2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    289
Amin inşallah çok sağolun. 1 kızım var 6.5 yaşında hiç böyle şeyler yaşamamıştım onun hamileliğinde ama bunda herşey farklı gidiyor Rabbim in sınavı inşallah başarılı bir şekilde geçebiliriz.
Canım rabbim gönlünü ferahlatsın inşallah 🤲🏻

Allah yardımcın olsun canım suyun azaldığı için mi kürtaş bebekle alakalı bişey yoksa sadece su içinse kürtaş olman çok saçma değil mi yaa ne ilim başka dr lara git ve bol bol havuç ye kaynat suyunu iç havuç suyu sürekli tüket bakalım suyun fazlalşir belki kardeşimin suyu azdı dr havuç yemesini ve suyunu içmesini sötleöşiti
Suyum bittiği için bebek akciğer gelişimini daha başlamadan bitirdi kalp atışı ve hareketleri aşırı derecede yavaşladı özel doktorlara randevu almak için yazdım wp den onlar aradılar ve benim hayatımın riske giricegini söylediler randevu vermediler bile su bittiği için vücuduma enfeksiyon yayılmaya başladı kan testinde belli oldu yani iki gün içinde banada herşey olabilir ki bebeğin yaşama şansı sıfır akciğeri gelişmemiş buda solunum yolu rahatsızlığına neden olucak ve yaşamasına zaten engel olucak he eğer 22 veya 23 haftalarda olsaydı o zaman sezeryanla alicaklardi ve kuvezde bakilicakti yani ben naparsam yapıyım bebeğin yaşama şansı sıfır

Kızlar bel ağrısı normal mi?Bazen bıçak batar gibi giriyor,uzanınca geçiyor kalkınca yine oluyor.İlk hamileliğim,hiç bir fikrim yok bu konularda.

Kızlar doğumu özeldemi devlettemi yapsam karışıklığı yalıyanlar için diyorum eltimle sohpet ederken söyledi onun doktoru özeldi eltim doğumu illa siz yapın desede doktoru istememiş herşey para değil bukadar ısrara özellikle hiçbir doktor yok demez fakat hiçbir özel hastahane tam teşkilat değil vs demiş anlatmış bebek doğdu allah korusun bi sıkıntı oldu küvez yoğunbakım bizlerde var ama bebeğin ayağı ters olsa hemen oan bi ortopedi uz. Müdahale eder ciğerinde bişey olsa göğüs uz. Nakil gerekse helikopter vs akla ne gelirse hiçbir özelde bu imkanlar yok deyip vazgeçittirmiş bana çok mantıklı geldi kabul devlette çok rezillikler duyuyoz hayalimizdeki doğumda olmuyo ama devlet benim daha çok kafama yattı paylaşmak istedim 😊

Kızlar doğumu özeldemi devlettemi yapsam karışıklığı yalıyanlar için diyorum eltimle sohpet ederken söyledi onun doktoru özeldi eltim doğumu illa siz yapın desede doktoru istememiş herşey para değil bukadar ısrara özellikle hiçbir doktor yok demez fakat hiçbir özel hastahane tam teşkilat değil vs demiş anlatmış bebek doğdu allah korusun bi sıkıntı oldu küvez yoğunbakım bizlerde var ama bebeğin ayağı ters olsa hemen oan bi ortopedi uz. Müdahale eder ciğerinde bişey olsa göğüs uz. Nakil gerekse helikopter vs akla ne gelirse hiçbir özelde bu imkanlar yok deyip vazgeçittirmiş bana çok mantıklı geldi kabul devlette çok rezillikler duyuyoz hayalimizdeki doğumda olmuyo ama devlet benim daha çok kafama yattı paylaşmak istedim 😊
Valla devlet hastanesinde 1 odada suriyeli biriyle kalma riskini alamam ben resmen leş gibi gece doğuma gitsen ebe doğurtuyor , cocuk cerrahi cok sonra gelip çocuğa bakıyor sakin bir devlet hastanesi ve orda da iyi doktor bulsan bile gece doğum olsa gelmez, özellerde benim sehrimde doktorlar saat kac olursa olsun geliyor ve ben özellikle en iyi çocuk doktorunun olduğu hastaneyi seçtim devlette ebenin doğurtmasi riskini hic alamam

Ya kizima ikra nur ismini vermek istiyordum ruyamda gormustum hatirlayan olur belki kayin peder kizin adini ikra koysunlar dedi butun hevesim gitti ya
Eğer içine siniyorsa koy bence canım vardır bir hayır ya etkilendin diye rüyana girmiştir yada gerçekten hayırlısı odur tabi benim düşüncem bu ben bebek haberi verdikten 1 gün sonra kayınpederimi kaybettim ve keike bi isim çıksaydı ağzından diyorum mesela gerçi hiç kötü anım olmamıştı hep hastaydı zaten mesela kayınvalidem hamileliği öğrenince telefonda kağan geliyo diye haber verince sağa sola benimde içime sinmeyip senelerdir oğlum olursa kağan koycam dediğim isimden bile soğumuştum yaşanmışlığını bilemem ama kalbini dinle negatif düşünceleri sıyır hayal et kızına ikra nur diye seslendiğini bakalım ne hissedicen ona göre karar ver 😊

