2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    289
Ya ben 1.5 gün emzirmedim sütü de sağıp sakladım buzlukta. 3 gün emzirmemekti niyetim ama bebek asla durmadı aşırı meme istedi..
Herkes emziriyor bişey olmaz diyorlar.
Bir kaç makale baktım süt üzerinde etkisi 3 güne geçiyor diye gördüm mesela bazısında azalma yapmış vs vs
Muhtemelen bişey olmaz içine sinen şekilde hareket edersin sen de
Mrna yarılanma süresi 4-20 saat diye okudum vs

Kızlar acil cevap verin bugün asi oldum kovid hemşire 3 saat emzirme dedi daha önce olanlar vardı siz naptınız alman aşısı oldum
Biontech oldum . Hemşire bebeğimi gördüğü halde emzirme demedi. Eve gelince de emzirdim. Gruplarda aşı olup da emzirebilirsin denilen anneler gördüm. Yine de sen bilirsin canım

Biontech oldum . Hemşire bebeğimi gördüğü halde emzirme demedi. Eve gelince de emzirdim. Gruplarda aşı olup da emzirebilirsin denilen anneler gördüm. Yine de sen bilirsin canım
Bende emziririm diye sağmamıştım mama vermekte istemiyorum

Zeytin koy diş üzerine. Kötü bir kokusu olur ama rahatlatır
Kız zeytnin kokusu nie kötü anlamadm z🙈

Geçmiş olsun canım. Doktorla bir görüş bence. Emzirirken kullanılabilen antibiyotikler var. Ben hastanede yatarken hep antibiyotik aldım. Daha sonrasında da tedavinin devamında kullandım. Doktorum emzirmende sakınca yok demişti. Hep emdi o süreçte.
Ayy inşallah cnm.. Cnkü aşırı ağrm var dayanamıırm :KK43:
Tşk ederm

Senin sütün nasıl oldu şu an düzeldi mı? Her şey yolundaysa bi dene merak ettim sonucu
Cnm emmiyor benim minnoş biliyorsn
Bu yüzden sağmayla bebeğin emmesi arasnda fark oluyor.. Azalıor sütüm..
Ama deniecem merak ettm bende

Sevgili çalışan anneler.. Sizlere bir şey danışmak istiyorum. Gündüz bakımevleri hakkında ne düşünüyorsunuz? İkinci dönem çalışmaya başlayacağım çok yüksek ihtimal. Bebeğim de o zaman 7 aylık olmuş olacak. Bakımevi-kreş e bebeğini bırakan var mı? Memnun mu? Ne bakıcıya ne de bakımevine bırakmaya gönlüm razı değil ama mecbur böyle olması gerekiyor 😭
Yaa kıyamam.. Allah yardımcın olsun cnm..
Bence bu tarz durumlarda önemli olan hijyen... İyi bir yer bulman lazm iyice araştırmak.. Zaten bebekler genelde uyudukları için

Kızlar acil cevap verin bugün asi oldum kovid hemşire 3 saat emzirme dedi daha önce olanlar vardı siz naptınız alman aşısı oldum
24 saat boyunca sağıp döktüm
Ha saklamşm ha emzirmişim..
Sütüm çekmesin die sağıp döktm ben
Sonra vermeye başladm

Selam canım ben de doktoruma sorucam ama bıraksam 6 saat uyuyacak. Gece 4 saatte bir emzirmeye başladım çok mu acaba ya
Canım benim doktorum gece 5-6 saate kadar uyanmiyorsa sıkıntı değil ama daha fazla olmasın dedi ☺️
Ben gece 6 saate kadar bekliyorum uyansın diye bazen arada kendi uyanıyor uyanmazsa ben uyandırıyorum. Kilo alımı iyiyse sorun olmaz dedi benim doktorum.

