Popüler Konu 2022 Şubat Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    181

adzeynep

Sağlıkla gel güzel kızım ❤
Kayıtlı Üye
9 Nisan 2013
5.100
3.262
31
Kızlarrr bebeğimin cinsiyeti değişti 🤭 erkekti doktor kız dedi şok içerisindeyim hala
Ay ben şok 🙄🤕
Ayrıntılı da çok kısa sürmüştü senin hatırlıyorum, yani gerçekten Allah işini layıkıyla yapanlarla karşılaştırsın hepimizi. Alışveriş yapmista olabilirdin .. neyse ki bir oğlun birde kızın olacak çok şanslısın diğer yandan,şoku birkaç gün içinde atlatırsın 🙃

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 11-02-2022

Hamileliğimin 31. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 64 gün kaldı.

Bebeğinizin beyni hızla gelişmeye devam ediyor ve münferit sinir hücreleri ile tanımlama grup hücreleri arasındaki bağlantıların sayısını artırıyor. Bu bebeğinizin hayatı boyunca kullanacağı karmaşık ve gelişmiş işlevleri yerine yetirecektir. Son haftalarda rahminizdeki genişleme ve gerilme devam ettikçe, karnınızada daha fazla acı hissedeceksiniz. Ayaklarınızı daha fazla dinlendirmeye çalışın.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1650 gr. - Yaklaşık boyu : 41.1 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Leylacaa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
18 Kasım 2013
1.462
1.575
.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 19-02-2022

Hamileliğimin 30. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 72 gün kaldı.

Miyelinleşme işlemi sinir hücreleri iletimini hızlandırmaya başladı. Miyelinleşme, sinir hücreleri arasındaki mesajlaşmanın kesintiye uğramaması için sinir hücrelerini hızlandıran ve yalıtımını sağlayan yağlı bir kimyasal madde olan miyelinin sinir hücrelerini kaplamasıdır. Kısaca sinirleri kaplayan ve yağlı bir madde olan miyelin, sinir hücrelerindeki iletimi, hızlı, kolay ve daha verimli hale getirir. Hazımsızlık nedeniyle oluşan baskıyı azaltmak için pozisyon değiştirmeyi ve yatmadan önce yemek yememeği deneyin.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1400 gr. - Yaklaşık boyu : 39.9 cm. (Baştan Topuğa)

Cihanci

Üye
Kayıtlı Üye
25 Şubat 2020
252
311
32
Idrar yolu enfeksiyonu diye biliyorum.kuzu
Bendede dun verdim hafif enfeksiyon var dedi bana suya atilan tozdan verdi bol su ic dedi
Geçen hafta gittiğimde bende de aynısı oldu tek kullanımlık toz verdi. Ama yanma falan herhangi bişey de yok dedim akıntıyla ilgili olabilir belki dedi.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 04-02-2022

Hamileliğimin 32. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 57 gün kaldı.

Bugün bebeğinizin ayak tırnakları tamamen şekillenmiş olacak. Göğüslerinizde, kolostrum denen ilk süt sızıntısını fark edebilirsiniz. Kolostrum gerçek süt üretimi öncesi sarımsı bir sıvıdır. Eğer emzirmeye karar verdiyseniz kolostrum bebeğinizin ilk doğal gıdası olacaktır. Bugünlede doktorunuzla doğum sonrası doğum kontrol yöntemleri hakkında konuşabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1780 gr. - Yaklaşık boyu : 42.4 cm. (Baştan Topuğa)

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 46 Kg. ile 62 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 158 cm. Başlangıç Kilom :61 Kg. Şimdiki Kilom :72 Kg.

Marjib

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Haziran 2021
580
805
Yok artıkkk😂 ayy canım gerçektenmi? Peki kaç doktor muayene etti şimdiye kadar.
Canım ben 15. Haftada bu doktora geldim özel hastanedeydi cinsiyet için geldim. Ama rutin kontrollerim gatada oluyordu bana gatadaki geçenki kontrolde cinsiyet öğrendin mi dedi evet erkek dedim yoksa farklı mı dedim hayır ben göremedim dedi. Yani devlette cinsiyete bakan gören doktor olmadı. Eşime dedim özel hastaneye gidelim yeniden çünkü devlette detaylı bakmıyorlar en azından bu doktor inceler görürüz. Gittik sabah erkek mi demiştim dedi evet dedim baya inceledi kız dedi ve kesin kız dedi. Yanılmışız dedi.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 22-02-2022

Bebeğimi kucağıma almama 75 gün kaldı.

