2023 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    267
Ben hala haşlama veriyorum her şeyi. Doktoru öyle önerdi. Sebzeler, kuzu eti, meyveler, yumurta sarısı ve süt ürünlerini veriyorum. Haşlama/buharda yaptığım için şimdilik benim de seçeneklerim çok az, gelecek ay pişirmeye başlayınca daha eğlenceli olacak eminim bizim ek gıda da.

Bu arada kabız için arkadaşların dediklerinin yanı sıra yulaf ve armut çok da işe yarıyor. Ayrıca kabak da çok rahatlatıyor
Yulaf vermiştim normalde rahatlatıyordu da işe yaramamıştı anlamadım. Kabağı da hiç sevmiyor hiç yemek istemiyor 🤣🤣

Kızlar iyi akşamlar güneş kremi konusu konuşuldu mu acaba ben kaçırmış olabilirim güneş kremi ne kullanıyorsunuz🫠
Eşim eczacı solante babies getirmiş diğer instagram fenomenlerinin sürekli övdüğü ürünlere bakma onlar satış pazarlaması dedi. Bunu benim geçen sene aldığım trukid için söyledi muhtemelen.

Eşim eczacı solante babies getirmiş diğer instagram fenomenlerinin sürekli övdüğü ürünlere bakma onlar satış pazarlaması dedi. Bunu benim geçen sene aldığım trukid için söyledi muhtemelen.
Solante iyidir. Bebek için olanını bilmiyordum. Benim cildim hassas. Kış güneşinde bile kızarır. Bir süre Solante kullanmıştım. Sonra bulamadım piyasada. Avene almıştım. Ona devam ediyorum şimdilik.

Kızlar selam. Gün içerisinde bebeklerinle ne tür aktiviteler yapıyorsunuz? Bir de kaç saatte bir uykuya geçiriyorsunuz?

Kızlar selam. Gün içerisinde bebeklerinle ne tür aktiviteler yapıyorsunuz? Bir de kaç saatte bir uykuya geçiriyorsunuz?
Oyun oynamaya çalışıyoruz, şarkı söylüyoruz. Evde dans ediyoruz ya da sokağa çıkıyoruz. Salıncakta sallanıyoruz eve de aldık. Bizimkinin uykusu çok garip sabah 6 gibi uyanıyor sonra 8-9 arası yine uyuyor. Sonra 11-12 ya da 1 gibi yarım saatten uzun uyumadığı için bölük pörçük bi alemde uykusu. Çok istedim üç uyku ya da iki uyku olsun ama başaramadık. Uykusu gelince uyutuyorum artık.

Oyun oynamaya çalışıyoruz, şarkı söylüyoruz. Evde dans ediyoruz ya da sokağa çıkıyoruz. Salıncakta sallanıyoruz eve de aldık. Bizimkinin uykusu çok garip sabah 6 gibi uyanıyor sonra 8-9 arası yine uyuyor. Sonra 11-12 ya da 1 gibi yarım saatten uzun uyumadığı için bölük pörçük bi alemde uykusu. Çok istedim üç uyku ya da iki uyku olsun ama başaramadık. Uykusu gelince uyutuyorum artık.
Akşamları kaçta gece uykusuna geçiyor peki

Valla ben yere koyuyorum oyuncaklarını da önüne koyuyorum biraz kendi kendine oynuyor sonra kendim alıyorum oynuyorum babası evdeyse ona paslıyorum 😄😄 yürüteç almışlardı ona da koyuyorum gayet eğleniyor onda şimdi belki linç yerim işte o zararlı falan filan diye ama ne yapayım bir bebek kolay zaptedilmiyor 🤷 2 veya 2 buçuk saatte bir de uykuya yatırıyorum

Ayyy kızlarrr doğumdan sonra burayı boşlamışım resmen 🤣 herkes iyi mi?? bebisler nasill? benim ki 4 haziran'da 7. ayina giriyor, ek gida yemeye basladik 15 20 gündür.. yoğurtlar, meyve püreleri, çorbalar falannn. Bunun disinda salyasi cokk, disler 2 aydir kasiniyor ama hala cikartmadik. Tüm aşıları yaptırdik, boy-kilo iyi gidiyor gayet.. Çok sükürr. Bi uğrayayım dedim.. Ne çok okuyorduk, konuşuyorduk heyy gidi. 🥰

doktora gittim hiçbir şey yapmadılar. 40 derecenin altında müdahale etmiyorlarmış. Eve geldim ateşi 39.5 oldu kafayı yemek üzereyim. Başka bir hastaneye gideceğim birazdan

doktora gittim hiçbir şey yapmadılar. 40 derecenin altında müdahale etmiyorlarmış. Eve geldim ateşi 39.5 oldu kafayı yemek üzereyim. Başka bir hastaneye gideceğim birazdan
Evde duş sonrası tamamen çıplak bıraktın değil mi? Benim kızın da ateşi yükselmişti şubat ayında, duş ve soğuk uygulama sonrası zıbınla bırakmıştım. İlacı da verdikten sonra düşmüştü. İnşalalh önemli bir şey değildir

Evde duş sonrası tamamen çıplak bıraktın değil mi? Benim kızın da ateşi yükselmişti şubat ayında, duş ve soğuk uygulama sonrası zıbınla bırakmıştım. İlacı da verdikten sonra düşmüştü. İnşalalh önemli bir şey değildir
İkinciye duşa soktum ve bütün gün zıbınla gezdirdim ateşi 37’ye kadar düşüyor sadece. Uyuttum ateşi 38,6 oldu yine. Kafayı yemek üzereyim. İlaç da verdim bana mısın demedi

İkinciye duşa soktum ve bütün gün zıbınla gezdirdim ateşi 37’ye kadar düşüyor sadece. Uyuttum ateşi 38,6 oldu yine. Kafayı yemek üzereyim. İlaç da verdim bana mısın demedi
Nasıl oldu şimdi? 40 olana kadar bir şey yapmamaları da saçmaymış cidden

Ne alaka ya 40 derecenin altına müdahale etmemek hiç olur mu öyle şey çocuk sürünsün mü? Ben devlet hastanesinde de özelde de böyle bir şey ile karşılaşmadım ve çok can sıkıcı 😡😡

Gittiğimiz diğer hastanede bütün tahliller testler yapıldı. Biraz enfeksiyon çıktı kanda. Antibiyotik ve dönüşümlü ateş düşürücü reçete ettiler . Leyla içtiği an hepsini kusuyor. Bugün de içtiğinde kusarsa yüksek ihtimalle damardan verecekler. Ateşini ılık kompreslerle düşürüyorum yine çıkıyor. Şimdilik bi öyle bi böyle .

X