2023 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    291
Kızlar oğlan bi 3-5 gündür aşırı huysuz ateşi vs yok ama mutsuz mız mız gece çok uyanıyor, gece uykusuna çok zor geçiyor, yemek yedirirken sinirleniyor, uygulama 8. Sıçramaya girdi diyor ama artık 8 oldu ya yani bu kadar etki eder mi dişi mi ağrıyor neyi var bilemedim yaşına 10 gününüz kaldı.Bu yaşa yakın dönemi sıkıntılı hatırlayan var mı
Biz 🤚🏻 Hiçbir şekilde anlayamadık ne olduğunu biraz uzun sürdü bu süreç. Sonrasında azı dişi gelince anladık sebebini 🤓 Şimdi de aynı mesela diğer azı dişi uç vermiş artık sebebini bildiğimiz için daha iyi yönetebiliyoruz süreci

Kızım iki aydır falan bu şekilde ama arka arkaya diş çıkarıyor😫

Kızlar bu arada ilk adım ayakkabısı kaç numara almam gerekiyor 19 olur mu?
Canım bize hediye geldi bi tane de biz almıştık mesela bizim aldığımız 19 no hafif bol bile diğeri 20 no ama tam oluyor. Yani kalıplar farklı kesinlikle o yüzden denemeden alma derim

Biz 🤚🏻 Hiçbir şekilde anlayamadık ne olduğunu biraz uzun sürdü bu süreç. Sonrasında azı dişi gelince anladık sebebini 🤓 Şimdi de aynı mesela diğer azı dişi uç vermiş artık sebebini bildiğimiz için daha iyi yönetebiliyoruz süreci
Azılar bizi mahvetti 🥴 bi tanesi çıktı şimdi kalan 3 ü kabarmış. Yine süreci iyi götürüyor ağlamıyor ama gece huzursuz ve hep söyleniyor uykusunda 🥺

Ben de hiçbir hevesimi yaşayamadım. Yemek yemeyen bebek çok zor.
Ama bizimki ekrana bakarak da yemiyor. O yüzden sıfır ekran devam ediyoruz.
Benim oğlum da yemiyor. Bakıcımızda daha iyi yiyor bana göre... Yemeyen yemiyor, çok uğraştım ve çok yıpratıcı gerçekten...

Herkese selamlar 1 yaş olan bebişleri kutlarım ✨

Dün Ekin'in 1 yaş kontrolü vardı. Kan alma kısmında kan alan insan kılıklı canlı çocuğumu mahvetti. 15-20 dk ağlattı çocuğu iğneyi soktu soktu çıkardı elinin içinde gezdirdi iğneyi. Tüplere kanı elini sıkarak doldurdu. Bi de diyor ki çocuk kendini çok kasıyor. Hadi ya acaba neden ? Bana diyor ki beni çok gerdiniz dışarıda bekleyin. Beceriksizim geriliyorum demiyor da. Ne hikmetse 20 dk sonra çocuk hemsiresini aramak aklına geldi. Ama artik benim dayanacak gücüm kalmadi çocuğu aldım çıktım bakılan bakılsın kalan kalsın dedim. Kan alma odasinda gelin evi diye bi program izliyorlardi nasıl laubali bir ortam. Çocuk kucağımda ağlıyor sakinlestirmeye çalışıyorum diyor ki dışarıda bekleyin TV nin sesini duyamıyor ya. Şikayet yazdım gerekli yerlere. Bunu söylediğime üzgünüm ama cidden bu tarz sağlık çalışanlarından nefret ediyorum. Profesyonellik sıfır, insanlık sıfır, empati sıfır.
Umarım çocuklarımızın karşısına hep iyi insanlar çıkar. Yavruma neren acıyor dediğimde kolunu gösteriyor.🥺

Neyse ki sonuçlarımız iyi çıktı bir sorun görünmüyor, darısı sizlerin başına kolaylıkla atlatın inşallah 🙏🏻
Şaka gibi.. annesi ordan uzaklaşsın ki çocuğun canı daha çok acısın. Anne çocuğu ağrıyla baş başa bırakınca nasıl bir travma olacak acaba! Oğlum üç aylıktı böyle bir durum yaşadım daha fazlasına izin vermedik aldık çocuğu. Başka hastaneye gittiğimde ise tek seferde rahatça aldılar. Tamamen personelle alakalı. İşini layıkıyla yapan insanlara denk gelelim 🙏🏻

