2022 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Kız

OY: 82 44,8%
  • Erkek

OY: 92 50,3%
  • İkiz/Kız

OY: 3 1,6%
  • İkiz/Erkek

OY: 0 0,0%
  • İkiz/Kız-Erkek

OY: 5 2,7%
  • Üçüz/Çoğul

OY: 1 0,5%

• Ankete Katılan
    183
Ben normal dogum istiyorum allahin izniyle. Epizyotomiyi asiri mantiksiz ve korkutucu buluyorum. Cok sukur ki sehrimde epizyotomi uygulamamayi savunan bir doktor buldum. Ama omurgamda sakatlik var, doktorum beyin cerrahin olur verirse normal dogum yapabilirsib dedi. Beyin cerrahiyla gecen hafta görüştüm, normal dogum yapabilirsin, amakadin dogumcun izin verirse ileri haftalarda MR cekip kesin karari verelim dedi. Bakalim riskleri degerlendiricez. Insallah istedigim gibi kesisiz tertemiz bir dogum olur.

Tsh benim de 3,78 çıktı ilaç dozumu artırdılar biraz.
Kaç mg lık yazdılar benim 5.02 çıkmıştı 50 mg verdi o doktora güvenmediğim için 15 gün sonra tekrar başka doktora gittim o da 75 mg a yükseltti ayda 1 kontrol var doğuma kadar

Ben ilk gebeliğimde yaptırdım. Bu testler yanlış sonuç vermez çünkü sonuç vermez size bir oran verir. Bu oran düştükçe risk artar. Mesala 50 de 1 oranı çıktığında bu demek oluyor ki sizinle aynı sonuçlara sahip 50 kadının birinde hastalık görüldü. Mesela benim sonucum 83.000 de 1 cıkmıştı. Risk nerdeyse yoktu.Ama o 1 bende olabilirdim. Bu yüzden bu testlerin yanında detaylı ultrason yapar doktorlar. İkisi birbirini destekler riskte ise ozaman iyice araştırılır buda tabiki siz isterseniz.

ben tamamen bilmediğimden bir soru sormak istiyorum,

bana embriyo döllendikten sonra detaylı genetik testi yapılmıştı embriyoya. tüp bebek denemelerim başarısızdı öncekiler, yaşım da 38 olduğu için ve tek embriyom olduğu için biraz garantiye almak istemişlerdi, bizden gen problemi alıp almadığına bakmışlardı, detaylı genetik tarama ama ismini hatırlamıyorum testin ama transferden önce yapılmıştı bu, dondurulurken

bu bahsettiğiniz onunla aynı mı acaba👀

Bu hamilelik ne yaman çelişki 😅 lekelenmeler kesildi acaba normal mi, göğüslerimin ağrısı azaldı acaba bebek iyi mi, adet ağrım gibi ağrım oluyor arada hayırdır inşallah 😄 bu iş nicedir arkadaşlar 🤪

Bu hamilelik ne yaman çelişki 😅 lekelenmeler kesildi acaba normal mi, göğüslerimin ağrısı azaldı acaba bebek iyi mi, adet ağrım gibi ağrım oluyor arada hayırdır inşallah 😄 bu iş nicedir arkadaşlar 🤪
Inşallah iyidir tabi. Hep sürecek değildi ya :) bebisler büyüdükçe biz de normal e yaklaşıyoruz sanırım:)

Yaa o kadar kötü mü oldun. Bir an önce toparlarsın umarım 😑
Maalesef ya mide bulantısını bi nebze çekiyorum hadi ama koku hassasiyeti top noktada bende aldığım her koku tiksindirici özellikle sabun parfüm yumuşatıcı yada pişen yemek kokusu beni bitiriyor. Birde evim eski tuvalet o kadar kokuyor ki bütün eve yayıldı koku ☹️
Artık kalamadım maalesef orda ☹️☹️

Kaç mg lık yazdılar benim 5.02 çıkmıştı 50 mg verdi o doktora güvenmediğim için 15 gün sonra tekrar başka doktora gittim o da 75 mg a yükseltti ayda 1 kontrol var doğuma kadar
Benim 3.46 çıktı ama henüz ilaca başlamadım doktorum bugün dahiliyeye yönlendirdi. Umarım bu zamana kadar kullanmadığım için bir sıkıntı olmamıştır. Önce ki gittiğim doktorlar bununla ilgili hiçbişey demediler ilginç bir şekilde.

