2022 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    265
Şimdi mesela kahvaltıyı kaçırdım yürüyüş yapmam farz oldu benim 🤣🤣🤣🤣 benim kilom daha fazla inan ki ah ah hamile kaldığım kilo bile 75 değil 🤣🤣🤣🤣
Ben son haftaları raporla geçirdim hareket yok o yüzden kilo alıyorum bence 24. Haftayı beklemedim rapor aldım 112 de çalıştığım için sürekli covitle temas ediyorduk korktum ama evde oturmakta yaramadı kilo açısından 😂

Ben 56 ile hamile kaldım 67 olmuşum 75-76 ile girsem yeter doğuma da zor gibi 😂😂 pcos olduğu için çokçabuk kilo alırım ben normalde de uzun zamandır bu kadar rahat istediğimi yiyemiyorum tadını çıkartayım 2 bebeyle veririm doğumdan sonra zaten koşturmaca da bi daha hamile kalmam zaten %90 tadını çıkarıyorum 😅

2 Bebiş var annesi tabi normalin 2 katı fazla kilosu olacak.doğumdan sonra koşturmaktan kalmaz zaten o kilolar

Ay Allah aşkına yaptıran yaptırsın şeker yüklemeyi yaptırmayan yaptırmasın o onu dedi bu bunu dedi yok sürü psikolojisi 😂😂 milleti huylandırmayın yaptıracak olanda şüphe ile yaklaşıyor sonra oda vebal bence aşı gibi bence bu konuda kapansın herkes doktorunu dinlesin bence bende sağlık personeliyim ama kadın benden çok okumuş senelerdir bu işi yapıyor deyip saygı duyuyorum 🤷‍♀️

Öğretmen arkadaşları kıskanıyordum meslektaş dolu burası neyse ki bende bir tane meslektaş buldum kendime 🤣🤣🤣

Ben son haftaları raporla geçirdim hareket yok o yüzden kilo alıyorum bence 24. Haftayı beklemedim rapor aldım 112 de çalıştığım için sürekli covitle temas ediyorduk korktum ama evde oturmakta yaramadı kilo açısından 😂

Senin rapor alman farz olmuş zaten ,sizde gebelik durumunda merkeze çekme ihtimalleri oluyor mu ? Yoksa o Halle ambulans içi mi görev oluyor.

Senin rapor alman farz olmuş zaten ,sizde gebelik durumunda merkeze çekme ihtimalleri oluyor mu ? Yoksa o Halle ambulans içi mi görev oluyor.
Ben ikiz olduğu için sonrasında riskli gebelik raporu aldım vaka kapatmaya verdiler ama onda da oda çok kalabalık ofiste kimse maske takmıyor içeri gelenler hep sağlıkçı yanımda ki arkadaş falan da hastalanınca son hafta artık çok huylandım aldım rapor aşı da yaptırmadım artık evdeyim hiç çıkmıyorum kontrol dışında 😅

Zoeunlu değil S Sidscrad ben de yaptırmayı düşünmüyorum. Zaten ne tatlı ne de hamur işiyle aram yok. Tek seferde o kadar şekeri vücuduma almak istemiyorum. Ama benim gebelikle ilgili başka şikayetlerim de olduğu için doktoruma fikkrini soracagim çok ısrar eder benim için olmazsa olmaz derse ancak oyke yaptiriurm.
İşim bir ay sonra ki randevuya kaldı bakalım detaylı konuşucam doktorumla sorucam kendisine

Teşekkür ederim canım, açıkçası bana da erken geliyor ama bir zam daha istemedim zaten herşey pahalıylen ve 1 eylülde zam gelmişken. Teslimat hemen haftaya olur dediler ama biz 1 ay sonra arayacağız çünkü o odayı boşaltıp boyatmamız lazım. Şimdi erken olur. Genel olarak mobilyacılar 20-30 gün diyor ama bu mobilya stokta olduğu için 1 hafta dediler. Ben ataşehir lua mobilya diye bir yerden aldım gidip görerek aldım, size de öyle tavsiye ederim. Kanz marka Montessori takım aldık, alırken dikkat ettiğim özellikler dolap kapağının fren sistemi olması, yatağı büyüyünce de kullanabilmesi, yaşı büyüyünce yataktaki ev çatısı gibi başlığın çıkarılıp bebek odasından çocuk odasına geçmesi(En az 10 yaşına kadar kullanabilmesi) , bebek yatağında depolama alanı olan baza da olması, bir de yataktan kendisi inip çıkabilecek şekilde alçak olsun istedim. çok güzel beşikler de vardı sonra çocuk yatağına dönüşen ama 1 yaşında ondan inip çıkmayacağı için beşik şeklinde almadık. Tabi bu aldığımız oda haricinde bizim odaya da katlanan, kullanımı bitince katlayıp bazaya koyacağım basit sallanan bir beşik de alacağız.
Aldığımız mobilya şudur, ama yatak fotograftakinin bazalı versiyonu, fiyat farkı çok az Link baza kurtarıcı birşeydir bizim kendi yatağımızda da var ev küçük olunca depolama alanına ihtiyaç çok oluyor :)

