2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    289
Ben de avusturyadayim canim. Almanyada da vardir bu test diye düsünmüstüm demek ki yokmus.

Tr de detayli ultrason sanirim cünkü bu dedigim testte de doktor neredeyse bir saat boyunca organlarını inceliyormus herhangi bi sorun var mi ona bakiyormus. Mesela kalbinde bir sknti varsa ona göre müdahale edilebilecek hastanede dogum öneriliyormus. Benim dogum yapacagim hastanede var zaten böyle bir bölüm. Mecburi degil yaptirmak istege göre. Ablalarim hic yaptirmadi ben ne yapsam bilemedim.
Bence kesin yaptirmalisiniz. Allah korusun herhangi bir sorun varsa dogumda acil mudahale icin onceden haberiniz olur. Yoksa zaten daha guzel iciniz rahat olur. Saglikla kavusun insaallah bebeginize ☺️

Kızlar detaylı kaçıncı haftada yapılıyor. Doktorumuzmu yönlendiriyor ve perinatoloji bölümünemi gidiyoruz

18. Haftada %99 kız dedi 21. Haftada detaylı organ taramasında erkek olduğunu öğrendik.
Özlemi giyorsun devlete mi ben özele gidiyorum bana 12+4 de pipi göremedim bu durumda kız olabilir ama daha küçük erken belli olmaz demişti 18+1 de kız dedi bende kesinleşsin diye ayrıntılı ultrason nu bekleyeceğim acaba yanılma olur mu diye düşünüyorum

Bence kesin yaptirmalisiniz. Allah korusun herhangi bir sorun varsa dogumda acil mudahale icin onceden haberiniz olur. Yoksa zaten daha guzel iciniz rahat olur. Saglikla kavusun insaallah bebeginize ☺️
Haklisiniz insan bi oh ceker heralde iyi sonuc olunca. Doktorumla da bir konusup öyle karar vericem galiba. Amin insallah siz de 🥰

Özlemi giyorsun devlete mi ben özele gidiyorum bana 12+4 de pipi göremedim bu durumda kız olabilir ama daha küçük erken belli olmaz demişti 18+1 de kız dedi bende kesinleşsin diye ayrıntılı ultrason nu bekleyeceğim acaba yanılma olur mu diye düşünüyorum
Özele gidiyorum benim doktorum zaten hiç tahmin etmeye çalışmadı ben nifty test yaptırdım sonuç gelince cinsiyeti de kesin olarak öğreneceğiz.ablamda özele gidiyordu böyle birşey oldu. Hastane değilde Dr önemli ikimizde acıbademe gidiyoruz. Bebekler küçük olduğu için olabiliyor bence detaylı ultrasonu bekleyin

Aynen oyledir. Önceki hamileliğimde ne zaman sorsam 5 aylıkken söylicem dedi hiçte ustelemedim 13 yıl oldu ama bu sefer ultrason aletleri daha gelişmiştir dedim sordum pozisyonu çok elverisli değildi aslında belli olurduda. Tam oturma pozisyonunda dedi keyfi yerinde yani içerde her ne ise cinsiyeti artık😂
Canim bi yandan da iyi oluyor ne olsa kabulum cünkü iki cinse de mutlu olucam en güzeli bu bence 😍 geç olsun sağlık olsun

Canım sen dün beni etiketlemişsin. Bugün de ben sonucumu almıştım. Sen aklıma geldin temiz çıkmasına o kadar sevindim ki. Yanımıza kalan yaşadığımız stresli günler oldu. Tadını çıkaralım bundan sonra. Bebişlerimizi sağlıkla kucağımıza alacağımız günler bir an önce gelir inşallah 🤲 Kızın olacağına da çok sevindim. Etrafımda hamile kim varsa ben de dahil hep erkek duyuyordum 😂 Sağ salim gelsinler anne babalarını üzmesinler 😇
Amiiinnnn canm cok tesekkurler sag salim alalim kucagimiza🤲

Kızlar detaylı kaçıncı haftada yapılıyor. Doktorumuzmu yönlendiriyor ve perinatoloji bölümünemi gidiyoruz
18-24 haftaları arası yapılıyor ama en uygun 22. Haftaymış. Herkesin doktoru yönlendirme yapmiyo malesef ama yapanlar da var tabi. Perinatoloji ve de radyologlar yapiyor detayliyi diye biliyorum

X