2023 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    266
Selammm canlarım nasılsınız? Bayadır girmiyordum buralara özledim sizleri. Sağlık problemlerim oldu benim fiziksel olarak çok fazla acı çektiğim bir dönemdi lohusalık. Amca toparlayabiliyorum kendimi. Umarım siz de bebekleriniz de çok iyidir .

Bu arada sizi ulaş ile tanıştırayım 😝😘

Eklentiler

• B4E4544A-BBAB-4324-97A0-EF4F9618A007.jpeg
    B4E4544A-BBAB-4324-97A0-EF4F9618A007.jpeg
    60,7 KB · Görüntüleme: 69
Bir de sizin bebelerin yatış pozisyonu nedir? Benimki gece gündüz eller yukarı polis pozisyonunda yatıyor 😀 ben indiriyorum biraz sonra yine yukarıda

O pozisyon bebegın saglıklı oldugunu gösterirmiş.. Yani herhangi bir kas hastalıgı yok anlamında.. Eskı ler ordan anlarmıs saglıklı bebek oldugunu.. Bu arada Eymen 3yasına kadar bu pozisyonda uyudu🤗

Hemde o kadar istemiyor ki zaten zor emiyordu ama 4. Ay itibariyle hiç emmiyor çok şey denedim ama maalesef yani istemiyor uykuda bile uyanıp ağlıyor 😞

Gerilme, demesi kolay biliyorum ama dönmek isteyen bebek dönüyor memeye... Sen ne kadar rahat olursan bebek o kadar cabuk döner.. Umarım döner🙏

Senle aramızda 10 gün var, benimki zahmet edip yanındaki oyuncağı almak için bile dönmüyor 🤣🤣🤣 yani seninki yine iyi bizimkine göre 😁😁

Yatarak emzirme denediniz mi? O bile etkıler, bide kıyafetını gıydırırken bezini degıstırırken fılan saga sola cevırerek yapın.. Bunlar hem alıştırma 😁 diyorum ama kelin ilacı olsa.. Benımkı daha yenı kafayı tutmaya basladı yuzukoyun 🤦‍♀️ hergun yaptırıyorum ilerleme oluyo bayagı, bide yer degstırıyor yuzukoyun dururken😬

Yok, hep vardı ama ben de pek egzersiz yaptırdığımı hatırlamıyorum, yani doktorun artık karınüstü koyun biraz biraz dediği zamanlarda koyuyordum ama ağlayınca çeviriyordum hemen, dursun diye uğraşmıyordum pek, zamanla hazır olunca kendiliğinden sevmeye başlıyorlar o pozisyonu zaten. Gerçi ben döndürme egzersizi, yürütme egzersizi, ek gıdaya alıştırma girişimi vb de yapmadım. Yoo, tembel anne değilim ben, hiç kabul etmiyorum öyle bir şey. 🙈🤣🤣

Ya bende tembelim ya, 2.ler mi böyle oluyo bılmıorm.. Size kulakları kepçe olmasın badana takın dıye akıl verirken ben yapmıyorum😁🤦‍♀️ hafif kepçeleşmiş.. Takayım yarın bari..
Tek duzenlı yaptıgım sacına badem yağı sürmek.. O da ciddi işe yarıyor.. Sürmesem oluk oluk sac döküyor keltoşum😬

Kızlar benim oğlanın gözü hâlâ geçmedi ya antibiyotik damla serum anne sutu Çay herseyi denedim yok biri geçti biri hâlâ geçmedi çok sinirimi bozuyor artık asla izin vermiyor ama zorla da olsa masaj da yapıyorum hâlâ göz sorunu yaşayan var mı aranızda?

Bizim ara ara oluyo.. Göz muayenesine gittik doktor Bi damla verdi.. 5gun damlatın eger olursa tekrar 5 gün dedi.. Damlattım buyuk oranda azaldı.. Ama bu çapak meselesi bence evin sıcaklığıyla alakalı.. Soğuksa ev çapak oluyo gibime gelıyor, tabi alpi demişti, burun doluysa da gözden akarmış, o da etken.. Burnuna sf sokmak lazım.. Öyle bişi bişi işte.. İnşallah gecer🙏

Yatarak emzirme denediniz mi? O bile etkıler, bide kıyafetını gıydırırken bezini degıstırırken fılan saga sola cevırerek yapın.. Bunlar hem alıştırma 😁 diyorum ama kelin ilacı olsa.. Benımkı daha yenı kafayı tutmaya basladı yuzukoyun 🤦‍♀️ hergun yaptırıyorum ilerleme oluyo bayagı, bide yer degstırıyor yuzukoyun dururken😬
Yatarak emziremiyorum, beceremedim ben o işi 😅😅 egzersiz amaçlı değil ama zaten sağa sola döndüre döndüre oynanmasına bayılıyor 🫠🫠 bizimki tamamen tembellikten dönmüyor, yoksa tummy time da isterse uzun uzun durur, sürekli emekleme çabası içinde falan filan ama istemesi lazım . Tam anlamıyla tembel yani😂😂

