2022 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    191
Cok guzeller ellerine sağlık. Nevresim takımı ayrı güzel, örgüler ayrı güzel

Hirkan bitince paylaşır mısın. Bende amigurumi geyik örüyorum örgüleri de paylaşalım

Ben gittim canim benim 1 buçuk saat kadar sürdü. Sen gittin mi kontrole nasıl geçti.
Perinatoloji miydi radyoloji miydi canım?
Ya ben hiçbir şey anlamadım. 10 dkka ya sürdü ya sürmedi. Tek kelime etmedi. Hiçbir şey göstermedi bana. En son ben sordum her şey yolunda mı diye. Evet sadece kafası çok aşağıda beyninin detaylarını tam yakalayamıyorum dedi. Bunu dedikten sonra bi dkka olmadan bitirdi 🤔 Şimdi raporu bekliyorum bir saat sonra çıkar dedi. Eşim hala basamıyor ayağına zaten yalnız geldim ona canım sıkkındı. Bir de üstüne böyle anlamsız geçince iyice bir sıkıldım 🤷‍♀️ Raporu alayım direk kendi doktorumun yanına geçeceğim 🤷‍♀️

Cok guzeller ellerine sağlık. Nevresim takımı ayrı güzel, örgüler ayrı güzel

Hirkan bitince paylaşır mısın. Bende amigurumi geyik örüyorum örgüleri de paylaşalım

Ben gittim canim benim 1 buçuk saat kadar sürdü. Sen gittin mi kontrole nasıl geçti.
Tabi cnm yeni başladım sayilir bitince eklerim bunun kapsonlusu olacak beyaz merswrizeden başladım
Screenshot_20211120-220622_Instagram.jpg

Ya ben hiçbir şey anlamadım. 10 dkka ya sürdü ya sürmedi. Tek kelime etmedi. Hiçbir şey göstermedi bana. En son ben sordum her şey yolunda mı diye. Evet sadece kafası çok aşağıda beyninin detaylarını tam yakalayamıyorum dedi. Bunu dedikten sonra bi dkka olmadan bitirdi 🤔 Şimdi raporu bekliyorum bir saat sonra çıkar dedi. Eşim hala basamıyor ayağına zaten yalnız geldim ona canım sıkkındı. Bir de üstüne böyle anlamsız geçince iyice bir sıkıldım 🤷‍♀️ Raporu alayım direk kendi doktorumun yanına geçeceğim 🤷‍♀️
Sen nereye gittin cnm radyolijimiydi acaba içini ferah tut bir sey olsaydı söylerdi

Ay ne guzel dusunulmus bir hediye boyle 😍 Halaya tesekkur ederiz cook guzelmis gule gule kullansin yusufcuk😊❤️
Evet gerçekten çok sevindik ve hoşumuza gitti😍 teşekkür ederiz canım inşallah🥰🥰🥰
Gözün aydııın canııım hep böyle sağlıklı hareketli olsun inşallah minik erkeğimiz 😍😍 testi yaptırmadığın bence de iyi olmuş, riskli durumlarda yapılıyor o test boşuna stres olmaya hiç gerek yok , organ gelişimi de güzelmiş zaten 🙏🏻 Hep böyle devam etsin sağlıkla dünyaya geldiği günü de gör insallah 🙏🏻
Maşallah bu aralar hareketlendi ya da ben artık hissettiğim için önceden anlamıyordum😄 amin inşallah hepimizin bebişleri sağlıkla doğsun kucağımıza alalım🥰
Ay çok güzeller , ne kadar ince ve güzel bi düşünce böyle ☺️ Battaniye de harika görünüyor ellerine sağlık güle güle kullanın 😍
Teşekkür ederim canım🥰
Detayli ultrasonda da bi anomali gorulmemisse hic gerek yok. Allah saglikla kucagina almayi nasip etsin. 🙏🙏

