2023 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    242
Çok doldum, biz akşam 6 dan önce annemle bir yerdeydik. Eşim beni almaya geldi, kendi annemin evi de o bölgeye yürüyerek 10 dakika mesafedeydi. Bırakalım dedim, hayır kızım kar yağıyor siz hemen evinize geçin hasta olmayın dedi bırakmadı eve götürelim okadar ısrara rağmen. Ama kendi annesi kardeşini düğüne götürmesi için o karda buzda eşime kardeşin de düğüne gidecek dedi. Çağır taksiyi gitsin, biliyor ben hamileyim hava kötü bu ne düşüncesizlik ya
Bunların düşüncesizliklerinden bıktım, yemek bile yememiştik eve geldik saat 20.40
Sinirlendim yemekte yemedim
Seni anlıyorum canım Allah kolaylık versin Uzun süredir karnımizda bir can taşıyoruz ve gerçekten yorulmak üzereyiz az kaldı inşaallah. Bu süreçte alttan alabildiğin durumlar bile göze batar bu sürecin kısa olduğunu aklından çıkarma bu düşünceyle kendini rahatlat sınırlarını da kesin koy ilk çocuğun mu bilmiyorum ama annelere doğum öncesi problem çıkaran insanlar doğumdan sonra daha çok uğraşıyor,biraz sivri dilli olmanın zararı yok bu konuda şimdiden hazırla kendini ve sınırını çiz.Az kaldı sabır inşaallah.

Madem kilo konusu yine gündeme gelmiş. Ben de en son 10 gün önce tartılmıştım. Annemin zoruyla bugün tartıldım ve 10 gün önceye göre sadece 100 gr almışım 🙁 bebeğin gelişmesine etki edecek diye annem korkutup duruyor beni sabahtan beri, yıldım yemin ederim 🤦🏼‍♀️
30. Haftayı da bitiriyorum artık, bu haftalarda haftalık bile yarım kilo değişmesi gerekiyormuş diye söylenip duruyor 🙁 yani bu da doktoruma pazar pazar yazılıp sorulacak bir konu da değil. Sizlere sorayım; endişelenmemi gerektirecek bir durum yok değil mi? Sonuçta bir hastalık geçiriyorum yani normal bir zaman değil ki
Geçen haftalarda hastalanıp 4 kilo verdim. Bu hafta iyiyim çok şükür Rabbime geri almışım hatta yarım kiloda fazla aldım yeni canını sıkma bebeğin ihtiyacı olan seyelrde senden izin istemez karnındaykende dışarıdayken de de yer seni 😁🥰

Madem kilo konusu yine gündeme gelmiş. Ben de en son 10 gün önce tartılmıştım. Annemin zoruyla bugün tartıldım ve 10 gün önceye göre sadece 100 gr almışım 🙁 bebeğin gelişmesine etki edecek diye annem korkutup duruyor beni sabahtan beri, yıldım yemin ederim 🤦🏼‍♀️
30. Haftayı da bitiriyorum artık, bu haftalarda haftalık bile yarım kilo değişmesi gerekiyormuş diye söylenip duruyor 🙁 yani bu da doktoruma pazar pazar yazılıp sorulacak bir konu da değil. Sizlere sorayım; endişelenmemi gerektirecek bir durum yok değil mi? Sonuçta bir hastalık geçiriyorum yani normal bir zaman değil ki
Bebekler alacağı besini ve vitamini alıyor zaten olan bize oluyor. Bence bebeğin iyidir ama senden gitmiştir. Sıkma canını bence. Normal bir durum.

