2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    239
Bende eğitim araştırmaya gittim tek şikayet soyununca özellikle sol koluna yapışması sn ler içinde kanatıyor tırnağıda uzun değil ama pençe kuvveti çok fazla dünde benim yüzümü yırttı resmen façalı oldum 😵‍💫 dr bize mustela stelatopia yazdı her gün kremlenicek ılık duş alacak dedi sipariş verdim daha gelmedi şimdilik evdeki bebek losyonlarını sürüyorum. Gerçekten biz de kızarıklık vs yok sadece mevsim dönümlerinde bende de olur ellerim kurur dökülür derim öyle ama bende kaşıntı olmaz benim babam ve eşim sedef hastası korkum oydu açıkçası Rabbim şifa arayan tüm bebelere şifa versin inşallah.
Anladım canım. Amin inşallah 🙏🏻 bende öyle sedeften korkmuştum kızarıklık olunca çok şükür doktor değil dedi rahatladım. Çok geçmiş olsun tekrar 🌸🌸

Kızlar park yatak mı kullanıyorsunuz? Ben tecrübesizlikle montessori almıştım çok pişmanım şu an çok tehlikeli oluyor kalkmaya çalışıyorlar yetişemezsem bir gün diye ödüm kopuyor değiştiricem sanırım.

Kızlar park yatak mı kullanıyorsunuz? Ben tecrübesizlikle montessori almıştım çok pişmanım şu an çok tehlikeli oluyor kalkmaya çalışıyorlar yetişemezsem bir gün diye ödüm kopuyor değiştiricem sanırım.
Park yatak kullanıyorum ama sallarken çok gıcırdıyor hepsi mi öyle bizimki mi sıkımtı bilemedm. Onun harici çok güvenli ayağa kalktı mı çene hizasına geliyor kenarları

Bende hem park yatak var hem montessori. Geceleri park yatakta uyuyor gündüzleri bazen montessori yatakta uyuyor ama ben inmeyi öğrettim kendisi rahatça inebiliyor

Kızlar oğlum 3 gün çok ateşlendi enfeksiyon vs zannettik doktora götürdük 7. Dişi geliyor dedi 6 diş çıkardık hiç böyle bir durumla karşılaşmamıştık iştahlı olan bebeğimin iştahıda gitti geçici bir süreç mi acaba bilemiyorum 😢
Papatya yağı sürün ben iki bebegmdede kullandim çok rahatlatıyor geçmiş olsun

Geçmiş olsun canım. Süreç çok yorucu oluyor doktora göster istersen bende mustela, la roche posay falan baya para döktüm ama dağıldı geçmedi. Başta isilik sandık ama baya egzama çıktı. Doktor eğer ilerlerse sıkıntı dedi tedavi uyguladık çocuk doktorumuz sadece damla yazmıştı ben direk prof. dermatologa götürdüm
Hala geçmedi mi canım senin bebeğinin, yediği bir şeyden mi oluyor acaba?

Benim kızımda çok kalkıyordu ama odayı ayırdığım ilk günden itibaren ya bir kere kalktı ya da hiç kalkmadı o yüzden hiç zor olmadı

Her bebek farklıdır tabiki ama benim bebeğim sesimizi istemiyormuş onu anlamış oldum. 4 5 kere kalkıyordu benim kızımda. Benim arkadaşım bir profesöre sordu arkadaşım odayı ayırdı sorun olur mu diye, iyi yapmış ayrılması daha sağlıklı bir durum demiş. O yüzden olumsuz bir durum olacağını sanmıyorum. Sabah uyandığı zamanda hiç ağlamıyor yatakta kendi kendine konuşuyor, bizim yanımızda uyanınca da öyle yapardı. Bende hemen sesini duyup yanına gidiyorum zaten

Merhaba, oda ayırmayı nasıl yaptınız acaba? Birde beşikte mi yatıyordu? Yanınızda mı?

Hala geçmedi mi canım senin bebeğinin, yediği bir şeyden mi oluyor acaba?
bol bol nemlendirici sürdüm başta üzerinde günde bir kere yazmasına rağmen ben 3-4 defa sürüyordum geçsin diye ama geçmedi hatta dağıldı yediği bişey olduğunu sanmıyorum çünkü süpheli herşeyi kestik doktorla birlikte. Onun için doktorun verdiği kremi kullandım canım ben. Tanıdık bir çocuk doktoru bulduk sorduk zararı ne olur dedim 5 günde bişey olmaz 3 hafta üstünde sorun oluyor dedi bende kullandım şükür geçti. Damlayıda 2 kere damlattım. Şimdi sadece nemlendiriyorum günde bir kere çok az kuruluk kaldı çatlak gibi duruyor. Nemlendirdikçe geçer diye düşünüyorum. Kolları kızarık ve bazı yerlerinde nokta nokta sivilceler çıkıyor şimdi bir kere yaşayınca bi daha olacak diye korkuyorum 😣 inşallah tekrarlamaz

