2021 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    240
maşallah 🧿 bebegin ne zaman emmek isterse o kadar emzir zaten bi aya kalmaz diş derdi başlicak zayıflar zaten Dr dediğine takma bence şuan ne kadar kilo alsa o kadar iyi Benim oğlum da 8 Ocak doğdu kilosu 3.150 Gr boyu 50 cm di salı günü sağlık ocağına gittik 6.500 Gr 67 cm olmuş tu
oyy maşallah maşallah 🧿🧿🧿
boyu baya uzun geldi 62 cm bnm kızım, belki de biz kısayızdır bilemedim
bnde emziriyorm zatn çünkğ asla durmz ztn aç ortalığı yıkıyo

Aman bosver kiz ya doktora valla benmkisi dakka basi istiyo inan en fazla bence 1 saat dayaniyo süt icmeden gerci benmkisi cok kusuyo.
Henfendiler başını kaldiriyo etrafi merak ediyo minnosum kafa kalkinca süt de pıt die atiyo
bizm ki de çok kusuyo çok emiyo
oyy kıyamam evet baş kaldırmalar başladı bizde de😍

Benimki bya büyük kolay kolay gidecek gibi de durmuyor 😭 Allah'ım sana da bana da bir daha yaşatmasın,🤲 kimseye yaşatmasın

Günlerdir aklımda dolapta da var fırsat bulup koyamadım ya😭 yok cnm geçmedi antibiyotikte 3. Günüm emzirmeye duşa masaja devam 😭

Gerçekten m ya? Neden oluyormuş peki?

Kızlar 2. Ay aşılarımızı olduk bugün.siz ateş ölçerken neresini baz alıyorsunuz?
Canım aynı şeyler yaşadım ben de ilk ay. Aşırı süt üretimi vardı ucu yara diye emziremiyordum sadece mochiyle ya da makineyle sağıp verdim bir süre. Tam boşaltamadığım için senin gibi şişlik kızarıklık oldu. Ateşim çıktı sıtmalandım. Yani mastit oldum. Antibiyotik verdi doktor bitene kadar yine rahatlamadım ama sonra geçti. Yaptıklarımı söyleyim ama ne iyi geldi inan bilmiyorum ve evet allah düşmanımın başına vermesin çok kötüydü. Hep ağlıyordum yatmak bile acı veriyordu sağa sola dönemiyordum. Yaptıklarım ;

Sağarken ya da bebiş emerken ucu acıtmayan bir tarakla göğüs ucuna doğru masaj yaptım. Bir de elektrikli diş fırçasıyla memeye masaj yaptım emzirme danışmanının sayfasında görmüştüm bunu.
soğuk lahana yaprağı sardım. Bunun iyi geldiğini söylüyorlar içindeki bir maddeden dolayı. Zaten o kadar sıcaktı ki göğsüm lahana haşlanmış gibi oluyordu koyduktan sonra. İyi geldiğini düşünüyorum ben de. Bir de soğuk olduğu için süt üretimini de baskılıyor daha çok şişmesini engelliyor
bir de iltihap yani mastit olduğu için sıcak uygulama yapma dedi bana doktor. Elimle uca doğru da sertliği çok bastırmadan masaj yapıyordum.

Umarım en kısa sürede geçer çok iyi anlıyorum seni yaşamayan bilemez :KK43: geçmiş olsun

Geçmiş olsun canm Allah şifa versin insallah. Bu durumda bogazi kuru birakmamak gerek. Ikindiden sonra bana zor geliyo ya acikiyorum ben normaldede cok cabuk acikan biriyim zaten o yuzden dayanmaya calisacam
Sağol canım Allah razı olsun 🙏nane limon kaynatıp içtim üstünede parol aldım inşallah biraz faydası olur bende hiç susamıyorum dediğin gibi öğleden sonra acıkma başlıyor biraz

oyy maşallah maşallah 🧿🧿🧿
boyu baya uzun geldi 62 cm bnm kızım, belki de biz kısayızdır bilemedim
bnde emziriyorm zatn çünkğ asla durmz ztn aç ortalığı yıkıyo
Herkeste zayıf diyor anlamış değilim 🤷🏼‍♀️ hemşireye gayet iyi dedi halbuki bizimki çok emmiyor bu aralar sürekli eli ağzında ısırıyo öyle gündüz en fazla toplasan 2 saat uyuyor 😢

Ben doktorla ayrintili konustum eger böbrekten geliyorsa ateş oluyormuş. Ama normal idrar yolu ise istahsizlik yese bile kilo alamama ve kusma oluyormuş tabiki insallah oyle birsey yoktur allah evlatlarımızı korusun ama ihtimal tabiki zaten genelde bebeklerde oluyor kafana takacagin bisey deil ama en azindan nedeni bu mu bilmiş olursun canim

Merhaba Hanımlar, ben 34. Haftadayım. Bebeğimin bir böbreği normali 4mmyken 11mm genişleme var. Doktorum her şey normal böbrekte aynı daha genişlememiş dedi ama 38.haftada doğum olsun dedi. İlk gebeliğin bebeğim 38 de kendisi doğmazsa alınması pek içime sinmiyor. Her şeyi normalken böbrek genişlemesi için sezaryen olmam gerekir mi kafam çok karışık
merhaba nasıl bır yol ızledınz acaba dogum yaptınız mı bızde de 36. haftada tek bobrekte genısleme cıktı 12mm kız bebek beklıyorm doktor erken almaya gerek yok dogunca bakılır dedı ama kafam karıstı dogunca nasıl bır yol ızlenecek bılgılendırdıler mı sızı

