2021 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    240
Canm sütun tasiyo senin bi göğsünü verdiğinde digerinde sızı oluyosa yada tasiyosa hemen agzindan çıkar o süt kayniyo agzini yara yapar pamukçuk olur emmek istemez sonra agzindan hemen cikar ve meme ucunu bastırarak yuvarlak hareketlerle masaj yap
Aaa hadi ya hiç duymamıştım öyle bişey. Emzirdiğim göğsüme mi masaj yapmalıyım?

çünkü sütüm yok olmayınca da kavga ediyor memeyle katılıyor ağlarken...
o kadar uykusuzum ki sütüm milim milim geliyor anca.
eşim bir de demin demez mi eeeeee uyuuu bütün gün evdesin 🤦🏼‍♀️
sinir krizi geçirmeme az kaldı.

Anlamazlar bacım.
Anlamazlar.
Sanıyorlar ki bütün gün bebekler uyuyo.
Biz de keyif kahvesi yapıyoz Müge anlı eşliğinde içiyoz

Bu sabah küçük bir operasyon ile kızımın dil bağı kesildi muayenehanede biraz lokal anestezi altında kolayca yaptılar GonulSenligim GonulSenligim bir aşı kadar acıttı galiba çünkü kestiler biraz kanadı ağladı hemen sildik sonra drlar ve hemşire odadan çıktı ben de emzirdim uyudu
Şükür başka da ağlamadı

Bu sabah küçük bir operasyon ile kızımın dil bağı kesildi muayenehanede biraz lokal anestezi altında kolayca yaptılar GonulSenligim GonulSenligim bir aşı kadar acıttı galiba çünkü kestiler biraz kanadı ağladı hemen sildik sonra drlar ve hemşire odadan çıktı ben de emzirdim uyudu
Şükür başka da ağlamadı
Geçmiş olsun acısız bi işlem olmasına minik adına sevindim 😇 küçük yaşta sorunun hallolması da süper olmuş. Ben koca halimle geçen sene aldırdım 3 dikişle gezdim 1 hafta falan

Şükür başka da ağlamadı
Benim de oğlumun dil bağı var ve böyle birsey okumak bana iyi geldi.. herhangi bir sprun yaşadın mı cnm? Yani emme sorunu gibi? Dil bagi oldugu icin yani

Kizlar bebeğim 2900 doğdu cokmu kucuk
İçiniz rahat olsun.İkizlerimin birisi 2750,birisi 3kilo doğdu.Sadece emzirmeyle bir ayın sonunda kilosu düşük olan bebeğim diğerini geçmişti😅Üç aylıkken tosun gibiydiler.Siz bol bol emzirin.Bebeginizin nasıl hızlı kilo aldığına inananamazsınız.Benim şimdiki bebeğim şuan 2800 civarı görünüyor.Belliki doğuma kadar da pek kilo almayacak.Ancak hiç stres yapmıyorum.Biliyorum ki bebeğin anne karnındaki kilosu genetik.Yoksa çok iyi beslendim ben.😊

Şükür başka da ağlamadı
Benim kuzuda da var dil bağı. Emmede sorun yoksa müdahale etmeyelim dedi doktor. Konuşmaya baslayana kadar bekliyorlarmış. Konusmada sorun olurda müdahale ediyorlarmış. Ama 1-2 farklı kişiye daha sordum, onlar da kücükken müdahale etmek cok kolay, büyüyünce zor oluyor. Yaptırın dediler. Ne yapsam bilemedim ben de 🤷🏻‍♀️

20210123_103326.jpg
Kızlar oğlumun yüzünde şu küçük sivilcelerden çıktı. Bir şeye alerjisi mi var acaba yada normal döküntü mü ?

Merhabalar herkese 🌸
Dün kordon düşmedi diye yazılanları görünce endişelenmiştim sonra altını değiştirirken pıt diye düştü 🙈
9. Günde gitti. Şimdi ne yapacağız bunu, fikri olan var mıııı 😇

Benim de oğlumun dil bağı var ve böyle birsey okumak bana iyi geldi.. herhangi bir sprun yaşadın mı cnm? Yani emme sorunu gibi? Dil bagi oldugu icin yani
Doğru ememiyordu emzirme danışmanı alınmasını önerdi en azından şimdiden sonra doğru emzirmeyi tekrar deneyeceğiz sorun dilinden mi daha net anlarız şimdiden eskisinden daha az canım acıyor

Benim kuzuda da var dil bağı. Emmede sorun yoksa müdahale etmeyelim dedi doktor. Konuşmaya baslayana kadar bekliyorlarmış. Konusmada sorun olurda müdahale ediyorlarmış. Ama 1-2 farklı kişiye daha sordum, onlar da kücükken müdahale etmek cok kolay, büyüyünce zor oluyor. Yaptırın dediler. Ne yapsam bilemedim ben de 🤷🏻‍♀️
Biz de aslında 17 gün bekledik hastanedeki çocuk doktoru bekleyelim demişti kendi doktorumuz ise kararı emzirme danışmanına bıraktı o da %75-80lik bağ olduğunu alınmasını önerdi
Büyük oğlumu konuşma zamanına kadar farketmemiştik 3 buçuk yaşında kulak tüpü geniz eti ve bademcik ameliyatı olurken dil bağı da kesildi İnan ameliyat sonrası dilim diye ağladı diğer hiç birşey için değil ona rağmen bir yandan ağlayıp bir yandan da dilini kullanabildiğini keşfetti
İkisini de yaşamış bir anne olarak küçükken yapılmasını tercih ederim

Kızlar bende bebisimi kontrole getirdim. Gobekte sıkıntı yok, düşmek üzere dedi doktorumuz. Cildi de çok kuru olduğundan hafif döküntü olmuş, losyon yazdı onu kullanicaz. Bide d vitamini başlayalım dedi. İçim rahatlayiverdi çok şükür. Emzik vermemde sakınca var mı diye sordum. Verebilirsin ama 2 haftayı doldursun, aranızdaki bağ biraz daha kuvvetlensin sonrasında ver dedi. İnşallah tutar da biraz rahat ederiz ikimiz de😬 uyumak yada sakinleşmek için emdiği zaman ağzında süt biriktiriyo hep boş yere😅🐣

X