olasın. İnşallah da sorunsuz ilerlesin 🤲🏻🍀 beslenmem benim de kötü. Daha önce düzenli spor hayatı yoksa yürüyüş dışında bir şey önermiyorlar. Benim yoktu sadece yürüyüş eklemek planlarımda var. Muhtemelen zaten normal doğum yapamayacağım ben. Hayırlısı olsun sağlıkla alalım da kucağımıza inşallah 🤲🏻
Canım kaç haftalık oldun 😊

Günaydın kızlar dün kalp atışını duyduktan sonra lekelenme olmustu bugün de tahliller için gittim hem muayne etsin dr.dedim alttan muayne etti çok şükür sıkıntı yok kalp atışı daha net duyuldu .Dr ilaç verdi fitil verdi gelen lekelenme eski kan dedi taze kan açık renkli olur kırmızı olur bu gelirse korkma dedi belkide fitilden tahriş olmuş olabilir dedi çok şükür ama insan korkuyor işte ..bu günümüze şükür...🤲🤲🧿🧿

Bundan sonraki süreçte zaten ayda 1 oluyormuş kontroller ya o yüzden takılma bence 🙏🏻 daha 7 ay var önümüzde 😅

Yok daha önceden sporlarım 🤣 gidem de yürüyem o zaman sadece...

Bi Dr takip ediyorum her şey yolundaysa ikiz, baş gelişi, makat gelişi tüm durumlarda ilk önceliği normal doğum. İnşallah gücüm yeterse ona gitmek istiyorum, acaba kalmasın içimde diye. Önemli olan bebeğimiz sağlıkla kavuşmak tabiki ama seçenek olarak değil gerçekten ihtiyaç olursa sezaryen istiyorum 🙏🏻 İnşallah çoook güvendiğimiz ellerde hiç şüphesiz doğumlar yaparız cancağızım

Bundan sonraki süreçte zaten ayda 1 oluyormuş kontroller ya o yüzden takılma bence 🙏🏻 daha 7 ay var önümüzde 😅

Yok daha önceden sporlarım 🤣 gidem de yürüyem o zaman sadece...

Bi Dr takip ediyorum her şey yolundaysa ikiz, baş gelişi, makat gelişi tüm durumlarda ilk önceliği normal doğum. İnşallah gücüm yeterse ona gitmek istiyorum, acaba kalmasın içimde diye. Önemli olan bebeğimiz sağlıkla kavuşmak tabiki ama seçenek olarak değil gerçekten ihtiyaç olursa sezaryen istiyorum 🙏🏻 İnşallah çoook güvendiğimiz ellerde hiç şüphesiz doğumlar yaparız cancağızım
Amin canım bizim ve onların sağlığı için ne iyi olacaksa öyle olsun. Sağlıkla geçirelim hamileliği ve doğumu Allah ın izni ile 🤲🏻🍀

X