2022 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    251
Ben midem bulanirken hapi cok zor yutuyorum zaten boşa gitti hap da sinir oluyorum şu gibi gidiyor en azından azaltabilseydim
Ben midem bulanirken hapi cok zor yutuyorum zaten boşa gitti hap da sinir oluyorum şu gibi gidiyor en azından azaltabilseydim
Bu ay sonu rahatlarız bence havada serinler..Kendimize geliriz yavaş yavaş..

Benim doktor veriyor canim da çok mantıklı öğleye kadar zombi gibi dolanıyorum gerçekten cumartesi randevum var 12 de esim evdeyken daha kolay oluyor aslinda ama bilmiyorum toparlanabilirmiyim nasıl giderim
Bir sor istersen doktor belki ona göre verir.

Ben 2 den 3 den önce almıyorum o zamana kendime gelmiş oluyorum. Yanıma nolur nolmaz poşet peçete su kraker alıp çıkıyorum. Eve geldiğimde de kusuyorum ama olsun napalım 😅

Canım bana iş yeri hekimi söylemişti içme plesantayla bebek arasındaki kan akışını kesiyor diye.Bende hafta sonu dr kontrolünde doktora sordum ben bunca yıllık hekimim bende böyle bir bilgi yok dedi..Beyefendi bu bilgiye nasıl ulaşmış acaba bizede söylesin dedi.Tabiki içmemek en iyisi ama anneyi öyle çaresiz aç bitap bırakmak mı ilaç tedavisi mi dersen ilaç derim dedi.Bu bilgiyi de paylaşayım bu arada :)
Ben bu süreçte henüz ilaç kullanmadım hiç ama daha kötü olsaydım illaki kullanacaktım.
Yani zaten kötü olan kadına bunu söylemenin bir faydası da yok ki.
İlaç kullanmak en son çare olsun ama her zaman bir alternatif olarak kenarda dursun kafasindayim ben.

Bende reflü var mesela. Alternatif çözümlerle halletmeye çalıştım ama olmadı. En son bebiş olmasa son bir şey daha deneyecektim o da olmazsa ilaçta karar kilacaktim. Doktordan bununla ilgili ilaçta isteyebilirim hatta gittiğimde. Kimi doktor çok yüzeysel karar veriyor.

Ben bu süreçte henüz ilaç kullanmadım hiç ama daha kötü olsaydım illaki kullanacaktım.
İlaç kullanmak en son çare olsun ama her zaman bir alternatif olarak kenarda dursun kafasindayim ben.

Bende reflü var mesela. Alternatif çözümlerle halletmeye çalıştım ama olmadı. En son bebiş olmasa son bir şey daha deneyecektim o da olmazsa ilaçta karar kilacaktim. Doktordan bununla ilgili ilaçta isteyebilirim hatta gittiğimde. Kimi doktor çok yüzeysel karar veriyor.
Canım kadın doğumcu sana bunu söyleyen bey hiç hamile kalmayıp kusmadığı için sana bu yorumu yapmış dedi.Bende istemem içmeyi ama günlük yaşantımı devam ettirmem diğer türlü çok güç.İçmeme rağmen şikayetlerim var.Diğer türlü ilk gebeliğim gibi olacaktı büyük ihtimal..

Kızlar 2 gündür cok kötü miğde bulantım ilk günlere döndüm, elim ayağım tutmuyor 13 haftaya girdim niye böyle oldu anlamadim, tecrübeli annelerim sizden yorum bekliyorum, diyorum ki acaba biticek ondan mi böyle oldum? Dun oturdum bi güzel hüngür hüngür ağladım ne zaman bitecek diye😥
Canım bende bikaç gün önce aynıydım paylaşmıştım hatta sizinle. Şimdide akşamları çok kötü oluyorum ne yapacağımı şaşırıyorum. Yemek falan yiyemiyorum. İnşallah biter biran önce 🤲🏻🤕

Canım kadın doğumcu sana bunu söyleyen bey hiç hamile kalmayıp kusmadığı için sana bu yorumu yapmış dedi.Bende istemem içmeyi ama günlük yaşantımı devam ettirmem diğer türlü çok güç.İçmeme rağmen şikayetlerim var.Diğer türlü ilk gebeliğim gibi olacaktı büyük ihtimal..
Aynen öyle.

YouTube'da bir kadını takip ediyorum Prema ismi. Bebek bakımıyla alakalı şeyler anlatıyor. Uyku eğitimini eleştiriyor videoda. Bir grup bebeği yatağında bırakıp ağlasa da bakmıyor. Bunlari bulanlar erkek diyor. Anne olmadıkları çok belli demişti. Gerçekten yaşadığımız hakkında fikri olmayan erkekler böyle abuk sabuk konuşunca sinir oluyorum.

