2023 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    266
Ya benimde öyle sağ sol canı isterse altı açıkken ama yüz üstü bırak ayaklarıyla kendini itip emekler gibi gidiyor 😁
Nasılsa yapar çok ta şeyyapmamak lazım 🤣
Kendi etrafında dönüyor ama asla koydugum yerde bulamıyorum oyun halısında anında 3 tur atıyor 🫣
Oy maşallah yavruma 😊 Bizim ki bir kere oyuncaklar çevresinde döndü o kadar 😅

Bir de sizin bebelerin yatış pozisyonu nedir? Benimki gece gündüz eller yukarı polis pozisyonunda yatıyor 😀 ben indiriyorum biraz sonra yine yukarıda
Aynen🤣 ama ben hiç ellemiyorum.
Bebeklerın cogu oyle uyur eli acır dıye düşünme bebek yatışı o 😁
Ya benim büyük oğlum kafkas dans ekibindenmiş gibi iki eli sola dönük uyurdu, 2-3 yaşına kadar öyle gitti hatta🙈🤣🤣

Kızlar benim oğlan pazartesi günü 140 günlük olacak ve ben hafiften patatestir havuçtur tadımlara başlamayı düşünüyorum. Memlekette olduğum için doktoruna da gidip soramadım ama anam burada başımın etinin yiyor başla artık ben bu zamanlarınızda size tattırıyordum her şeyi diye 😅 çocuğun da yemeğe ve sofraya karşı ilgisi var onun yüzünden böyle bir şey düşündüm açıkçası. Aramızda tadımlara başlayan var mı?
Grupta başlayanlar var doktor önerisiyle ama normal şartlar altında altıncı ay dolmadan başlanmıyor. Doktor bir nedenden ötürü özellikle önermediyse başlamayın bence. Şahsen bir artısı olduğuna inanmıyorum ben erken başlamanın.

Hep ayni hikaye Hep ayni hikaye benimde dizlerim ağrıyor ama bağdaş kurup emdirdiğim için diye düşünüykrum tam diz kapağımın kemiği diğer türlü emiremem galiba kalkarken kitlendiğide oluyor annemde de kireçlenme var bu durum benide tetikler diye korkuyorum 🤦🏻‍♀️😂 magnezyumda var evde başlayım en iyisi
Hep ayni hikaye Hep ayni hikaye benim ilk doğumdan sonra dizlerim çok kötü olmuştu çünkü kalça eklemim çatlamıştı, tam iyileşmeden ayaklanınca dizlere çok yük binmişti vs vs. Diz sıkıntılı bir konu, ağrılar geçene kadar hiçbir zorlayıcı hareket yapmamak gerek. Özellikle bezle yer silme pozisyonu tarzı hareketler çok tehlikeli ve iyileştirmeyi geciktiriyor. Dizin yere temas etmesi de sıkıntı olabiliyor bazen. Umarım ciddi bir şey değildir sizinkiler de🙏🏻

Bana kilo da ver demişti bu arada doktor.

Kızlar benim oğlan pazartesi günü 140 günlük olacak ve ben hafiften patatestir havuçtur tadımlara başlamayı düşünüyorum. Memlekette olduğum için doktoruna da gidip soramadım ama anam burada başımın etinin yiyor başla artık ben bu zamanlarınızda size tattırıyordum her şeyi diye 😅 çocuğun da yemeğe ve sofraya karşı ilgisi var onun yüzünden böyle bir şey düşündüm açıkçası. Aramızda tadımlara başlayan var mı?
Tadım ne ki bizim sıpa yoğurt yiyor düzenli 😂 Sebzelerden havuç kabak patatesi biliyor. Elma, muz ve çileğin tadını biliyor. Allerjisi yok şükür. Doktoru bugün de sofraya suya saldırıyorsa minik minik böyle devam dedi.

Tadım ne ki bizim sıpa yoğurt yiyor düzenli 😂 Sebzelerden havuç kabak patatesi biliyor. Elma, muz ve çileğin tadını biliyor. Allerjisi yok şükür. Doktoru bugün de sofraya suya saldırıyorsa minik minik böyle devam dedi.

Valla bizimki sofraya saldırmayı seviyor ve su veriyorum azar azar içerken büyük zevk alıyor. Genelde doktorlar ne aceleniz var 6. Aydan sonra başlayın diyorlar ama benim arkadaş öyle başladı ve çocuk şimdi nerdeyse 2 yaşında olacak anne sütünden başka bir şeye çok meyli de yok arkadaşım pek bi endişeliydi bu konuda. Ben de biraz korktum acaba biraz daha mı erken başlasam diye düşündüm.