Hastayken almamış olman normal bence. Bebeğin almışsa yeterli ☺️
Evet hemen bebeği kontrol ettiricem zaten böyle söyleyip beni de panikletti 😕 ben negatife döndüm nihayet, annemler de 1-2 güne falan dönerse evden çıkacak duruma gelip doktora gideceğim inşallah 🙏🏻🙏🏻

Çok doldum, biz akşam 6 dan önce annemle bir yerdeydik. Eşim beni almaya geldi, kendi annemin evi de o bölgeye yürüyerek 10 dakika mesafedeydi. Bırakalım dedim, hayır kızım kar yağıyor siz hemen evinize geçin hasta olmayın dedi bırakmadı eve götürelim okadar ısrara rağmen. Ama kendi annesi kardeşini düğüne götürmesi için o karda buzda eşime kardeşin de düğüne gidecek dedi. Çağır taksiyi gitsin, biliyor ben hamileyim hava kötü bu ne düşüncesizlik ya
Bunların düşüncesizliklerinden bıktım, yemek bile yememiştik eve geldik saat 20.40
Sinirlendim yemekte yemedim
Canım çok haklısın aslında çok hassas olduğumuz ve öyle beklediğimiz bir dönem ama bizde ekstra duygusal bakıyoruz bu aralar, eşin sonradan alayım demiş bak babası da yokmuş ya o yüzden tüm eksiklerini almak istemiştir annesinin ama sen hep yanındasındır, canın ne istediyse tekrar tekrar iste kendini üzme 🙂 benim de babam çok ters davrandı geçen, eşimin istediği bir isim var eşimin dediği ismi düşünüyoruz yanına isim bakıyoruz dedim, babam dedi o ne biçim isim şu yaşımdayım böyle isimde arkadaşım yok çok demode neler neler dedi, sonra liste yaptı şunlar şunları koyabilirsiniz falan dedi, eşim çok bozuldu ben utandım çok kötüydü eşim hiçbirşey demedi ama bozulduğunuda belli etti fln 🫤

30. Haftadayım. Ben tetenoz 2 yı olmamıştım. O dönem griptiö sonra da vertigo atağı geçirince 3 haftadır gidemedim. Hemşire gel yarın yapayım diyor, bilemedim. Genelde bitmiş oluyordu bu döneme kadar. Geç mi kaldım? Artık yaptırmasam mı diyorum
Yapılıyormuymuş canım bende 2 yi yaptırmadım ama içimde acabalar kaldı hala…

Kızlar bende de bir kaç gündür doymama başladı yiyorum 2 saate acıkıyorum ya nolacak bilmem sağlıklı yemeye çalışıyorum ne yiyeceğimi şaşırdım 🫤

Canım çok haklısın aslında çok hassas olduğumuz ve öyle beklediğimiz bir dönem ama bizde ekstra duygusal bakıyoruz bu aralar, eşin sonradan alayım demiş bak babası da yokmuş ya o yüzden tüm eksiklerini almak istemiştir annesinin ama sen hep yanındasındır, canın ne istediyse tekrar tekrar iste kendini üzme 🙂 benim de babam çok ters davrandı geçen, eşimin istediği bir isim var eşimin dediği ismi düşünüyoruz yanına isim bakıyoruz dedim, babam dedi o ne biçim isim şu yaşımdayım böyle isimde arkadaşım yok çok demode neler neler dedi, sonra liste yaptı şunlar şunları koyabilirsiniz falan dedi, eşim çok bozuldu ben utandım çok kötüydü eşim hiçbirşey demedi ama bozulduğunuda belli etti fln 🫤
Sizin baba baya baskınmış 😀 Kadın ya da erkek fark etmez bu tip konularda kimse emrivaki yapmamalı bence, eşler birbiriyle anlaşmazlığa düşüyor akabinde.