%100 bitkisel emedur var zencefil hapı. Zencefilin sıkıştırılmış hap formu. Onu kullanabilirsiniz ben kızımda onu kullandım gayet iyi geliyordu. Zencefilin bulantı bastırma özelliği olduğu için hap formatını yapmışlar ilaç kullanmaktan korkuyorsanız onu kullanabilirsiniz zencefilden zarar gelmez ☺️

Canım bana iş yeri hekimi söylemişti içme plesantayla bebek arasındaki kan akışını kesiyor diye.Bende hafta sonu dr kontrolünde doktora sordum ben bunca yıllık hekimim bende böyle bir bilgi yok dedi..Beyefendi bu bilgiye nasıl ulaşmış acaba bizede söylesin dedi.Tabiki içmemek en iyisi ama anneyi öyle çaresiz aç bitap bırakmak mı ilaç tedavisi mi dersen ilaç derim dedi.Bu bilgiyi de paylaşayım bu arada :)
🙈🙈Ayy çok sevindim baya korkmuştum açıkçası. Teşekkür ederim 😊

%100 bitkisel emedur var zencefil hapı. Zencefilin sıkıştırılmış hap formu. Onu kullanabilirsiniz ben kızımda onu kullandım gayet iyi geliyordu. Zencefilin bulantı bastırma özelliği olduğu için hap formatını yapmışlar ilaç kullanmaktan korkuyorsanız onu kullanabilirsiniz zencefilden zarar gelmez ☺️
İyiymiş valla bir bakayım ona ☺️

Bu bahsettiğiniz Emetium olsa gerek. Emedur normal ilaç kategorisinde bir bulantı kesici diye biliyorum ve doktorlar gebelikte çok nadir reçete ediyorlar bu ilacı.

Ayy canım yaa.Bende cumartesi öyleydim tüm gün kustum yatana kadar..Kızımlada ilgilenemdiğim için babaanneye bıraktık bide ona üzüldüm bende ağladım..Ama geçecek inşallah..Mideni boş bırakma canın o an neyi çekiyorsa onu aldır yada yaptır ye tabi imkan varsa böyle bir şeye..Maden suyu dene.. ve yedikten sonra kesinlikle uzan ..
Ah cnm ah canim cekse yok gitti iştahım inan, meyve falan yiyorum, bi sade poğaça yi 3 4 seferde yedim, maden suyu deniyeyim bakayim ins iyi gelir

Kizlar proluton igneden 2 kere vurdurup lekelenmesi kesilen varmı??? 2 aydir progestanin kesemedigi lekelenmemi proluton igne kesecekmi cok merak ediyorum. Dun 1 tane vurdurdum. Haftaya 1 tane daha vurduracagim.

Bu bahsettiğiniz Emetium olsa gerek. Emedur normal ilaç kategorisinde bir bulantı kesici diye biliyorum ve doktorlar gebelikte çok nadir reçete ediyorlar bu ilacı.
Evet canım yanlış yazmışım emetium imuneks emetium olarak yazıyordu üzerinde sanırım ben faydasını görmüştüm birde doğal olunca gönül rahatlığı ile kullanmıştım

Kizlar proluton igneden 2 kere vurdurup lekelenmesi kesilen varmı??? 2 aydir progestanin kesemedigi lekelenmemi proluton igne kesecekmi cok merak ediyorum. Dun 1 tane vurdurdum. Haftaya 1 tane daha vurduracagim.
Evet cnm benim hem lekenmem.hem kanamam vardi kesti sukur ama ben halen devam ediyorum iğneye

Bünyeden bünyeye değişiyor ama öyle olacak diye kesin bir şey yok boşuna üzme kendini.
Ben yavaş yavaş iyi olmaya başladım gibi mesela.
Daha rahat yemek yiyorum. 3 ay yeni bitiyor üstelik.
Hiç korkma Allah'ın izniyle geçecek.

Benim de geçenlerde hastalanınca o gün öyle zor geçti ki. Ben de çok üzüldüm. Ardından da 4 gün hiç kusmadım mesela.
Azalacak.
İnş cnm inş iyi olurum hepimizin bulantısı geçer

Progestan günde kaç kere aliyorsun? Ben gece yatmadan alıyorum, kesti gibu ama arada 3 4 günde bir yine geliyor. Almaya devam ediyorum kesilse de, doktorum alabilirsin bir zararı olmaz dedi.
İğne almadim hic. Umarım sen de faydası olur.

Üzülme her gebelik aynı değil.Ben ilk gebeliğimde 3 günde bir acildeydim. 4 gün yatış verildi hastanede yattım.Berbat bir hamilelikti.Şimdi bununla onu kıyaslayınca çok iyim o kadar iyimki işe gelebiliyorum..Sen onları düşünme hiç..
Bende diyorum serum takilsa acaba daha mi iyi olurum, yarın randevum var sorucam bakalım doktoruma

Benimde böyle oluyor canım tam geçecekken tekrar başlıyor ama ben artık sıcak havaya bağlı üşütmeye bağlıyorum direkt mideyi etkiliyor. Klimada kalıyorsan kalmamaya çalış fazla soğuk şeyler tüketme istersen belki bir tık daha rahatlarsın
Yok cnm evde klima yok ama vantilatöru cok kullandim sıcaklardan ondan olabilir haklısın, soğuk şeyler de cok yemiyorum dikkat ediyorum meyve falan yiyeceğim zaman önceden çıkartıyorum mutlaka

X