2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,7%
  • erkek

OY: 136 49,1%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    277
Bebem koltuktan kanepeden tek başına inebilmeye başladı, ne kadar hareketlı olduğunu varın burdan anlayın. Söyleyeceklerim bu kadar 🥲 evde her sn bir harb var. Her an her yerde bir tehlike içinde.
Biz de öyleyiz canım ev sevdikleri koltuk tepeleri .
Selam kızlar ben de güncelleme yapayım bari. Maaşallah sizinkiler folik asit bebesi benimki biraz hımbıl.

Öncelikle 5 gün sonra 14 aylık olacak.. Hala yürümüyor ama heryere süper hızlı emekliyor. Ayakta tutunarak yürüyor.

Bence hala anlamlı kelimesi yok. Mama belki? Yerken mama diyor ama mama diyerek istediğini belli etmiyor. Baba dede aşi agu eda gibi kelimeleri söylüyor ama hiçbirini anlamlı kullanmıyor hala. Bir şeyleri işaret ederek istemiyor. Her söylediğimi anlıyor diyenler olmuş bence benimki anlamıyor

Alkış baybay birbir hareketlerini söyleyince yapıyor. Hayvanlar kitabından kedi nerde deyince olduğu sayfayı açıp kediyi gösteriyor (sacece kedi henüz) halka kuleleri geçiriyor tek tek, legoları söküp takıyor, taktıktan sonra alkış yapıyor.

8 dişi var. Gece beslenmesini kendi isteği ile bıraktı. Emmiyor da artık istemiyor. Sadece yemekle besleniyor yani. Günde 4 veya bazen 5 öğün yiyor. Sabah kahvaltıda genelde omlet pekmez zeytin ve portakal suyu veriyorum sonra meyve ara öğünü, sonra öğle yemeği dünden kalan bir şeyler oluyor genelde. Sonra akşam üstü atıştırmalık bir şeyler sonra da akşam yemeği. Eğer akşam yemeği erken yenirse yatmadan 1 saat önce bişiler veriyorum yine meyve gibi.

Günde 2 uyku uyuyor genelde 7,30 uyanış akşam 21 30 kapanış

Aşıya rağmen Rota virüsü ve 6. Hastalık atlattık. Bunun dışında bronşiolit oldu. Antibiyotik kullanandan atlattık.

Bizde durumlar böyle hepsinin gelişimi birbirinden farklı. Konuşmamasını kafaya takıyorum inşallah konuşur sıpa
Konusmasininkafaya takma bizimkilerin de anlamlı kelimesi yok anlamlı hareketi var ama anne. hayvan seslerini sık öğretiyorum sadece köpek deyince ha diyorlar ama anlamlı bir anne baba falan yok . Bence 18 aydan sonra olacak onlar ama koltuk kenarı yürümesi başladıysa arkadan bağımsız yürüme cabuk geliyor. Önce gözüne kestirdiği yakın mesafeye 2 adımla başlıyor gerisi geliyor Allah in

Selamlar. Oğlumun 6 gündür ateşi inip çıkıyo cuma aşı olmuştu bir de galiba azılar öıkıyo üstüste geldi galiba dedik düşmeyince doktor gelin dedi tahliller sürüntüler vs. Her şey temiz çıktı ama doktor negatif olsada influenza ilacı vericem bu kadar uzun diş ateşi olmaz dedi aldık ilacı ateş ve halsizlik dışında sorunu yok enfluvir mi ne öyle bi ilaç verildi kullanan oldu mu bu ilacı

Selamlar. Oğlumun 6 gündür ateşi inip çıkıyo cuma aşı olmuştu bir de galiba azılar öıkıyo üstüste geldi galiba dedik düşmeyince doktor gelin dedi tahliller sürüntüler vs. Her şey temiz çıktı ama doktor negatif olsada influenza ilacı vericem bu kadar uzun diş ateşi olmaz dedi aldık ilacı ateş ve halsizlik dışında sorunu yok enfluvir mi ne öyle bi ilaç verildi kullanan oldu mu bu ilacı
Influenza da sonuçta viral birsey vücut savaşacak ve iyileşecek. Siz daha iyi bilirsiniz ama ben olsam hemen vermezdim. Ateş için ayak altına sarimsak zeytinyağ karıştırıp yağ kısmını sürmustum ben doğal antibiyotik.

