2021 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    240
Kızlar bende mastit oldum sanırım sol göğsüm çok şiş ve içi sanki bi kütle var gibi sert , ateşim 38 halsizlik baş ağrısı hersey var3 gündür😭 doktora da gitmedimLahana yaprağı Sarıyorum Ama henüz bir işe yaramadı Oğlum emiyor o göğsü Bir fayda etmedi hala çok sert ve acıyor😕
Bende dun oyleydim canm hemen banyoya gir canm sicak dus altinda kal biraz sonra sabunla masaj yap sabunlu iken yukardan asagi dogru sıkmaya calis hem biraz sagmis olursun rahatlatsin sonrasinda zeytinyagi sürdüm ben üşüme falan duştan 1 saat sonra gecti simdi cok az bi agri kalmis

İnşallahh canım benim 😇
Bi doktor şey diyor
Çoğu anne illa doğumdan sonraki 2 ay içinde en az 1 defa mastit oluyormuş.
İnşallahh tekrarlamaz.
Bol bol emzirme sonrası sağım yapalım.

Ben varya neden kaynaklandığını düşünüyorum biliyo musun
2 akşam 1er kupa Rezene çayı içtim.
Bebeğimin rahatlasın diye.
O da coşturdu heralde sütü.
Gece de emmeyince şişti orada.
Sen bulabildin mi nedenini
Ya da tahminin var mı
Bende o gece iki koca parca yas pasta yedim bebisim cok emmedi ve ben gece yatmadan once göğsümu sagardim o gece de sagmadim sabahta siseni degil digerini verince sisti boyle

Canım sonucu bizede yazarsan sevinirim bende ne kol kaldı ne bacak 😔 tükendim valla ne zaman düzelecek çocuk yere konduğu an uyanıyo kimsede durmuyo
Canım bugün inan ki daha iyi gittik. Devit3 ü kes dedi bana. Kestik. Rezene de verdim yarım oz akşam 9 da. Sıcak su torbamız da var bebekler için olan boyutta. İsıtıp karnına koyuyoruz. Gene biraz sancı yaşadık ama, kac gecedir yasadigimiz gibi degil. Senin de kolik mi bebeğin?

Bende dun oyleydim canm hemen banyoya gir canm sicak dus altinda kal biraz sonra sabunla masaj yap sabunlu iken yukardan asagi dogru sıkmaya calis hem biraz sagmis olursun rahatlatsin sonrasinda zeytinyagi sürdüm ben üşüme falan duştan 1 saat sonra gecti simdi cok az bi agri kalmis
Sağol canım öyle yaptım ılık duşa girdim göğsüme bastırarak masaj yaptım ateş ve üşüme gitti ama göğsüm sert hala bakalım gecer inşallah bi kac güne

Çok saol canım. Sana sorunca ben de Bi bakayım dedim. Aynen dediğin gibi artık namaza başlamak lazım 40ı devirdiğim için 😇
Namaz abdest için özür grubuna giriyoruz canım cinsel ilişki açısından da özür olduğunu okudum

Eğer kanama 40 günden fazla sürerse, fazla olanı istihazadır. (Yani dini açıdan ibadete ve cinsel yakınlığa engel olmayan bir kanama sayılır) bu kanama 40 gün önceden de kesilebilir.

Onda bütün bu sesler varmı canım baktım şimdide pahalıymış 😂 ama telefondan iyidir tabi
Canım ben bu uygulamayı indirdim güzel gerçekten bide YouTube dan Cevşen dinletiyorum sakinleşir uyuyor tavsiye ederim

Eklentiler

• Screenshot_20210213-073128__01.jpg
    Screenshot_20210213-073128__01.jpg
    72,4 KB · Görüntüleme: 29
Evt canım. Gaz yapıyormus. 1 ay kes dedi. Eger ciddi bir fark gorursek, desiferol'e geçeceğiz dedi.
Bizimki gece hiç uyulmadığında anca yazıyorum. Bizde onu kullanıyoruz ve çok gazlı. Bunu bırakıp başka bir vitamin ile mesela Ocean D vitaminini mi alıp devam etsem bilemedim şimdi

Bizimki gece hiç uyulmadığında anca yazıyorum. Bizde onu kullanıyoruz ve çok gazlı. Bunu bırakıp başka bir vitamin ile mesela Ocean D vitaminini mi alıp devam etsem bilemedim şimdi
Hangi vitamine devam etmen gerektifini doktoruna daniş bence ama bu haz durumunu da anlat. Benimki kendisi sordu dün. D-vit3 kullanmaya baslayalı artış gözlemledın mi diye. Bu yönde çok şıkayet var dedi. 1 ay keselim, baktik gorduk cocuk daha iyi olur, desiferol e başlatacam dedi.
Sen mutlaka doktoruna daniş ama..

Kızlar şimdi aylık kontrolden geldik. Serum fizyolojigi bebek çok rahatsız olduğunda kullan dedi doktorumuz. Bazı doktorlar da 2 günde bir düzenli yapılmalı diyo kafam karıştı 🥴 sizin doktorlarinizin fikri ne bu konuda

Canım bugün inan ki daha iyi gittik. Devit3 ü kes dedi bana. Kestik. Rezene de verdim yarım oz akşam 9 da. Sıcak su torbamız da var bebekler için olan boyutta. İsıtıp karnına koyuyoruz. Gene biraz sancı yaşadık ama, kac gecedir yasadigimiz gibi degil. Senin de kolik mi bebeğin?
Yok canım kolik değil belli saati yok ama hep ağlak mızır mızır D vitamini ocean kullanıyorum acaba onuda kessemmi bilemedim . Dün anason verdim bi işe yaramadı herkeste işe yarayanlar benim oğlanda hiç yaramıyo 😂 sıcak su torbası değilde zeytinyağ sürüp karnına üstüne kiraz çekirdeği koyuyorum yok yok 🤣 bekliycez sabırla ama çok sinirliyim ya hiç sabrım kalmadı 🤣

X