Bebeğiniz bu ay yaklaşık 450 gr daha ağırlık kazancak. Bu hafta sonunda bebeğinizin başından poposuna kadar olan mesafe yaklaşık 28 cm. civarında olacak. Bu ay boyunca bebeğiniz sizin sağladığınız besinleri aktif olarak özümser ve saklar. İskeletini geliştirmek için kalsiyum, kırmızı kan hücreleri için demir, ve büyümesi için protein sizin sağladığınız besinlerdir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1400 gr. - Yaklaşık boyu : 39.9 cm. (Baştan Topuğa)

KIRMIZILIKUCUKKIZ

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
5 Ocak 2013
1.776
2.465
Benim gibi doğum videolarina bakipta gözyaşlarına hakim olamayan varmi?Hamilelik insanin çok duygusal yapiyor yaa😥
Bu şarkıda olunca beni benden aliyor
Sağlıkla hayirla kucagimiza aliriz insllah bebeklerimizi🤲🤲👼

ben de hep aglarım doğum videosu izleyince 🤧

Bugün bebeğinizin ayak tırnakları tamamen şekillenmiş olacak. Göğüslerinizde, kolostrum denen ilk süt sızıntısını fark edebilirsiniz. Kolostrum gerçek süt üretimi öncesi sarımsı bir sıvıdır. Eğer emzirmeye karar verdiyseniz kolostrum bebeğinizin ilk doğal gıdası olacaktır. Bugünlede doktorunuzla doğum sonrası doğum kontrol yöntemleri hakkında konuşabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1780 gr. - Yaklaşık boyu : 42.4 cm. (Baştan Topuğa)

Gofret_

Açıpta kalbine mı baktın!
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Şubat 2019
3.680
9.235
Resmen icgudusel olarak karşılamissin canım sancıları ben nefes alamıyorum sancı kasılma geldiğinde böyle donup kalıyorum mesela çok sonra aklıma geliyor Allah zamanında yaşatsın sanada bundan sonra
Amin inşallah gerçekten öyle sonradan ben de şaşırdım nasıl aklıma geldi diye.
Hatta ayakta koltuğa tutunuyordum falan.
Hayırlısıyla bir geçseydi şu aylar.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 01-03-2022

Hamileliğimin 29. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 82 gün kaldı.

Bebeğinizin beyni artık ritmik nefes almayı ve vücut sıcaklığını yönetiyor. Bunun anlamı eğer bebeğiniz bugün doğar ise bebeğinizin beyni nefes alma ve nefes almayı devam ettirme işlemini tıbbi bir müdahale olmadan sürdürebilir. Bunun diğer anlamı bebeğiniz kendi vücut sıcaklığını (çok sıcak veya soğuk olduğunda) kendisi düzenleyebilir. Bebeğiniz doğumda ulaşacağı boyutun yaklaşık üçte ikisi boyutuna ulaştı.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1300 gr. - Yaklaşık boyu : 38.6 cm. (Baştan Topuğa)

KIRMIZILIKUCUKKIZ

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
5 Ocak 2013
1.776
2.465

SiyahPapatyaa

Biricik Oğlum 💙🧿
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Ağustos 2016
6.484
11.748
Canım ben 15. Haftada bu doktora geldim özel hastanedeydi cinsiyet için geldim. Ama rutin kontrollerim gatada oluyordu bana gatadaki geçenki kontrolde cinsiyet öğrendin mi dedi evet erkek dedim yoksa farklı mı dedim hayır ben göremedim dedi. Yani devlette cinsiyete bakan gören doktor olmadı. Eşime dedim özel hastaneye gidelim yeniden çünkü devlette detaylı bakmıyorlar en azından bu doktor inceler görürüz. Gittik sabah erkek mi demiştim dedi evet dedim baya inceledi kız dedi ve kesin kız dedi. Yanılmışız dedi.
Anladım canım, olsun en azından öğrendin iyi yapmıssın gitmekle. Hiçbişey almadıysan sıkıntı yok😊 sevinmişsindir belkide😊

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 03-02-2022

Bebeğimi kucağıma almama 56 gün kaldı.

Son birkaç hafta içinde bebeğinizin beynindeki büyüme sebebiyle bebeğinizin başının çevresi yaklaşık 9-10 mm artmıştır. Gelişmekte ve büyümekte olan beyin kafatasını dışarı doğru iter ve aynı zamanda beyin kıvrımlarını oluşturmak için kendi üzerine katlanır. Çeşitli bölgelerinizdeki şişilik ve ödem toplanması normaldir. Erken doğum ihtimaliniz varsa yatak istirahati önerilebilir.

Marjib

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Haziran 2021
580
805
Anladım canım, olsun en azından öğrendin iyi yapmıssın gitmekle. Hiçbişey almadıysan sıkıntı yok😊 sevinmişsindir belkide😊

Sevinmem mi canım ağladık sevinçten kayınvalideme geldik ordan zıplıyordu kadın sevinçten çok güzel bir haber oldu bizim için

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 22-02-2022

Bebeğimi kucağıma almama 75 gün kaldı.

