2022 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    191
Benim 2. Gebeligim ilk den deneyimliyim 4 tane 0-3 ay tulum 2 tane alt üst 0-3 ay aldim bunlar bile büyük geliyor bebeklere battaniye havlu lar ablasindan var birde hello baby duz beyaz badi aldim 6 al 5 ode vardı tanesi 6.5 tl ye geldi bunları giysin kuculunce zaten büyümüş olur beraber çıkar aliriz kurutucum var birde acil bir sey olursa atar kuruturum

Merhabalar cumartesi kontrolüm vardı gittik ama yüz üstü yattığı için bir türlü görmedik sağa dön dedi doktor sola döndürdü karnıma hafifçe vurdu ama yok hiç kipirdamadi bile poposunu bacaklarını görüp geldik 😂😂ama her şey yolundaymış 300 gram olmuş çok mutlu olduk yakında detaylı gireceğiz inşallah🌺

Eklentiler

• IMG-20211128-WA0004.jpeg
    IMG-20211128-WA0004.jpeg
    60,6 KB · Görüntüleme: 84
Merhaba kızlar🌸
Detaylıyı atlattık çok şükür. Kalbi, böbreği, akciğeri, beyni, omurgası, kol bacak burun kemiği hepsine tek tek baktı doktor. Herşey yolunda dedi. Ultrasonda göremediğimiz hastalıklar (sma, down vs) olabiliyor dedi. Onun için istersen rahimden sıvı alıp test yapıyorum ben hastanede ücretsiz dedi ama ben istemedim. Her doktorda uyuyan yavrum bu sefer hareketliydi. Doktor bile dedi vuruyo şuan hissediyo musun diye evet dedim😄 bi de şöyle bir şey oldu baya güldük. Daha ultrasonu koyar koymaz bacaklarını açmış bizimki pipisi meydanda😄😄 doktor dedi cinsiyet erkek kesin. Arada bakarken yine açıktı bacakları dedi bu utanmaz olcak herhalde açık yatıyo 😄😄2 boyutluda elleri ayakları ağzı burnu görünüyordu ama 4 boyutluda görüntü alamadık yüzünü göstermedi yine🤷‍♀️ en güzeli de kalbinin atışını görmekti baya net kalbinin hareketini gördüm çok etkileyiciydi🥲 yarım kilo olmuş bile😍 çok şükür güzel geçti içimiz rahatladı darısı bekleyenlere olsun🥰

Merhaba kızlar🌸
Detaylıyı atlattık çok şükür. Kalbi, böbreği, akciğeri, beyni, omurgası, kol bacak burun kemiği hepsine tek tek baktı doktor. Herşey yolunda dedi. Ultrasonda göremediğimiz hastalıklar (sma, down vs) olabiliyor dedi. Onun için istersen rahimden sıvı alıp test yapıyorum ben hastanede ücretsiz dedi ama ben istemedim. Her doktorda uyuyan yavrum bu sefer hareketliydi. Doktor bile dedi vuruyo şuan hissediyo musun diye evet dedim😄 bi de şöyle bir şey oldu baya güldük. Daha ultrasonu koyar koymaz bacaklarını açmış bizimki pipisi meydanda😄😄 doktor dedi cinsiyet erkek kesin. Arada bakarken yine açıktı bacakları dedi bu utanmaz olcak herhalde açık yatıyo 😄😄2 boyutluda elleri ayakları ağzı burnu görünüyordu ama 4 boyutluda görüntü alamadık yüzünü göstermedi yine🤷‍♀️ en güzeli de kalbinin atışını görmekti baya net kalbinin hareketini gördüm çok etkileyiciydi🥲 yarım kilo olmuş bile😍 çok şükür güzel geçti içimiz rahatladı darısı bekleyenlere olsun🥰
Herseyin yolunda olmasina cok sevindim canim. 🧿 Beyfendi yigidin mali meydanda diyerek bacaklari aca aca yatiyor demek ki 😂 Iyiki de doktorun amniyosentez teklifini red etmissin. Cunku bu test ikili tarama testi riskli cikanlara yapiliyor diye biliyorum. Seninki normal degerlerde cikti diye hatirliyorum, niye yaptirasin ki 🤗

Merhabalar cumartesi kontrolüm vardı gittik ama yüz üstü yattığı için bir türlü görmedik sağa dön dedi doktor sola döndürdü karnıma hafifçe vurdu ama yok hiç kipirdamadi bile poposunu bacaklarını görüp geldik 😂😂ama her şey yolundaymış 300 gram olmuş çok mutlu olduk yakında detaylı gireceğiz inşallah🌺
Ama ne güzel yatmış öyle yüzü görünse güzel olurdu ama bu da çok keyifli çıkmış. 🧿masallah
Merhaba kızlar🌸
Ooo masallah ne güzel herşey yolundaymış şükür. Keyfe düşkün olacak desene rahat Çocuğum 😁 bende bebegimde en net kalbini anladım ve odaciklari görmek çok güzel oluyor.

Bak tabi canim. Bi yandan bu duruma uzuluyorum, hamimelikte son 3 ay cok uzun geliyormus, en azindan alisverisle oyalanirdik.
Olsun canim illa ki eksiklerimiz cikar, bu seferde isme ozel nevresim takimlariyla falan ugrasiriz belki 😊
Detaylı ultrason yaptıran var mı kızlar? Ne kadar sürdü nelere bakıyorlar gitmeden öğrenmek istedim :)
Ben yaptirdim canim 45 dk falan surdu, butun organlarina yani anatomik bir sknti varmi yokmu diye bakiyor.