Kızlar bu arada Alya 13+18 aylık oldu daha yeni koltuktan tutunup ayağa kalkmaya başladı bir kaç gündür 2/3 kez yaptı. Genelde dizlerinin üstüne kadar kalkıyor bir kaç kez ayaklarının üstüne kadar kalktı. Doktor 16.ayına kadar bekle dedi. Bir de o zamana kadar yürür dedi. Oyun grubu buldum cumartesi günü götüreceğim. Önümüzdeki ayda işe başlayacağım seçimlerden sonra bayram da geçsin inşallah. 6/7 ay annem baksın en azından bezi yürümeye başlayıp bezini çıkartana kadar. Sonrasında kreşe götüreceğim sabah akşam iş çıkışı da alacağım.
Sizde de Alya gibi olan var mı. Daha yeni alkış yap diyorum yapıyor anlıyor artık. Mama meme avba gibi şeyler söylüyor ama bilinçli olarak söylemiyor. Beni tanıyor ama ne olduğumu bilmiyor 🤣 yani baba nerde deyince babasını anne nerde deyince beni işaret etmiyor. Zaten işaret etmiyor hiç. Yine de normal diyorlar gelişimi gayet güzel diyorlar. Kitaplarını güzel inceliyor sayfalarını güzel açıyor dedi pedagog. Yine de stres yaşıyorum ister istemez. Yürümesi sıkıntı değil geç yürür ama komut almıyor. Sadece Alya gel dediğimde geliyor sesime mi geliyor beni anladığı için mi bilmiyorum. Alya gel mama diyorum geliyor hızlı hızlı emekliyor.
bir kez daha Anladım ki dünyanın en zor mesleği bebek bakmak.
Canım ben bilirkişi ya da deneyimli bir anne değilim ama çevremde gördüğüm bebeklerin istisnasız hepsi o kadar başka ki.. kardeşler bile aynı evrede başka beceri sergiliyor iken Alya’nın durumu normal gibi.
Hani eskilerin bir sözü vardır çocuklar teyp gibi her şeyi kaydeder diye. Bolca konuş, oyun oynarken falan sohbet et, nesnelerin isimlerini sürekli tekrar et, baba gelmiş anne nerde vb.
Benim oğlum doğduğu günün sabahı doktor kontrolünde başını dik tutuyordu. Doktorumuz bile şaşırdı ve çok iyi olduğunu söyledi. Öte yandan dönme işini geç çözdü mesela, burda da yazıyordum neden dönmüyor diye. Ama dönünce de yüzüstü ve sırtüstü dönmelerin ikisini de aynı anda yapmaya başladı. Şimdi istediği zaman yürüyor istemediği zaman yürümüyor sabit bir durum yok. Demek istediğim net şudur şöyle olması gerekir durumu yok. 🤷🏼‍♀️ arkadaşımın 15 aylık kızı var henüz yürümüyor başka bir arkadaşımın 10 aylık oğlu var yürüyor mesela 🤷🏼‍♀️

Bu da bişi istediğinde ona gidiyor emekleyerek alamayacağını anlayınca ağlıyor ama işaret etmiyor henüz onun da 18 aya kadar vakti var dediler. Yürümeye gelince biraz tembel kız bu 😃
Benim oğlanda hep tembeldi canım emekleme yok mesela sürünüyor evde o şekilde ilerliyor ama asla emeklemedi mesela niye öyle yaptı anlamadım sürünmek daha zor 😅

Ay çok zor canım valla yoruldum , uzun zamandır böyle zor bir dönemini hatırlamıyorum, bu dişlerden ne çektik

minseo minseo geçmiş olsun canım. Haklısın kızmakla şikayet etmekte... Vicdansızlar!
Sağol canım 🥺
Şaka gibi.. annesi ordan uzaklaşsın ki çocuğun canı daha çok acısın. Anne çocuğu ağrıyla baş başa bırakınca nasıl bir travma olacak acaba! Oğlum üç aylıktı böyle bir durum yaşadım daha fazlasına izin vermedik aldık çocuğu. Başka hastaneye gittiğimde ise tek seferde rahatça aldılar. Tamamen personelle alakalı. İşini layıkıyla yapan insanlara denk gelelim 🙏🏻
Ben de dayanamadim 2 tüp alabildi 2 tüp daha vardı yeter dedim cidden büyük bir sınav oldu bize bu eşimin bile stresten ellerinde egzama oldu 😔

Herkese selamlar 1 yaş olan bebişleri kutlarım ✨

Dün Ekin'in 1 yaş kontrolü vardı. Kan alma kısmında kan alan insan kılıklı canlı çocuğumu mahvetti. 15-20 dk ağlattı çocuğu iğneyi soktu soktu çıkardı elinin içinde gezdirdi iğneyi. Tüplere kanı elini sıkarak doldurdu. Bi de diyor ki çocuk kendini çok kasıyor. Hadi ya acaba neden ? Bana diyor ki beni çok gerdiniz dışarıda bekleyin. Beceriksizim geriliyorum demiyor da. Ne hikmetse 20 dk sonra çocuk hemsiresini aramak aklına geldi. Ama artik benim dayanacak gücüm kalmadi çocuğu aldım çıktım bakılan bakılsın kalan kalsın dedim. Kan alma odasinda gelin evi diye bi program izliyorlardi nasıl laubali bir ortam. Çocuk kucağımda ağlıyor sakinlestirmeye çalışıyorum diyor ki dışarıda bekleyin TV nin sesini duyamıyor ya. Şikayet yazdım gerekli yerlere. Bunu söylediğime üzgünüm ama cidden bu tarz sağlık çalışanlarından nefret ediyorum. Profesyonellik sıfır, insanlık sıfır, empati sıfır.
Umarım çocuklarımızın karşısına hep iyi insanlar çıkar. Yavruma neren acıyor dediğimde kolunu gösteriyor.🥺

Neyse ki sonuçlarımız iyi çıktı bir sorun görünmüyor, darısı sizlerin başına kolaylıkla atlatın inşallah 🙏🏻
Çok geçmiş olsun canım biz de bugün kan verdik hiç anlamadım bile saniye işiyle hallettiler çok da ilgilendiler gerçekten yolumuz hep işini hakkıyla yapan insanlara çıksın.. Şikayet etmekle de çok iyi yapmışsın umarım gerekli yerlere ulaşır 🙏🏻

Çok geçmiş olsun canım biz de bugün kan verdik hiç anlamadım bile saniye işiyle hallettiler çok da ilgilendiler gerçekten yolumuz hep işini hakkıyla yapan insanlara çıksın.. Şikayet etmekle de çok iyi yapmışsın umarım gerekli yerlere ulaşır 🙏🏻
Elini sıkarak mi damlatti kani?

X