2023 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    291
Biz de yine atağa girdik uykular nanay uyuyor uyanıyor yüz kere 🥹

Kızlar olay şundan ibaret. Otizm olan bebeklerde tani konmasi bu aylara denk geldiği için tabiki suçlu o aya denk gelen aşı ilan ediliyor. Bu konularda sağlık görevlisi olmayan ve sosyal medyada gelişigüzel konuşanların toplum sağlığını olumsuz etkilediği için ceza almasi gerektiğini düşünüyorum. Herkes fikrini kendine saklasın ve sorumluluğu alarak çocuğu üzerinde uygulasin. Bu arada ben tabi ki yaptıracağım aşı insanlık için bir velinimet ve çocuğumu en ufak bir riske sokmam, başka çocukları da olumsuz etkileme ihtimalini düşünerek bunun vebalini de almam. Sosyal medyada herbokolog kaynıyor ve insanların akıllarını bulandirmaktan başka hiç bir işe yaramiyorlar böyle hesaplari cimere şikayet edin derim.

Canim ben kan damlasını hiç düzenli vermedim neden dersen Ekin dengeli beslenen bir bebekti ve nedense içimden düzenli vermek gelmedi içgüdüsel diyelim 😁 ama ara ara haftada 2 gün falan kidsfer in kan damlasini kullandim ben rengi beyaz onun bizde diş boyama yapmadi newvit almıştım ben çöpe attım mürekkep gibiydi.
Hemogram 14
Ferritin 20
D vit 32
Bunlarin hepsi referans üzeri ama d vit 2 yaşa kadar kesintisiz devam, kan damlasini yine ara ara veriyorum çünkü çok güvendiğim bir dr ferritin en az 40 olmali diyor güçlü bağışıklık için. Normalde bu değerlerde gerek görmüyorlar. Omega 3 te her gün 1 çay kasığı veriyorum içeriğinde vitamin olmayan bir formda ve ifos onayli dr da önerdi bilişsel gelişim kalp sağlığı bağışıklık için çok destekleyici bir takviye. Bu arada karaciğer yaglanmasi yapıyor diye konuşulmuştu onu da arastirdim aksine omega karaciğer yağlanmasını engelliyormus ve karaciğer yağlanması olanlara tedavi için veriliyormuş iç hastaliklari dr una da sordurdum eşime öyle bir şey yok ne alakasi var demiş
Otizm yapan aşı 😅 bize de zamaninda bu aşıları yapmamışlar mı 🫠 herkes kendisi bilir ya sadece bu tarz düşüncelere sahip olan insanlarin bebeklerine yazık 🤦🏻‍♀️
Kuzey de balık yiyordu son 2 haftadır tükürüyor yemiyor iyi ki önerdiğin balık yağını almışım 2 günde 1 ben de 1 çay kaşığı veriyorum 💃🏻💃🏻

Benım D vıtamını de Ocean kullandım elımde 400 luk var o bıtsın 600 luk alırım canım. Aslında demırı her verdıkten sonra temız bezle sıledın mı ya da fırcaya ızın verse oyle temızlense karartı yapmıyor. Buyuk oglumda farklı marka kullanıyordum baktım karartmıs oyle duzenlı sılınce gectı. Şuan bıle sılsen her gun fayda eder.
Bende de ocean 400 var günde bir fıs veriyordum öyle devam edeyim o zmn bitene kadar, Yok kuzu bu newvit gerçekten mürekkep hep verdikten sonra fırçaladım meyveye karıştırdım ne yaptıysam kararttı asla tavsiye etmem, yemek sonrası alışsın fırçaya diye hep fırçalıyorum azalır umarım 😞

