2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,7%
  • erkek

OY: 136 49,1%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    277
Çok yoruldum kızlar çoooook. Bebeğim bu aralar hep huysuz, her şeye isyankar, aşırı sinirli, uykuya dalmakta zorlanıyor, gece 50 kere uyanıyor, memeyle yapışık geziyor. Eşim işten geldiğinde beni dinlendirmek istiyor ama iki dk sonra yanımda bitiyorlar. Oda oda ağlayarak gezip beni bulmaya çalışıyor 🥺 Büyüdükçe zorlaşıyor diyen herkese burdan selam olsun. "Yok yaaaaaa abartıyorlar, ne kadar zor olabilir ki " diyen kafamı kırayım😄 Tamam dünyaya bir daha gelsem yine oğlumun annesi olmak isterim, ona kavuşacağım günü iple çekerim, ona canımı bile veririm ama bekarlığımın ve çocuksuz günlerimin tadını davul zurnayla çıkarırım😆
Ahhh analık, niye kutsalsın bir kez daha anladım🫡
➕1 de ben de bu haldeyim🤦🏻‍♀️

Çok yoruldum kızlar çoooook. Bebeğim bu aralar hep huysuz, her şeye isyankar, aşırı sinirli, uykuya dalmakta zorlanıyor, gece 50 kere uyanıyor, memeyle yapışık geziyor. Eşim işten geldiğinde beni dinlendirmek istiyor ama iki dk sonra yanımda bitiyorlar. Oda oda ağlayarak gezip beni bulmaya çalışıyor 🥺 Büyüdükçe zorlaşıyor diyen herkese burdan selam olsun. "Yok yaaaaaa abartıyorlar, ne kadar zor olabilir ki " diyen kafamı kırayım😄 Tamam dünyaya bir daha gelsem yine oğlumun annesi olmak isterim, ona kavuşacağım günü iple çekerim, ona canımı bile veririm ama bekarlığımın ve çocuksuz günlerimin tadını davul zurnayla çıkarırım😆
Ben de bitik durumdayım.kendimi geçen gün kreşlere bakarken buldum.2,5 yaşında vermeye karar verdim ya.hem yaz dönemi hastalanmaz öyle çok. 1 sene daha dişimi sıkmam lazım

Kızlar merhaba biz 15 aylık olduk fakat bağımsız yürüyemiyoruz.Kafama taktım çok bu duruöda olan varmı
Şimdiki bebişler birazcık tembeller.🙂 Ben sekiz aylıkken yürümüşüm mesela. Ama oğlum 13 aylıkken yürümeye başladı. Yeğenim 15 aylık ama kardeşim de sizin gibi endişelenerek doktora götürdü. Hiçbir şey yok endişelenmeyin. Yürüteç kullanıyorsa bıraktırın, yürümeyi geciktirir; bolca yürümeyi teşvik edecek oyunlar oynayın demiş doktor. Bu arada gerçekten oyunlar işe yarıyor oğlum da öyle yürüdü. Başka türlü pek yürüyeceği yoktu😄

Kızlar merhaba biz 15 aylık olduk fakat bağımsız yürüyemiyoruz.Kafama taktım çok bu duruöda olan varm

Oğlum da yürüteç kullanmadık , evin içinde serbest gezebiliyordu ,koltuklara tutunup sıralama şansı vardı , 15 aylikken yürüdü
kızım şuan 14 aylık , tam 12. ayda yürüdü , üstelik evim bebek için güvensiz olduğundan , zamanının çoğunu 1.60 x1.60 cm lik oyun parkının içinde geçirdi , hiç koltuğa tutunup sıralama şansı olmadı .oyun parkından çıkardığım zamanlar ,sadece yürüteç e koydum, o şekilde evin içinde gezebildi .
Yani her bebek kendi zamanında ilerliyor , çok keskin doğrular ya da yanlışlar yok bence bebek yetiştirirken 🤷🏻‍♀️

B beyhude58
İlk kizim 12 aylık, ikinci kızım 9 aylık, oğlum 11 aylık yürüdü. Kardeş kardeşi tutmazken başkasıyla kıyaslamayın. Yürümede sınır 18 ay diye biliyorum. Yürümez İse o aya kadar doktora gidilmeli.
Yürümeye teşvik edici oyunlar oynana bilir sevdiğigi oyuncağı koltukdan tutunurken uzatın almaya çalışırken bir adım arttırın .bagirmayin anı tepki vermeyin düşünce aaah hiihhh,ayyy yüksek sesli tepkiler vermeyin. Normal olduğunu anlasın düşmenin.