Merhaba, oda ayırmayı nasıl yaptınız acaba? Birde beşikte mi yatıyordu? Yanınızda mı?
Aynı odadaydık ama beşiğinde yatıyordu. Oda ayırmak benim için zor olmadı çünkü gündüz uykularını kendi odasında yapıyordu doğduğundan beri. Alışkın olduğu içinde herhangi bir sorunla karşılaşmadım hatta tam tersi kendi odasında uyuduğundan beri ya hiç kalkmıyor ya da bir kere kalkıyor. Zaten mık dese uyandığım içinde daha ağlayamadan yanına gitmiş oluyorum o yüzden herhangi olumsuz bir durum yaşamadık

bol bol nemlendirici sürdüm başta üzerinde günde bir kere yazmasına rağmen ben 3-4 defa sürüyordum geçsin diye ama geçmedi hatta dağıldı yediği bişey olduğunu sanmıyorum çünkü süpheli herşeyi kestik doktorla birlikte. Onun için doktorun verdiği kremi kullandım canım ben. Tanıdık bir çocuk doktoru bulduk sorduk zararı ne olur dedim 5 günde bişey olmaz 3 hafta üstünde sorun oluyor dedi bende kullandım şükür geçti. Damlayıda 2 kere damlattım. Şimdi sadece nemlendiriyorum günde bir kere çok az kuruluk kaldı çatlak gibi duruyor. Nemlendirdikçe geçer diye düşünüyorum. Kolları kızarık ve bazı yerlerinde nokta nokta sivilceler çıkıyor şimdi bir kere yaşayınca bi daha olacak diye korkuyorum 😣 inşallah tekrarlamaz
Geçtiyse şükür 🙏🏻 tekrarlamaz inşallah senin egzama inatçı çıkmış bizim hızla geçmişti şu an kremi bile her gün sürmüyorum artık şükür düzeldi ama benim kızın yediği şey kaynaklı olduğu için tekrarlamaz diye düşünüyorum. Kuruluk bir süre daha olur tabi bebekler çok hassas, kısa bir duş aldır güzelce nemlendir hiçbir şeyi kalmaz Allahın izniyle :)

Geçtiyse şükür 🙏🏻 tekrarlamaz inşallah senin egzama inatçı çıkmış bizim hızla geçmişti şu an kremi bile her gün sürmüyorum artık şükür düzeldi ama benim kızın yediği şey kaynaklı olduğu için tekrarlamaz diye düşünüyorum. Kuruluk bir süre daha olur tabi bebekler çok hassas, kısa bir duş aldır güzelce nemlendir hiçbir şeyi kalmaz Allahın izniyle :)
İnşallah canım çok saol 🌸

Selam kızlar umarım herkes iyidir👶 malum temmuz yaklaşıyo doğum günü için bi düşünceniz var mı? Ben evde ya da bahçede süsleme yapıp aile arasında bi şey yapmak istiyorum. Güzel bi fotoğrafımız olsun. Ama bu süslemeler nasıl oluyo hiçbir fikrim yok 👀

Selam kızlar umarım herkes iyidir👶 malum temmuz yaklaşıyo doğum günü için bi düşünceniz var mı? Ben evde ya da bahçede süsleme yapıp aile arasında bi şey yapmak istiyorum. Güzel bi fotoğrafımız olsun. Ama bu süslemeler nasıl oluyo hiçbir fikrim yok 👀
Ben organizasyonla anlaştım ve bir tesiste yapacağım. İki tarafında ilk torunu bir de çok arkadaşımız var güzel bir anı olsun istiyorum umarım güzel geçer🌸 bu arada biz yürümeye başladık kızlar 10.5 aylık 🥹🥹🥹

Ben organizasyonla anlaştım ve bir tesiste yapacağım. İki tarafında ilk torunu bir de çok arkadaşımız var güzel bir anı olsun istiyorum umarım güzel geçer🌸 bu arada biz yürümeye başladık kızlar 10.5 aylık 🥹🥹🥹
Ooo hayırlı olsun erkenden yürümüş 🥳🥳 bizimkinin hiç yuruyesi yok gibi. Nasılsa emekleyerek her yere gidiyorum diyo herhalde 😁 her şeyi tesis mi ayarlıyo siz bi hazırlık yapacak mısınız?

X