2021 Şubat Anneleri

Canım bizim de öyleydi özellikle ilk 1.5 ay sen yediklerine çok dikkat et
Sütlü şeyler tüketme gaz yapıcı şeyelr yeme ilk zamanlar simdirimleri çok daha hassas o yüzden gaz sancısı da çok oluyor
Ben meyve bile yemedim komposto içtim meyveleri pişmiş şekilde tükettim, süt asla içmedim çünkü bende aşırı gaz yapıyor şuan da da içmiyorum gerçi,
Sütlü tatlı da yemiyodum yoğurt yemiyodum bi çok sebzeyi tüketmedim sebzelerden sadece ıspanak tükettim daha çok protein ağırlıklı beslendim bakliyat hiç tüketmedim o yüzden çok zorlu geçirmedik bu süreci
Şimdi yavaş yavaş yiyorum her şeyden daha hafif atlatıyoruz sancıları bazen çok oluyor tabi o ayrı
Bu arada pişik için mutkaka her bez açışında krem kullan ben sudocrem kullanıyorum doğduğundan beri memnunum
Evet bende doğduğundan beri bakliyat çiğ sebze süt yoğurt kullanmadım arada kaçamak olmuştur bir kase sütlaç ya da dondurma gibi. Yemeklere birer kaşık tereyağ koyardım 3 gündür onu da koymuyorum.muz bile yemiyorum meyvelerden elma armut üzüm yiyorum. O da arada bir. Kuruyemiş başta tüketiyordum ama alerjik olabilir diye ondan da vazgeçtim.dut ve incir kompostosu yiyorum devamlı. Baştan beri gaz yapan herşeye dikkat ettim 1 ay daha dişimi sıkacağım. Doktorlar illa kanlı kaka görmek istiyor.ona da benim yüreğim dayanmaz

Evet bende doğduğundan beri bakliyat çiğ sebze süt yoğurt kullanmadım arada kaçamak olmuştur bir kase sütlaç ya da dondurma gibi. Yemeklere birer kaşık tereyağ koyardım 3 gündür onu da koymuyorum.muz bile yemiyorum meyvelerden elma armut üzüm yiyorum. O da arada bir. Kuruyemiş başta tüketiyordum ama alerjik olabilir diye ondan da vazgeçtim.dut ve incir kompostosu yiyorum devamlı. Baştan beri gaz yapan herşeye dikkat ettim 1 ay daha dişimi sıkacağım. Doktorlar illa kanlı kaka görmek istiyor.ona da benim yüreğim dayanmaz

Canım illa alerji diye düşünme bu süreçte normal olabilir

Normalde 2 yaşa kadar ihtiyaçları yok yastığa. Ama ben Kustuğu için, pamuk bebe yastığı kullanıyorum başının altına bir aydır. Yastığa rağmen hatta sırtına yasladığım yastığa rağmen dönüp sırt üstü uyuyor😂

Evet benim oğlumda sırt üstü yatıyor hep 🤗yastık kusmuk boğazına kaçmsın diye dimi 😐
Bide kafasının bi tarafına çok yatırmışım galiba biraz yassı gibi olmuş şimdi hep diğer tarafına yatırmaya çalışıyorum inşallah düzelir 🙄

Evet benim oğlumda sırt üstü yatıyor hep 🤗yastık kusmuk boğazına kaçmsın diye dimi 😐
Bide kafasının bi tarafına çok yatırmışım galiba biraz yassı gibi olmuş şimdi hep diğer tarafına yatırmaya çalışıyorum inşallah düzelir 🙄
Reflüde sadece baş kısmı az yukarıda olsun deniyor, mide asidi yukarı kaçmasın diye. Hem o yüzden hem de dönmeye başladı korkuyorum döndüğünde kusmasından. o yüzden yan yatırıp sırtına yastık sıkıştırıyorum ama nerde dönüyor yine.
kafaları öyle kalmıyor ben de sağa sola yatırdığımdan arkaya uzadı kafa😂 normale dönüyor dönmeye başladıklarında.

Canım 2 3 gün önce bizim de aşırı cıvıktı rengi hardal sarısıydı ishaldi galiba 🙄hiç beline kaka çıkmazdı 2 kere kıyafet değiştirdim 😐
1 gün böyle devam etti sonra normale döndü acaba üşüttü mü dedim bende ama bilmiyorum
Aa evet hep öyle bizim hep isal hep hardal gibi rengi. Tek kat gidriyorum artık üşüyormu ki acaba . Bu ay kiloda almadı gibi kesin bu isalliğinden

