2022 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    265
Valla kimsede anlamıyor canım ben böyleyim ya yedigim eleştirilerin haddi hesabı yok bir hamile senmisin sanırsın bize ne doğuracak çok nazlı flan filan birde benim rahatsızlıklar çıktı gebelikte ona rağmen kimseden bişey beklemem istemem yinede laf yerim. Kalpte sıkıntı çıktı kapakçıkta doğumdan sonra ameliyat olabilirim, magnezyum potasyumum sürekli düşüyor oda kalbimi etkiliyor kusmayla birlikte reflüm azdı oda öksürük yapıyor bi yandan astım krizleri arttı şeker ve tansiyonda çıktı çok zorlu ve tehlikeli bir hamilelik geçiriyorum saolsun kaç tane kadın doğumcuyq gitsem en iyisine hiç pozitif birşeyde diyemiyorlar ölüm riski çok yüksek ya çocuğuma ya bana bişey olacak iyice depresyona girdim resmen ona rağmen kimse anlamıyor birde eleştiri yiyorum valla öyle rahat gebelik geçirenlere çok özeniyorum rabbim saglıkla sıhhatle kucağımıza almayı nasip etsin inşallah
Canım benim cok haklısın yani ağzı olan konusuyor malesef ama canını sıkma Allahın izniyle sende bebeğinde sağlıklı olacak insallah en tez zamandada tamamen geçer bütün rahatsızlıkların insallah kalpteki sorun belki önceden olan bisidide farkedilmedimi acaba

Kızlar günaydın benım gibi cok uykusu gelen varmı ya 😂 aksamları 9olmadan uyuyann benim bildiğim başlarda olur gebeliğin 😂
Ben 10 dedi mi yataktayım artık. Gözler gidiyor. Ama gece uykularım hiç iyi değil. Bir sağa bir sola dönüyorum. Normalde de çok dönerdim şimdi katlandı. Kaliteli uyku uyumuyorum sanki. Saat başı uyanıyorum. Sola yatın dedikleri için sola dönüyorum ama kendimi hep sırt üstü buluyorum. Sonlara doğru ne yapacağım hiç bilmiyorum 🤷🏻‍♀️

Bu arada öğretmen arkadaşlar iş başı yaptınız mı ,nasıl geçiyor ilk hafta gerçi bir hengame içinde geçiyor ama .Allah yardımcınız olsun

Ben başlamadım okula rapor aldım 10 gün.. zaten sonrasında da idari izin başlıyor.
Yerime öğretmen geldi o açıdan içim rahat, okula gitseydim de boş boş oturup gelecektim, programa dahil etmediler çünkü beni ayrılacağım için.
Ben de hiç başlamadım, rapor aldım,geçen sene zaten mezun ettiğim için sınıfı bırakma durumum da olmadı şükür, öğretmen ihtiyacı ayarlandı idare tarafından. Nasip olursa 10gune kadar idari izne ayrılacağım.

Ben 10 dedi mi yataktayım artık. Gözler gidiyor. Ama gece uykularım hiç iyi değil. Bir sağa bir sola dönüyorum. Normalde de çok dönerdim şimdi katlandı. Kaliteli uyku uyumuyorum sanki. Saat başı uyanıyorum. Sola yatın dedikleri için sola dönüyorum ama kendimi hep sırt üstü buluyorum. Sonlara doğru ne yapacağım hiç bilmiyorum 🤷🏻‍♀️
O konuda benm doktorum rahat zaten o sirtustu yatmama durumu 32den sonra gecerliymis ki o donemde sirtustu yatmak anneyi de rahatsiz edermis. Bebegi rahatsiz eden sey anneyi de eder dedi. Saga ya da sola yatmak da fark etmezmis

Kızlar hepinize merhaba. Nisan grubu annesiyim. Aranızda izmir medical parkta doğum ücreti konuşanınız oldu mu acaba? Benim için çok erken olduğu için fiyat sormadım henüz ama merak da ediyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim 😊

Kızlar şimdi size teknik bir soruyla geldim. Biz devlet memurları olarak 24-32. haftalar arası idari izinliyiz ya. 32-37 arası da "çalışabilir" kağıdıyla işe devam edip 5 hafta doğum iznini doğum sonrasına atabiliyoruz. Şimdii sorum şu ki; diyelim bizim yıllık iznimiz var. 32-37 arası 2 hafta yıllık izin alırsak doğum sonrasına 3 hafta mı eklenir yoksa yine 5 hafta mı? Ben mevzuata baktım şöyle diyor: "Beklenen doğum tarihinden önceki üç haftaya kadar Kurumunda çalışabileceği tabip raporuyla onaylanan memurun bu süre içinde kanuni izinlerini (hastalık izni, mazeret izni, yıllık izin vb.) kullanması mümkündür. Ancak, bu kanuni izin süreleri doğum sonrası analık izni süresine ilave edilmeyecektir". Siz bundan ne anlıyorsunuz? Sanki 2 hafta yıllık izin alınsa 5 değil 3 hafta ekleniyor gibi öyle değil mi?

Kızlar şimdi size teknik bir soruyla geldim. Biz devlet memurları olarak 24-32. haftalar arası idari izinliyiz ya. 32-37 arası da "çalışabilir" kağıdıyla işe devam edip 5 hafta doğum iznini doğum sonrasına atabiliyoruz. Şimdii sorum şu ki; diyelim bizim yıllık iznimiz var. 32-37 arası 2 hafta yıllık izin alırsak doğum sonrasına 3 hafta mı eklenir yoksa yine 5 hafta mı? Ben mevzuata baktım şöyle diyor: "Beklenen doğum tarihinden önceki üç haftaya kadar Kurumunda çalışabileceği tabip raporuyla onaylanan memurun bu süre içinde kanuni izinlerini (hastalık izni, mazeret izni, yıllık izin vb.) kullanması mümkündür. Ancak, bu kanuni izin süreleri doğum sonrası analık izni süresine ilave edilmeyecektir". Siz bundan ne anlıyorsunuz? Sanki 2 hafta yıllık izin alınsa 5 değil 3 hafta ekleniyor gibi öyle değil mi?
Canım 37'den sonra yıllık izin alırsan eklenmez diyor.

ben de öyle anladım canım yazdığından, yani o dönemde yıllık izin pek mantıklı değil gibi

X