Popüler Konu 2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    203
Kızlar ben hiç hastane çıkışı için müslin takımalmadım almalı mıyım sizce? Hep Pamuklu aldım
Benim de hepsi pamuklu müslin sadece örtülerim var🙈🤣
Kızlar selam uzun zamandır yazamamıştım umarım herkes iyidirrrrr 🤗 bugün 28 haftalık olduk muayenemiz de güzel geçti çok şükür 1100 gram olmuş bebiş😊 yalnız bugün söyle bir şok yaşadım. Ben sgk çalışanıyım medicale gidiyorum muayene ücretleri sağlık uygulama tebliğinde özel hastanelerin alması gereken maksimum ücretler belli olduğundan ona göre alınıyor benden, çok cüzi bir miktar ödüyorum. Doğumda da aynı şekilde bir durum var. Ama tebliğe yeni zam gelmiş ve şuan sezeryan 9 bin tl iken normal doğum 44 bin tl 🫠 gerçekten uçurum varmış arada... ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında ve normal verilen fiyatlar da böyle arada uçurumlu mu?
Normalde normal doğum daha ucuz diye biliyorum şaşırdım🤨
Yaştan dolayi ayrı riskli gebelikdi birde bundan önce ki gebeligimde erken doğum yapmıştım şimdide plesenta Kireclenmesi yaşlanması varmış şuan kilosu boyu normal dedi ama ilerleyen haftalarda gelisim geriliği yapabilir dedi bu arada kilosu 840 Gr boyu 30 cm iyi dedi ama kesin paranatolojiye gitmemi söyledi bu sebepten erken doğum yapabilirsin dedi yarına randevu aldım bakalım moralim sıfır
İnşallah yarın çok güzel haberlerle gelirsin🙏

Mamalardan da kızımda hepsini kullandım nerdeyse..aptamille başlayıp bebelac la sonlandırdık..hiçbirinden şikayetim olmadı ama kızım en çok sma yı sevdi sanırım en çok kilo aldıran da oydu.
Bu arada benim iştahım çok açıldı😫çok kilolu hamile kaldım.Kendimi nasıl tutarım bilmiyorum..tutamıyorum da😂sizin iştahlar nasıl?

Arkadaşlar hastanede giyinmek için şöyle şık bir şey sabahlıklı/pijama takımı arıyorum,Fotoğraf çekimi yaptırırsam diye.Aldıysanız atar mısınız?

Kızlar belki çok saçma çok acele bir soru olacak ama😃 ilk defa anne olacağım için merak ediyorum velev ki doğurduk sütümüz yetmedi ne kadar nasıl mama vereceğimizi bize söyleyecekler mi ya da sütün yetip yetmediğini nasıl anlayacağız bu ara bunlara taktım 🤔
Doktor mamayı ver derse veriyorsun, Sütün gelmezse bile emzirmeye devam ediyorsun. Resmen ben eziyet çektim bu konuda ilk zamanlar sütüm yok bebek aç ağlıyordu ve kilo kaybetti iki gün içinde neredeyse 500 gr verdi hemşireye söylememize rağmen yok yok sütün vardır sen görmüyorsun sen emzirdikçe süt gelir diye mama vermediler alıp verebilirdim halbu ki şekerli su verdik mecburen mama da almamıştım ama bu sefer ne olur ne olmaz mama alcam devlet hastanesindeki hemşireler mamaya karşı oluyor maalesef. Eşim de sağlıkçı o da izin vermedi çok bilmiş. Her iki bebeğimde bunu yaşadım maalesef. İlk doğduğunda mideleri küçücük zaten 20-30 ml yeterli oluyor. Ama günden güne mideleri büyüyor ml miktarı da artıyor bir hafta içinde 60 ml mama verdiğimi hatırlıyorum. Birde kaka çiş bez sayısına göre doyup doymadığını anlıyoruz

Benim de hepsi pamuklu müslin sadece örtülerim var🙈🤣

Normalde normal doğum daha ucuz diye biliyorum şaşırdım🤨

İnşallah yarın çok güzel haberlerle gelirsin🙏

Mamalardan da kızımda hepsini kullandım nerdeyse..aptamille başlayıp bebelac la sonlandırdık..hiçbirinden şikayetim olmadı ama kızım en çok sma yı sevdi sanırım en çok kilo aldıran da oydu.
Bu arada benim iştahım çok açıldı😫çok kilolu hamile kaldım.Kendimi nasıl tutarım bilmiyorum..tutamıyorum da😂sizin iştahlar nasıl?
İştah sıkıntısı bende de aynı durumda son 1 haftadır asla doymuyorum, devamlı karbonhidrat yemek istiyor canım hiç böyle değildim🙈

Şimdi ben de yazılanları okuyunca bir tane alayım diye düşündüm hastane çantasına ama demek ki şans işi yani alsam da onu içmeyebilir🙈
Ben bebelac almıştım ama bebeğim asla içmedi yoğun bir balık kokusu oluyor. Sma anne sütüne daha yakın olduğu için çoğu Dr bu mamayı öneriyor alırsam yine sma alırım. Aptamil de iyi mesela.