Merhaba herkese. Üç gündür decavit multivitamin kullanıyorum ve içtikten 2 saat sonra sağ kaburgamın altında ağrı oluyor. Ben vitamine bağlıyorum. Ancak doktora sordum sağ tarafa çok yatıyorsundur dedi. Bu multivitaminleri kullanmasam ne olur. Endişe etmeye başladım.

Eğer içine siniyorsa koy bence canım vardır bir hayır ya etkilendin diye rüyana girmiştir yada gerçekten hayırlısı odur tabi benim düşüncem bu ben bebek haberi verdikten 1 gün sonra kayınpederimi kaybettim ve keike bi isim çıksaydı ağzından diyorum mesela gerçi hiç kötü anım olmamıştı hep hastaydı zaten mesela kayınvalidem hamileliği öğrenince telefonda kağan geliyo diye haber verince sağa sola benimde içime sinmeyip senelerdir oğlum olursa kağan koycam dediğim isimden bile soğumuştum yaşanmışlığını bilemem ama kalbini dinle negatif düşünceleri sıyır hayal et kızına ikra nur diye seslendiğini bakalım ne hissedicen ona göre karar ver 😊
Yok canim daha 5 6 haftalik hamileyken demislerdi ruyamda ikra nur geliyor diye bugun de kayinpederim dedi istegim kacti kizlarinin cocuklarinda isim onerisinde bile bulunmadi oglan olunca hak sahibi mi oluyorlar ne bilim ya kizdim iste

Ya kizima ikra nur ismini vermek istiyordum ruyamda gormustum hatirlayan olur belki kayin peder kizin adini ikra koysunlar dedi butun hevesim gitti ya
Canım umursama eğer koymak istiyorsan ben zaten o ismi koyacaktım de . Öyle demeleri sinir bozucu biliyorum sen karnında tasıyosun tüm eziyetini cekiyorsun istiyosun ki saygısızlık yapıp direk sunu koy demesinler ama malesef büyüklerimiz maşallah cok hevesli herseye karısmaya😅

Valla devlet hastanesinde 1 odada suriyeli biriyle kalma riskini alamam ben resmen leş gibi gece doğuma gitsen ebe doğurtuyor , cocuk cerrahi cok sonra gelip çocuğa bakıyor sakin bir devlet hastanesi ve orda da iyi doktor bulsan bile gece doğum olsa gelmez, özellerde benim sehrimde doktorlar saat kac olursa olsun geliyor ve ben özellikle en iyi çocuk doktorunun olduğu hastaneyi seçtim devlette ebenin doğurtmasi riskini hic alamam
Kesinlikle katiliyorum canim

Sağlık bakanlığında çalışıyorum zaten Ankara şehir hastanesinde takipliydim onlar bu şekilde söyleyince hemen yüksek riskli gebelik takibinde iyi bir hocaya gittim profesör o kalpte parlaklık bile demedi kalpte büyük bir delik var bu durum genelde kromozomal anomalilerde görülüyor elinde ikili test sonucunda yok hemen cvs dedi yaptırdık bekliyoruz Allah tan umut kesilmez ama hoca çok umut vadetmedi.
Canım Allah şifa versin çok üzüldüm 😞🙏🏻 kaç haftalıkken saptandı ? İns cvs sonucun iyi çıkar yanılmış olurlar Bu arada ben de Ankaradayim

Bence istediğini koy kayınpeder kayınvalide vb baba dışında birinin bebek ismine yorum yapmasına sinir oluyorum 😡

Katılıyorum benim sehrimdeki hastanelerde de aynı şekilde yeni doğan ünitesi çocuk doktoru vb bulunuyor devlet Hastanesi Allah korusun covid olmadığım sürece düşünmüyorum Ama covid olursam özel doktorla anlassam bile mecbur şehir Hastanesine yolluyorlarms

Katılıyorum benim sehrimdeki hastanelerde de aynı şekilde yeni doğan ünitesi çocuk doktoru vb bulunuyor devlet Hastanesi Allah korusun covid olmadığım sürece düşünmüyorum Ama covid olursam özel doktorla anlassam bile mecbur şehir Hastanesine yolluyorlarms
Evet canım covid durumunda ya şehir hastanesi ya da devlerin anlaşmalı olduğu başka hastaneye gönderiyorlar

X