2021 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    240
İnternetten baktım kundak için bebegi rahatlatır felan diyor, kimi yapmayin diyor. Ama.bence de en iyisi yarım kundak sıçramasın diye

Biz ne zaman uyku egitimi vereceğiz. Bu hafta cok yorucuydu ya. Kırkı çıktı huyu bozuldu sanki. Gündüz sürekli kucakta olmak istiyor, akşam ondan bir bucuga kadar sürekli ağlıyor doğru düzgün uyumadan. Sürekli ayakta kucakta sallıyorum yavas yavaş. Yoruldum. Eşim battaniye de sallayalım deyip duruyor kaç gündür , alışmasın diye ona da yok dedim ama neyse Bi deneyelim dedim uyudu , koyuyoruz hemen geri uyanıyor. Bir de karanlikta uyusun diyorlar aksam dokuzdan sonra kafayı yiycem. Siz dr karanlikta mı uyutuyorsunuz ?

Simdilik ben de öyle yapıyorum ama ağzına.örtü gelirse diye sürekli tedirginim

Biz de aynı sekildeyiz ya bu hafta niye böyle olduki. Annem de gitti bu hafta acaba o yüzden mi beceremiyorum uyutmayi diyorum
Uyku eğitimi anne bebek arasındaki bağ zedelenmesn diye 4_5 aydan önce önermiyolar ben 4. Bitirince şansımı deneyeceğim arkadaşım verdi 4,5 aylık 8de uyuyo 12de bi mama içiyo sabah 9a kadar uyanmak yok 😀 o yüzden sünnetide erken yaptırcam düzen bozulmsın diye

Kızlar merhaba, bugün bebegimin bezinde hafif kanlı sümüksü bir seyler gördüm kakanin yani sıra. Resmî dr a gönderdik. Dün de kontrolümüz vardı zaten. Çok korktum. Dr süt alerjisi olabilir dün kontrolde saglikliydi demiş. Bir liste göndermiş süt ürünleri, Yumurta, dana ve koyun eti yasak. Daha bir kaç set daha yasak. 16h
gün yemeyeceğim bunları. Sonra tekrar bakılacak. Hiç yasayan oldu mu aranızda ?

Dr kesin hidrosefali yapacak hicbirsey yok deyince sok oldum hicbisey söylemek aklima gelmedi. 2hafta önce dediklerine hic takilmamistim iyi dusunelim iyi olsun dedim ve herseyini herseyini hazir ettim.. sali gunu bir perinatologa daha gidicem. Soyliyim ona insallah hayir haberler aliriz. Basina gelenler yazarsa cok iyi geliyo insana hepiniz sagolun
merhaba nasılsınz doktora gttınız mı bnm bebegımde de cıft taraflı gorulmustu 23 haftalıkken detaylıda cıktı 11 dı ıkı taraf sımdı 31 haftalıgm 8-9 fılan cıkıo ıkı hafta sonra tekrar gıdecegım.

Bu titreme gibi hareketi doktorunuza söylediniz mi?Sizi üzmek istemem ama nöbet olabilir eger gerçekten hidrosefalisi varsa.Ve yine hareketlerinin düzenli ve sık olmaması ,hiç olmaması vb de hidrosefalinin ve/veya altında yatan genetik hastaligin veya bir sekilde oksijen eksiğinin sonucu olacaktır.
sağlık calısanımızın ne kadar net konusmussunuz karnında tıtrene olabılır bebegın ırkılme refleksıymıs o. doktor sıtesıne bakın prof bır doktora da sorulmus kac kısıı de yazmıs normal bısey dıyor doktorlar. bazı bebekler cok hareketlı olur bazıları cok hareketlı olmaz. zaten kadın endıselı daha kotu senaryoları yazıp nıe endısesını arttırıyorsunuz kı?

