2021 Nisan-Mayis-Haziran transfer Olucaklar.

Sürecimi şu şekilde özetledim, belki faydası olur :

29 yaşındayım, ve ilk tüp bebek tedavimiz

Transfer : 3/04/21 (3 günlük taze embriyo)
Progestan devam ettim, 2 sabah 2 akşam.

Transferden 2-3 gun sonra, kasık ağrılarım oldu.
8,9. Gün arası, adet sancısı gibi karnım ağrıdı, adet görücem sandım 😊 hiç bir leke veya kanamam olmadı.
Hormonlardan soğan ve sucuk gibi yiyeceklerin kokusunu kaldıramadım, hala kaldıramıyorum.
Ara ara bulantılarım oldu, progesteron'dan dolayı beyaz akıntılarım çok fazla oluyor.

Dün 12.gunde kan tahlili verdim, positif çıktı beta HCG : 75 UI çıktı, progesteron'a devam edicem ve yarın yani cuma yine tahlil vereceğim HCG hormon değerim katlanması lazım 😊

Rabbim hepimize hayırlı sonuçlar görmeyi nasip etsin ve sağlıklı sıhhatli şekilde kucağımıza almayı 🤲🤲🤲

Merhaba ben de senin gibiyim. 2 adet 5. Gün, 2 adet 6. Gün orta kalite embriyom donduruldu ama ben yine de çok mutluyum. En azından 4 yumurtam var. Ya hiç olmasaydı?
Bende cok mutluyum cok dua ettim dondurulmaya gelince cok sukrretiim bu gunleride gordum diye. Ama sonradan endiselerim artmaya basladi benim gibi olup tutan varmi diye bakalim artk nasibimizde ne varsa rabbim ol desin insallah. Transfer ne zamn

sorunumuz,embriyo kalitesi.malesef blast asamasina gelemiyoruz.yumurta sayimda döllenmede yada esimdeki sayi hiz morfoloji dna hasari vs de sorun yok.yumurta kalitesine baglaniyor.simdi transfer olucagim embriyoda düsük kalitede olusan bir blast.daha once de dusuk kalitede cift embrio transferi olmustum negatifti.yani soyle bir matematik yaparsak 6 tedavi,toplamda 70 yumurta ,hemen hemen olgun hepsi döllendi ama sadece 3 tane blast embriyo.iki tanesi zaten negatif.1 tanesi donduruldu.havuza gittigim son tedavimden de 2 tane 3. gun embriyosu var.fakat transfer zamani cözdurulup 5. gune bekletilcek.yani zor onlarlada..o yuzden o dondurulan düsükkalitedeki tek blastta umudum ki o da düşük bir olasilik.hem zor hem karisik yani...
Sizinle sorunumuz benziyor benimde yumurta kalitesizliginden dendi 12 yumurtadan 2 tane 6. Gune orta kalite olarak ulasti transfer mayista. Bu ikinci denemem ilki berbatti buna sukrediyorum on tedaviyle bu durumu duzeltmek mumkun biraz azim ve sabir gerekiyo be maddiyat 🤑

İyi geceler arkadaşlar ben 5 Nisan'da transfer oldum bugün 10. Günüm bitti artık sürekli kasik ağrım var bacaklarım çok ağrıyor hergun bişey çıkıyor dün sağ kasıgima öyle ağrı vurduki çok korktum bugünde belim sol bacagim beni mahfetti çok korkuyorum testim 19 Nisan'da yaptırmadim daha böyle şeyler yaşayan var mı acaba benim bu ikinci tüp bebegim. Ve ilkinde ne oldu hiç hatırlamıyorum 😣☹️
Kuzumm aslinda içinde şüphe varsa bı test yaptırsan olur belirtilerin ne zamandan itibaren başladı kaçıncı gün embryosuydu bide

Kızlar merhaba sanırım benim tedavi pandemiden dolayı bayram sonrasına ertelenecek.öğlend3n sonra heyette karar verilecek. Bugün adetin 16. Günü usg de endumetrium 7.7 T(+) yazıyor bu ne demek acaba bilgimiz var mı

Canim benim 5. Gun embriyosuydu..7. Gun 29 cikti..sonran9.gun bakmistik ...40 kusurlu bisey cikmisti kusuratini tamhatirlamiyorum..sonra 50 lerde cikti sonra dustu..ben o ara cok korlmustum..belliydi..duzensiz artiyodu..dis gebelik olucak..kurtajla ugrasicam..kurtajida gectimm..bi sure ara vermek zorunda kalicam..felan diye uzulmustim..canim..doktorum bana..dusunce..birakin demisti..ilaclari..devam et.demedi..ilginc.geldi..banada..yinede devam edin..cunki bazen boyle duaup bi anda..tekrar artabiliyor....ondanda demis olabilir..doktorunuz..cumartesi netlesir..siz ilaclari kullanin muhakkk
Teşekkür ederim .

