2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    239
Yani miktar doyurucu olduktan sonra her şey verilir ben genelde yatmadan 1.5 2 saat önce yediriyorum ki rahatsız etmesin diye ama bu tarz muhallebiler için o kadar uzun ara vermeye gerek yok bence hafif kalıyo çünkü
Elma muza göre daha mı tutar acaba ? Chatgbt ye sordum

Elmalı muhallebi, muzlu muhallebiye göre daha tok tutabilir. Bunun nedeni, elmanın içerdiği yüksek lif miktarıdır. Lif, sindirimi yavaşlatarak tokluk hissini artırır. Muzlu muhallebi de besleyici ve doyurucu olabilir, ancak muzun lif içeriği elmaya göre genellikle daha düşüktür. Ayrıca, muhallebinin diğer bileşenleri ve porsiyon büyüklüğü de tokluk hissini etkileyebilir. Ancak genel olarak, lif açısından zengin olan elmalı muhallebi daha uzun süre tok tutma eğilimindedir.

Bir de kızlar mesela gün içerisinde muz vereceksiniz yarım yada çeyrek mi veriyorsunuz yoksa tam mı ? Yani versem hepsini yer gibi de fazla mı olur diye düşünüyorum büyük muzun 1/3 ü gibi veriyorum yerli muzun 2/3 i gibi .

Bir de kızlar mesela gün içerisinde muz vereceksiniz yarım yada çeyrek mi veriyorsunuz yoksa tam mı ? Yani versem hepsini yer gibi de fazla mı olur diye düşünüyorum büyük muzun 1/3 ü gibi veriyorum yerli muzun 2/3 i gibi .
Valla kabızlık yapmıyosa ver. Ben hepsini veriyorum şeftali meftali bikaç dilim karpuz bir muz istedikçe veriyorum hep. 6.30ta uyut benfe 7yi zorlama

Geçmiş olsun canım. Süreç çok yorucu oluyor doktora göster istersen bende mustela, la roche posay falan baya para döktüm ama dağıldı geçmedi. Başta isilik sandık ama baya egzama çıktı. Doktor eğer ilerlerse sıkıntı dedi tedavi uyguladık çocuk doktorumuz sadece damla yazmıştı ben direk prof. dermatologa götürdüm
Bende eğitim araştırmaya gittim tek şikayet soyununca özellikle sol koluna yapışması sn ler içinde kanatıyor tırnağıda uzun değil ama pençe kuvveti çok fazla dünde benim yüzümü yırttı resmen façalı oldum 😵‍💫 dr bize mustela stelatopia yazdı her gün kremlenicek ılık duş alacak dedi sipariş verdim daha gelmedi şimdilik evdeki bebek losyonlarını sürüyorum. Gerçekten biz de kızarıklık vs yok sadece mevsim dönümlerinde bende de olur ellerim kurur dökülür derim öyle ama bende kaşıntı olmaz benim babam ve eşim sedef hastası korkum oydu açıkçası Rabbim şifa arayan tüm bebelere şifa versin inşallah.

Slm kızlar ya sıze danısmak istedım ben 23+3 pazartesı günü ayrtılıya gırdım 30 cm ve 670 gram dedıler zayıf gıbı grldı bana çalıştığım için sanırım bebegıme kılo aldıramadım şimdiye kadar 5 kılo almısım

Slm kızlar ya sıze danısmak istedım ben 23+3 pazartesı günü ayrtılıya gırdım 30 cm ve 670 gram dedıler zayıf gıbı grldı bana çalıştığım için sanırım bebegıme kılo aldıramadım şimdiye kadar 5 kılo almısım

Öncelikle hayırlı olsun, senin kilo alman örnmli bir kriter değil zaten bebek kilo alıp gelişiyor mu ona bakıyor doktorlar
23.hafta için 5 kilo ideal ben toplamda 8-9 kilo almıştım (esas kilo son 3 aylık evrede yani son tremesarda alınıyor zaten) bebeğim 3.300 doğdu (yengem toplamda 6 kilo aldı bebek 3800 doğmuştu yani senin kilo alımın önemli değil inşallah anlatabiliyorumdur)
Hamilelik günlüğüne bakıyorum, oradaki değerler ile paralel bebeğinin değerleri de çok güzel gidiyorsunuz, aynı düzen devam et Rabbim sağlıcakla eline almayı nasip etsin 🤲

Ayyy ne güzel keşke benimde bı kızım olsa 🥰
Artık bebek bakacak gücüm kalmadı 3 erkekle devam 😃
Senin adına sevindim her iki meyveden tatmiş olacaksin sağlık gelsin minoşun🤲
Çok şükür 🙏🏻 bende bir süre kapatıyorum defteri 35 36 gibi 3.yüde patlatır komple kapatırım heralde 😀

Öncelikle hayırlı olsun, senin kilo alman örnmli bir kriter değil zaten bebek kilo alıp gelişiyor mu ona bakıyor doktorlar
23.hafta için 5 kilo ideal ben toplamda 8-9 kilo almıştım (esas kilo son 3 aylık evrede yani son tremesarda alınıyor zaten) bebeğim 3.300 doğdu (yengem toplamda 6 kilo aldı bebek 3800 doğmuştu yani senin kilo alımın önemli değil inşallah anlatabiliyorumdur)
Hamilelik günlüğüne bakıyorum, oradaki değerler ile paralel bebeğinin değerleri de çok güzel gidiyorsunuz, aynı düzen devam et Rabbim sağlıcakla eline almayı nasip etsin 🤲
Bır yandan da düşünüyorum günde 12 saat çalışıyorum devamlı ayaktayım koşturmaca ıcındeyım bebegın bu kadar alması bıle bır mucıze galıba

Bır yandan da düşünüyorum günde 12 saat çalışıyorum devamlı ayaktayım koşturmaca ıcındeyım bebegın bu kadar alması bıle bır mucıze galıba

Kuzu yememiz ile bebeğin kilo alımı arasnda net bir bağlantı yokmuş, benim doktor diyordu : bebek alacağı vitamini bir şekilde anneden alırmış sen kendin için çok iyi beslenmen gerekir

X