Canim ben kan damlasını hiç düzenli vermedim neden dersen Ekin dengeli beslenen bir bebekti ve nedense içimden düzenli vermek gelmedi içgüdüsel diyelim 😁 ama ara ara haftada 2 gün falan kidsfer in kan damlasini kullandim ben rengi beyaz onun bizde diş boyama yapmadi newvit almıştım ben çöpe attım mürekkep gibiydi.
Hemogram 14
Ferritin 20
D vit 32
Bunlarin hepsi referans üzeri ama d vit 2 yaşa kadar kesintisiz devam, kan damlasini yine ara ara veriyorum çünkü çok güvendiğim bir dr ferritin en az 40 olmali diyor güçlü bağışıklık için. Normalde bu değerlerde gerek görmüyorlar. Omega 3 te her gün 1 çay kasığı veriyorum içeriğinde vitamin olmayan bir formda ve ifos onayli dr da önerdi bilişsel gelişim kalp sağlığı bağışıklık için çok destekleyici bir takviye. Bu arada karaciğer yaglanmasi yapıyor diye konuşulmuştu onu da arastirdim aksine omega karaciğer yağlanmasını engelliyormus ve karaciğer yağlanması olanlara tedavi için veriliyormuş iç hastaliklari dr una da sordurdum eşime öyle bir şey yok ne alakasi var demiş
Saol cnm bilgilendirmeler için Omega 3ün markası ne? möllers önerdi doktor bize daha almadım.
Bir de D vit günlük doz ne veriyorsun?

Eksi_Elma Eksi_Elma seni merak ediyorum, doğum yakın mı?
Çok sağol canım. Hamileliğin son haftaları stresle çok zor geçti. Hiç buralara bakmak aklıma gelmedi. Çok şükür bebeğimi kucağıma aldım. 18 günlük oldu bugün. 🧿 İkinci mart bebeğim oldu. ❤️ Ablasının bana emaneti.

Bebeğim sarılık oldu, kilo sıkıntısı çektik biraz ama kilo almaya başladı artık. Toparlayacak inşallah.

Hem emzirip hem sağma yapıp, biberonla ek sağılmış süt veriyorum. Biraz zor ama çok güzel zorluklar. Çok şükür.

Bende de ocean 400 var günde bir fıs veriyordum öyle devam edeyim o zmn bitene kadar, Yok kuzu bu newvit gerçekten mürekkep hep verdikten sonra fırçaladım meyveye karıştırdım ne yaptıysam kararttı asla tavsiye etmem, yemek sonrası alışsın fırçaya diye hep fırçalıyorum azalır umarım 😞

Saol cnm bilgilendirmeler için Omega 3ün markası ne? möllers önerdi doktor bize daha almadım.
Ay bu newvit hatasına bende düştüm kızlar, 2 kere falan verdim kararttı dişleri hemen bıraktım ama kaldı iz hafif ön dişlerde 2 kere vermeden nasıl böyle yaptı anlayamadım 😑

İkisini karşılaştırdım ocean epa dha orani olarak daha uygun kaliyordu, onu tercih ettim ben canim. İfos onayli, soğuk sıkım. Karaciğer kullanilmamis bunlar önemli balık yağında. Bir de ekstra d vit verdiğimiz için içinde multivitamin olmamasi gerekiyor sadece balık yağı olacak. D vit te 400 Luk bitince 600 aldım şuan o şekilde devam ediyoruz. Son gittigim cocuk doktoru sey dedi arı ürünleri (bal hariç) ve keçiboynuzu pekmezi, özü ergenliğe kadar kesinlikle önermiyorum dedi. Propolis keçiboynuzu falan erken ergenliğe sebep oluyor zaten çalışmaları da var okumuştum ben de daha önce

Çok sağol canım. Hamileliğin son haftaları stresle çok zor geçti. Hiç buralara bakmak aklıma gelmedi. Çok şükür bebeğimi kucağıma aldım. 18 günlük oldu bugün. 🧿 İkinci mart bebeğim oldu. ❤️ Ablasının bana emaneti.

Bebeğim sarılık oldu, kilo sıkıntısı çektik biraz ama kilo almaya başladı artık. Toparlayacak inşallah.