Aa evet tümüne zeytğnyağı sürmek de iyi geliyo masaj yaparak. Ben de yağmıştım bi kere kötü olduğunda bunu
Ben 2 kez kantaron sürüp streçledim. Dün de zeytinyağı sürüp streçledim ama hem kaşındım hemde bir sonraki emzirmede göğüs ucum çok acıdı.iyi gelsin diye yaptığım şey bile kötü geliyor ya😭🤷🏻‍♀️
Merhaba hayirli ramazanlar.. bize doktorumuz 3 dozluk olaji önerdi ilk doz 3 aylikken oldu ..2 doz 5.ayda olcak daha olmadik
Size de hayırlı ramazanlar olsun 🤲 teşekkğr ederim💐
Belirtiler ayni canm ama seninki uzun sürdu baya canm😟
Evet ya hala aynı. Göğüs ucu ağrım biraz hafifledi sdce bezem duruyor.😭 Silikon uçla emzirmeye devam ediyorum.
Canım aynı şeyler yaşadım ben de ilk ay. Aşırı süt üretimi vardı ucu yara diye emziremiyordum sadece mochiyle ya da makineyle sağıp verdim bir süre. Tam boşaltamadığım için senin gibi şişlik kızarıklık oldu. Ateşim çıktı sıtmalandım. Yani mastit oldum. Antibiyotik verdi doktor bitene kadar yine rahatlamadım ama sonra geçti. Yaptıklarımı söyleyim ama ne iyi geldi inan bilmiyorum ve evet allah düşmanımın başına vermesin çok kötüydü. Hep ağlıyordum yatmak bile acı veriyordu sağa sola dönemiyordum. Yaptıklarım ;

Sağarken ya da bebiş emerken ucu acıtmayan bir tarakla göğüs ucuna doğru masaj yaptım. Bir de elektrikli diş fırçasıyla memeye masaj yaptım emzirme danışmanının sayfasında görmüştüm bunu.
soğuk lahana yaprağı sardım. Bunun iyi geldiğini söylüyorlar içindeki bir maddeden dolayı. Zaten o kadar sıcaktı ki göğsüm lahana haşlanmış gibi oluyordu koyduktan sonra. İyi geldiğini düşünüyorum ben de. Bir de soğuk olduğu için süt üretimini de baskılıyor daha çok şişmesini engelliyor
bir de iltihap yani mastit olduğu için sıcak uygulama yapma dedi bana doktor. Elimle uca doğru da sertliği çok bastırmadan masaj yapıyordum.

Umarım en kısa sürede geçer çok iyi anlıyorum seni yaşamayan bilemez :KK43: geçmiş olsun
Çok teşekkür ederim xvbın için💐Ben de bir ateş olmadı çok şükür.salı başladım antibiyotiğe 5. Gün oldu yani.3 .günden sonra herkes etki eder dedi sadece göğüs ucum daha az ağrıyor,ağlayarak emzirmiyorum. Bezeme artık masaj yapamıyorm ağrılı bi hal aldı. Sıcağa devam,dolapta lahana var 5gündür alıp koyamadım. Gün nasıl geçiyor anlamıyorum ben ya🙈🙄 sıcak yapma diyişine şaşırdım her yerde sıcak diyor. Ama emzirme sonrası soğuk kompres yapın göğüs ağrısı için diye. Onu da denedim yine ağrıyor sızlıyor 🥺Pazartesi kontrollüm var bakalım🤷🏻‍♀️

Kızlar günaydın yazamıyorum pek buraya bi sorum olacak sizlere oğlum 4 Ocak doğumlu boyu 58 cm kilosu 6 kg doktorum çok diyor beni strese sokuyor mama miktarını düşürttü bana bu seferde çocuk ağlıyor öf iyice asabım bozuldu sizinkiler nasıl oğlum hem anne sütü hem mama alıyor bu arada

Kızlar günaydın yazamıyorum pek buraya bi sorum olacak sizlere oğlum 4 Ocak doğumlu boyu 58 cm kilosu 6 kg doktorum çok diyor beni strese sokuyor mama miktarını düşürttü bana bu seferde çocuk ağlıyor öf iyice asabım bozuldu sizinkiler nasıl oğlum hem anne sütü hem mama alıyor bu arada
cok degil bence 13 aralik dogumlu oglum 6300 gr bende az mi diye uzuluyordum ama dr dun normal dedi. Bende gunde 1 kez mama veriyorum alistigi icin vermezsem agliyor susmuyor

Kızlar merhaba, bugun pozitif oldugumu ogrendim temaslıyken negatif baslayan sürec, pozitife dönüştü. Bebeğimi emzirmeli miyim ilaç kullanırsam emziremeyecegim söylendi, bu durumu yaşayan var mı ne yaptınız ilaçsız mı ilaçlı mı ilerlemeliyim?

Kızlar merhaba, bugun pozitif oldugumu ogrendim temaslıyken negatif baslayan sürec, pozitife dönüştü. Bebeğimi emzirmeli miyim ilaç kullanırsam emziremeyecegim söylendi, bu durumu yaşayan var mı ne yaptınız ilaçsız mı ilaçlı mı ilerlemeliyim?
ben hamileyken ilacsiz atlattim o zaman bana kendimi kotu hissedersem tekrar doktora gitmemi aksi halde ilacsiz gecirmemi soylemislerdi. Bildigim kadariyla emzirilebiliyor da

Çok geçmiş olsun canım rabbim şafi ismiyle şifa versin inşallah 🤲 ilaç kullanmadığın sürece emzirebilirsin bence bı sıkıntı olacağını düşünmüyorum

Oglum 8 Ocak doğumlu 6.500 67 cm sadece emziriyorum bence Dr dinleme ver sen obez olucak değiller zaten bundan sonraki aylarda çok emmiyorlar dişte çıkarmaya başlasa zayıflar bide ne kadar kilo alsa o kadar iyi bence

X