Oyy maşallah ne tatlı çıkmış yavrum benim. Ayy gözlerim doldu ne kadar güzel bir duygu değil mi, daha düne kadar bir susam tanesi kadarken şimdi herşeyiyle çok güzel bir bebek olmuş. Rabbim sağ salim kucagina almanı nasip etsin inşallah🧿🙏
Oy ne guzel bir yorum boyle 😊 Ictenliginizi buradan bile hissettim cok tesekkur ederim😊🌸 Cok guzel bir duygu gercekten hala saka gibi gelsede yavrumun resmini gordukce gercek gercekk diyorum :) Aminnn darisi da henuz gormeyenlere insallahh 🤲🏻 ❤️❤️

Herseyin yolunda olmasina cok sevindim canim. 🧿 Beyfendi yigidin mali meydanda diyerek bacaklari aca aca yatiyor demek ki 😂 Iyiki de doktorun amniyosentez teklifini red etmissin. Cunku bu test ikili tarama testi riskli cikanlara yapiliyor diye biliyorum. Seninki normal degerlerde cikti diye hatirliyorum, niye yaptirasin ki 🤗
Baya meydanda yiğidim😄😄
Ben hiç test yaptırmadım canım ikili üçlü dörtlü falan. Detaylı önemliydi benim için ailemde kalp, böbrek, omurga rahatsızlığı olanlar var o yüzden özellikle onlara baktırmak istemiştim. Herşeyi sağlıklı dediği için o testi de istemedim🤷‍♀️

Kızlar eşimin halası (2. Annesi gibidir) bize böyle bir sürpriz yaptı. Hastane çıkışı almış tam takım ve isimli. O kadar beğendim ki hemen beşiğine serdim hepsini görmek için😍 Rabbim giyindiği günleri de göstersin inşallah🥰 ayıcık eşimin bana hediyesiydi. Battaniyeyi de ben ördüm❤

Eklentiler

• 20211129_232544.jpg
    20211129_232544.jpg
    126,4 KB · Görüntüleme: 79
  • 20211129_232535.jpg
    20211129_232535.jpg
    112,8 KB · Görüntüleme: 77
Kızlar eşimin halası (2. Annesi gibidir) bize böyle bir sürpriz yaptı. Hastane çıkışı almış tam takım ve isimli. O kadar beğendim ki hemen beşiğine serdim hepsini görmek için😍 Rabbim giyindiği günleri de göstersin inşallah🥰 ayıcık eşimin bana hediyesiydi. Battaniyeyi de ben ördüm❤
Iyi günlerde kullansin cnm çok ciciler🥰battaniye ye kac yumak gitti cnm bende örmek istiyorum da

Iyi günlerde kullansin cnm çok ciciler🥰battaniye ye kac yumak gitti cnm bende örmek istiyorum da
Sağol canım🥰 yanlış hatırlamıyorsam 6 yumak gitmişti örmesi çok kolay ve zevkli hele de bebeğinize yapınca🌸 ben battaniyeden sonra hoşuma gidince hızımı alamayıp yelek bere atkı falan da yaptım😄 2 yumak ipten hem yelek hem bere çıktı hatta biraz da arttı. Youtubeda videoları var hiç bilmeyen biri de çok kolay yapabilir tavsiye ederim👍

Eklentiler

• 20211126_230534.jpg
    20211126_230534.jpg
    165,9 KB · Görüntüleme: 70
  • 20211124_231654.jpg
    20211124_231654.jpg
    189,9 KB · Görüntüleme: 75
Ay ne guzel dusunulmus bir hediye boyle 😍 Halaya tesekkur ederiz cook guzelmis gule gule kullansin yusufcuk😊❤️

Merhaba kızlar🌸
Gözün aydııın canııım hep böyle sağlıklı hareketli olsun inşallah minik erkeğimiz 😍😍 testi yaptırmadığın bence de iyi olmuş, riskli durumlarda yapılıyor o test boşuna stres olmaya hiç gerek yok , organ gelişimi de güzelmiş zaten 🙏🏻 Hep böyle devam etsin sağlıkla dünyaya geldiği günü de gör insallah 🙏🏻

Ay çok güzeller , ne kadar ince ve güzel bi düşünce böyle ☺️ Battaniye de harika görünüyor ellerine sağlık güle güle kullanın 😍

Baya meydanda yiğidim😄😄
Ben hiç test yaptırmadım canım ikili üçlü dörtlü falan. Detaylı önemliydi benim için ailemde kalp, böbrek, omurga rahatsızlığı olanlar var o yüzden özellikle onlara baktırmak istemiştim. Herşeyi sağlıklı dediği için o testi de istemedim🤷‍♀️
Detayli ultrasonda da bi anomali gorulmemisse hic gerek yok. Allah saglikla kucagina almayi nasip etsin. 🙏🙏
Cok guzel dusunulmus bir hediye , halaya tesekkurler 🥰 Battaniye ve hirkalar da harika. El becerim cok zayiftir ama belki bu kis bi denerim 😊

Kızlar selam 👋 üniversite hastanesinde detaylı yaptıran kimlerdi? Ne kadar sürdü sizinkiler?

Cok guzeller ellerine sağlık. Nevresim takımı ayrı güzel, örgüler ayrı güzel
Ellerine sağlık cnm çok güzel olmuşlar aklımda benimde battaniye yapicam simdi kapsonlu hırka oruyorum o bitsin başlıyım buna
Hirkan bitince paylaşır mısın. Bende amigurumi geyik örüyorum örgüleri de paylaşalım
Kızlar selam 👋 üniversite hastanesinde detaylı yaptıran kimlerdi? Ne kadar sürdü sizinkiler?
Ben gittim canim benim 1 buçuk saat kadar sürdü. Sen gittin mi kontrole nasıl geçti.

X