2022 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    251
Bende calismiyorum soyle bir durum oldu göğsüm yara oldu emziremedim makina ile ilk kanli sütü alip daha sonrasinda emziriyodum. Göğüs ucum acik kaldi bebek diger göğsü emerken acik kalan göğüs ucumdan kendiliginden sut geliodu bir yandanda sağdım. Sütümu hem arttırdı hemde araya gitmesini engellemis oldu.
Bende wee marka manüel vardi ilk esim onu bulmustu dogum yaptigimda göğsüm onun yuzunden hep yara oldum
Yara olmaması için 8. Aydan doğuma kadar hergün göğüs ucu kremi kullanın o zaman yara olmaz. Doğum sonrası da göğüs ucu kapağı alıp her emzirme sonrası takarsanız hasarsız atlatırsınız emzirme sürecini ☺️

Batın koyup ikinci bir isim ekleyebilirsin hafifletmek için belki. Böyle seylere inancım cok fazla o yüzden koymanı tavsiye ederim. Ama mutlaka işinin ehli bir hocaya danismalisin o sana en dogrusunu soyleyecektir.
Bilal koyacak eşim babasının ismi Bilal Batın olacak olursa yani. Valla düşünüyorum düşünüyorum içinden çıkamıyorum soracağım hocaya bakalım ne diyecek 🤔

Yara olmaması için 8. Aydan doğuma kadar hergün göğüs ucu kremi kullanın o zaman yara olmaz. Doğum sonrası da göğüs ucu kapağı alıp her emzirme sonrası takarsanız hasarsız atlatırsınız emzirme sürecini ☺️
Sürmüştüm cnm benim sorunum meme ucumun olmamasi oldu ve o an manüel sagma mak ile meme ucum ciksin die ugrasti ebeler oda yara yapti. Tavsiyelerin icin cok sagol

Sürmüştüm cnm benim sorunum meme ucumun olmamasi oldu ve o an manüel sagma mak ile meme ucum ciksin die ugrasti ebeler oda yara yapti. Tavsiyelerin icin cok sagol
Benimde göğüs uçlarım çok ufak, bir arkadaşımın da içine gömük ama ikimizde hasarsız atlatmıştık yarasız bi şekilde. Umarım bu defa öyle olmaz sizin de 🙏

Ya kızlar beni uyku tutmuyor aklıma bu akşam şimşek gibi birşey düştü uykularım kaçıyor.
Eminim ki bu konu hakkında bana en doğru yorumları yapabilecek birileri yada ablalarım vardır burada. Anlatıyorum;
Ramazan ayında sabah namazından sonra Esma-ül-Hüsna okiyim dedim okurken Allahın isimlerinden biri olan Batın ismini gördüm. Resmen o an içim eridi, kalbim titredi o isme. Elimde tesbih secdede ayy allahım adına kurban olurum bu ne güzel isim oğlum olursa Batın koyacağım dedim duamı ettim uyudum. Bir sonraki ay sürpriz bi şekilde hamile olduğumu öğrendim. Şimdiyse erkek olduğunu. Bu akşam kızımın elinde tesbih vardı onu elime alınca ettiğim duayı hatırladım. Bu bir adak gibi olmamış mı ? O duadan sonra hamile kalmam, erkek olması.. Sorun şu, Batın ismini çok sevdim ama anlamının ağır olması korkuttu beni bilinmeyeni bilmek, görünmeyeni görmek anlamında dinen. Napayım ben şimdi koysam koyduğum için günah gibi koymasam söz verip koymamışım gibi.. çıkmazs girdim çıkamıyorum içinden
Bence alo fetvayi bi ara canim yorum yaparlar mutlaka veya bildiğin güvendiğin bi hocaya danış bende ismin ağırlığına inanırım ama isim de gercekten guzelmis bende ezber yaparken efnan ismini görüp kızım olursa demistjm ta öğrenciyken aklıma geldi ama esim beğenmedi bakalım şansımı tekrar deneyeceğim hic gitmiyor benimde aklımdan