Odasını ayırana kadar kendi odamızda kullanmayı planladığım beşik de şudur, ama biraz daha araştırıyorum şuanda kesin karar vermedim, bunda da katlanmasına, sonra odadan kolayca kaldırılmasına ve sallanabilen olmasına dikkat ettim, canlısını görmedim henüz görünce karar vereceğim :-) ; https://m.trendyol.com/kiwi/zoody-3...-45275447?boutiqueId=580868&merchantId=111689
Çok güzelmiş oda takımı. Biz de Pierre Cardin'den Neo diye bir takım beğendik. Çok benziyor sizin aldığınıza renkleri ve modeli. Aynı şekilde dolap, şifonyer ve Montessori yatak alacağız. Umarım kullanışlı olur. Etrafımda hiç böyle yer yatağı kullanan yok ama deneyeceğiz bakalım. Bence çok iyi yapmışsınız erken almakla. Vakitlice kurulur, temizlenir, eşyaları vesaire yerleşir. Son zamanlarda da rahat edersiniz. Belki biz de Eylül sonu yeni zamlar gelmeden sipariş ederiz. Güle güle, en güzel günlerde kullanılsın :)

Çok güzelmiş oda takımı. Biz de Pierre Cardin'den Neo diye bir takım beğendik. Çok benziyor sizin aldığınıza renkleri ve modeli. Aynı şekilde dolap, şifonyer ve Montessori yatak alacağız. Umarım kullanışlı olur. Etrafımda hiç böyle yer yatağı kullanan yok ama deneyeceğiz bakalım. Bence çok iyi yapmışsınız erken almakla. Vakitlice kurulur, temizlenir, eşyaları vesaire yerleşir. Son zamanlarda da rahat edersiniz. Belki biz de Eylül sonu yeni zamlar gelmeden sipariş ederiz. Güle güle, en güzel günlerde kullanılsın :)
Kardeşim yeğenim için almıştı Montessori yatak ,çok memnun iyi ki almışım diyip duruyor zira çok hareketli bir çocuk tehlikesi yok ,kurulumu da kolay .

Kardeşim yeğenim için almıştı Montessori yatak ,çok memnun iyi ki almışım diyip duruyor zira çok hareketli bir çocuk tehlikesi yok ,kurulumu da kolay .
Umarım biz de memnun kalırız. Benim ve eşimin yeğenleri için de büyüyüp yatak olan beşiklerden alınmıştı. Onların ikisi de memnun kalmadılar o beşiklerden. Şimdi olsa Montessori alırdık dediler.

Zoeunlu değil S Sidscrad ben de yaptırmayı düşünmüyorum. Zaten ne tatlı ne de hamur işiyle aram yok. Tek seferde o kadar şekeri vücuduma almak istemiyorum. Ama benim gebelikle ilgili başka şikayetlerim de olduğu için doktoruma fikkrini soracagim çok ısrar eder benim için olmazsa olmaz derse ancak oyke yaptiriurm.
Hamilelikte şeker cok değişik birsey. Tatli yemeyende bile cikabiliyor. Benim ilk hamilegimde çıkmıştı. Oysaki 17 yaşından ber 53 kilo yum. Her zaman sağlıklı beslenirim. Hamileyken bile cok kilo almamistim. Ama yine de sekerim cikti. Takip ettik. 3 kilo verdim sonra düzeldi. Ispanak bile sekerimi cikariyordu. Demek istediğim sekeri takip etmek lazim. Yükleme yapmak istemeyen biri bile mutlaka sekerini takip etmesi lazim. En azından ac karin ve yedikten sonra bir saat sonra bakmak gerekiyor. Bu şekilde takip yapilabilinir. Az yemekten bile Seker cikiyorsa mutlaka Insulin veriliyor. Benim Seker deneyimim bu şekilde oldu. Paylasmak istedim. Çünkü bilinmeyen yüksek Seker bebek için cok riskli.