Valla bizimki sofraya saldırmayı seviyor ve su veriyorum azar azar içerken büyük zevk alıyor. Genelde doktorlar ne aceleniz var 6. Aydan sonra başlayın diyorlar ama benim arkadaş öyle başladı ve çocuk şimdi nerdeyse 2 yaşında olacak anne sütünden başka bir şeye çok meyli de yok arkadaşım pek bi endişeliydi bu konuda. Ben de biraz korktum acaba biraz daha mı erken başlasam diye düşündüm.
4-6 ay arası başlamak ideal diyor doktorumuz. Allerji vs için de avantajlı oluyormuş. Bebeğe göre hareket etmek en iyisi bence

Oy maşallah yavruma 😊 Bizim ki bir kere oyuncaklar çevresinde döndü o kadar 😅
Dönmesine doktorlar yaşıtlarından geri ileri demıyorlar zaten 😁Her cocuk farklıdır dıyorlar ben kızımda tummy tıme ne bılmıyordum bıle hıc bıseye calıstırmadım sırası gelınce hepsını yaptı . Yapacaklar yani normal

Hemde o kadar istemiyor ki zaten zor emiyordu ama 4. Ay itibariyle hiç emmiyor çok şey denedim ama maalesef yani istemiyor uykuda bile uyanıp ağlıyor 😞
Üzülme, bebeğin onu tercih etmiş. Onlar birey ve tercihlerine saygı duyuyorum😂
Yine sağıp veriyormuşsun bir damlası bile yeter🙏
Daha erken bence :)
Ben de 6 aylıkken başlayacağım

Dönmesine doktorlar yaşıtlarından geri ileri demıyorlar zaten 😁Her cocuk farklıdır dıyorlar ben kızımda tummy tıme ne bılmıyordum bıle hıc bıseye calıstırmadım sırası gelınce hepsını yaptı . Yapacaklar yani normal
İlk çocuklar zaradan değil miydi ya😂😂
Yoksa bu tummy time yeni bir şey mi 🫠

İlk çocuklar zaradan değil miydi ya😂😂
Yoksa bu tummy time yeni bir şey mi 🫠
Yok, hep vardı ama ben de pek egzersiz yaptırdığımı hatırlamıyorum, yani doktorun artık karınüstü koyun biraz biraz dediği zamanlarda koyuyordum ama ağlayınca çeviriyordum hemen, dursun diye uğraşmıyordum pek, zamanla hazır olunca kendiliğinden sevmeye başlıyorlar o pozisyonu zaten. Gerçi ben döndürme egzersizi, yürütme egzersizi, ek gıdaya alıştırma girişimi vb de yapmadım. Yoo, tembel anne değilim ben, hiç kabul etmiyorum öyle bir şey. 🙈🤣🤣

Sanıyorum ki en iyisini yaptın klipsliyi eşim araştırmıştı da biraz sorunlu olabiliyormuş demişti onun yüzünden dikişli yöntemi tercih ettik hatta ürolog da aynı şekilde ben dikişli yöntemi daha sağlıklı buluyorum demişti
Aynen ben de araştırdıkca vazgeçtim zaten bizim sünnet kliniginde ki doktor cerrah değil ürologmus aslında o da kafama takıldı bir de genelde klipsli yapıyormuş acaba eli yatkin mıdır normal sünnete diye tedirgin oldum amaan bi yaptirsaydik sürekli acaba acaba şeklindeyim

Kızlar benim oğlanın gözü hâlâ geçmedi ya antibiyotik damla serum anne sutu Çay herseyi denedim yok biri geçti biri hâlâ geçmedi çok sinirimi bozuyor artık asla izin vermiyor ama zorla da olsa masaj da yapıyorum hâlâ göz sorunu yaşayan var mı aranızda?

Bana da verdi ama ben de gaz ve kabiz korkusuna başlamadım. Doktora da 5. Ayda gideceğiz henüz başlamadım. Ama aklımda ocean var. Doktora gitmeden alıp başlasam mı bilmiyorum. Bayramdan sonraya kalacak doktor.
Kabız yapmadı diğer arkadaşlardan kullanan olduğunda. Ben daha kabızlık görecek kadar veremedim ama sanmam. Çünkü yeni nesil ürünmüş bunlar.

Kızlar benim oğlanın gözü hâlâ geçmedi ya antibiyotik damla serum anne sutu Çay herseyi denedim yok biri geçti biri hâlâ geçmedi çok sinirimi bozuyor artık asla izin vermiyor ama zorla da olsa masaj da yapıyorum hâlâ göz sorunu yaşayan var mı aranızda?
1 yaşa kadar devam ederse ufak bir operasyon gerekiyor diye biliyorum benimki serum fizyolojik ve anne sütüyle geçmişti daha da tekrarlamadı

X