Benim normal doğumdu içeriden ağlamadan açık gözlerle çıkması beni çok korkutmuştu ığğ deyip susmuştu çünkü 😂 ayy ilkinde insan başına ne geleceğini bilmeden gidiyor kuzu kuzu ikincide yaşayacaklarımızı biliyoruz ben şimdiden düşünüyorum kara kara nasıl olacak doğum diye 🙄
Benimde normaldi doğumlarım ,ilkinde dEdiğin gibi gidiyorsun ne olacağını bilmeden , 2. De daha rahat oluyorsun ne olacağını nasıl olduğunu biliyorsun ona göre davranıyorsun, 3. De şöyle yapayım bu sefer şu kadar Evde bekleyeyim doğru nefes tekniği ile iktireyim vs iyice ustalığa terfi ediyorsun , 4. Ve üzeri gebişler nasıl hissediyor acaba 😊Allah sağlıklı yolunda giden gebelikler nasip etsin inşallah hepimize sağmsaliö bebeklerimize kavuşalım huzurla

Ya kızlar beni uyku tutmuyor aklıma bu akşam şimşek gibi birşey düştü uykularım kaçıyor.
Eminim ki bu konu hakkında bana en doğru yorumları yapabilecek birileri yada ablalarım vardır burada. Anlatıyorum;
Ramazan ayında sabah namazından sonra Esma-ül-Hüsna okiyim dedim okurken Allahın isimlerinden biri olan Batın ismini gördüm. Resmen o an içim eridi, kalbim titredi o isme. Elimde tesbih secdede ayy allahım adına kurban olurum bu ne güzel isim oğlum olursa Batın koyacağım dedim duamı ettim uyudum. Bir sonraki ay sürpriz bi şekilde hamile olduğumu öğrendim. Şimdiyse erkek olduğunu. Bu akşam kızımın elinde tesbih vardı onu elime alınca ettiğim duayı hatırladım. Bu bir adak gibi olmamış mı ? O duadan sonra hamile kalmam, erkek olması.. Sorun şu, Batın ismini çok sevdim ama anlamının ağır olması korkuttu beni bilinmeyeni bilmek, görünmeyeni görmek anlamında dinen. Napayım ben şimdi koysam koyduğum için günah gibi koymasam söz verip koymamışım gibi.. çıkmazs girdim çıkamıyorum içinden
Ah canım ya nasıl da dua niyetine geçmiş , o maneviyatla dua ettiğin için gönlünün ihlası hürmetine Rabbim nasip etmiş . Biraz da adıyor gibi olmuşsun , en güzel cevabı kendinde bulabilirsin yine . İsim çok güzel anlamı ağır olsa da. Kullanışı uygun mu çocukta onu öğrenmek gerekiyor , Zahir ile batın da biri iç biri dış demek , tıp teriminde batın karın demek , Rabbani boyutta görülmeyeni gören demek . Kolay bir işim değil . Bence de dini eğitim almış o konuda bilgili birilerine danışsan daha iyi olacak sanki . Şimdiden hayırlısı olsun inşallah canım sağ Salim kuzucuğuna kabuş 💐

Daha iyi değil mi aniden ya bekle bekle çok zor oluyor 😂
Zamanı geldiğinde aniden olsa tamam ama 1 ay varken olunca tam bi kabus.üstelik düşük ağırlıklı doğdu sadece 2 kiloydu oğlum. Buna rağmen sadece tedbir amaçlı 3 akşam kaldı kuvezde,buna şükür. Aynı şeyleri yaşamaktan korkuyorum
Evet canım çok şükür bu hallerini gördüm, korku var içimde iştahsız bebeklere karşı fobi oluştu ya öyle olursa diye düşünmekten kendimi alamıyorum.. Hayırlısı artık bizlerde tecrübelendik bu defa daha doğru hamlelerle belki durumu düzeltebiliriz de bakalım göreceğiz artık ☺️☺️
İştahsız bebek tam bi kabus, oğlum 6 bucuk yaşında daha 1 yıldır filan güzel yiyor. Onun öncesini hatırlamak bile istemiyorum.
Bilal Batın demişsin ikinci isimle yumusatmis olursun çok mantıklı. Adak yerine geçmiş bi nevi. Bu konuda eğitim almış birine danış için rahat etsin bencede.

Zamanı geldiğinde aniden olsa tamam ama 1 ay varken olunca tam bi kabus.üstelik düşük ağırlıklı doğdu sadece 2 kiloydu oğlum. Buna rağmen sadece tedbir amaçlı 3 akşam kaldı kuvezde,buna şükür. Aynı şeyleri yaşamaktan korkuyorum

İştahsız bebek tam bi kabus, oğlum 6 bucuk yaşında daha 1 yıldır filan güzel yiyor. Onun öncesini hatırlamak bile istemiyorum.