Bizim de öyle oluyor artık ,kayinanneciğim yapıyor öyle yağlı şeyleri 🤣🤣 gerçi o yapınca bu kadar batmıyor her yer kesin ben beceremiyorum ya 🤣🤣🤣🤣
Hahahaha eskiler işte ☺️ Daha bi ayrı yapıyor bence bendede öyle çözemiyorum vallahi gerçi benim kayınvalide her yere gazete serer öyle yapar kızartma sonrada her yer sıcakken temizlik yapar

Sizce korkmalı mıyım hamile kaldığım kilo az degildi boy 1.78 kilo 90dı fakat hamile kaldıgımdan beri kilo verdim,78 kiloya düştüm son 1 aydır iştah geldi kusma yok bulantı yok ama korkuyorum pcos hastasıyım normaldede böyle hiç olmadı 3 sene diyet yaptım 200 gram verememiştim aç gezdim veremedim, şimdi ise bir bir gidiyor hemde yagdan gidiyor şaka gibi ha istediğimide yiyemiyorum çok yiyince yada az ucu kaçınca kusuyorum yine o ayrı ama, sanırım ilk hamileligimde kilodan korktum bişey yemedim sağlıklı beslenme sitiliyle 6 kg aldım sadece, bundada yiyecem nasılsa kimse bişey diyemez hamileyim doğumdan sonra veririm doya doya şimdi keyfini süreyim diyorum sanki biri beddua etmiş tövbeler olsun ne istediğimi yiyebiliyorum ne normalde sevdiklerimi, Onuda geçtim çocuga zararı var mı bilmiyorum doktor şimdilik yok ama böyle gitmesin dedi, korkuyorum cidden benim gibi olan var mı

Sizce korkmalı mıyım hamile kaldığım kilo az degildi boy 1.78 kilo 90dı fakat hamile kaldıgımdan beri kilo verdim,78 kiloya düştüm son 1 aydır iştah geldi kusma yok bulantı yok ama korkuyorum pcos hastasıyım normaldede böyle hiç olmadı 3 sene diyet yaptım 200 gram verememiştim aç gezdim veremedim, şimdi ise bir bir gidiyor hemde yagdan gidiyor şaka gibi ha istediğimide yiyemiyorum çok yiyince yada az ucu kaçınca kusuyorum yine o ayrı ama, sanırım ilk hamileligimde kilodan korktum bişey yemedim sağlıklı beslenme sitiliyle 6 kg aldım sadece, bundada yiyecem nasılsa kimse bişey diyemez hamileyim doğumdan sonra veririm doya doya şimdi keyfini süreyim diyorum sanki biri beddua etmiş tövbeler olsun ne istediğimi yiyebiliyorum ne normalde sevdiklerimi, Onuda geçtim çocuga zararı var mı bilmiyorum doktor şimdilik yok ama böyle gitmesin dedi, korkuyorum cidden benim gibi olan var mı

Çocuğa zararı yoktur ama sizin depolarınızdan gidiyor. açıkcası doktora danışmak lazım.
Bir de Çok kilo alanlarda yeterli mineral protein alıyor anlamına gelmiyor ki. Kilo bazında değil de yeterli vitamin protein mineral almak önemli olan.
Ama Sizin özel durumunuz var bunları çok düşünmeyin. Protein ve sebze ağırlıklı beslen demişti doktor. Buna dikkat edebilirsiniz yapabildiğiniz kadar.

Çocuğa zararı yoktur ama sizin depolarınızdan gidiyor. açıkcası doktora danışmak lazım.
Bir de Çok kilo alanlarda yeterli mineral protein alıyor anlamına gelmiyor ki. Kilo bazında değil de yeterli vitamin protein mineral almak önemli olan.
Ama Sizin özel durumunuz var bunları çok düşünmeyin. Protein ve sebze ağırlıklı beslen demişti doktor. Buna dikkat edebilirsiniz yapabildiğiniz kadar.
Doktor öyle dedi zaten sen çok takma bebek iyi ama kötü birşey söyleyim bebek seni sömürüyor senin depo sana yetmiyor ben sana diyim bu gidişle hastahanenin yolu gözüküyor dedi ama ne yapacagımı şaşırdım günde 1 en fazla 2ögün oda zorla yiyorum hamile değilkende böyleydim ama iştah vardı şimdi yok gerçi 3-4 gündür biraz açıldı umarım herşey düzelir hamilelerin duası kabul olur derler banada eder misiniz rica etsem

