2021 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    240
kafayı yemek üzereyim anneme dertleniyorum ben de sizi tek başıma büyüttüm normal bu yaşadıkların diyor. tabi ordan bizim zamanımızda bez bile yoktuya giriyor 🤦🏼‍♀️
kayınvalidem geliyor arada ama her gün değil sonuçta gelse de anca yemek yapıyor kadın.
ben artık sütten geçtim valla bayılmazsam iyidir
Ev işlerini eşine yaptır temizlik ve bulasiği. Kayınvalidene de biraz rica et çamaşır ve ütü konusunda. Insallah bebişin uykusu biraz düzene girer de o uyurken de sen uyursun. Bir de tv ve sosyal medya detoksu yap. En ufak telefon görüşmemiz bile 15. Dk sürüyor. Bu şekilde kazandığın vakitte bebişin kokusunu koklayarak gözünü kapatsan bile yeter. Ama aslında herşeyden önemlisi moral. Sana iyi gelecek bir şeyler yapmalı. Mesela herkes bana iyi gelmiyor kimisi enerjimi emiyor, kimisi ise enerji veriyor

Merhaba iyi akşamlar ben 15 Ocak ta 35 haftalık erken doğum yapmak zorunda kaldım Ocak anneleri arasına katıldım. Bebeğimin yeterli emdigini nasıl anlayabilirim doktor 3saatre bir emzirmemi söylemişti ama nekadar emmeli sizler nasıl emziriyorsun yardımcı olur musunuz?
Güle güle büyütün, Ben de ilk doğumumda 3 saat sanıyordum. O maksimum süreymiş. Saat başı ya da 2 saatte emzirilecek, her meme en az 15-30 dakika. Bebeğin ememedigi meme olursa o memedeki sütü sağmak beyine süt üretmelisin mesajı gittiği için sütü arttırıyor. Sağıp daha sonra kaşıkla verilebilir ya da buzluğa konulabilir. Saglikla büyütün

Merhaba iyi akşamlar ben 15 Ocak ta 35 haftalık erken doğum yapmak zorunda kaldım Ocak anneleri arasına katıldım. Bebeğimin yeterli emdigini nasıl anlayabilirim doktor 3saatre bir emzirmemi söylemişti ama nekadar emmeli sizler nasıl emziriyorsun yardımcı olur musunuz?
Yeterli emdiği de günde 6-8 kakali bez ve kilo artışının hesabı şeklinde anlaşılıyor. Bunu da doktorlar 5. gün. -15. gün ve 1. ay kontrollerinde bebeği tartarak söylüyorlar. Bebek emerken yutkunuyor ve/veya tamamen emdikten sonra az miktarda kusuyorsa o öğünde doymuştur doye düşünüyorum. Tabi sonrasında 1-2 saat de uyuyorsa doymuştur. Bunlar benim ilk doğumundan aklıma gelenler. Daha yeni doğum yapan taze annelerimiz var onlar da tecrübelerini yazarlar

Kizlar bebeğim 2900 doğdu cokmu kucuk
Hayır neden küçük olsun kuzum, büyük olunca ne oluyor da ? O 4.5 kilo dogan bebeklerin anne ve babasi çok uzun veya iri oluyorlar. Biz de genetik olarak öyle değiliz. Çocuğumuz da bize benzer. Önemli olan iştahlı olması ve sütünün bol olması. Zaten bebek iştahlı olursa sütü de çok emer emdikçe daha da gelir talebe göre.

Kızlar bu ilk günler göğüslerde süt birikmesine neyaptiniz taş gibi oldular manuel pompa var ama ise yaramıyor sağamıyorum onlarla bebekte malum daha 3 günlük bitiremiyor. Çok rahatsızım ateş basmaya başlıyor resmen😑
Ben elektrikli pompayla sağdım benim de taş gibiydi göğüslerim ilk 5 gün özellikle. Sonra yumuşadı, sütün kıvamı değişince rahatlıyor

ya bu arada bir şey sorucam benim bebem sürekli tükürük falan yutuyor boğuluyor veya mama içerken kaçıyor genzine. sizinkilerde de böyle bir sorun var mı?
oluyor benimkinde de. Tıkandığı esnada iki kaşının ortasından parmağımla yukarı doğru çektirme yapıyorum ben hemen toparlıyor.
Canim dun dogum yaptim 2900 doğdu cok kucuk kasik kadar üzülüyorum kilosu az diye
benimki de 2870 gr doğdu maşallah da sıkıntımız yok canım