Cok guzel dusunulmus bir hediye , halaya tesekkurler 🥰 Battaniye ve hirkalar da harika. El becerim cok zayiftir ama belki bu kis bi denerim 😊
Çok şükür kötü bir şey söylemedi hiç o yüzden içim rahat🥰
Benim el becerim vardır ama örgü hiç denemediğim bir alandı. Bunu elde ördüğün için çok kolay bir süre sonra videoya bile bakmıyorsun bence denemelisin bebeğine hatıra olur🥰
Kızlar selam 👋 üniversite hastanesinde detaylı yaptıran kimlerdi? Ne kadar sürdü sizinkiler?
Bende araştırma hastanesinde yaptırdım canım. Süresini tam hatırlamıyorum açıkçası saate bakmamıştım ama en fazla 15-20 dk sürmüştür.

Sen nereye gittin cnm radyolijimiydi acaba içini ferah tut bir sey olsaydı söylerdi

Evet gerçekten çok sevindik ve hoşumuza gitti😍 teşekkür ederiz canım inşallah🥰🥰🥰

Maşallah bu aralar hareketlendi ya da ben artık hissettiğim için önceden anlamıyordum😄 amin inşallah hepimizin bebişleri sağlıkla doğsun kucağımıza alalım🥰

Teşekkür ederim canım🥰

Çok şükür kötü bir şey söylemedi hiç o yüzden içim rahat🥰
Benim el becerim vardır ama örgü hiç denemediğim bir alandı. Bunu elde ördüğün için çok kolay bir süre sonra videoya bile bakmıyorsun bence denemelisin bebeğine hatıra olur🥰

Bende araştırma hastanesinde yaptırdım canım. Süresini tam hatırlamıyorum açıkçası saate bakmamıştım ama en fazla 15-20 dk sürmüştür.
Radyolojiydi canım. Benim girmem hazırlanmam toparlanıp çıkmam 8-9 dkkaydı. Ekranı hiç görmedim. Şimdi rapora bakıyorum. Maternal ve fetal rezolüsyon yeterli olmadığından inceleme optimal olmamıştır, Değerlendirilebildiği kadarıyla diye başlıyor zaten işte haftası günü kalp atışı faln yazmış. Amniyon sıvı yeterli. Plasenta posterior yerleşimli grade 2 demiş. Bunu zaten her gititğim doktor görüp söylüyor yani.
En bomba yer en sonda; fetal yüz ve beyin parankim fetal baş pozisyon nedeniyle değerlendirilemedi. Eee? Yani?
Bebek göstermedi ben de uğraşmadım. Artık yüzünde beyninde bir anomali varsa Allah’a emanet mi 🤔

Girerken takibin nerede yapıldığını falan sordu. Özeldeki doktorumu söyledim. Şimdi çok merak ediyorum. Kendi hocasında falan olsaydı takibim böyle görmeden bırakacak mıydı o bebeyi 🤔

pembemanolya pembemanolya canim selam, sen chicconun tirnak makasi setini almistin, torpusu de olan ayicikli; teslim edildi mi? begendin mi? :)