Yatarak emziremiyorum, beceremedim ben o işi 😅😅 egzersiz amaçlı değil ama zaten sağa sola döndüre döndüre oynanmasına bayılıyor 🫠🫠 bizimki tamamen tembellikten dönmüyor, yoksa tummy time da isterse uzun uzun durur, sürekli emekleme çabası içinde falan filan ama istemesi lazım . Tam anlamıyla tembel yani😂😂
Deme öyle deme, tembel deme çocuuaa😂

3 aylık 2 tane tulum almışım ama ben o tulumları 6-9 aylık sanıyorum doğumdan önce yıkandı ütülendi çekmecesinde gözüme çarpıyodu dün elime bi aldım peraya anca olur ve 3 aylık 🤦🏻‍♀️😂 ve şuan tam oldu 1 hafta sonra kasar giyemez sanırım 😂
Pars meme ucumu damaklarıyla kıstırıyodu bi süredir ve memede savaş veriyodu ben red olayı sandım önce işimden dişi olsa naparım ben canım acır diye geçirmedim değil dün bi baktım beyaz bi nokta var üst sağ dişinde bişeymi geldi dedim emzikle baktım yok o diş nokta ama diş çıkarıyo oğlum ve öyle hırçında değil 🥹 kehribar da hep perada vardı ablasınınki bi kaç gündür parsa takıyoruz onlarınkiler yeni geldi çünkü 🥹 pera da hep kehribar olmasına rağmen salyalı bide bağırmayı çığlık atmayı öğrendi evi inletiyor 😂 bebekten bebege ne kadar farklı herşey bunlar göz önünde birebir görmekte farklı bi duygu gerçekten 🙏🏾🧿

Bizim ara ara oluyo.. Göz muayenesine gittik doktor Bi damla verdi.. 5gun damlatın eger olursa tekrar 5 gün dedi.. Damlattım buyuk oranda azaldı.. Ama bu çapak meselesi bence evin sıcaklığıyla alakalı.. Soğuksa ev çapak oluyo gibime gelıyor, tabi alpi demişti, burun doluysa da gözden akarmış, o da etken.. Burnuna sf sokmak lazım.. Öyle bişi bişi işte.. İnşallah gecer🙏
Sogukla alakası yok bence berikkocum. Bak alpin burnu dolu dün bugun ıkı gundur çapak var gözünde . Demek cidden genizle alakası varmış.

3 aylık 2 tane tulum almışım ama ben o tulumları 6-9 aylık sanıyorum doğumdan önce yıkandı ütülendi çekmecesinde gözüme çarpıyodu dün elime bi aldım peraya anca olur ve 3 aylık 🤦🏻‍♀️😂 ve şuan tam oldu 1 hafta sonra kasar giyemez sanırım 😂
Pars meme ucumu damaklarıyla kıstırıyodu bi süredir ve memede savaş veriyodu ben red olayı sandım önce işimden dişi olsa naparım ben canım acır diye geçirmedim değil dün bi baktım beyaz bi nokta var üst sağ dişinde bişeymi geldi dedim emzikle baktım yok o diş nokta ama diş çıkarıyo oğlum ve öyle hırçında değil 🥹 kehribar da hep perada vardı ablasınınki bi kaç gündür parsa takıyoruz onlarınkiler yeni geldi çünkü 🥹 pera da hep kehribar olmasına rağmen salyalı bide bağırmayı çığlık atmayı öğrendi evi inletiyor 😂 bebekten bebege ne kadar farklı herşey bunlar göz önünde birebir görmekte farklı bi duygu gerçekten 🙏🏾🧿
Ay bi ara yıne bıze resım ekle yuzunu degıl belkı yuklemek ıatemezsen boyle ıkı kardesı yan yana asırı merak edıyroum ikizleri 😁 Ay aynısından ıkı tane aynı evde cok değişik geliyor bana .

Ay bi ara yıne bıze resım ekle yuzunu degıl belkı yuklemek ıatemezsen boyle ıkı kardesı yan yana asırı merak edıyroum ikizleri 😁 Ay aynısından ıkı tane aynı evde cok değişik geliyor bana .
Yüklerim tabi ayy şöyle güzel resimleriini çekicek vaktim olmuyo ki ona üzülüyorum bi ara çekip atıcam 🥰 birbirrleriyle alakaları yok ama çok güzel bi duygu gerçekten pars yatakta peranın saçını çekiyor pera kayıp onun tarafına geliyor parsta hemen yakalıyor 😂 büyüdükleri hali merak ediyorum çok bende değişik ama güzel 🥰

X