Kızlar ya sizin bebisleriniz de size aşırı düşkün mü? Yani ben artık wcye bile gidemiyorum sürekli ağlıyor beni göremeyince. Aynı oda da bile konum degistiremiyorum. Bide temas bağımlısi eli hep yakamdan içeri girecek öyle sakinlesiyor. Çalışıyorum diye mi yapıyor. Beni özlüyor sanırım 😔 Ama çok yoruldum asla evimin işini yapamıyorum. Kız kardeşim bizimle o bakıyor oğluma. Evin işlerini eşimle birlikte ikisi yapıyor ben yapınca çığlık kıyamet. Annelik çok zor 😔

Kızlar selam.
Oğlumda bu aralar geceleri burun tıkanması başladı. İlk olduğu gün hasta oluyor zannettim ama gündüz problem olmadığını görünce peteklerden oluyor diye düşünerek oda nemlendiricisini açıyorum birkaç gecedir. Fakat bana mısın demedi. Aynı durumu yaşayan var mı? Başka ne sebep olabilir? Bu arada burnu kuruyor sanırım sürekli katı sümük çekiyorum aspiratörle. Yavruma eziyet ediyormuşum gibi hissettiriyor aspiratör de. Ne yapacağımı şaşırdım. Şu salgın döneminde hastaneye adım atmak bile istemiyorum. Umarım geçer artık😔
Toz alerjisi olabılır mı

Selam kızlar bişey sormak istiyorum, Aptamil Bebelac tarzı hazırladığımız mamalar var ya, bir de marketlerde gördüğüm sıvı şekilde süt kutularinda çocuk devam sütleri var , acaba bunlar aynı standartlarda mıdır? Ben artık toz mamayı bırakmak istiyorum gıdaları yediği ve beni de gün içinde emdiği için,şu an sadece gece yatarken bir kere içiyor ama gece çok sık uyanıp emmek istiyor. Acaba bu devam sütleri nasıl bilgisi olan kullanan var mı aramizda

Selam kızlar bişey sormak istiyorum, Aptamil Bebelac tarzı hazırladığımız mamalar var ya, bir de marketlerde gördüğüm sıvı şekilde süt kutularinda çocuk devam sütleri var , acaba bunlar aynı standartlarda mıdır? Ben artık toz mamayı bırakmak istiyorum gıdaları yediği ve beni de gün içinde emdiği için,şu an sadece gece yatarken bir kere içiyor ama gece çok sık uyanıp emmek istiyor. Acaba bu devam sütleri nasıl bilgisi olan kullanan var mı aramizda
Selaamm ben de bırakmak istiyordum benimki mamaya çok düşkün gece 2 kez içiyor bir de gece yatmadan önce veriyorum mutlaka. Emzirmeyi çok azalttım yan dişleri çıkmaya başladıkça göğüs uçlarımı artık delik deşik etti hep kanıyor aslında emsin istiyordum 2 yaşına kadar ama artık acı çekiyorum resmen meme emmeden de uyumadığı için gündüz uykularında milupanın sütünü denedim beğendi içti sorun yaşamadık kabızlık gaz vs. gibi. Gece beslenmesini kesmeye cesaret de edemiyorum çok uyanıyor bu sefer ben de çaresizim bu konuda

Arkadaşlar sizin bebekler de sinirlenince kafayi yere kapıya vuruyor mu yoksa sadece bende mi vR bu . Dönem özelliği gibi düşünüyorum ama emin olamadım. Ve de nasip biraktirabilirim

Arkadaşlar sizin bebekler de sinirlenince kafayi yere kapıya vuruyor mu yoksa sadece bende mi vR bu . Dönem özelliği gibi düşünüyorum ama emin olamadım. Ve de nasip biraktirabilirim
Yok benim oğlumun sinirlenince çok ağladığı olabiliyor ama bir yerlere dediğiniz gibi vurma hareketini hiç yapmadı. Yalnız şöyle bir anlatım buldum. Yardımcı olur sanıyorum.

Yok benim oğlumun sinirlenince çok ağladığı olabiliyor ama bir yerlere dediğiniz gibi vurma hareketini hiç yapmadı. Yalnız şöyle bir anlatım buldum. Yardımcı olur sanıyorum.
Çok teşekkür ederim aciklayici oldu . Ben çok ilgi gösteriyorum gün boyu yanlarındayim ama benimkiler ikiz sürtüşme çok oluyor oralarda epey strese giriyorlar

Çok teşekkür ederim aciklayici oldu . Ben çok ilgi gösteriyorum gün boyu yanlarındayim ama benimkiler ikiz sürtüşme çok oluyor oralarda epey strese giriyorlar
Benim oğlum da komik dramalar yaratıyor sinirlenince kendini geriye atıp katıla katıla ağlıyor. Uyuma saatinde çok yaşıyoruz böyle şeyleri, bizde de ben çalıştığım için haftasonu her saniye birlikte olalım istiyor. Hiç uyumadan durmaya çalışıyor:)

Kızlar yine ben bebegim 15 aylik alt azinin biri çıktı ama diğerinde baya buyuk apse gibi şişlik var . Acaba dis mi çıkacak apse mi olmuş o kadar şişmesi pek doğal gelmedi bana çıkarken çok şişme oluyor mu diğerinde öyle bisy olmadı o kadar