Bebeğiniz bu ay yaklaşık 450 gr daha ağırlık kazancak. Bu hafta sonunda bebeğinizin başından poposuna kadar olan mesafe yaklaşık 28 cm. civarında olacak. Bu ay boyunca bebeğiniz sizin sağladığınız besinleri aktif olarak özümser ve saklar. İskeletini geliştirmek için kalsiyum, kırmızı kan hücreleri için demir, ve büyümesi için protein sizin sağladığınız besinlerdir.

PinkMermaid

Poyraz…🌬⏳🥰❤️
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Ağustos 2016
3.347
5.119
Bizim sağlık ocağında yapılmıyor canım ama bir sor. İdrar testi verirken kaba yapıyorsun ya idrarinin ortasında başka bir kaba yapmanı istiyorlar. Benim her ay lökosit 7 çıkıyor ve kültür testi veriyorum temiz çıkıyor. İnşallah seninde öyle çıkar
İnşallah canım benim de temiz çıkar ☺️ Teşekkür ederim 🌸

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 10-02-2022

Bebeğimi kucağıma almama 63 gün kaldı.

Hamileliğinizin son 12 haftasında bebeğinizin kalsiyum ihtiyacı en üst düzeye çıkar. Bunun sebebi, bebeğinizin iskeletinin hızlı kemikleşmesi, sertleşmesi ve kemik gelişiminde kalsiyuma olan ihtiyaçtır. Süt ve süt ürünlerindeki kalsiyumun emilmesi ve kullanılması, hap şeklinde olan kalsiyum katkılarına göre daha kolay ve hızlıdır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1650 gr. - Yaklaşık boyu : 41.1 cm. (Baştan Topuğa)

PinkMermaid

Poyraz…🌬⏳🥰❤️
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Ağustos 2016
3.347
5.119
Yapmıyorlar diye biliyorum idrar kültürü canım bende yaptırdım ama hastaneye gönderdiler. O Tahlilde idrara sıkışık git çünkü dğeişik veriliyor 3 defa da tuvaletini yapıyorsun :KK70: aynı anda
Tamam canım değişikmiş 🤣

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 10-02-2022

Bebeğimi kucağıma almama 63 gün kaldı.

Hamileliğinizin son 12 haftasında bebeğinizin kalsiyum ihtiyacı en üst düzeye çıkar. Bunun sebebi, bebeğinizin iskeletinin hızlı kemikleşmesi, sertleşmesi ve kemik gelişiminde kalsiyuma olan ihtiyaçtır. Süt ve süt ürünlerindeki kalsiyumun emilmesi ve kullanılması, hap şeklinde olan kalsiyum katkılarına göre daha kolay ve hızlıdır.

Leylacaa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
18 Kasım 2013
1.462
1.575

Miyelinleşme işlemi sinir hücreleri iletimini hızlandırmaya başladı. Miyelinleşme, sinir hücreleri arasındaki mesajlaşmanın kesintiye uğramaması için sinir hücrelerini hızlandıran ve yalıtımını sağlayan yağlı bir kimyasal madde olan miyelinin sinir hücrelerini kaplamasıdır. Kısaca sinirleri kaplayan ve yağlı bir madde olan miyelin, sinir hücrelerindeki iletimi, hızlı, kolay ve daha verimli hale getirir. Hazımsızlık nedeniyle oluşan baskıyı azaltmak için pozisyon değiştirmeyi ve yatmadan önce yemek yememeği deneyin.

Birmuhendisinruyasi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Kasım 2020
2.146
2.813

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 07-02-2022

Bebeğimi kucağıma almama 60 gün kaldı.

Bebeğinizin gözünün renkli kısmı(iris), ışığın yoğunluğuna göre tepki vermeye başladı. Loş ışıkta açılıyor veya parlak ışıkta kapanıyor. Bu hareketler otomatik olarak yapılır ve pupiller refleks denir. Eğer yaşadığınız kasılmalar ile ilgili endişeler yaşıyorsanız doktorunuza başvurunuz. Eğer bebeğiniz erkek ise testisleri testis torbasına inmiş olabilir.

Leylacaa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
18 Kasım 2013
1.462
1.575

burcusami

Cennet Kuşum Elifim, Icimde Büyüyen Minik Oglum
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
18 Kasım 2015
9.658
12.337
32

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 16-02-2022

Bebeğimi kucağıma almama 69 gün kaldı.

Bebeğinizin boyu yaklaşık 27-29 cm civarında ve bebeğiniz yaklaşık 1400-1500 gr. ağırlığa ulaştı. Bu ay boyunca doktorunuz sizden çeşitli kan testleri isteyebilir. Bu kan testlerinin amacı hamilelik sürecinizin yolunda gidip gitmediğinden emin olmaktır.