sağlık calısanımızın ne kadar net konusmussunuz karnında tıtrene olabılır bebegın ırkılme refleksıymıs o. doktor sıtesıne bakın prof bır doktora da sorulmus kac kısıı de yazmıs normal bısey dıyor doktorlar. bazı bebekler cok hareketlı olur bazıları cok hareketlı olmaz. zaten kadın endıselı daha kotu senaryoları yazıp nıe endısesını arttırıyorsunuz kı?
Saglik calisani değilim oğlum hipoksi sebebiyle bitkisel hayatta ve yoğun bakımda makinalara bağlı yaşıyor bu nedenle çok sayıda anne ve engelli çocukla iletisimim var.Dolayisiyla beyin ile ilgili cogu konuya engelli bir cocuk annesi olarak vakıfım.Zamanla herseyi ogreniyorsunuz.Nobettir demedim nöbet olabilir dedim nitekim bu yazıyı yazan anne ile özelde iletisim halindeyiz ve bebeğine kesin teşhis kondu zaten beyin ile birlikte iç organlarda da pek çok sorun var.Amac felaket tellalligi yapmak değil bilinclendirmek ki söylediğim şey yanlış çıkmadı.Ne yapalım birşey yoktur merak etme mi diyelim?Sırf daha fazla endişe olmasın diye hasta olan bir çocuğa iyidir iyidir birşey olmaz mi diyelim görmezden mi gelelim? Anne karnında nöbet geçirmeye başlayan bir çocuk tanıdınız mı siz hiç hayatınızda ?

Tabi bnmkide soruyo ama hazir degilim diyince beklerim diyir anlayisli bnmkisi ilk gebelikten sonra 5 aya kadar falan iliski olmamisti
Ne güzel cnm benim esim o kadar anlayisli degil cnm yanmasin diye dikkat eder sadece kotu bir gece gecirdim agrim oldu ic dikislerde anlayis gosterdi ama artık resmen korkuyorum 😔

Günaydın kızlar🙋🏻‍♀️ ilk bebeği olanlar için eşlerimiz nasıl?çocuğa ilgisi,kabullenişi, düşkünlüğü fln?
Babalar çocuk doğmadan baba olduklarını pek kabullenemiyorlar ya bizim gibi değiller.
Benimki aynı odunlukta devm ediyorda.hala sorumsuz. Hala önceliği değil maalesef.😒
Esim baya yardımcı oluyo bebek konusunda gece bile kalkar ona kalsa iki tane daha dogur diyo ben istemiyorum bu son herkes ayni olmayabilir cnm zamanla duzelir merak etme

Aynı aslinda, vücudundaki döküntüler geçmedi ama doktor çok umursamayinca ben de biraz rahatladım galiba. Bakalım kaç gün sabredebilecegim. Ben 1 haftadır süt ürünleri yemiyorum ama bir şey fark etmedi. Yarın tost yemek istiyorum artık😀 Sarılığı da hala devam ediyor. Sanki çok az hafifledi gibi. Gazımız, kusmalarimiz tam gaz devam ediyor. Bence bu ilaçlar bir işe yaramıyor😕 Doğal olarak uykusuzluk da var.😵
İyi cnm birsey yok demekki cok şükür 😄benimkide cok kusuyo

Uyuyunca ışığı kapatıp gece lambasını açıyoruz akşam o şekilde oturuyoruz 😊 ama uzun mu uyuyor hayir en fazla yarım saat
Bizde ışığı kapatıp tv ışığıyla duruyoruz eşimle ama tamamen karanlık olsun diyorlar ya onu beceremedim. Merak ettim o yüzden burdaki hanimlar ne yapıyor
El kadar bebeye uyku egitimimi? uyku egitimi diye birseye asla inanmiyorum uyku rutini vardir.Hergun ayni saatlerde emzirir uyutursaniz rutine baglar.istisnalar disinda uyuru mutlaka ayni saatlerde.İlk cocugumdada bunu yaptim uyku sorunu yasamadim.Bebegim 2 aylik olmak uzere.ilk ay degil ama 40 gunden sonra rutine basladik şuan bile iyiye gidiyoruz.
birde hamağa borcluyum.mutlaka ama mutlaka acilen hamak besik alin.bebeginizi orda yatirin birakin sabahlasin icinde bana dua edersiniz
Uyku eğitimini şimdisi için sormadım zaten. Daha iki aylık olmadı benim bebişim nasıl eğitim vereyim simdi. Asıl o bana veriyor egitimi 😁 tavsiyeni araştıracağım şimdi sağol
Vallahi bize doktorumuz söyledi kındak yapmayın sakın die fizyoterapist kuzenimde kalça çıkıpına sebep oluyo yenidoğanlarda dedi
Canım sadece kollar bağlı kundaktan bahsediyorum. Bacaklar sarılı olmayacak
Ben karanlıkta uyutuyorum cnm. Kardeşim hekim. Ilk oğlumu ışıkta uyuturdum ilk zamanlar, sakın yapma erken ergenlige neden olur demişti.
Odamda cok hafif loş bir gece lambasi var simdi Onu da bebeğin yataginin arkasına koydum ki onu etkilemesin. Ben sadece uyandiğimda önümü görüyorum bu gece lambasıyla.
Bende bu şekilde uyuyorum gece. Arada bir uyanıp kontrol ediyorum
Atak haftasında misiniz acaba
Yeni aya girince genelde cocuklar boyle oluyo
Olabilir canım ikinci ay sonundayiz.
Uyku eğitimi anne bebek arasındaki bağ zedelenmesn diye 4_5 aydan önce önermiyolar ben 4. Bitirince şansımı deneyeceğim arkadaşım verdi 4,5 aylık 8de uyuyo 12de bi mama içiyo sabah 9a kadar uyanmak yok 😀 o yüzden sünnetide erken yaptırcam düzen bozulmsın diye
Bende 4 aydan önce olmamalı diye biliyorum ama bildiğimiz o eğitimi vermek çok zor bence. Ağladığında müdahale etmeyeceksin felan. Arkasında olup pişpiş yapacakmışız felan. Zor yani. İnş gerekte kalmaz

