2022 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    266
Canım aynı senin gibiydim. Bulantım kusmam olmadı. Tatlıdan tiksindim 15-16. Haftaya kadar. Nutellayı kavanozla bitiren ben kokusuna tahammül edemiyordum. Cinsiyetimiz erkek. Hep ekşi yedim kız olur diyorlardı😂 ama şimdi normale döndüm tatlı yiyebiliyorum. Erkekler önden gösteriyor biz 13. Haftada öğrendik

Ben tatliya asiri duskundum, cikolatasiz tatlisiz gunum hic gecmezdi. Hamilelikten beri tatli istegim sifira indi. Meyvede bile eksi tercih ediyorum. Erkek benim 🤔

Rabbim kucağına almayı nasip etsin inşallah. Belirtilerin cinsiyetle alakası yok bende tutmadı ye tatlıyı doğur hakkı yı, ye ekşiyi doğur Ayşe yi derler😁 4ay kustum tatlıda yemedim ekşide benimki erkek öbür arkadaşlar da söyler

Tabi böyle genelleme yapmak doğru olmaz ama ben normalde tatlıya düşkünümdür. Şimdi aramıyorum. Cinsiyetimiz erkek 😊

Allah Sağlıkla kucağınıza almak nasip etsin inşallah benimde aynı siz gibi tatlı hiç yemedim hiç kusma yaşamadım cinsiyet erkek 😊

Kızlar teşekkür ederim hepimiz farklı aylarda doğum yapıp ayni sekilde tatliyi yemiyoruz suan hepiniz erkek🙈🙏🧿
Sanırım iyice erkeğe alıştirdim kendimi sayenizde 🙈😂 teşekkür ederim hepinize, sağlıklı doğumlar 🙏❤️

Sonunda ismini buldum kızlar oğlumun 😍 isim aramaktan kafayı yemiştim en sevdiğim şarkıyı dinlerken, Ceylan ertem esmer parçasını. Şöyle uzunca boylu yağız bir delikanlı diyince direk Oglum tekme attı bendede ampul yandı karar verdim dedim adı Yağız oldu çok mutluyum ilk mutluluğumuda paylaşmak istedim sizlerle 😍

Kızlar teşekkür ederim hepimiz farklı aylarda doğum yapıp ayni sekilde tatliyi yemiyoruz suan hepiniz erkek🙈🙏🧿
Sanırım iyice erkeğe alıştirdim kendimi sayenizde 🙈😂 teşekkür ederim hepinize, sağlıklı doğumlar 🙏❤️
Ben normalde ekşi canavarıyım diyebilirim tatlı pek yemem normaldede ama 1 senedir tatlıya düşmüştüm ne ekşi ne acı tüketemiyordum, şimdi acı ekşi ve nerde absürt şey varsa o ve tatlıdan tiskindim benimkide erkek 😅

Ben normalde ekşi canavarıyım diyebilirim tatlı pek yemem normaldede ama 1 senedir tatlıya düşmüştüm ne ekşi ne acı tüketemiyordum, şimdi acı ekşi ve nerde absürt şey varsa o ve tatlıdan tiskindim benimkide erkek 😅
Gerçekten bu kadar kisiyle ortak çıkmak çok mutlu etti beni, doktora bile sordum bende bi problem mi var tatli vucudum istemiyor olur ya hormonal falan mi😂
Sağlıkla gelsin paşa 🧿🙏

Kızlar merhaba, ben cinsiyeti henüz öğrenmemiş ve tabiki merak içinde olan bi anne adayıyım 🙈
İkili tarama testini yaptık şimdilik şükür bir sorun yok, ama cinsiyet belli değil hala. ilk hamileliğim ve bulantı kusma vs hiçbir belirti yaşamadım, sürekli uyku ve halsizlik halindeydim yavaş yavaş geçiyor. Ve hiiiic tatli yemek istemiyorum, diğer yemeklere de çok istekli değilim ama tatlıya özellikle bi uzak kaldım.
Etrafımdaki herkes belirtiler cinsiyete göre değişir diyor. Sizler cinsiyeti öğrendiniz 🧿 Benim gibi olanlar var mıydı? Cinsiyetiniz ne🙏 şimdiden teşekkürler, herkese hayırlı doğumlar diliyorum❤️
Ekşi çok seven ben ağzıma koyamıyorum 6.ayda bile…Tatlı nutella kavonozunu yatak başucuma koycam utanmasam o derece tatlı yiyorum…Bulantım sıfır hiç olmadı iştahım fena açıktı uyku pek olmadı bende cinsiyetimiz erkek…Bu belirtiler kişiye göre bayağı değişiyor şartlanmamak lazım:)