Maalesef ya mide bulantısını bi nebze çekiyorum hadi ama koku hassasiyeti top noktada bende aldığım her koku tiksindirici özellikle sabun parfüm yumuşatıcı yada pişen yemek kokusu beni bitiriyor. Birde evim eski tuvalet o kadar kokuyor ki bütün eve yayıldı koku ☹️
Artık kalamadım maalesef orda ☹️☹️
Çok iyi yapmışsın ilk ayları geçir rahatla en azından. Ben de senin gibiydim halâ devam ediyor ama oldukça azaldı. Umarım biter bir an önce o rahat güzel dönemlerimize geçeriz:)

Benim 3.46 çıktı ama henüz ilaca başlamadım doktorum bugün dahiliyeye yönlendirdi. Umarım bu zamana kadar kullanmadığım için bir sıkıntı olmamıştır. Önce ki gittiğim doktorlar bununla ilgili hiçbişey demediler ilginç bir şekilde.
Yaaa o ne bicim doktormuş öyle,yeni mi yükseldi değer, yoksa hep yüksek miydi.Gebelikte en cok 2.5 hatta mümkünse 2 bandında olmasını istiyor doktorlar

Yaaa o ne bicim doktormuş öyle,yeni mi yükseldi değer, yoksa hep yüksek miydi.Gebelikte en cok 2.5 hatta mümkünse 2 bandında olmasını istiyor doktorlar
Gebelikle birlikte yükselmiş gözüküyor. Çünkü temmuz ayındaki tahlilimde 1.97 değerim. Diğer doktorlar tahlilleri gördü ama bununla ilgili hiçbişey söylemediler.

Hamilelik troidin çıkmıştır bende önceden de vardı o yüzden bilinçliyim daha kadın doğuma gitmeden dahiliyeye gittim testi yeni mi yaptırmıştınız belki önce yoktu sizde ilacı düzenli kullanmak lazım çocuğun zekasında sıkıntı olmasın diye Bi düşük sebebi olabiliyor troid ayda 1 de kontrole çağırır seni

ben tamamen bilmediğimden bir soru sormak istiyorum,

bana embriyo döllendikten sonra detaylı genetik testi yapılmıştı embriyoya. tüp bebek denemelerim başarısızdı öncekiler, yaşım da 38 olduğu için ve tek embriyom olduğu için biraz garantiye almak istemişlerdi, bizden gen problemi alıp almadığına bakmışlardı, detaylı genetik tarama ama ismini hatırlamıyorum testin ama transferden önce yapılmıştı bu, dondurulurken

bu bahsettiğiniz onunla aynı mı acaba👀
Bu konuda hic bir fikrim yok. Ama bi testler down sendromu veya trisomi 21 i olcer. Yani buda bebekte kromozom fazlaligi olup olmadigindan kaynaklidir. Bu durum annenin veya babanin geni ile alakali mi bilmiyorum. Ama bildigim dollenmede embriyo olusurken kromozom fazlaligindan kaynakli bu hastalik olusuyor. Yani yanlis kromozomlu dollenme diyebiliriz. En iyisi bu durumu doktorunuza sormaniz.Gerekli gorurse ve siz isterseniz tekrar yapacaktir.

Gebelikle birlikte yükselmiş gözüküyor. Çünkü temmuz ayındaki tahlilimde 1.97 değerim. Diğer doktorlar tahlilleri gördü ama bununla ilgili hiçbişey söylemediler.
Sanırım farklı doktorlara gidince arada kaynamış, acil müdahale edilmesi gerekiyor

Arkadaslar günaydın, karnim çıkmadı, kilo da almadım henüz ama kasığımda bir yumru gibi yuvarlaklik geliyor elime,demekki rahimde büyüme ilerlemiş

Daha önce kaç kullanıyordunuz.

Bende ztn haşimato var. yıllardır 75mg kullanırdım gayet iyiydi tsh 1 seviyesindeydi. Gebelikle birlikte fırlamış maalesef . endokrinolojiye yönlendirdi kadın dogumcu onun tavsiyesiyle ilacı 112.5 mg alıyorum şimdi 3 hafta sonra kontrole gidicem. Oldukça önemli gebelikte bu durum 2 altında tutmak lazım sizde çabucak gidin dr a bence🙏

X