Benim bebeğim 20 günlük ama 2. Günden beri gazlı ve huzursuz. Belirli saatlerde ağlıyor sancılanıyor bunun kolik olduğunu düşünüyorum. Her bezi kakalı.makat kısmında da pişiği var bu durum bana alerjiyi çağrıştırdı. Ebeye danıştım her bezin kakalı olması çok normal dedi. Kilo alıyor kakasında kan da yok o yüzden alerji demek doğru değil dedi.Ben yine de 3 gündür süt ve ürünlerini tüketmiyorum. Şu ana kadar bi değişiklik yok hala aynı saatte gaz sancısı çekiyor ve hala her bezi kakalı.
Benimkine kolik denilmişti 15 günlükken gaz damlası aldım azda olsa ise yaramıştı ama sürekli kaka ve arada yeşil renkli ve huzursuz bebekti kaşlarında ve kulak arkasında pullanma oldu daha sonra egzamaya döndü maalesef yanı Konak seberoid dermatit denildi alerji doktoru direk kestirdi kırmızı noktalar ve kaka normale döndü ama her yeşil kaka alerjen değil ayrıca bizde kaka da kanda olmadi yüzüne vurdu kiminle alerji bagirsaga kiminjn yüzünde belirti verirmiş
Ben de doğduğundan beri onu kullanıyorum egzama sıkıntımız olmadı ama bi kaç gündür dudağının altında kırmızı lekeler oluştu. Salyadandır belki diyorum. randevu aldım bayram sonrası götüreceğim doktora ben de hayırlısıyla
Dudağın kenarında arkadaşım da var sebamed verdi doktoru hemen geçti
Kızlar egzama nasıl oluyor ve nerelerde oluyor
Yeşil kaka arada bizdede oluyor 🙄
Şimdi benimde aklıma takıldı bu mevzu acaba bizdede varda ben mi farkedemedim
Egzama ilk güneş yanıgi gibi soyulma ile başladı sonra kuru bir cilde dönüştü bebek cildiyle alakası kalmadı kadife gibi degildi bana örnek olarak çöl de olan çatlak gibi bir cilt olmayacak demişti
Kırmızı noktalar isilik diye geçiyor onlarda diyet sonrası soldu

Hayır canım (taşa tutan olmasın, aşı karşıtı değilim) ilk çocuğuma doktor alerjik olabileceğinden önermedi, bunda da benim alerji şüphem mevcut, bugün 5. Gün geçen bahsettiğim durumu hala düzelmedi. Rota aşısı Allah korusun bağırsak düğümlenmesine bile neden olabiliyor alerjik bebeklerde. Ama rota virusu kaptı diyelim ilk 48 saat önemli azcık ateşlense doktordayız ki öyle bi ishal de ateşte hiç bir anne babanın evde duracağını sanmam. Rota viirusunde geç kalınması problem o da immün sistemi zayıf bebeklerde. şu kar zarar hesabında bana yaptırmamak mantıklı geldi. Rabbime emanet🙏
Ben de işte bunun için sormuştum. İlk bebeğim erken doğduğu için doktor önermişti çünkü çok zayıftı. Fakat çok pişmanım o aşıdan sonra çocuk kabız olmuştu alerjisi çok farklı boyutlarda nüks etmişti. Birde kızım iki yıla yakın çok kötü kabız atakları geçirdi nette bunun bir sebebinin de rota olduğu yazıyor. Ben de bu yüzden sadece devletin önerdiği aşıları vurduracagim.

Kızlar bebeğim bu ay az kilo aldı gibi yazıp tamamlamamışım ilk ay 1.2 ikinci ay 1 kilo üçüncü ay kontrolumuz haftaya.... bu ay kaç kilo aldı bebekleriniz . Kaç olursa takviye mamaya başlayayım. Yüzde doksan bir kiloyu bulmayacak daha yeni 500 gr almış gözüküyor evdeki tartımda ama .. birde doktorum kilo alımını hesaplarken 5.gün kontrülndeki kilomüzerinsen hesaplıyor. Yani ilk dogdugundaki değil . Beşinci gün vermişti şişi inmişti o kilo üzerinden hesaplıyor

AH canım seni çok iyi anlıyorum ben de buna benzer haldeyim kocadan hayır görmüyorum hep bi bahanesi var. Allah bizlere güç versin

Şuan yan yana aynada bebeğime bakıyorum tahin pekmez gibiyiz renk farkından. Zaten kara çocuğumu pekmez diye seviyorum 😀😀

hepinizin anneler gününü kutlarım hanımlar. Hamilelikte çeşitli zorlukları aştık, lohusalıkta baskıları geçtik, kocadan yüzümüz gülmedi belki ama bebeklerimiz bize yeter. Onların gülmeleri bize hediye. Bizim gibi güçlü olsunlar inşallah 🍀
Ne güzel mesajlar, bugun beni ağlatacaksınız kızlar. Kocadan görmediğimiz ilgiyi burda birbirimize verdik ne güzel. Güzel anneler günümüz kutlu olsun. İyi ki varsınız

Reflüde sadece baş kısmı az yukarıda olsun deniyor, mide asidi yukarı kaçmasın diye. Hem o yüzden hem de dönmeye başladı korkuyorum döndüğünde kusmasından. o yüzden yan yatırıp sırtına yastık sıkıştırıyorum ama nerde dönüyor yine.
kafaları öyle kalmıyor ben de sağa sola yatırdığımdan arkaya uzadı kafa😂 normale dönüyor dönmeye başladıklarında.
Benim kızın kafası da çekiç gibi oldu sağa sola yatırmaktan 😂