Canım benim doktorum gece 5-6 saate kadar uyanmiyorsa sıkıntı değil ama daha fazla olmasın dedi ☺️
Ben gece 6 saate kadar bekliyorum uyansın diye bazen arada kendi uyanıyor uyanmazsa ben uyandırıyorum. Kilo alımı iyiyse sorun olmaz dedi benim doktorum.
Çok teşekkür ederim canım cevap için :)

Doktora yaptırmadık. Bu şehirde özel yeri olan sünnetçiler var . Aslında sağlıkçılar hepsi , işlerinde uzmanlar. Onlardan birine yaptırdık.Uyuşturucu sprey sıktı, iğne yaptı. Yapılışını görmedim ben. İlk gece ağladı yavrum yandı çişinden sanırım. Akşam 7 gibi yaptırdık. 3-4 saat çok iyiydi. Sonraki 5-6 saat çok ağladı sürekli krem sürdük. Gece 4 te ağlamayı bi bıraktı ve sonra hiç ağlamadı. Yani oldu da bitti maşallah 🧿😃
Geçmiş olsun darısı başıma hala karar veremedim Hiç yaptırmasam keşke 😛
Evet son süt yağlı deniyor herkes bende deniyorum 15 dakika bir göğsü 15 dakika diyer göğsü ama bırakınca memeyi geri almıyor diğer göğsü veremiyorum
o kendi bırakmıyor mu memeyi 15 dk diye şartlanmasan mı acaba

Merhaba kızlar size bir sorum olacak bebeğim uykuya dalamıyor sabah 11 de uyanıp akşam 11 kadar sadece aralarda 30 ile 44 dakika uyuyor sizce bir sorunmu var derin uykuya dalamıyor aynı sorunu yaşayan varmi??
Benim oglum da öyle. Gündüz uykusu hic yok. Ne yapacagim bilmiyorum iki gündür o kadar kafama taktim ki bunu sütüm cok azaldi 😔 yetmiyor yavruma. Kucakta uyumak istiyor sadece. Herkesin bebegi saatlerce uyuyor benimkinin uykusu da var aslinda ama uyumuyor bir türlü çok üzülüyorum. Normal mi gercekten bu. Bir tek ben mi bu kadar takiliyorum buna?

Geçmiş olsun darısı başıma hala karar veremedim Hiç yaptırmasam keşke 😛

o kendi bırakmıyor mu memeyi 15 dk diye şartlanmasan mı acaba
Kendi zaten sadece 15 dakika emiyorsa emiyor bırakınca iki memeyide almıyor
Benim oglum da öyle. Gündüz uykusu hic yok. Ne yapacagim bilmiyorum iki gündür o kadar kafama taktim ki bunu sütüm cok azaldi 😔 yetmiyor yavruma. Kucakta uyumak istiyor sadece. Herkesin bebegi saatlerce uyuyor benimkinin uykusu da var aslinda ama uyumuyor bir türlü çok üzülüyorum. Normal mi gercekten bu. Bir tek ben mi bu kadar takiliyorum buna?
Aynen belli bir saat sonrasında gozleri kızarıyor uyumak istiyor ama uyuyamıyor bugunlerimizede şükür diyorum biz ne gazlar sancılar atlattık dimi😊 🤲🤲🤲sende takma akışına bırak en güzeli bu ne bebeğin strese girer nede sen Sen strese girince sütünde etkileniyor hem miktarı hemde huzuru etkilenir(biri bana demistin sen gergin olursan sütüne geçer onu emen bebeğinde etkilenir demisti)

Doktora yaptırmadık. Bu şehirde özel yeri olan sünnetçiler var . Aslında sağlıkçılar hepsi , işlerinde uzmanlar. Onlardan birine yaptırdık.Uyuşturucu sprey sıktı, iğne yaptı. Yapılışını görmedim ben. İlk gece ağladı yavrum yandı çişinden sanırım. Akşam 7 gibi yaptırdık. 3-4 saat çok iyiydi. Sonraki 5-6 saat çok ağladı sürekli krem sürdük. Gece 4 te ağlamayı bi bıraktı ve sonra hiç ağlamadı. Yani oldu da bitti maşallah 🧿😃
İyi çpk şükür gözünüz aydın olsun.