Ekşi çok seven ben ağzıma koyamıyorum 6.ayda bile…Tatlı nutella kavonozunu yatak başucuma koycam utanmasam o derece tatlı yiyorum…Bulantım sıfır hiç olmadı iştahım fena açıktı uyku pek olmadı bende cinsiyetimiz erkek…Bu belirtiler kişiye göre bayağı değişiyor şartlanmamak lazım:)

Ya canım deli gibi Nutella istiyor ama ne gariptir yersem midem bulanacak gibi hissediyorum hatta düşününce bile midemi kötü hissediyorum, o yüzden almıyorum . Erkek çocuğum benim hamur işi istiyor tatlı niyetine 😀

Gerçekten bu kadar kisiyle ortak çıkmak çok mutlu etti beni, doktora bile sordum bende bi problem mi var tatli vucudum istemiyor olur ya hormonal falan mi😂
Sağlıkla gelsin paşa 🧿🙏
Bunu bende sormuştum😅 merak edip hormonlardan muhtemelen birde vücutta ne eksikse onu aşerirsin onu yersin zaten demekki depolarında bunlar eksik dedi :KK66: mutlu olmuştum, saolun sizin evladınıza rabbim size bağışlasın saglıkla dogsun inşallah herkesin yavrusu

Kızlar merhaba, ben cinsiyeti henüz öğrenmemiş ve tabiki merak içinde olan bi anne adayıyım 🙈
İkili tarama testini yaptık şimdilik şükür bir sorun yok, ama cinsiyet belli değil hala. ilk hamileliğim ve bulantı kusma vs hiçbir belirti yaşamadım, sürekli uyku ve halsizlik halindeydim yavaş yavaş geçiyor. Ve hiiiic tatli yemek istemiyorum, diğer yemeklere de çok istekli değilim ama tatlıya özellikle bi uzak kaldım.
Etrafımdaki herkes belirtiler cinsiyete göre değişir diyor. Sizler cinsiyeti öğrendiniz 🧿 Benim gibi olanlar var mıydı? Cinsiyetiniz ne🙏 şimdiden teşekkürler, herkese hayırlı doğumlar diliyorum❤️

Yok ya cinsiyetle alakası yok bu işin ya da en azından bende tutmadı, takvimler bile tutmadı bende 🤣🤣🤣 tatlı da acı da ekşi de severim ama hiç birini canım doğru dürüst istemedi .Kızlarda bulantı çok olur , erkekler de uyku çok olur dediler , bulantım yok, uykum çok sonuç kız 🤣🤣🤣🤣
Hayırlı uğurlu olsun sağlıkla kucağına al inşallah ama bizim grubun çoğu bebesi erkek 2022 için erkek senesi diyorlar,2021 de çok kız haberi almıştım belki bu tutabilir 😍

Hayırlı olsun sımdıden. Ben aynı bahsettiğin gibiydim kesın kız dedim ama erkek cıktı🤭

Benim mide bulantım vardı. Tatlı hiç canım istemiyordu, ekşi şeyler istiyordum. 25.haftadayım daha yeni yeni tatlı bir şeyler istiyor canım cinsiyet kız :)