Bizde uzun zamandır var. 1 yaş kontrolüne götürdüğümde doktorumuz normal olduğunu dikkat çekmek için veya öfke anında yapabileceğini söyledi. Dikkatini başka yere çekmek gerekiyormuş o anda. Benim oğlum özellikle uyku zamanı geldiğinde kafasını deli gibi vurmaya başlardı elimi koyardım yere kafası acımasın diye elimin olmadığı yere vururdu bu sefer. Eşim de küçükken öyleymiş benim de dayım ve çocuklarında varmış. Genlerden geçen bişey olsa gerek😂

Kızlar ya sizin bebisleriniz de size aşırı düşkün mü? Yani ben artık wcye bile gidemiyorum sürekli ağlıyor beni göremeyince. Aynı oda da bile konum degistiremiyorum. Bide temas bağımlısi eli hep yakamdan içeri girecek öyle sakinlesiyor. Çalışıyorum diye mi yapıyor. Beni özlüyor sanırım 😔 Ama çok yoruldum asla evimin işini yapamıyorum. Kız kardeşim bizimle o bakıyor oğluma. Evin işlerini eşimle birlikte ikisi yapıyor ben yapınca çığlık kıyamet. Annelik çok zor 😔
6 yıldır tuvalete yalnız gidemeyen birisiyim. Koca eşek oğlum bile hala her tuvalete gıttıgımde dibimde biter. Geçen cinnet anında bir daha bu kapıya arkamdan gelırsen o kapının arasına sıkıştırırım seni dedim 🤣işe yaradı mı? Tabıkı hayır. Ama bıraz daha devam ederse cidden yaptırımı olacak yani. Bıktım. 1 yasındakı çocukların gelmesı çok normal.
Bence artık ikisine de gerek yok.
Vurmuyor. Ama yere kapaklanıp yüzünü halıya basırak ağlıyor çok komik 🤣

Selaamm ben de bırakmak istiyordum benimki mamaya çok düşkün gece 2 kez içiyor bir de gece yatmadan önce veriyorum mutlaka. Emzirmeyi çok azalttım yan dişleri çıkmaya başladıkça göğüs uçlarımı artık delik deşik etti hep kanıyor aslında emsin istiyordum 2 yaşına kadar ama artık acı çekiyorum resmen meme emmeden de uyumadığı için gündüz uykularında milupanın sütünü denedim beğendi içti sorun yaşamadık kabızlık gaz vs. gibi. Gece beslenmesini kesmeye cesaret de edemiyorum çok uyanıyor bu sefer ben de çaresizim bu konuda
Aynen ben de kesemiyorum çünkü zaten sürekli uyanıyor ve tekrar uyuması ya emerek ya da mama içerek oluyor, Bebelac veriyorum şu an

Arkadaşlar çok uzun zaman oldu buralara fırsat kalmıyor çocuk iş ev derken zaman sanki uçuyor. 14 aylık olduk ama gece uyku düzeni yok defalarca uyanıp emiyor bizimle uyuyor. İki gündür gündüz uykusunu da üçten sonra yapıyor. Gece de daha çok uyaniyo iki gündür gece emmesini nasıl azaltabilirim. Atak döneminde nedir anlamadım

Arkadaşlar çok uzun zaman oldu buralara fırsat kalmıyor çocuk iş ev derken zaman sanki uçuyor. 14 aylık olduk ama gece uyku düzeni yok defalarca uyanıp emiyor bizimle uyuyor. İki gündür gündüz uykusunu da üçten sonra yapıyor. Gece de daha çok uyaniyo iki gündür gece emmesini nasıl azaltabilirim. Atak döneminde nedir anlamadım

Aynı durumdayiz takipteyim 😟

+1 de benden. Ekstra olarak uykular tam bir kriz kafasını veri atıp yay gibi gerilerek ağlıyor

Çok yoruldum kızlar çoooook. Bebeğim bu aralar hep huysuz, her şeye isyankar, aşırı sinirli, uykuya dalmakta zorlanıyor, gece 50 kere uyanıyor, memeyle yapışık geziyor. Eşim işten geldiğinde beni dinlendirmek istiyor ama iki dk sonra yanımda bitiyorlar. Oda oda ağlayarak gezip beni bulmaya çalışıyor 🥺 Büyüdükçe zorlaşıyor diyen herkese burdan selam olsun. "Yok yaaaaaa abartıyorlar, ne kadar zor olabilir ki " diyen kafamı kırayım😄 Tamam dünyaya bir daha gelsem yine oğlumun annesi olmak isterim, ona kavuşacağım günü iple çekerim, ona canımı bile veririm ama bekarlığımın ve çocuksuz günlerimin tadını davul zurnayla çıkarırım😆
Ahhh analık, niye kutsalsın bir kez daha anladım🫡

X