Merhabalar cumartesi kontrolüm vardı gittik ama yüz üstü yattığı için bir türlü görmedik sağa dön dedi doktor sola döndürdü karnıma hafifçe vurdu ama yok hiç kipirdamadi bile poposunu bacaklarını görüp geldik 😂😂ama her şey yolundaymış 300 gram olmuş çok mutlu olduk yakında detaylı gireceğiz inşallah🌺
Ay maşallah ona ne rahat görünüyor 🧿
Siz yine iyi görmüşsünüz ben de en son kontrolde bir kulak gördüm sadece😅
Merhaba kızlar🌸
Detaylıyı atlattık çok şükür. Kalbi, böbreği, akciğeri, beyni, omurgası, kol bacak burun kemiği hepsine tek tek baktı doktor. Herşey yolunda dedi. Ultrasonda göremediğimiz hastalıklar (sma, down vs) olabiliyor dedi. Onun için istersen rahimden sıvı alıp test yapıyorum ben hastanede ücretsiz dedi ama ben istemedim. Her doktorda uyuyan yavrum bu sefer hareketliydi. Doktor bile dedi vuruyo şuan hissediyo musun diye evet dedim😄 bi de şöyle bir şey oldu baya güldük. Daha ultrasonu koyar koymaz bacaklarını açmış bizimki pipisi meydanda😄😄 doktor dedi cinsiyet erkek kesin. Arada bakarken yine açıktı bacakları dedi bu utanmaz olcak herhalde açık yatıyo 😄😄2 boyutluda elleri ayakları ağzı burnu görünüyordu ama 4 boyutluda görüntü alamadık yüzünü göstermedi yine🤷‍♀️ en güzeli de kalbinin atışını görmekti baya net kalbinin hareketini gördüm çok etkileyiciydi🥲 yarım kilo olmuş bile😍 çok şükür güzel geçti içimiz rahatladı darısı bekleyenlere olsun🥰
Gözünaydın canım 😍🧿 çok sevindim herşeyin yolunda olmasına. Darısı artık sağlıkla gelmelerine inşallah 🙏🙏
Kızlar eşimin halası (2. Annesi gibidir) bize böyle bir sürpriz yaptı. Hastane çıkışı almış tam takım ve isimli. O kadar beğendim ki hemen beşiğine serdim hepsini görmek için😍 Rabbim giyindiği günleri de göstersin inşallah🥰 ayıcık eşimin bana hediyesiydi. Battaniyeyi de ben ördüm❤
Ne kadar güzel bir hediye gerçekten 😍 güzel günlerinde kullansın inşallah 🙏

Radyolojiydi canım. Benim girmem hazırlanmam toparlanıp çıkmam 8-9 dkkaydı. Ekranı hiç görmedim. Şimdi rapora bakıyorum. Maternal ve fetal rezolüsyon yeterli olmadığından inceleme optimal olmamıştır, Değerlendirilebildiği kadarıyla diye başlıyor zaten işte haftası günü kalp atışı faln yazmış. Amniyon sıvı yeterli. Plasenta posterior yerleşimli grade 2 demiş. Bunu zaten her gititğim doktor görüp söylüyor yani.
En bomba yer en sonda; fetal yüz ve beyin parankim fetal baş pozisyon nedeniyle değerlendirilemedi. Eee? Yani?
Bebek göstermedi ben de uğraşmadım. Artık yüzünde beyninde bir anomali varsa Allah’a emanet mi 🤔

Girerken takibin nerede yapıldığını falan sordu. Özeldeki doktorumu söyledim. Şimdi çok merak ediyorum. Kendi hocasında falan olsaydı takibim böyle görmeden bırakacak mıydı o bebeyi 🤔
Kiz birak onlari yaaaa, ben sinir oldum burda 😡😡😡 Hemen yeni bi randevu olustur ozelde ki doktorundan orda yaptir detayli ultrasonu 😡 Isini hakkiyla yapmayan herkesten nefret ediyorum yaaaa 🤬

bana da detaylı ultrasonu radyoloji değilde perinatolog bakabilir demişti kadın doğumcu

pembemanolya pembemanolya canim selam, sen chicconun tirnak makasi setini almistin, torpusu de olan ayicikli; teslim edildi mi? begendin mi? :)
Canım merhaba evet teslim edilmiş anneme , ben yurtdışında olduğum icin kargoları anneme gönderiyorum :) açıp bakma fırsatım olmadı ama annem çok beğenmiş . Oyuncak gibi görüntüsü de çok şeker ☺️

Eklentiler

• 6B7CB8AA-9660-4C29-A93F-4B66E68D0F7E.jpeg
    6B7CB8AA-9660-4C29-A93F-4B66E68D0F7E.jpeg
    51,8 KB · Görüntüleme: 52
Nerde kime yaptırdın obayram Allaha emanetiz valla🤨 Arkadaşın dediği gibi banada perinatolog baksın diye ben daha bahcesehir den yedi tepe universitesine gidicem valla böyle bir sey olursa kesin kavga ederim galiba hem dünya para vericem hem dünya yol gidicem haftaya cuma benimde randevum....

