2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    289
Kızlar uzun zamandır tek derdim meme ve süt. Ilk zamanlar gayet iyiydi sütüm sonra bi ara azaldı. Takviyeler şunlar bunlar bir şekilde arttırmayı başardım bu sefer de bebelerin biri memeyi reddetmeye başladı. Meme almadığı için günde en az 4 defa biberonla vermek zorunda kalıyorum sütümü.
Süt sağmak da resmen işkence. Bir öğünde yetecek kadar süt çıkması 40 dakikayı buluyor. Ne kaybederim diyerek vakumlu süt toplayicilardan aldım. Bi de gittim en ucuzunu aldım yorumlara bakarak. Gerçekten hayatımdaki tek eksik oymuş elektrikli pompanın sağdığından daha çok süt topluyor. Bugun sadece diğer bebemi emzirirken topladiklarimi verdim. Kesinlikle bi tane alın aldırın
Cwnım elektrklinin 40 dakikakda sağdığını lansinoh manurl 5 dk da sağıyor inan

Kızlar iyi geceler uzun bir zamandır yazmıyorum takip ediyordum sadece ♥️Malum bebeğimden fırsat bulamıyorum artık çok huysuz haftaya cuma 3 aylık olucaz 🎉 size bi sorum olucaltı acaba emzirdiğim için mi bilemedim ama kemiklerim çok ağrıyor sadece kemiklerim de değil ayaklarımın altıda ağrıyor çok kötü bebeğimi kucağıma almak için çok zorlanıyorum ellerim parmaklarım incinmiş gibi 😭böyle sorunlarla karşılaşan oldu mu 🤷‍♀️

Cwnım elektrklinin 40 dakikakda sağdığını lansinoh manurl 5 dk da sağıyor inan
Ay bana hamileyken dediler manüel pompa alma sakin insalık parmakları kopuyor çok vakit alıyor elektrikli al diye. Manüel pompalara hiç bakmamıştım bile. Elektrikli pompalar hiç süt sagmiyormus anlamış olduk. Boşuna üzülmüşüm benim sütüm azaldı diye varmış meğer.

Çözüm,bilgi bulursanız lütfen banada yazın. Sanırım bir çok bebekte var bu sorun. Uyumayı bilmedikleri için oluyor.
Bir önceki ay gözünü uykudan açamayan bebekler şimdi gözüne uyku girmiyor inan ben yorgun düşünüyorum sen nasıl dayanıyorsun diyorum yüzüme gülücükler saçıyor gece 11 de de uyumasi aglaya ağlaya 🙄🙄
Benimki de sabah 8de uyanıyor gece 11e kadar öyle uyumuyor hep kısa kısa uykular. Bı gece düzgün uyuyordu onu da doktor uyumasin uyandır dedi 🤦🏻😂 Bu çocuk ne zaman uyuyacak 🤔
Aynen gece zorla kaldırıp emziyorum hani bu çocuklar emip uyuyacak emip uyuyacakda büyüyecek 🙄🙄

Bir önceki ay gözünü uykudan açamayan bebekler şimdi gözüne uyku girmiyor inan ben yorgun düşünüyorum sen nasıl dayanıyorsun diyorum yüzüme gülücükler saçıyor gece 11 de de uyumasi aglaya ağlaya 🙄🙄

Aynen gece zorla kaldırıp emziyorum hani bu çocuklar emip uyuyacak emip uyuyacakda büyüyecek 🙄🙄
Ay hiç sorma ya uyusun da büyüsün ninnileri falan hep yalan 😂 Uyumadan büyüyor benim oğlan gayet de 😂😂

Sizin akşam gene 9 da yatıyormuş bizimkisi 12 de yatiyor sabah 10 kadar Sonra hiç düzgün uykusu yok normal mi ben bu merak ediyorum
Normal canim büyüdükçe uyku düzeni oluşur. Şu anki hicbir sey kalici degil cok kucuk olduklari için. Ben de dün doktora sordum hic uzun uykusu yok gazdan uyuyamiyor diye gazdan degil bebegin karakteriyle ilgili dedi🙄 kızlarım da uykuyu sevmezdi bu defa umitliydim yine olmadi 😂

Dün akşamüstü bizim oğlanı geleneksel yolla sünnet ettirdik. Gece 4 e kadar ağladı yavrum. Uyusturucu krem pek işe yaramadı ya da biz sürmeyi beceremedik bilemiyorum. Tüm apartmanı inletti. Meme emmedi bile, sağıp verdim. Saat 4 ten sonra da sustu uyudu. Sabah iyiydi şükür 🙏🏻 Yaptıracak olanlara kolaylıklar diliyorum