Bizde ışığı kapatıp tv ışığıyla duruyoruz eşimle ama tamamen karanlık olsun diyorlar ya onu beceremedim. Merak ettim o yüzden burdaki hanimlar ne yapıyor

Uyku eğitimini şimdisi için sormadım zaten. Daha iki aylık olmadı benim bebişim nasıl eğitim vereyim simdi. Asıl o bana veriyor egitimi 😁 tavsiyeni araştıracağım şimdi sağol

Canım sadece kollar bağlı kundaktan bahsediyorum. Bacaklar sarılı olmayacak

Bende bu şekilde uyuyorum gece. Arada bir uyanıp kontrol ediyorum

Olabilir canım ikinci ay sonundayiz.

Bende 4 aydan önce olmamalı diye biliyorum ama bildiğimiz o eğitimi vermek çok zor bence. Ağladığında müdahale etmeyeceksin felan. Arkasında olup pişpiş yapacakmışız felan. Zor yani. İnş gerekte kalmaz
Tamamen karanlıkta uyuyamam ki görmem lazım sürekli gözümü açıp bakıyorum bal küpüme 😁 görmeden uyuyamam🤷🏻‍♀️

İyi cnm birsey yok demekki cok şükür 😄benimkide cok kusuyo
İnşallah öyledir canım. Kusmalarını da umursamadı doktor ama her emdikten sonra nerdeyse emdiğini kusuyor, fazlasıdır diyor doktor. Bu nasıl bir fazlalık anlamıyorum. Ben diğer kızımda da böyle kusma görmemiştim. Her emmeden sonra üst baş kalmıyor. Fışkırır tarzda değil çok şükür ama çok çıkarıyor😞Seninki de öyle mi?

Ne güzel cnm benim esim o kadar anlayisli degil cnm yanmasin diye dikkat eder sadece kotu bir gece gecirdim agrim oldu ic dikislerde anlayis gosterdi ama artık resmen korkuyorum 😔
Ya ben ilkinde kirkimix ciktiktan sonra annemlere gitmistik iki bucuk ay kaldik ondan dayandi kiz yaninda olsaydim belki yapardik yine biseyler simdilik de zaten cocuklardan firsat olmuyo birbirmixide zor görüyoruz

İnşallah öyledir canım. Kusmalarını da umursamadı doktor ama her emdikten sonra nerdeyse emdiğini kusuyor, fazlasıdır diyor doktor. Bu nasıl bir fazlalık anlamıyorum. Ben diğer kızımda da böyle kusma görmemiştim. Her emmeden sonra üst baş kalmıyor. Fışkırır tarzda değil çok şükür ama çok çıkarıyor😞Seninki de öyle mi?
Benmkide oyle kusuyo canm ama ilkinde kusma falan yoktu hic

