2022 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    251
Kızlar 2 gündür cok kötü miğde bulantım ilk günlere döndüm, elim ayağım tutmuyor 13 haftaya girdim niye böyle oldu anlamadim, tecrübeli annelerim sizden yorum bekliyorum, diyorum ki acaba biticek ondan mi böyle oldum? Dun oturdum bi güzel hüngür hüngür ağladım ne zaman bitecek diye😥
Benim de ilk hamilelik ama galiba zaman zaman pik yapıyor onu anladım.
Eninde sonunda geçecek. Allah tez nasip etsin.

Benim de ilk hamilelik ama galiba zaman zaman pik yapıyor onu anladım.
Eninde sonunda geçecek. Allah tez nasip etsin.
Geçsin artık ya valla bazı yorumları okuyorum iyice psikolojim bozuluyor yok doğuma kadar devam etti yok 5 6 ayda bitti

Kızlar 2 gündür cok kötü miğde bulantım ilk günlere döndüm, elim ayağım tutmuyor 13 haftaya girdim niye böyle oldu anlamadim, tecrübeli annelerim sizden yorum bekliyorum, diyorum ki acaba biticek ondan mi böyle oldum? Dun oturdum bi güzel hüngür hüngür ağladım ne zaman bitecek diye😥
Ayy canım yaa.Bende cumartesi öyleydim tüm gün kustum yatana kadar..Kızımlada ilgilenemdiğim için babaanneye bıraktık bide ona üzüldüm bende ağladım..Ama geçecek inşallah..Mideni boş bırakma canın o an neyi çekiyorsa onu aldır yada yaptır ye tabi imkan varsa böyle bir şeye..Maden suyu dene.. ve yedikten sonra kesinlikle uzan ..

Peki şimdi Esma-ül-Hüsna da El-Bâtın diyoruz ya, sadece Batın deyince anlamı değişmiyor mu yoksa aynı ağırlığı taşıyor mu? Ay benim bunları bi hocaya tek tek sormam iyice öğrenmem gerekiyor içimin rahat etmesi için. Dün akşamdan beri kendimi çok kötü hissediyorum Allaha verdiğim sözden caymışım gibi günah işlemişim gibi bi hissiyat var içimde. Bir kaç hoca bir kaç bilen büyüklere sorayım sonra inşallah vereceğim karar hem oğlum için hem Allah katında doğru karar olur inşallah 🙏
El bâtın Arapça okunuşu biz Türkçe okumuş gibi oluyoruz hani Arapça isimleri Türkçe yazıyorlar ya nüfus cuzdsnina onun gibi düşün canim anlamı malesef önüne oğlu anlaminda olan abd gelmeden değişmiyor ve koymak doğru kabul edilmiyor mesela seninkinden örnek verirsem Batın anlamı neyse abdulbatın (olmadı komik oldu ama ) Batın olanın yarattığı kulu veya oglu anlaminda ismi değiştirin deniliyor ancak o kadar değişiklikle uygun olur diyorlar

Geçsin artık ya valla bazı yorumları okuyorum iyice psikolojim bozuluyor yok doğuma kadar devam etti yok 5 6 ayda bitti
Bünyeden bünyeye değişiyor ama öyle olacak diye kesin bir şey yok boşuna üzme kendini.
Ben yavaş yavaş iyi olmaya başladım gibi mesela.
Daha rahat yemek yiyorum. 3 ay yeni bitiyor üstelik.
Hiç korkma Allah'ın izniyle geçecek.

Benim de geçenlerde hastalanınca o gün öyle zor geçti ki. Ben de çok üzüldüm. Ardından da 4 gün hiç kusmadım mesela.
Azalacak.

Üzülme her gebelik aynı değil.Ben ilk gebeliğimde 3 günde bir acildeydim. 4 gün yatış verildi hastanede yattım.Berbat bir hamilelikti.Şimdi bununla onu kıyaslayınca çok iyim o kadar iyimki işe gelebiliyorum..Sen onları düşünme hiç..

Kızlar isim olayını çözdük buradan açıklıyorum ileride koymak isteyen olursa benim gibi araştırırsa buradan görsün bulunsun diye yazıyorum. Evet Batın allahın ismi olduğu için meali çok ağır ve başına Abdul koymadan koyulmamalı. Bu durumda ezanla kulağına ismi okunurken AbdülBatın diye okuttuğumuzda kimliğe Batın yazdırmamızın yada batın diye seslenmemizin bir sakıncası olmuyormuş. Baki olan ezanla kulağına hocanın okumuş olduğu isimmiş. Ben belki de kimliğe yazdırmam hocaya kulağına Abdülbatın diye okuturum ezanı hem sözümü yerine getirmiş olur hem içim rahat eder. Verdiğiniz tavsiyeler ve yaptığınız yorumlar için hepinize çok teşekkür ederim iyiki vardınız ❤️
Ya ne güzel oldu ama ismi masallah adıyla yaşasın

Canim benim de oyle oldu 11 . Hafta biterken rahatladim diyordum 12.haftaya bi girdim aman yarabbim bas agrilarim arttı ama suan 14+4um 14e girdiğimden beri biraz daha iiyim duzelecek merak etme ins

Kuzum üzülme bende de öyle olmuştu hatırlarsan tam geçti derken başlaması çok sinir bozucu ama yapacak hiç biseyimiz yok biraz yasa at stresini başka şeye yönelmeye çalış yattığın yerde ben yeni badem denedim çok güzel oldu acısını alıyor midemin bi filme diziye başla başka türlü unutamıyorsun