Kızlar uzun zamandır tek derdim meme ve süt. Ilk zamanlar gayet iyiydi sütüm sonra bi ara azaldı. Takviyeler şunlar bunlar bir şekilde arttırmayı başardım bu sefer de bebelerin biri memeyi reddetmeye başladı. Meme almadığı için günde en az 4 defa biberonla vermek zorunda kalıyorum sütümü.
Süt sağmak da resmen işkence. Bir öğünde yetecek kadar süt çıkması 40 dakikayı buluyor. Ne kaybederim diyerek vakumlu süt toplayicilardan aldım. Bi de gittim en ucuzunu aldım yorumlara bakarak. Gerçekten hayatımdaki tek eksik oymuş elektrikli pompanın sağdığından daha çok süt topluyor. Bugun sadece diğer bebemi emzirirken topladiklarimi verdim. Kesinlikle bi tane alın aldırın
Hangisini aldın canım. Benimde buzluğa atmak için sagmam gerekiyor. En azından öyle biraz toplarım belki bende.

Hangisini aldın canım. Benimde buzluğa atmak için sagmam gerekiyor. En azından öyle biraz toplarım belki bende.
Benimki ebebeğin kendi markası. Kapaksız satılıyor zaten sürekli kullandigim için hemen poşete boşaltıp yıkıyorum kapağa ihtiyaç duymadım şimdilik

Ay hiç sorma ya uyusun da büyüsün ninnileri falan hep yalan 😂 Uyumadan büyüyor benim oğlan gayet de 😂😂
Maşallah maşallah ama azda uyusalar
Normal canim büyüdükçe uyku düzeni oluşur. Şu anki hicbir sey kalici degil cok kucuk olduklari için. Ben de dün doktora sordum hic uzun uykusu yok gazdan uyuyamiyor diye gazdan degil bebegin karakteriyle ilgili dedi🙄 kızlarım da uykuyu sevmezdi bu defa umitliydim yine olmadi 😂
Normal olsunda sorun değil canım yani bir ay öncesine bakıyorum şimdiye bakıyorum tam tersi anasına çekmiş ne diyelim bende hiç uykuyu sevmem

Benimki ebebeğin kendi markası. Kapaksız satılıyor zaten sürekli kullandigim için hemen poşete boşaltıp yıkıyorum kapağa ihtiyaç duymadım şimdilik
Sağol canım bende baktım biraz sen yazınca ondan almqyq karar verdim bende. İnşallah faydası olur.

Selam canım ne çok oldu yazışmayalı ama eskilerden birilerini görmek çok güzel:) bebislerimiz yanımızda çok şükür rabbim hiç birimizi yokluklariyla sınamasın🤲🌸

Göz muayenesi daha olmadık canım 3.ayda olacağız ama bizdede biraz kayma var sanki bilemedim çok zor oluyor mu damla falan damlatılarak yapılıyor sanırım bilmediğimden soruyorum 🙏 bence bebişin kilosu gayet iyi canım hiç takma kafana maşallah 🧿🤗
Amin canım aminn 🤲

Benimki de sabah 8de uyanıyor gece 11e kadar öyle uyumuyor hep kısa kısa uykular. Bı gece düzgün uyuyordu onu da doktor uyumasin uyandır dedi 🤦🏻😂 Bu çocuk ne zaman uyuyacak 🤔
Selam canım ben de doktoruma sorucam ama bıraksam 6 saat uyuyacak. Gece 4 saatte bir emzirmeye başladım çok mu acaba ya

Arkadaşlar benim bebeğim 2 ay 19 günlük. Gece bıraksam uyur da uyur. 4 saatte bir emzirmeye başladım. Doktoruna da sorucam gerçi doktordan doktora fikir de değişiyor ama bişey olmaz di mi, sizler nasıl yapıyosunuz. Mesela 22te bittiyse 2de başlıyorum. 3te bittiyse 7de başlıyorum. O şekilde. Bebeğim 6400 kgdı 12 gün önce. Bana yorum yapar mısınız?

Arkadaşlar benim bebeğim 2 ay 19 günlük. Gece bıraksam uyur da uyur. 4 saatte bir emzirmeye başladım. Doktoruna da sorucam gerçi doktordan doktora fikir de değişiyor ama bişey olmaz di mi, sizler nasıl yapıyosunuz. Mesela 22te bittiyse 2de başlıyorum. 3te bittiyse 7de başlıyorum. O şekilde. Bebeğim 6400 kgdı 12 gün önce. Bana yorum yapar mısınız?
Maşallah canım bebeğinin kilosu ne guzel aramızda 10 gün var 2 ay kontrolümüzde 5100 gr di neler yapıyorsunuz ya benim.bebegim kilo almıyor😔😔😔 ben gündüzleri 2 saate bir geceleri 3 saate bir emziriyorum sütunlu yağlı değil yağlı olması icin neler yapmalıyım :KK70: :KK70: :KK70: :KK70: stres oluyorum iyice

X