2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    289
Günaydın herkese bunu konuştunuz mu bilmiyorum ama 35. Haftama girdim. Son dönemde ödem oluştu. Özellikle sabahları ellerimi yumruk bile yapamıyorum. Bunun için önerisi olan var mı?
Gercekten en az 3 litre su icmeniz lazim. Daha az degil. Zor oluyor ama iyi geliyor. Bu arada ödem olduğuna gore, vucutta idrar cikisinda da azalma oldu mu?

Telefonlar icin Sarj aleti
Gogus pompasi
Sut saklama poseti
Kulaklik (saatlerce dogumu beklerken, sonradan bebegi emzirirken de rahatca telefonda konusmak için şart)
Uzatma kablosu da koyun mutlaka.

2 pijama takimi yetmeyebilir. Bir de bol eşinizin tshirtlerinizden kendiniz icin de 2 tane koyun bavula. Bazen altta sadece depend bez, ustte tshirt ile de anneyi tuttuklari oluyormuş

Merhabalar kizlar Dün sekerim çok yükseldiği için çok fazla yürüyüş yaptım düşsün diye ama yapmasaydım. Bütün gece karin agrım kasık agrimdan uyuyamadim hala da devam ediyor Allah tan yarin kontrolüm var bakalim gecen hafta sanci çıkmıştı bu hafta da cikacak bence. Bu sancıların olması doğumun yaklaştığını mi gösterir acaba erken gelmesinden korkuyorum inşallah vaktinde gelir hepimizinki. Haziran annelerine bakiyorum da doğum zamanları gelmiş doğuran yok fazla. Bizim bu temmuz bebeleri çok sasirttilar bizi

Gaviskonsuz yaşayamam Gebeligimin başından beri 1 şişe vücut yağını bitiremedim. Çatlaklar için aklıma geldikçe sürüyorum ama 4. şişe gaviskonu bitirmek üzereyim. Böyle giderse doğurana kadar 2 şise daha tüketirim ben

Şarj aleti ve kulaklıkları şimdiden koyamıyorum canım düzenli olarak kullandığım için. Bazı şeyleri son anda sancım başlayıp hastaneye giderken koyacağım mecburen. Göğüs pompasını ekledim dün arkadaşlar hatırlattı 2 pijama takımı bir de gecelik koydum bence yeter ya sonuçta giderken üstümde de kıyafet olacak. Zaten onlar söylese de ben sadece tshirtle altımda bezle duramam öyle

Benim görümcem de hamileydi. 40. haftası 3 haziranda doluyordu. Kız, 5 Haziran günü doğurdu. Birak erken doğumu, bebek geç geldi hatta. Biz Temmuz annelerine Allah yardım etsin diyorum

Benim görümcem de hamileydi. 40. haftası 3 haziranda doluyordu. Kız, 5 Haziran günü doğurdu. Birak erken doğumu, bebek geç geldi hatta. Biz Temmuz annelerine Allah yardım etsin diyorum
Ay evet yaaa sanki son günler gibi yuregimiz hep agzimizda ha geldi ha gelecek

Bu aralar dinlen cnm geçer inşallah.. Sancı felanda çkmaz umarm..
Evet haziran anneleri durgun bizim minnoşlar bir esti bir esti..
Umarm durulurlar artk temmuza kadar

Kusmuğu soluk borusuna kaçıyor olabilir geldi. Fazla mı yiyor acaba ? Doktora götürdün mü ne dedi?
Bebeği beslerken kafası yukarda besleyin. Bide yatırdığınız da da kafası yukarda olsun. Reflü yatağı alabilirsiniz. Ya da yatağın baş kısmını alttan bişeyle destekleyebilirsin canım.

Bana çok önceden aşı randevusu açılmıştı ama ben olmayı düşünmüyorum. Emzirme döneminden sonra olabilir

Bende Perşembe cuma gideceğim çok değil dersim ama sadece girdiğim sınıfları üst katlara vermemeleri için dua ediyorum ben nefesimi düzene sokana kadar dersin yarısi gidiyor. Sınıflarda sıcak maskeyle nasıl olacak bilmiyorum

Bana çok önceden aşı randevusu açılmıştı ama ben olmayı düşünmüyorum. Emzirme döneminden sonra olabilir
Bize aşı hakkı gelirse ben de en iyi ihtimalle emzirme döneminin sonu diye düşünüyorum çünkü henüz çok yeni bu aşılar üç beş sene sonra çocuklarda ne gibi etkileri olacaginin garantisini veremezler tetazonu bile yirmi kez düşünüp tek doz oldum icim rahat etmiyor benim de

Kesinlikle, riske atmaya gerek yok. Normal insanlar bile yan etkilerini yaşayabiliyor. Kaldı ki biz can taşıyoruz

Bazen hatirlatmak gerekiyor doktorlara canim
Aynen canım.belkide benim 2.bebek ya planlı sezaryen görünüyor şuanda,normal doğum olacak olsaydı belkide çoktan bıraktırabilirdi.hani normal doğumda bebeğin kemiklerinin çok sertleşmemesi gerekiyor ya sizinkiler ilk bebek olduğu içinde bıraktırmış olabilir

Aaa mantiklida canim dedigin gibi sezaryen diye belki

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…