Saglik calisani değilim oğlum hipoksi sebebiyle bitkisel hayatta ve yoğun bakımda makinalara bağlı yaşıyor bu nedenle çok sayıda anne ve engelli çocukla iletisimim var.Dolayisiyla beyin ile ilgili cogu konuya engelli bir cocuk annesi olarak vakıfım.Zamanla herseyi ogreniyorsunuz.Nobettir demedim nöbet olabilir dedim nitekim bu yazıyı yazan anne ile özelde iletisim halindeyiz ve bebeğine kesin teşhis kondu zaten beyin ile birlikte iç organlarda da pek çok sorun var.Amac felaket tellalligi yapmak değil bilinclendirmek ki söylediğim şey yanlış çıkmadı.Ne yapalım birşey yoktur merak etme mi diyelim?Sırf daha fazla endişe olmasın diye hasta olan bir çocuğa iyidir iyidir birşey olmaz mi diyelim görmezden mi gelelim? Anne karnında nöbet geçirmeye başlayan bir çocuk tanıdınız mı siz hiç hayatınızda ?
cok gecmıs olsun Rabbım yardımcnz olsun nerde kım varsa şafi ismiyle yardım etsn. bnmde bebegmde cıft taraflo sıvı bırıkmesı var bnmde bebegımde tıtreme gıbı seyler oluyor arastrdm doktorada dedm onmlı degıl dedı bısey demedı o yuzdn dedm . hanım efendıde sonrakı sureclerı yazmamıs sadece sıvı bırıkmesndn bahsetmıs o yuzdn oyle dedm.

Kızlar
cok gecmıs olsun Rabbım yardımcnz olsun nerde kım varsa şafi ismiyle yardım etsn. bnmde bebegmde cıft taraflo sıvı bırıkmesı var bnmde bebegımde tıtreme gıbı seyler oluyor arastrdm doktorada dedm onmlı degıl dedı bısey demedı o yuzdn dedm . hanım efendıde sonrakı sureclerı yazmamıs sadece sıvı bırıkmesndn bahsetmıs o yuzdn oyle dedm.
Çok geçmiş olsun umarım hidrosefalisi geçicidir ve altında yatan genetik bir hastalığınız yoktur.Bazen de dogumdan sonra bu problem tamamen kaydolabiliyor boss sivisi normale dönebiliyor.Beyin gelisimine bagli toplarlanma olabiliyor.Nadiren de yanlis teshis oluyor..Elbette tercihe bagli ama genetik test yaptırmayı düşünebilirsiniz.Titremesi sizin söylediğiniz gibi sıçrama da olabilir , ama hidrosefalisi ileri düzeyde ise ve genetik/metobolik hastalığı var veya bir şekilde hipoksik ise nöbet te olabilir.Yavrunuz sağlıkla doğsun inşallah ,içinizi ferah tutun ama önlemlerinizi de alın.

Amin 🙏

Kızlar

Çok geçmiş olsun umarım hidrosefalisi geçicidir ve altında yatan genetik bir hastalığınız yoktur.Bazen de dogumdan sonra bu problem tamamen kaydolabiliyor boss sivisi normale dönebiliyor.Beyin gelisimine bagli toplarlanma olabiliyor.Nadiren de yanlis teshis oluyor..Elbette tercihe bagli ama genetik test yaptırmayı düşünebilirsiniz.Titremesi sizin söylediğiniz gibi sıçrama da olabilir , ama hidrosefalisi ileri düzeyde ise ve genetik/metobolik hastalığı var veya bir şekilde hipoksik ise nöbet te olabilir.Yavrunuz sağlıkla doğsun inşallah ,içinizi ferah tutun ama önlemlerinizi de alın.
ıkılı testım normal cıktı çok sukur detaylıdada baska bı problem gozukmedı. amnıyosentez yada koryonsentez onerdıler ama dusuk rıskı oldugu ıcın kabul etmedım. rısklı gebelıkte takıplıyım hemde ozelde takıplıyım sıvıları cıft taraflı 23. haftadayken 11.6 kadardı sımdı 31 haftalık 8-9 ölculuyor. çok sukur artıs olmadı hıc ama tabıkı bn hep streslıyım doktorum artsaydı artardı dıyor 2 ay oldu tespıt edılelı ama Rahım kapalı bır kutu Allaha emanet.

Lohusasin en hassas dönemde seni düşünmeyeni sen neden düşünüyorsun ki yanlış anlama saygısızlık tabiki yapma ama musade etme seni üzmesine
Çok hassas bir insanım, insanlara hatalarını söylemeyi beceremiyorum sanırım. öyle olunca bu defa kendi kendimi yiyorum. Bu duruma bir çözüm getirecem ama ben üzüleceğime onlar üzülsün artık

X