Duygularıma tercümansın şekerim 🤭

Selamlar hanımlar umarım iyisinizdir. Bebeklerinize inek sütü veriyor musunuz. İnstagramda hastalanmayan çocuk diye bir sayfa var orda sütün zararlı olduğuna öyle bir ikna oldum ki henüz hiç vermedim ama bu ara acaba vermelimiydim diye sorguluyorum kendimi. Gün bitti analık sorgulama saatim geldi:)

Selamlar hanımlar umarım iyisinizdir. Bebeklerinize inek sütü veriyor musunuz. İnstagramda hastalanmayan çocuk diye bir sayfa var orda sütün zararlı olduğuna öyle bir ikna oldum ki henüz hiç vermedim ama bu ara acaba vermelimiydim diye sorguluyorum kendimi. Gün bitti analık sorgulama saatim geldi:)
16 aylık hiç direk vermedim hala emiyor. Ama kek yaptığımda süt de var içinde ondan bir dilim vermişimdir. Onun dışında vermedim. Sütun yerine kefir yoğurt peynir veriyorum.

Ben bebeğime süt vermek istedim ama istemiyo oyun oynuyo genellikle. Bende zorlamıyorum süt de 2 yaşından sonra çok faydalı değil diye biliyorum yoğurt kefir Peynir labne bunları yiyor.

Kizlar selam.cuma günü son doz menenjit asilari yapildi ogluma. ilk gun iyiydi. Sonra atesi cikti.doktoru asi atesi 48 saatten sonra olmaz diyerek hastaneye çağırdı.atesimiz bu arada 39 40 civarinda. Direk acilden kan tahlili ve bogaz burundan sürüntu testi alındı. Rsv yada influenza olabilir diyerek. Damar yolundan ates düşürücü ve antibiyotik başlandi. Halen ates yukseliyo zaman zaman suruntu test sonucu bekliyoruz. Kan tahlilinde enfeksiyon yüksek çıktı. Antibiyotik tedavisi devam ediyor. Istahi tamamen gitti sadece anne sütü ile 3 gündür gidiyoruz.cok halsiz ve yorgun agrisi oldugu cok belli. Uyumuyor da hastaliktan sebep. Hastanelerde herkes ayni sikayetle geliyor sizlerde cok dikkat ettin bebislerinize. Benim bebegim icinde dualarinizi bekliyorum inşallah hemen toparlar🙏🙏

Ben devam sütü aldım beğenmediler. İnek sütünü tabi kekin vs içinde yiyorlar bazen pankek e de katıyorum çok hergun vermem tabi biberonla da bireylerin içine latinca da kasmiyorum o kadar.

Kizlar selam.cuma günü son doz menenjit asilari yapildi ogluma. ilk gun iyiydi. Sonra atesi cikti.doktoru asi atesi 48 saatten sonra olmaz diyerek hastaneye çağırdı.atesimiz bu arada 39 40 civarinda. Direk acilden kan tahlili ve bogaz burundan sürüntu testi alındı. Rsv yada influenza olabilir diyerek. Damar yolundan ates düşürücü ve antibiyotik başlandi. Halen ates yukseliyo zaman zaman suruntu test sonucu bekliyoruz. Kan tahlilinde enfeksiyon yüksek çıktı. Antibiyotik tedavisi devam ediyor. Istahi tamamen gitti sadece anne sütü ile 3 gündür gidiyoruz.cok halsiz ve yorgun agrisi oldugu cok belli. Uyumuyor da hastaliktan sebep. Hastanelerde herkes ayni sikayetle geliyor sizlerde cok dikkat ettin bebislerinize. Benim bebegim icinde dualarinizi bekliyorum inşallah hemen toparlar🙏🙏
Cok gecmis olsun Gökdeniz pasamiza :KK43:

Kızlar 3 azı dişimiz birden çıkıyor biride apse yapmış için kan dolmuş diş doktoruna götürdüm normalmiş ama diş bize baya sıkıntı çıkardı. Uykusuzum uyumak istiyorum 🥲

X