Üzerimde bişey yaptı sanki çok ateşim var çok hastayım halsizliği gibi ama ateşim filanda yok ne saçma sapan bişey çıktı bu
Canım ben de çok ağır geçirdim iki dozda da. Ateş halsizlik iştah kaybı , sinirden ağladım yani çok garipti o halsizlik ve kol ağrısı da cabası. Dayanamadım parol içtim de rahat uyudum ben Sabret 3. Gün geçiyor

Tetanoz aşısı olan kızlarrr bu kol ağrısı ve halsizlik ne zaman geçer ? Dün sabah oldum aşıyı , sabah öğlen bir şey yoktu akşam saatlerinde ağrı ve halsizlik vurdu gece de uyutmadı , o tarafa dönemediğim için 😭😭
Aiyy aşı demeyyyiiiğnn yemin ederim ben bir hafta kendime gelemedim o omzumun ağrosindan birde aşırı sinir yapmıştı ben de

Arkadaşlar hastanede giyinmek için şöyle şık bir şey sabahlıklı/pijama takımı arıyorum,Fotoğraf çekimi yaptırırsam diye.Aldıysanız atar mısınız?
ben dün bunları sipariş verdim canm inşallah yakından beğenirim

Eklentiler

• IMG_6782.png
    IMG_6782.png
    239,4 KB · Görüntüleme: 72
  • IMG_6781.png
    IMG_6781.png
    315,3 KB · Görüntüleme: 65
  • IMG_6780.png
    IMG_6780.png
    202 KB · Görüntüleme: 77
Bebeklerimizin mama ve bez e verdiği tepkiler gibi bizlerin de aşıya verdiği tepkiler ne kadar çok farklılık gösteriyor 🙈🙈 ben aşı oldum hafif acıdı üstüne de yattım, işte çalışırken de öldüm bittim zorlamadı, ev işi yaparken de hafif acısı oldu ve 2.güne o da geçmişti ateş ve ya başka bir şey de olmamıştı. Belki de acı eşiği ile ilgilidir🤷🏼‍♀️

bunu da beğenmiştim ama kalmamıştı, kalsaydı magic formdaki pijama takımı yerine bunu alacaktım

Eklentiler

• IMG_6783.png
    IMG_6783.png
    515,3 KB · Görüntüleme: 76
Ben bebelac almıştım ama bebeğim asla içmedi yoğun bir balık kokusu oluyor. Sma anne sütüne daha yakın olduğu için çoğu Dr bu mamayı öneriyor alırsam yine sma alırım. Aptamil de iyi mesela.
biz de sma kullanmıştık bir süre. emdikçe çoğalmıştı sonra sütüm. o yüzden süt sağma makinemi hastaneye götürcem sağdıkça da çoğalıyor. sezeryan olunca süt hemen gelmeyebiliyor. oğlumda geliyor sanmıştım aslında süt akıyordu da ama aç kalmış 🤷🏻‍♀️hastaneden eve gelip ağlaması dinmeyince yine dra götürdük parmağıyla diline baktı ve susuz kalmış dedi zaten çişinden de anlaşılıyor turuncumsu geliyordu hemen mama yapıp verdik.hastanede biraz ağlamıştım aç kalmış diye 🫣 sonra sonra sütüm de yetmeye başlamıştı 🥹

Son düzenleme:
Çok geçmiş olsun umarım sorunsuz devam eder hamileliğiniz. Sorun olmazsa bu durumu nasıl tespit ettiklerini anlatır mısınız? Ultrasonda mı çıktı acaba? Umarım hiç bir şey olmaz..
Amin canım inşallah Allah razı olsun.valla benimki riskli gebelikdi yaştan dolayi birde bı önceki gebeligimde erken dogumdu ama normal muayene sırasında farketti doktor dün iç iç camasirimda ıslanma oluyor diye gitmiştim bambaşka sorun çıktı malesef suyu iyiymiş fazla bileymis ama bebeğin eşinde kireçlenme yani yaşlanma varmış.

Yaştan dolayi ayrı riskli gebelikdi birde bundan önce ki gebeligimde erken doğum yapmıştım şimdide plesenta Kireclenmesi yaşlanması varmış şuan kilosu boyu normal dedi ama ilerleyen haftalarda gelisim geriliği yapabilir dedi bu arada kilosu 840 Gr boyu 30 cm iyi dedi ama kesin paranatolojiye gitmemi söyledi bu sebepten erken doğum yapabilirsin dedi yarına randevu aldım bakalım moralim sıfır
çok geçmiş olsun. zamanında ve sağlıkla gelsin hepimizin bebişleri inşallah 🌸🙏🏻

X