Kuzum sen bence başka bir doktora git , bu şekilde olmaz basından savar gibi baktığı şeyde bir canlının hayatı söz konusu . İşine de hastasına da saygısızlık bu , gerçekten çok sinirlendim 😡

Canım merhaba evet teslim edilmiş anneme , ben yurtdışında olduğum icin kargoları anneme gönderiyorum :) açıp bakma fırsatım olmadı ama annem çok beğenmiş . Oyuncak gibi görüntüsü de çok şeker ☺️
ayyy sagol canim, ben de yurtdisindayim, ocak ayinda gidicem ailemi ziyarete toplu bi alisveris yapip donucem 2 valiz 🙈🙈

canim ben gittigimde 45 dk surdu ve kontrol ettigi her bolgenin cok dikkatlice en net fotografini almaya calisti tek tek, 50-60 foto oldu ekran goruntusu aldigi.. bence de bir baska kontrole git detayli baksinlar bu kabul edilir degil cidden insani nasil sinir ediyor okuzler ya

Nerde kime yaptırdın obayram Allaha emanetiz valla🤨 Arkadaşın dediği gibi banada perinatolog baksın diye ben daha bahcesehir den yedi tepe universitesine gidicem valla böyle bir sey olursa kesin kavga ederim galiba hem dünya para vericem hem dünya yol gidicem haftaya cuma benimde randevum....
Bahçeşehir de kime gidiyorsunuz doktorunuz bahcesehirde mi acaba?

Canim hic moralini bozma sen direk kendi doktoruna randevu al. Maalesef devlette calisan bazi doktorlar takibini yapmadiklari gebeyi umursayabiliyor. 😔

ayyy sagol canim, ben de yurtdisindayim, ocak ayinda gidicem ailemi ziyarete toplu bi alisveris yapip donucem 2 valiz 🙈🙈
Yurtdisinda daha uygun degil mi aslinda. 😊 Benim ailem fransada ve mustela olsun kislik kiyafetler olsun anneme aldiracagim. Ustelik yurtdisinda yeni yildan sonra inanilmaz guzel indirimler oluyordu. Gerci simdiki tl kuruyla burada daha uyguna gelebilir 🤗

Yurtdisinda daha uygun degil mi aslinda. 😊 Benim ailem fransada ve mustela olsun kislik kiyafetler olsun anneme aldiracagim. Ustelik yurtdisinda yeni yildan sonra inanilmaz guzel indirimler oluyordu. Gerci simdiki tl kuruyla burada daha uyguna gelebilir 🤗
kiyafet ve tekstilde (muslin kumas, carsaf, havlu gibi) tr her zaman daha basarili ve ucuzmus canim bunu ben de buradaki tecrubeli annelerden ogrendim.
bebek arabasi, sut pompasi gibi seyleri buradan daha ucuza aldim, ama minik seyler ve tekstili komple tr ye sakliyorum ozellikle 1.5-2 yasina kadar komple lcw olacak muhtemelen 😊😊 dedigin gibi kozmetik de yurtdisinda daha uygun ama ben hep iherb'den badger aldim 😊

kiyafet ve tekstilde (muslin kumas, carsaf, havlu gibi) tr her zaman daha basarili ve ucuzmus canim bunu ben de buradaki tecrubeli annelerden ogrendim.
bebek arabasi, sut pompasi gibi seyleri buradan daha ucuza aldim, ama minik seyler ve tekstili komple tr ye sakliyorum ozellikle 1.5-2 yasina kadar komple lcw olacak muhtemelen 😊😊 dedigin gibi kozmetik de yurtdisinda daha uygun ama ben hep iherb'den badger aldim 😊
Lcw'de kendime hicbir sey bulamasam da bebek reyonu gercekten cok guzel ve kaliteli. Ozellikle lcw green organic urunlere bayildim. Geldiginde bol bol bakarsin 😊 benim arkadaslar hep mustela kullandi memnunlardi diye baaska urunleri arastirmadim ama eminim o da iyidir. 😊

X