Kızlar bebeğim bu ay az kilo aldı gibi yazıp tamamlamamışım ilk ay 1.2 ikinci ay 1 kilo üçüncü ay kontrolumuz haftaya.... bu ay kaç kilo aldı bebekleriniz . Kaç olursa takviye mamaya başlayayım. Yüzde doksan bir kiloyu bulmayacak daha yeni 500 gr almış gözüküyor evdeki tartımda ama .. birde doktorum kilo alımını hesaplarken 5.gün kontrülndeki kilomüzerinsen hesaplıyor. Yani ilk dogdugundaki değil . Beşinci gün vermişti şişi inmişti o kilo üzerinden hesaplıyor
Benim kızda az aldı gibi geldi bunun nedeni de bence artık bebişlerin gece uykusu uyuması, gece 7,8 saat uyuyo kızım asla uyandıramıyırum emmesi için. Doktora da sordum emse iui olur ama huzursuz etme dedi. Burnunu sıkıyorum üstünü çıkarıyorum gıdıklıyorum uyanmıyo bugun yeni şeyler denicem 😈

Benimde bebegim kuvezde kaldigi icin heo saga yatirmislar hep saga yatmak istiyordu nasil yatarsa oyle birakiyorduk dr goturdugumuzde hep diger tarafa yatir 3aydan sonra duzeltmesi zor olur dedi simdi hep sola yatiriyorum

Merhaba hanımlar. Bebeğinde süt alerjisi olan var mı acaba?

Merhaba benim her iki oğlumda da süt alerjisi var ikisinde de kakada kan gördük bağırsak tepkiliyiz . Siz gaz yapan şeyleri tüketmeyebilirsiniz ama bunun da doğruluğu son zamanda tartışılıyor bebeğe geçmediği düşünülüyor. Süt alerjisi de sanıldığı kadar kolay bir süreç değil o yüzden doktorlar tam emin olmadıkça anneyi yıpratmamak amacıyla hemen diyete başlatmıyorlar diye düşünüyorum. Tabiki beslenme açısından sizi zorlamıcaksa siz kendiniz diyeti deneyebilirsiniz

Kızlar benim kuzum bugün tam 2.5 aylık oldu ama hala bize gülücük atmıyor normal mi acaba cok üzülüyorum bir sorun mu var

Selam kızlar öncelikle hayırlı kandiller.💐 Allahım hepimizin dualarını kabul etsin🤲

Biz 4 gündür emme savaşları veriyoruz resmen. Önce aç saldırıyor 2 dk emiyor sonra krize girip nefesi kesilene kadar ağlıyor sonra saldırıyor 3-5 çekiyor yine krize giriyor.göğüslerm zaten berbat önce meme reddi sonra aşırı hassasiyet ,sonra mastit sonra operasyon.. daha dikişlerim duruyor. Acayip zorlanıyorum.😭 Mugolata Mugolata atak haftası mı acaba? 1şubat doğumluyuz bizde.

@Pumpkin34 instagramda yapan sayfalar var hatta sütün üstüne saçından baş harfini ismini bile yazıyorlar.
Aynen o kolyeden yaptırmıştım kızımdan baş harfi yaptırdım saçından

Adrenalin içeren bi fotoğraf 😄
Çok geriliyorum yaa neyse ki bu seferde atlattık

Kızlar bebekleriniz de yastık kullanıyor musunuz ? Ben kullanmıyorum ama acaba kullanmalı mıyım ?
Bide kusma durumları nasıl
Benim bebeğim emdikten sonra az miktarda kusuyor normalde
Ama bu gece ve sabah baya fazla kustu acaba mdesini mi üşüttüm 😣
Ben reflu yatağı kullanıyorum yastık kullanmıyorum

Aa evet hep öyle bizim hep isal hep hardal gibi rengi. Tek kat gidriyorum artık üşüyormu ki acaba . Bu ay kiloda almadı gibi kesin bu isalliğinden

Canım 2 3 gün önce bizim de aşırı cıvıktı rengi hardal sarısıydı ishaldi galiba 🙄hiç beline kaka çıkmazdı 2 kere kıyafet değiştirdim 😐
1 gün böyle devam etti sonra normale döndü acaba üşüttü mü dedim bende ama bilmiyorum

Hardal sarısı renk anormal mi? Bunu hiç sorun olarak görmemiştim. Genelde öyle. Hatta bazen yeşile çalıyor.

Kızlar benim kuzum bugün tam 2.5 aylık oldu ama hala bize gülücük atmıyor normal mi acaba cok üzülüyorum bir sorun mu var
Göz teması kuruyor mu sizinle ? En azından sizi ve babasını tanıması lazım gülücük için bişey diyemem ama göz teması önemli mesela odadan çıkarken sizi gözlemliyor mu yada yanından kalkarken ? Eğer göz teması yoksa doktora gözükmenizde fayda olabilir

X