Kuzumm aslinda içinde şüphe varsa bı test yaptırsan olur belirtilerin ne zamandan itibaren başladı kaçıncı gün embryosuydu bide
Bu belirtiler adet tarihimin 2 gün sonrası başladı canım 6. Gün embiryosu tabi normale göre 5 . Günmüş ama şöyle bişey var ben yumurta toplamayi 21 Eylül'de yaptırdım 7 ay transfer tarihimi bekledim biyopsi yapıldı genetige gitti 5. Nisan'da transferim oldu çok çok sağlıklı dedi embriyolog çözüldukten sonrada çok hızlı bir şekilde devam etti büyüme gelişmeye hakkımızda hayırlısı artık eşim inat etti yaptırmak yok diye 2 gün daha dayancam artık kuzum 😘☘️🙏

Bu belirtiler adet tarihimin 2 gün sonrası başladı canım 6. Gün embiryosu tabi normale göre 5 . Günmüş ama şöyle bişey var ben yumurta toplamayi 21 Eylül'de yaptırdım 7 ay transfer tarihimi bekledim biyopsi yapıldı genetige gitti 5. Nisan'da transferim oldu çok çok sağlıklı dedi embriyolog çözüldukten sonrada çok hızlı bir şekilde devam etti büyüme gelişmeye hakkımızda hayırlısı artık eşim inat etti yaptırmak yok diye 2 gün daha dayancam artık kuzum 😘☘️🙏
İnşallah hayirlsoi olur cnm.cift embryomu konulmuştu sanada

Kızlar merhaba, benim de 3. Transferim oldu. İlki negatif, 2. Si kimyasal. Artık bunda 3 tane 3. Gün 1.kalite embriyo kondu. Sağ kasığımda ayağıma kadar ulaşan müthiş bi ağrı var. En son kimyasalda böyle olmuştu. Transferin 7. Günü bugün. Böyle ağrı örken var mı aramızda?

Kızlar merhaba, benim de 3. Transferim oldu. İlki negatif, 2. Si kimyasal. Artık bunda 3 tane 3. Gün 1.kalite embriyo kondu. Sağ kasığımda ayağıma kadar ulaşan müthiş bi ağrı var. En son kimyasalda böyle olmuştu. Transferin 7. Günü bugün. Böyle ağrı örken var mı aramızda?
Belirti yaşayan cok kisi var aramızda canim..Tutunmustur bence o yüzden o agri..kasik agrisi yaşayan da cok kisi var🤭 Benim gibi hiiiic belirti yasamayip delirenlerde :rolleyes:

Sizinle sorunumuz benziyor benimde yumurta kalitesizliginden dendi 12 yumurtadan 2 tane 6. Gune orta kalite olarak ulasti transfer mayista. Bu ikinci denemem ilki berbatti buna sukrediyorum on tedaviyle bu durumu duzeltmek mumkun biraz azim ve sabir gerekiyo be maddiyat 🤑
Valla benim de oyleydi. Merkezi değiştirdim 5 tane 5. Gun embriyom oldu. Daha once 5. Gun embriyosu olmuyordu.

Belirti yaşayan cok kisi var aramızda canim..Tutunmustur bence o yüzden o agri..kasik agrisi yaşayan da cok kisi var🤭 Benim gibi hiiiic belirti yasamayip delirenlerde :rolleyes:
Canım🙏🏻Belirti yoksa tutunma ihtimali daha çok inan. Benim ettafımda belirti yaşamayan herkesin tuttu🤣ağrısı olanların da ben gibi kimyasal oldu😢hiç üzülme🙏🏻

Ben pozitifi görmeden bir gece önce benzer ağrı yaşamıştım gece uyuyamamistim 😊

Valla benim de oyleydi. Merkezi değiştirdim 5 tane 5. Gun embriyom oldu. Daha once 5. Gun embriyosu olmuyordu.
Benim de 2 opum oldu ve hepsi 3. Gün oldu. Malesef 2 transfer de negatif. Artık son embriyoları da koydurdum artık bu da olmazsa üçüncü opu mu şişli memorialda yaptırıcam. İzmir irenbedeydim şimdiye dek.

X