Hem emzirip hem sağma yapıp, biberonla ek sağılmış süt veriyorum. Biraz zor ama çok güzel zorluklar. Çok şükür.
Gözünüz aydın sağlıcakla mutlu bir hayatı olsun minik kızının 🪽🤍✨

Otizm yapan aşı 😅 bize de zamaninda bu aşıları yapmamışlar mı 🫠 herkes kendisi bilir ya sadece bu tarz düşüncelere sahip olan insanlarin bebeklerine yazık 🤦🏻‍♀️
Kuzey de balık yiyordu son 2 haftadır tükürüyor yemiyor iyi ki önerdiğin balık yağını almışım 2 günde 1 ben de 1 çay kaşığı veriyorum 💃🏻💃🏻
Canım zaten artık her şeyin bir arastirmasi kanıtı bilimselliği var. Biraz kurcalayinca global olarak bir çok sonuca ulasabiliyoruz bu tarz konularda tek bir görüşe bağlı kalmadan biraz irdeleyip araştırmak ve öyle karar vermek gerekiyor kesinlikle

Ay bu newvit hatasına bende düştüm kızlar, 2 kere falan verdim kararttı dişleri hemen bıraktım ama kaldı iz hafif ön dişlerde 2 kere vermeden nasıl böyle yaptı anlayamadım 😑
Diş macunu kullaniyor musun artik kullanabilirmisiz mercimek kadar sıkıp fircalayabilirsin daha etkili olur. Benim kuzen diş hekimi şu macunu önerdi

Diş macunu kullaniyor musun artik kullanabilirmisiz mercimek kadar sıkıp fircalayabilirsin daha etkili olur. Benim kuzen diş hekimi şu macunu önerdi
Rocs var canım onunla kullanıyorum , buna da bakayım sağol🌸

Ben de devletin verdiğine geçtim simsiyah bir demir damlasi ama verir vermez hemen agzini silip su veriyorum. Diş fircasina pirinc tanesi kadar diş macunu ekleyip hemen fircaliyorum tekrar su veriyorum bembeyaz dişler 😬😬

Ayni diş fircasi bizde var adı farkli sadece ben şok 🤣🤣

Eklentiler

• 20240412_180951.jpg
    20240412_180951.jpg
    121,4 KB · Görüntüleme: 31
Ben de devletin verdiğine geçtim simsiyah bir demir damlasi ama verir vermez hemen agzini silip su veriyorum. Diş fircasina pirinc tanesi kadar diş macunu ekleyip hemen fircaliyorum tekrar su veriyorum bembeyaz dişler 😬😬
Benşm de elımde devletın verdıgı vardı dıgerı bıtınce ona basladım. Ya eskıden o bır yere dokulunce asla gecmezdı buyuk oglumda oyleydı. Bu kac defa kıyafetine falan degdı yıkadıgım an cıktı şaşırdım.

Biz demiri bıraktık ya doktor kesin dedi , artık düzenli fırçalamayla inşallah sağlıklı olur dişleri

Benşm de elımde devletın verdıgı vardı dıgerı bıtınce ona basladım. Ya eskıden o bır yere dokulunce asla gecmezdı buyuk oglumda oyleydı. Bu kac defa kıyafetine falan degdı yıkadıgım an cıktı şaşırdım.
Allah allah belki de eskisi gibi leke bırakmıyorlardır. Sen hangisini kullanıyorsun ☺️

Canım gözün aydın, inşallah daha iyi olacaksınız 🙏 çok şükür Rabbim sizi bu sıkıntıyla bırakmadı tez zamanda tekrar nasip etti. Güle güle büyütün inşallah canım 🌷

Ben de bestiron veriyordum doktor birak onu dedi ferrum kullaniyoruz bildigin batikon gibi 🤣
Ferrumu da buyuk ogluma verıyorum canım.Ferrumun tadını sevmıyor karadutla verıyorum acaba bır sey olur mu etkısı gıtmez demı cunku meyve suları ıle falan verılıyor dıye bılıyorum

X