Bilal Batın demişsin ikinci isimle yumusatmis olursun çok mantıklı. Adak yerine geçmiş bi nevi. Bu konuda eğitim almış birine danış için rahat etsin bencede.
Erken doğum oyle zaten canım stresi bile bambaskadir mutlaka Allah korumuş bende de risk vardi hep tetikte bekledik son aylarda kuvoze girse cok üzülürüm diye hep prematüre hikayeleri okurdum tam haftasında doğdu yine bi hafta kuvozde yatti enfeksiyonu vardi olacak olanın önüne geçemiyoruz malesef şimdi biliyorum yine hiç düşündüğüm hayal ettiğim gibi olmayacak hayalim yok bunda o yüzden ama en sağlıklı şekilde kavuşmak tek dileğimiz

Canım direkt Allah'ın bir ismi olduğu için konulması uygun değil. Bence koymamalisin. Söz vermiste olsan sonuçta koyulmaması gereken bir şey olduğu için bir sıkıntı olmaz. İsmi çok sevdiysen bol bol okursun. ☺️

Benimde göğüs uçlarım çok ufak, bir arkadaşımın da içine gömük ama ikimizde hasarsız atlatmıştık yarasız bi şekilde. Umarım bu defa öyle olmaz sizin de 🙏
Insallah cnm diyorum ya manüel ile sut sagmaya çalıştık beni o mafetti. Yoksa hamileligin 8 ayindan sonra krem kullanmıştım

Manuel olanlar gogus uclarini sürekli kullanimda tahris ediyormu. Nasip olursa çalışacağım icin onlarin vakum gucu daha kuvvetli biliyorum. Hergun sagmada tahris edermi?
Markadan markaya değişir mi bilmem ama manuelde ben maf oldum. Lansioh tek göğüs elektirikli mak al canim takip et simdiden indirime denk getir. Mesela suan hepsiburadada yeni uyenin ilk siparisina 150 tl ustune 50 tl indirim var.

Bence alo fetvayi bi ara canim yorum yaparlar mutlaka veya bildiğin güvendiğin bi hocaya danış bende ismin ağırlığına inanırım ama isim de gercekten guzelmis bende ezber yaparken efnan ismini görüp kızım olursa demistjm ta öğrenciyken aklıma geldi ama esim beğenmedi bakalım şansımı tekrar deneyeceğim hic gitmiyor benimde aklımdan
Ya o ismi görünce içim eridi resmen kalbim titredi o an nasıl içten dua ettiysem ertesi ay hamile kalmışım ve unutmuşum da dün tesbih aldım elime o zaman aklıma geldi

Ah canım ya nasıl da dua niyetine geçmiş , o maneviyatla dua ettiğin için gönlünün ihlası hürmetine Rabbim nasip etmiş . Biraz da adıyor gibi olmuşsun , en güzel cevabı kendinde bulabilirsin yine . İsim çok güzel anlamı ağır olsa da. Kullanışı uygun mu çocukta onu öğrenmek gerekiyor , Zahir ile batın da biri iç biri dış demek , tıp teriminde batın karın demek , Rabbani boyutta görülmeyeni gören demek . Kolay bir işim değil . Bence de dini eğitim almış o konuda bilgili birilerine danışsan daha iyi olacak sanki . Şimdiden hayırlısı olsun inşallah canım sağ Salim kuzucuğuna kabuş 💐
Evet o an anlamını Derince araştırmadan görür görmez duamı etmiştim. Tıbbi anlamı önemli değil dini manası ağır gelmesin çocukta kullanılabilsin yeterli soracağım bir kaç hocaya bakalım koyma derlerse ne yapacağım ama ? Adak niyetine geçer artık bu çünkü ne yapmam gerektiğini doğru şekilde söylerler umarım 🙏

Canım direkt Allah'ın bir ismi olduğu için konulması uygun değil. Bence koymamalisin. Söz vermiste olsan sonuçta koyulmaması gereken bir şey olduğu için bir sıkıntı olmaz. İsmi çok sevdiysen bol bol okursun. ☺️
Peki şimdi Esma-ül-Hüsna da El-Bâtın diyoruz ya, sadece Batın deyince anlamı değişmiyor mu yoksa aynı ağırlığı taşıyor mu? Ay benim bunları bi hocaya tek tek sormam iyice öğrenmem gerekiyor içimin rahat etmesi için. Dün akşamdan beri kendimi çok kötü hissediyorum Allaha verdiğim sözden caymışım gibi günah işlemişim gibi bi hissiyat var içimde. Bir kaç hoca bir kaç bilen büyüklere sorayım sonra inşallah vereceğim karar hem oğlum için hem Allah katında doğru karar olur inşallah 🙏

X