2023 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    292
Kızlar akran konusu konusuldu dun yazamadım da bence bebekler akrabalarına gore kendınden bıraz daha buyuklerle daha guzel eglenıp oynuyorlar cunku bır tanesı buyuk olunca daha guzel yonlendırıp oyun kurduruyor bebekle konusuyor vs daha gyzel oluyor. Illa akran beklemeyın yanı.
Evet ya öyle gerçekten ablamın 2 oğlu var biri 2 buçuk yaşında diğeri Alp le aynı yaşta. Ama bizimki büyükle oynuyor diğerinin yüzüne bile bakmıyor ama büyüğü çok seviyor hep onunla oynar 😊😊

Canım naptın? Yazdığını okuyunca dayanamadım. İyi haberler ver inşallah 🤲🏻

İçini ferah tut canım benim 🫶🏼

canım mesela bunu da takipli doktoruna mutlaka söyle çünkü ilgi duymamasını sorun olarak düşünüyorlar. normalde tv ye telefona ilgi ve merak çok fazla oluyor bu dönemlerde. ben işin %90 ının akran iletişiminde bittiğini düşünüyorum bu konuda profesyonel değilim ama kendi kızımda gözlemlerim bu yönde ne zaman akran iletişimi içinde olsa çok mutlu olduğunu görüyorum. kesinlikle çocuğa ihtiyaçları var bol bol vaki oyun alanları park oyun grupları çok faydasını göreceğinize inanıyorum :dua:

canım nasıl geçti inşallah güzel haberler almışsındır

Nasıl gectı canım
Kızlar elhamdülillah herşey yolunda, 2 li 3 lü taramam da normal geldi, down olma ihtimali çok az dedi, normal izlendi herşeyi , kız olduğu kesin inşallah, hareketleri de çok küçük daha gaz hareketini bağırsak hareketi sanıyorlar 22 den sonra netleşir zaten dedi, birde zaten ultrasonla bakarken bir kaç kez çok şükür hareketini de hissettim, çok rahatladım kızlar ya detaylı bence çok önemliydi bide kendi kendime niye hareketi az diye stres tapmıştım, bide emzirmeyi kesmekle iyi yapmışsın 4-5 aydan sonra kalitesi de çok düşüyor zaten bende devamını önermiyorum dedi

Kızlar elhamdülillah herşey yolunda, 2 li 3 lü taramam da normal geldi, down olma ihtimali çok az dedi, normal izlendi herşeyi , kız olduğu kesin inşallah, hareketleri de çok küçük daha gaz hareketini bağırsak hareketi sanıyorlar 22 den sonra netleşir zaten dedi, birde zaten ultrasonla bakarken bir kaç kez çok şükür hareketini de hissettim, çok rahatladım kızlar ya detaylı bence çok önemliydi bide kendi kendime niye hareketi az diye stres tapmıştım, bide emzirmeyi kesmekle iyi yapmışsın 4-5 aydan sonra kalitesi de çok düşüyor zaten bende devamını önermiyorum dedi
Canım sevındım adına. Nasıl sen emzırmeyı kestın mı anlamadım.Ne ara kestın. Yanı evet ılk 6 ayın kalıtesı tabı kı olamaz canım.

Canım sevındım adına. Nasıl sen emzırmeyı kestın mı anlamadım.Ne ara kestın. Yanı evet ılk 6 ayın kalıtesı tabı kı olamaz canım.
Kestim canım bi 15 güne yayarak bırakma planı yapmıştım ama o kadar zorlanmadım ki 4-5 günde kestim bi 5 gündür falan hiç emmedi

Bu dediğim 4-5 ay gebelikte canım yani anne karnındaki bebek büyüdükçe sütün kalitesi düşüyormuş

Kızlar akran konusu konusuldu dun yazamadım da bence bebekler akrabalarına gore kendınden bıraz daha buyuklerle daha guzel eglenıp oynuyorlar cunku bır tanesı buyuk olunca daha guzel yonlendırıp oyun kurduruyor bebekle konusuyor vs daha gyzel oluyor. Illa akran beklemeyın yanı.
Evet evet akrndan kastim da iste 1-3 yaş grubu. Ekin de kendinden büyüklerle daha iyi iletişim kuruyor sanırım küçük bebekleri onları yönlendiren ya da rol model alabilecekleri yaşıtları daha çok ilgilerini çekiyor. Ama iletişim kurmayi öğrendikçe yaşıtları ile de kaliteli vakit gecireceklerdir inşallah

Bebeğine kendi bakan kızlar ne zaman kreş düşünüyorsunuz? Ücretsiz izindeyim ben malum bakıcı aradım bulamadım zaten süreçten de soğudum. 2 yaşında vermeyi düşünüyorum ben ilk bir iki ay yarım gün yazın da tam güne geçecek şekilde. Hem bahar dönemi verilmesini tavsiye ediyorlar hastalık açısından vs. Siz ne düşünüyorsunuz?