biraz araştırdım kimi yerde yenidogan aknesi yazıyordu kısa sürede kendiliğinden geçer diyordu boynu kafası ve yüzünde var dediginiz gibi vücudunda yok bi haftadır öpüyoruz başlarda kıyamıyorduk ama en sonunda dayanamadık öpmeden de olabilir bi ihtimal
Yok cnm öpmekten değildir sadece ama sadece anne-babası öpsün deniliyor. Benim kızda da olmuştu. Dr sakın oynamayın anne sütünden oluyor yakında geçer demişti ve geçmişti.

Benim ikizlerimde şuan kekemelik var.Terapiste gidiyorlar.Bazı harfleri de tam çıkarmıyorlar.Beş yaşındalar ama peltek konuşuyorlar.Acaba dil bağı olabilir mi?Ben bunu bir araştırayım🤔
Olabilir cnm. Bir baktır. Kuzenimde vardı kekemelik biz küçükken.. ilkokul cagindayken kestirdiler dil bağını ve düzeldi..

Yeterli emdiği de günde 6-8 kakali bez ve kilo artışının hesabı şeklinde anlaşılıyor. Bunu da doktorlar 5. gün. -15. gün ve 1. ay kontrollerinde bebeği tartarak söylüyorlar. Bebek emerken yutkunuyor ve/veya tamamen emdikten sonra az miktarda kusuyorsa o öğünde doymuştur doye düşünüyorum. Tabi sonrasında 1-2 saat de uyuyorsa doymuştur. Bunlar benim ilk doğumundan aklıma gelenler. Daha yeni doğum yapan taze annelerimiz var onlar da tecrübelerini yazarlar
Çok teşekkür ederim ❤️

Hanımlar sutum daha gelmedi bebelacla besliyorum kac saatte bir beslemem doğru 2 mi 3 mu bide gazi nasil cikariyosunuz malum araya 6 sene ara verince bebek bakmayı unutmusum(((
Canım hayırlı olsun güle güle büyüt. Sen 2 saat diye ayarla bence. 3 saat uzun olur yenidoğan için. Midesi küçük ya, az ve sık beslenmesi iyi. Miktarı bebek ayarlar sanırım ya da doktora sorarsın canım. Onu hatırlamıyorum hiç. Gazı da yüzükoyun eline alıp sırtını sıvazlamak daha etkiliydi diye hatırlıyorum. Ama tutuş şekli önemli youtube dan bak bence. Yoksa kusabilir. Klasik omuza yatırmak da bilinen bir teknik.

Diğer sayfaları okuyamadım kızlar.Doğuran arkadaşlar varsa hayırlı olsun doğum yapçak olanlarda Rabbim bi avazda kucağına versin inşallah bizde 4 günlük olduk.Günlerimiz meme emmek ve alt değiştirmekle geçiyo.Sütüm yeni yeni gelmeye başladı çok şükür mama takviyeside yapıyorum arada aç kalmasın die migrenim tavan yaptı doğumdan beri saat başı uyanıp emzirince

Bu sabah küçük bir operasyon ile kızımın dil bağı kesildi muayenehanede biraz lokal anestezi altında kolayca yaptılar GonulSenligim GonulSenligim bir aşı kadar acıttı galiba çünkü kestiler biraz kanadı ağladı hemen sildik sonra drlar ve hemşire odadan çıktı ben de emzirdim uyudu
Şükür başka da ağlamadı
Benm kızımda vardı emmede ve konuşmada sorun yok şimdi oğlumdada var emmede sorun uok aMa dr sünnet drundan rica edin bi kesik atsın dedi de benim koca kıza yaptırmadı bunada yaptırmycak galiba 😥

Bizimkide bugün öyle. Sabah 10 dan bu yana ilk kez biraz önce uyudu 🙁🙁
Benmkide öyle eşimle görev dolayısıyla ayrı yaşıyoruz bahsediyodum inanmıyodu gece kalkmış e bu hiç uyumuyo diyo ne sandın dedim 🤣🤣 sürekli bi huzursuz uyumuyo derken uyanıkda kalmıyo ne derdi var anlamıyorım 😥

X