Hemşire bana 2 aşı arası 4 hafta olsun da gebeliğin hangi döneminde yapıldığı hiç önemli değil demişti. Biri yaptıysanız ikiyi de yapın yoksa yaptığınz ilk aşınin hiçbir anlamı kalmaz.
30. Haftadayım. Ben tetenoz 2 yı olmamıştım. O dönem griptiö sonra da vertigo atağı geçirince 3 haftadır gidemedim. Hemşire gel yarın yapayım diyor, bilemedim. Genelde bitmiş oluyordu bu döneme kadar. Geç mi kaldım? Artık yaptırmasam mı diyorum

Normalde fit olanlar gebelikte daha fazla alıyorlar, yağ oranı az olduğu için. sen az yesen de vücut kendisini emzirme dönemi için hazırladığından ekonomi moduna alıyor yağ olarak depolama yoluna gidiyor ki emzirirken enerji kaynağı olarak kullanacak. Of bayılıyorum o bunlar daha iyi günlerin teyzelere. Bi de emiyor mu ablalar var onlar da can. Hepsinin ağzına tuvalet terliğiyle vurmalı. Ay şişsek ne olacak ayrıca onlara ne ya kadın kadını üzmek için niye bu kadar çaba sarf ediyor anlamıyorum 🤷🏼‍♀️
Evett ben de ayni sekilde kilo aldigimi dusunuyorumm 😄 allah bizi korusun artik boyle insanlardan gercekten biktim ben ya

Şubat anneleri wp geçtiği için banlanmislar
Bizim grubumuzda da maalesef bu yüzden biçok üye banlandı. İlk zamanlarda olmuştu bu. Keşke yaşanmasaydı. 😢 çok güzel ve samimi bir ortam oluşmuştu.

Sonra epeyce durağan kaldı üyeler birer birer gidince.
Ama yine toparlandı ve bugüne geldik şükür😇

Şubat anneleri en eğlenceli sayfaydı bence. Okuyup gülüyordum hep. O eğlenceli tayfa komple ceza yedi. 😢
Doğum sonrası yaşadıklarını okumak isterdim.

Seni anlıyorum canım Allah kolaylık versin Uzun süredir karnımizda bir can taşıyoruz ve gerçekten yorulmak üzereyiz az kaldı inşaallah. Bu süreçte alttan alabildiğin durumlar bile göze batar bu sürecin kısa olduğunu aklından çıkarma bu düşünceyle kendini rahatlat sınırlarını da kesin koy ilk çocuğun mu bilmiyorum ama annelere doğum öncesi problem çıkaran insanlar doğumdan sonra daha çok uğraşıyor,biraz sivri dilli olmanın zararı yok bu konuda şimdiden hazırla kendini ve sınırını çiz.Az kaldı sabır inşaallah.
Evet, ilk çocuğum olacak, aslında benim sesimi çıkardığım kişi genellikle eşim oluyor. Onunla sorun yaşıyorum o hep alttan aldığı için bir şekilde düzeliyor ama daha sonra onu üzdüğüm için ben de üzülüyorum. Eşime hiç kıyamıyorum.
Sesimi çıkarmam gereken kişiler kv ve görümceler aslında, birçok şeye sesimi çıkarıp tavrımı belli etmediğim için kv kişisi bazen çok canımı sıkacak şeyler yapıyor. Aman saygısızlık olmasın, aman gülüp geçeyim birşey olmaz dediğim şeyler artık çok canımı sıkmaya başladı.

Bu arada eşim bugün gidip aldı istediğim şeyi ❤️ ve bizim alışveriş işimize kimseyi katmasaydım da sen böyle üzülmeseydin çok pişman oldum dedi. Toparladı bir şekilde ama işte dediğin gibi sürecin başları çok keyifli olsa da sonlara doğru ben de yorulduğumu hissediyorum, hassas oluyorum ağlıyorum. İnşallah geçecek 🤲

Ben iki haftada bir 2 kg fazla/eksik çıkıyorum ama bebişin boyu da kilosu da çok normal. Zaten birçoğumuz gerekli vitaminleri kullanıyoruz bebeklerimiz de onları bizden çekiyor 🥰 Kilolu bir bebektense hafif zayıf bir bebek yeğdir ayrıca.

Kizlar İstanbul anne kartı olan varmı içine bakiye yükleyip kullanılabiliyor mu acaba,bilet almak istiyorum cocuklara legolend den bilet alınca kampanyalı oluyormuş.

X