canım mesela bunu da takipli doktoruna mutlaka söyle çünkü ilgi duymamasını sorun olarak düşünüyorlar. normalde tv ye telefona ilgi ve merak çok fazla oluyor bu dönemlerde. ben işin %90 ının akran iletişiminde bittiğini düşünüyorum bu konuda profesyonel değilim ama kendi kızımda gözlemlerim bu yönde ne zaman akran iletişimi içinde olsa çok mutlu olduğunu görüyorum. kesinlikle çocuğa ihtiyaçları var bol bol vaki oyun alanları park oyun grupları çok faydasını göreceğinize inanıyorum :dua:
Söyledim canım onu itiyorsa o an başka bişey istiyordur senden gezmek, dışarıya çıkmak vs dedi. Bende denedim gerçekten de öyle onu itti kucağıma aldım camdan baktırmamı istedi. Değine kesinlikle katılıyorum 4 tane uzmana gittiysem hepsi de akranlarıyla vakit herçirmesş gerektiğini söyledi. Bizim günlerce öğretemedğimizi orada anlık öğrenebiliyorlar dedi. Çocuk çocuğun dilinden anlıyor o yüzden artık nerede akranı görsem oraya gideceğim 😅 şimdiden bile bazı şeyleri göstermeye başladı ben daha sık çıkarttım bu son 2 hafta içinde değiştiğini farkettim. Tam havalar ısındı derken bu sefer de dünden beri ateşlendi. Ateş kusma beni benden aldı. Crp si yükselmiş 18,5 antibiyotik paranox başladım. Fitil atmak istemiyorum ama şurup içince anında kusuyor hiç faydasını görmüyorum şurubun. Hep koca kış bu yüzden çıkartmak istemedim işte biraz fazla çıkınca hastalandık 🥹

Maşallah canım rabbim sağlıkla sıhhatle kucağınıza almayı nasip etsin inşallah 🙏 🙏🙏🙏

Bebeğine kendi bakan kızlar ne zaman kreş düşünüyorsunuz? Ücretsiz izindeyim ben malum bakıcı aradım bulamadım zaten süreçten de soğudum. 2 yaşında vermeyi düşünüyorum ben ilk bir iki ay yarım gün yazın da tam güne geçecek şekilde. Hem bahar dönemi verilmesini tavsiye ediyorlar hastalık açısından vs. Siz ne düşünüyorsunuz?
Ben çok araştırdım canım bir çok doktora da söyledim geneli bu kadar küçükken bire bir ilgilenmemin çocuğun gelişimi açısından daha uygun olacağını söyledi. Bana da kreş önerdiler biraz sakin ve içine kapanık olduğu için. Ama çoğu uzman hayır dedi. Çocuk daha çok yalnızlık hisseder bu yaşında dedi .Bu dönemde bire bir ilgilenilmesi en sağlıklısıymış. Bende çalışacağım için işe başladığımda anneme vereceğim mecbur yoksa kreşe verecektim. Mantıklı geldi söyledikleri. Tabi bakacak kimsesi olmayan çalışmak zorunda kalan arkadaşlar için bir şey diyemem.Ben annemin benden daha iyi bakabileceğini düşünüyorum. İlgi alaka zaten tavan annemlerde. Büyük kızıma da annem baktı. Ben çalıştım hep. 2,5 yaşına geldiğinde de yarım gün kreşe vereceğim. Onun durumuna ve sürecin işleyişine göre de tam güne döneceğim. Ben götürdüğüm uzmanların fikrini söyledim, paylaşmak istedim.

Ben çok araştırdım canım bir çok doktora da söyledim geneli bu kadar küçükken bire bir ilgilenmemin çocuğun gelişimi açısından daha uygun olacağını söyledi. Bana da kreş önerdiler biraz sakin ve içine kapanık olduğu için. Ama çoğu uzman hayır dedi. Çocuk daha çok yalnızlık hisseder bu yaşında dedi .Bu dönemde bire bir ilgilenilmesi en sağlıklısıymış. Bende çalışacağım için işe başladığımda anneme vereceğim mecbur yoksa kreşe verecektim. Mantıklı geldi söyledikleri. Tabi bakacak kimsesi olmayan çalışmak zorunda kalan arkadaşlar için bir şey diyemem.Ben annemin benden daha iyi bakabileceğini düşünüyorum. İlgi alaka zaten tavan annemlerde. Büyük kızıma da annem baktı. Ben çalıştım hep. 2,5 yaşına geldiğinde de yarım gün kreşe vereceğim. Onun durumuna ve sürecin işleyişine göre de tam güne döneceğim. Ben götürdüğüm uzmanların fikrini söyledim, paylaşmam istedim.
Canım maalesef benim bakacak kimsem yok yani kayınvalidemi falan ısrarla getiririm belki de onu da istemiyorum açıkçası annem de çalışıyor zaten. Benim araştırmalarım da 2-3 yaş arasında takip ettiğim bütün doktorlar kreş öneriyor. Beni tek düşündüren 8 buçuk 5 buçuk çalışıyorum biraz uzun kalacak onu da yarım günde iyice alıştırıp öyle bırakırım diyorum bi süre izin kullanırım eşim izin kullanır falan bir iki ay yarım gün gitsin diyorum ama bilemiyorum tabiki. Alin çok aşırı insan seven bi çocuk markete girdiğimizde bile herkese bay bay yapmadan çıkmıyor😂 bir de iki yaştan sonra evde kalmak beni de zorlar şu an bile bazı günler çok zorlanıyorum ve bunalıyorum.