Sonunda ismini buldum kızlar oğlumun 😍 isim aramaktan kafayı yemiştim en sevdiğim şarkıyı dinlerken, Ceylan ertem esmer parçasını. Şöyle uzunca boylu yağız bir delikanlı diyince direk Oglum tekme attı bendede ampul yandı karar verdim dedim adı Yağız oldu çok mutluyum ilk mutluluğumuda paylaşmak istedim sizlerle 😍
Benim eşimde Baybars olsun dedi ben beğenmedim söylemesi zor sanki 😒bende Yusuf kağan istiyorum daha söylemedim ama o arıyor bakalım şimdilik 😁

Ben vitamin, demir, dvit, magnezyum kullanıyorum ama kendimi çok fazla halsiz hissediyorum.
Hiçbir şey yapasım gelmiyor. Kızım da sürekli oyuna çağırıyor onu ihmal ettiğimi düşünüyorum bu halsizliğim yüzünden. Kızım da kabullendi artık tamam anne sen yatarak oyna diyor 🙂

Ben de hala karar veremedim, bizim kız olacak nasipse. Bende de öğretmen olduğum için, öğrenci profilleri oluyor kafamizda ister istemez.. işte şu isimli çocuklar yaramaz oluyor, şu isimler daha sakin gibi.. O durumlar da etkiliyor karar veremememi. Bir de çocuklar arasında akran zorbalığı da söz konusu biliyorsunuz, biraz acımasız olabiliyorlar. Dalga gecilmeyecek , lakap takilmayacak bir isim bulmaya çalışıyoruz.
Birçok isim belirledik, en son birini seçeceğiz inşallah bakalım. Şu anda bebek aşağı bebek yukarı, takılıyoruz 😉🍀🍀
ya ben de bilge veya beliz düşünüyorum denk geldiyse bu isimlerin profilleri hakkında bilgi verir misiniz benim hiç tanıdığım yok iki isimden de:)

Ben vitamin, demir, dvit, magnezyum kullanıyorum ama kendimi çok fazla halsiz hissediyorum.
Hiçbir şey yapasım gelmiyor. Kızım da sürekli oyuna çağırıyor onu ihmal ettiğimi düşünüyorum bu halsizliğim yüzünden. Kızım da kabullendi artık tamam anne sen yatarak oyna diyor 🙂
al benden de o kadar, bir de vitamin kullanmasam ne olurdu bilemiyorum. ben de imom, osteocare ve maltofer kullanıorum. gebelikte vitaminin de çok önemli olduğunu düşünüyorum özellikle demir ve omega3ün, bir arkadaşımın doktoru üstelik prof adam ona vermemişti vitamin demir hiç bişey, eskiden takviye mi vardı kafalarında.. kızın bebeği 8 aylıkken karnında kilo almamaya başladı 35. haftada aldılar sezeryanla 2 kilo doğdu cocuk. belki sebebi başkaydı ama kızın bi de hamilelik öncesinden beri kansızlığı vardı yani. bile bile lades değil de ne artık bu

al benden de o kadar, bir de vitamin kullanmasam ne olurdu bilemiyorum. ben de imom, osteocare ve maltofer kullanıorum. gebelikte vitaminin de çok önemli olduğunu düşünüyorum özellikle demir ve omega3ün, bir arkadaşımın doktoru üstelik prof adam ona vermemişti vitamin demir hiç bişey, eskiden takviye mi vardı kafalarında.. kızın bebeği 8 aylıkken karnında kilo almamaya başladı 35. haftada aldılar sezeryanla 2 kilo doğdu cocuk. belki sebebi başkaydı ama kızın bi de hamilelik öncesinden beri kansızlığı vardı yani. bile bile lades değil de ne artık bu
Demir çok önemli. Benim gebelikte çok düşüyor ferritin. mesela kızımda da demir eksikliği çıkmıştı bebekliğinde sebebi benim demirimin düşük olmasıydı ki hamilelikte kullanmama rağmen. Neyse ki erken fark edildi takviyelerle falan düzeldi şu an.
Demir eksikliği bebekte zekayı bile etkiliyor.

Kızlar bebek odası baktım. Büyüyen beşik ve 3 kapılı dolap olarak almak istiyorum. Şifonyeri eklesem mi, eklemesem mi bilemedim. Siz ne düşünüyorsunuz?

X