Kızlar bende 24 haftalığım şeker yükleme testi yaptırmayı düşünmüyorum her nekadar doktorlar başka yolu yok desede parmaktan alınan kanın yeterli olabileceği söyleniyor yurtdışında bile yasakmış sanırım gereksiz deniliyor ayrıca zararı uzun vadede gelişen bişey ben içemiyorum da zaten karnım ağrıyor o glikozu içince zaten idraryolu enf.var..Ayla üçkuyunun videolarını izleyin risk yoksa gereksiz bir uygulama...baklava ile o şeker aynı değil baklavada karbonhidrat vs var o ise saf şeker...sürü psikolojisiyle yaşamayın . araştırmacı sorgulamacıı doktorlara güvenin her bilgiyi kabul edenkendini modern sanan Dr. Lara değil ..
Yurtdisinda yasak degil cnm ben yurtdisindayim. Ekim'de seker yuklemem yapilacak. Doktorum ozellikle istedi.

Ben de kilo verdim. 72 kilo civariydim hamile kaldigimda su an 65 im:KK43: Aylarca ciddi sekilde hicbir sey yiyemedim. Su an bile hala cok zorlaniyorum her seyden tiksiniyorum. Ayni endiseler bende de var. Bebegin kilosu vs. Iyi gidiyor binlerce sukur ama ilk hamileligimdeki gibi duzenli beslenmeler, cevizler, bademler, avokadolar, yumurtalar bunda yok:KK43: Vitaminler insallah yeterli geliyordur demekten baska bir sey gelmiyo elimden. Isteyerek degil napalim zorlarsam istifra ediyorum. Icimizi ferah tutucaz bacim yapcak bisi yok

Ben de kilo verdim. 72 kilo civariydim hamile kaldigimda su an 65 im:KK43: Aylarca ciddi sekilde hicbir sey yiyemedim. Su an bile hala cok zorlaniyorum her seyden tiksiniyorum. Ayni endiseler bende de var. Bebegin kilosu vs. Iyi gidiyor binlerce sukur ama ilk hamileligimdeki gibi duzenli beslenmeler, cevizler, bademler, avokadolar, yumurtalar bunda yok:KK43: Vitaminler insallah yeterli geliyordur demekten baska bir sey gelmiyo elimden. Isteyerek degil napalim zorlarsam istifra ediyorum. Icimizi ferah tutucaz bacim yapcak bisi yok

Sizler kendinizi nasıl hissediyorsunuz önemli olan o ,bebekler her türlü alacağını alıyor bizden .Kafanızı takmayın belki de kilo vererek iyi bir şey yapmış oldunuz . Hamilelik çok bambaşka bir süreç,hani niye böyle oldu niye öyle diye çok sual olunmaz .😇 Zira yapmayacagin şeyi yapıyosun, olmayacak şeyler oluyor vs.

Ay yemin ediyorum hislerime tercüman oldun birde insanlar çocuga bişey olursa sorumlusu sensin diyor iyice deliriyorum sanki ben bilerek yemiyorum evladımı beslemiyorum kızımda ceviz badem avakado ne kadar sağlıklı besin varsa yedim bir tane asitli içecek kapalı paketli gıda tüketmedim yogurt peynir süt asla eksik olmadı ha bunda yogurt süt eksik olmuyor ama diğerleri ne mümkün, bir kase çorba belki bugün balık yaptı eşim kızım istedi diye yiyemiyorum çok severim ama yiyemiyorum ne yapacağımı şaşırdım umarım sağlıklı doğarlar Rabbim yardımcımız olsun gerçi doktor sen merak etme senin depoları boşaltıyor o yani senden yiyor vitamin olarak ama kötü tarafı sen hastalanırsın ve bu iyi birşey degil dedi bir sürü bulantı ilacı yazdı ama sorun bulantıda degil iştah bir var bir yok birde herkes gibi yiyemiyorum dalga geçerler benimle kuş kadar yiyorsun diye ama tipime bakan çok yiyorum sanır halbuki iki lokma sonra yok bende özellikle kendim yaptıysam hiç yiyemem.

X