Canım maalesef benim bakacak kimsem yok yani kayınvalidemi falan ısrarla getiririm belki de onu da istemiyorum açıkçası annem de çalışıyor zaten. Benim araştırmalarım da 2-3 yaş arasında takip ettiğim bütün doktorlar kreş öneriyor. Beni tek düşündüren 8 buçuk 5 buçuk çalışıyorum biraz uzun kalacak onu da yarım günde iyice alıştırıp öyle bırakırım diyorum bi süre izin kullanırım eşim izin kullanır falan bir iki ay yarım gün gitsin diyorum ama bilemiyorum tabiki. Alin çok aşırı insan seven bi çocuk markete girdiğimizde bile herkese bay bay yapmadan çıkmıyor😂 bir de iki yaştan sonra evde kalmak beni de zorlar şu an bile bazı günler çok zorlanıyorum ve bunalıyorum.
Ben şu an vermeyi düşünüyorsun sandım kafam karıştı canım 2 yaştan sonra bir süre eşinle dönmüşümlü izin kullanıp yarım gün verirsiniz. O süreçte dikkat etmeniz gereken tek şey oradaki aktivitelere katılıp katılmayacağı. Katılmayan yalnız takılan bebekleri de kreşten alın birebir ilgilenin diyorlar. Hatta bir arkadaş buradan dün yazmıştı bir yakınından bahsetmişti. Onu da böyle olduğu için kreşten alıp anneanneye bırakmışlar çok iyi gelmiş çocuğa. Ama o yaştan sonra da uyum sağlaması daha güzel oluyor. Uyum sağlama yaşına gelmiş olurlar. Büyük ihtimalle 1 aya uyum sağlar siz de çalışırsınız. Bir anne bunları düşününce bile strese giriyor seni çok iyi anlıyorum canım. Hepimiz hakkında hayırlısı olsun. İnşallah bebeklerimiz sağlıklı sıhhatli büyürler 🙏

Kızlar bir şey danışacağım size. Yağıza montessori yatak alacağız. Böyle altı çekmeceli model mi alsam yoksa direk yerle bütün ayaksız model mi alsam kararsız kaldım. Deneyimleyeniniz var mı hangisi daha iyi olur?

Eklentiler

• IMG_0234.jpeg
    IMG_0234.jpeg
    94,6 KB · Görüntüleme: 29
  • IMG_0235.jpeg
    IMG_0235.jpeg
    87,8 KB · Görüntüleme: 26
Gözün aydın canım 😍 Büyük bir eşik daha aşıldı, oğlan da memeyi bıraktı oh sefan olsun 🥰

Canım ben Eylülde başlarım diyordum fakat mayıs 2025 e kadar ücretsiz iznim var devam etmek istiyorum inşallah. O zaman kızım 2,5 gibi olacak, Eylülde okullar açıldığında ise baya baya 3’e yaklaşmış olacak inşallah. O zaman tuvaletini de öğrenir inşallah ve kreşe vermeyi planlıyorum kısmet olursa.

İlk çocuğumuzda 2 farklı şehirde yaşadığımız için 2 farklı bakıcımız oldu. Şanslıydık iyi insanlardı ama gene de evimde yabancı birini istemiyorum. Onun başına gelen her şey seni daha da geriyor. E zaten kızım da tam kreş yaşı sayılabilir bir yaşta olacak inşallah. Oğlumda da 2,5 yaşında direkt kreşle başlatmıştık. İnşallah sorun yaşamayız bu seferde

İyi yapmıssın canım. Nasıl gece uykuları duzeldı mı
Canım valla farketti ya derin dalana kadar bir iki mızırdandanıyor beşiği sallıyorum gidiyor derine geçince de 1-2 kere uyanıyor ve ben değil babası da uyutabiliyor, gerçekten biraz dinleniyorum öncesinde çok daha sık uyanıyorduk ve beni istiyordu emdiği için memeden umudu kesince pışpışla uyuduğu için hem daha kolay dalıyor hem az uyanıyor.Ama uykuya ilk daldırmak biraz ağlamalı çünkü hala bi meme arıyor sonra pes ediyor

X