Sevgili çalışan anneler.. Sizlere bir şey danışmak istiyorum. Gündüz bakımevleri hakkında ne düşünüyorsunuz? İkinci dönem çalışmaya başlayacağım çok yüksek ihtimal. Bebeğim de o zaman 7 aylık olmuş olacak. Bakımevi-kreş e bebeğini bırakan var mı? Memnun mu? Ne bakıcıya ne de bakımevine bırakmaya gönlüm razı değil ama mecbur böyle olması gerekiyor 😭
Ben büyük kızımda hem bakici hem babanne 3 yaşında da gündüz bakimevi deneyimledim. Bakiciya bıraktığımda 1 yaşındaydı. Su an ki aklım olsa kesinlikle gündüz bakimevine verirdim. Cok daha güvenilir, ilgilenen kişiler eğitimli, cocuk akranlariyla ilişki kurabiliyor, güzel güzel oyunlar oynayıp etkinlikler yapabiliyor . Ben tabii yaşadıklarımdan yola çıkarak yazıyorum. Bakicinin kaprisi , cahil cahil konuşmaları, guvenmiyorsan bırakalım diye alttan alta tehdit edişi, istememe rağmen ekran maruziyeti 🤐 üstelik o zamanlar bizim kresin iki katı ücret alışı. Çekilecek dert değil bakici (yine bana gore) .

Ben büyük kızımda hem bakici hem babanne 3 yaşında da gündüz bakimevi deneyimledim. Bakiciya bıraktığımda 1 yaşındaydı. Su an ki aklım olsa kesinlikle gündüz bakimevine verirdim. Cok daha güvenilir, ilgilenen kişiler eğitimli, cocuk akranlariyla ilişki kurabiliyor, güzel güzel oyunlar oynayıp etkinlikler yapabiliyor . Ben tabii yaşadıklarımdan yola çıkarak yazıyorum. Bakicinin kaprisi , cahil cahil konuşmaları, guvenmiyorsan bırakalım diye alttan alta tehdit edişi, istememe rağmen ekran maruziyeti 🤐 üstelik o zamanlar bizim kresin iki katı ücret alışı. Çekilecek dert değil bakici (yine bana gore) .
Teşekkür ederim canım cevabın için 🙏🏻 Ben göreve başladığımda oğlum 7 aylık olacak. Çok mu erken bir yaş bakımevine bırakmak için? Sadece 6 saat kalacak orda. 12 de bırakıp 18 de alacağım. Hatta çoğu zaman babası daha erken alabilir. Benim görev yerim uzak yarım saat sürüyor, eşimin 5 dk bile değil. Kendi memleketimizde değiliz, ama yaşadığımız şehrin iyi bir semtinde oturuyoruz. Çoğu bakımevi evimizin çevresinde. Peki araştırırken nelere dikkat etmeliyim? Hangi soruları sormalıyım? Bakımevinde yaşadığın sorunlar var mıydı? Burda bakıcı ücretleri 1000 tl civarında, bakımevi de aşağı yukarı o fiyattadır. Bizim için iyi bakılması önemli. Bazen diyorum keşke annem ya da kayınvalidem yanımda olsaydı diye ama maalesef 900 km uzakta 😔

Selam kızlar nasılsınız bebisler nasıl 🥰 Bebeği için mont alan oldu mu acaba kış geliyor. Astronot montlar en mantıklısı galiba bebekleri üşütmemek için. Alan varsa nereden hangi modeli aldı tavsiye edebilir mi ☺️

Günaydın güzel anneler 🌺 oğlum bu sabah kendi kendine kakasını yaptı. Aynı dertle uğraşan anneler için şimdilik şunları söyleyebilirim: bol bol masaj yaptım mama + süt gidiyoruz biz mamasını değiştirdim ve her mama verdiğimde zeytin yağı damlattım göz kararı. Uzun araştırmalarım sonucu bir annenin yazısına denk gelmiştim fitil yapmadan kakasını yapmayan oğlum bu mamaya geçince kendi yapmaya basladı demişti. Ben de denemek istemiştim ve tamamen onun sayesinde yaptıgını düşünüyorum. Bebelac gold kullanıyoruz artık. Umarım kendi yapar hep 🙏🏻

X