Ayy canım yaa.Bende cumartesi öyleydim tüm gün kustum yatana kadar..Kızımlada ilgilenemdiğim için babaanneye bıraktık bide ona üzüldüm bende ağladım..Ama geçecek inşallah..Mideni boş bırakma canın o an neyi çekiyorsa onu aldır yada yaptır ye tabi imkan varsa böyle bir şeye..Maden suyu dene.. ve yedikten sonra kesinlikle uzan ..
Bende bugün öyleyim annem götürdü gitti oglumu ölü gibi uyumuşum rahatladım gece saat basi uyandım resmen bulantidan sabahları çıkarmadan olmuyor cok fena oluyorum gecmiyor bu meret Allah yardimcimiz olsun hepimizin

Bende bugün öyleyim annem götürdü gitti oglumu ölü gibi uyumuşum rahatladım gece saat basi uyandım resmen bulantidan sabahları çıkarmadan olmuyor cok fena oluyorum gecmiyor bu meret Allah yardimcimiz olsun hepimizin
Ben sabah iyimde banada olan akşam 7 den sonra oluyor ilaç etkisini mi yitiriyor nedir..Yere seriyor beni çoğu zaman..Çıkarıncada mide suyu geliyor..Kasılmaktan çenem falan kitlenecek artık..Neyse güzel olan 3 ayı bitti kaldı 6 ay :emir_bebek:

Ben sabah iyimde banada olan akşam 7 den sonra oluyor ilaç etkisini mi yitiriyor nedir..Yere seriyor beni çoğu zaman..Çıkarıncada mide suyu geliyor..Kasılmaktan çenem falan kitlenecek artık..Neyse güzel olan 3 ayı bitti kaldı 6 ay :emir_bebek:
Bende oyleydim 2 gündür sabahta cok kötüyüm ilaci içtiğim anda geri çıkıyor prilam ben akşam tekrar içiyordum ilac biraz öyle idare ediyordum 9 a kadar ama sabah çok değişik yatarken hic bisey yok kalktığım anda ne alırsam alayım ağzıma içim kabarıyor resmen zor koşuyorum lavobaya kac gündür

Ben sırf o sabah bulantılarından dolayı hastane randevularımı öğleden sonraya alıyorum. 🙄

Benimde böyle oluyor canım tam geçecekken tekrar başlıyor ama ben artık sıcak havaya bağlı üşütmeye bağlıyorum direkt mideyi etkiliyor. Klimada kalıyorsan kalmamaya çalış fazla soğuk şeyler tüketme istersen belki bir tık daha rahatlarsın

Bende oyleydim 2 gündür sabahta cok kötüyüm ilaci içtiğim anda geri çıkıyor prilam ben akşam tekrar içiyordum ilac biraz öyle idare ediyordum 9 a kadar ama sabah çok değişik yatarken hic bisey yok kalktığım anda ne alırsam alayım ağzıma içim kabarıyor resmen zor koşuyorum lavobaya kac gündür
Prilamın kokusuda iğrenç zaten bende içtikten sonra bir kaç kez hemen çıkardığım oldu.
Sabır kızlar geçecek inşallah..Kuzenim tam 3.ayın ilk günü bitmiş kusmaları..Ne büyük şans..

Canım bugün sabah ağladım bende Allah'im yardım et geçsin bitsin rahatliyayim artık diye.
1 haftadir prilam içmiyorum bıraktım tamamen (buradan bi arkadaşa doktoru prilam zararlı demişti bende korktum ) 14 haftadan sonra hormonlar düşüşe geçiyormuş yakında rahatlarız inşallah.

Canım bugün sabah ağladım bende Allah'im yardım et geçsin bitsin rahatliyayim artık diye.
1 haftadir prilam içmiyorum bıraktım tamamen (buradan bi arkadaşa doktoru prilam zararlı demişti bende korktum ) 14 haftadan sonra hormonlar düşüşe geçiyormuş yakında rahatlarız inşallah.
Canım bana iş yeri hekimi söylemişti içme plesantayla bebek arasındaki kan akışını kesiyor diye.Bende hafta sonu dr kontrolünde doktora sordum ben bunca yıllık hekimim bende böyle bir bilgi yok dedi..Beyefendi bu bilgiye nasıl ulaşmış acaba bizede söylesin dedi.Tabiki içmemek en iyisi ama anneyi öyle çaresiz aç bitap bırakmak mı ilaç tedavisi mi dersen ilaç derim dedi.Bu bilgiyi de paylaşayım bu arada :)

Ben sırf o sabah bulantılarından dolayı hastane randevularımı öğleden sonraya alıyorum. 🙄
Benim doktor veriyor canim da çok mantıklı öğleye kadar zombi gibi dolanıyorum gerçekten cumartesi randevum var 12 de esim evdeyken daha kolay oluyor aslinda ama bilmiyorum toparlanabilirmiyim nasıl giderim

Prilamın kokusuda iğrenç zaten bende içtikten sonra bir kaç kez hemen çıkardığım oldu.
Sabır kızlar geçecek inşallah..Kuzenim tam 3.ayın ilk günü bitmiş kusmaları..Ne büyük şans..
Ben midem bulanirken hapi cok zor yutuyorum zaten boşa gitti hap da sinir oluyorum şu gibi gidiyor en azından azaltabilseydim

X