Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 13 38,2%
  • erkek

OY: 20 58,8%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz / çoğul

OY: 1 2,9%

• Ankete Katılan
    34
Hanımlar ben kalp atışına 6+3te gittim biliyorsunuz, çok erken diye çok yavaş duyulmuştu. Normal diye o zaman çok üstünde durmadım da şimdi aklım takıldı 🥲 1 ayı birkaç gün geçir demişti ikinci randevu için, o zaman 11 haftalık oluyor ama sizce 10.haftada bi gitsem mi Haziran başında yani
Ben de ilk 6. hafta da gitmiştim sadece keseler görünmüştü sonra 8. hafta da gittim ve çok şükür 2 kalp atışı duyduk.. sonra ki kontrol 12. haftadaydı ve 2. li tarama testi yaptırdım.. istersen şimdi git canım istersen 12. hafta da git ☺️

Ben de ilk 6. hafta da gitmiştim sadece keseler görünmüştü sonra 8. hafta da gittim ve çok şükür 2 kalp atışı duyduk.. sonra ki kontrol 12. haftadaydı ve 2. li tarama testi yaptırdım.. istersen şimdi git canım istersen 12. hafta da git ☺️
6'da ben kalbi duydum ama daha çok minik olduğu için yavaştı. 🥲 Doktor 1 ayı birkaç gün geçir dedi, 9 Mayıs'ta gitmiştim işte geçirirsek 11.hafta hatta 12 oluyor emin olamadım

Kızlar İnternette araştırdım biraz neden kalbinde ritim bozukluğu olur diye inanın net Bi cevabı yok doktor da zaten şu sebeptendir diyemedi yüzde 50 ihtimalle düzelir dedi diğer ihtimal de kalbin durması inanın ne yer ne gökteyim ilk defa yaşıyorum böyle bişeyi de ilk defa kendime duydum yani Allah hayırlısını versin sağlıksız bir bebek ise vücudun atması daha iyi dedi doktor beklemekten başka çarem yok.. 😔
canım benim inşallah iyi haberlerini alırız hayırlısı olsun. Çok üzmemeye çalış kendini o da çok etkiliyor çünkü minikleri

Simdi ciktim doktordan hersey yolunda ama ara ara uzan dinlen dedi. Otursrak calismak da cok iyi degil sanirim . Fitil verdi , kan uyusmazligimiz var onun icin igne verdi. Bakalim insallah skinti cikmaz . Burda bi p.p. Goruyorum sanki dedi 🙈
oyy maşallah :) kaç haftalıktı canım ? benim ki direkt fetal dna testinin sonucunu bekliyor hiç yorum bile yapmadı :)

😁😁😁 Gerçekten nasıl dayanıyorlar yaaa sıkışmıyorlar mııı... Yaaaa uf ben bu suni sancı hakkında hiç olumlu şeyler duymuyorum ya bununla doğum yapabilen var mı onu da merak ediyorum. Sanki kadınlara genelde bunu çektirip çektirip sonra da sezaryene alıyor gibiler çok üzülüyorum :KK43: Bir de şunu duydum ne kadar doğru bilmiyorum tabi ama normal doğum sancısı kasılmalar ve gevşemeler şeklinde oluyormuş. Yani annenin bedenine arada bir rahatlamayı da veriyormuş. Ama suni sancıda kesintisiz sancı çekmek falan diyorlar çok korkutucu geliyor bana :KK43:
Şimdiden düşünme bunları normal doğum tabiki kendiliğinden olursa daha az ağrılı çünkü suni sancı cidden baya yoğun bir sancı veriyor diyolar alanlar bu şekilde ama işte bende aldım mesela ben hiç sancı hissetmedim çok hafif adet ağrısı gibi gelip giden ağrılar oldu. Yani dozu falan önemli demek ki bununda. Belki de çok kolay doğum yapacaksın hiç kötü doğum hikayelerine takilma çok kolay doğum yapıp hemen ayağa kalkan arkadaşlarımız da oldu.

ben de 39+5 te sezeryanla dogurdum mecburen dogum pozisyonuna gecmedi basi yukarda kaldi asagida olmasi gerekiyorken. baya bekledik 40 olacaktim artik daha da donmez basi asagi diyerek sezeryan tarihi verdiler. aradan 4 yil gecti bilmiyorum normal dogum olur mu artik bir soracagim doktora
SSVD olarak geçiyor bu. Yapanlar ama bu konuda çok iyi bı uzman doktor olması lazım diye biliyorum yani her doktorun yapacağı şey değil o yüzden çok risk almamak lazım bence

Kızlar İnternette araştırdım biraz neden kalbinde ritim bozukluğu olur diye inanın net Bi cevabı yok doktor da zaten şu sebeptendir diyemedi yüzde 50 ihtimalle düzelir dedi diğer ihtimal de kalbin durması inanın ne yer ne gökteyim ilk defa yaşıyorum böyle bişeyi de ilk defa kendime duydum yani Allah hayırlısını versin sağlıksız bir bebek ise vücudun atması daha iyi dedi doktor beklemekten başka çarem yok.. 😔
İnşallah güzel haberler ile yola devam edersiniz🙏🙏 düzelme durumu var sonuçta bu ihtimali düşünmeye çalışın belki de ilk haftalar olduğu için doktor bu şekilde düşündü bı sonraki kontrolde bişey çıkmaz inşallah🙏

oyy maşallah :) kaç haftalıktı canım ? benim ki direkt fetal dna testinin sonucunu bekliyor hiç yorum bile yapmadı :)
Ya bence benimki agzinda kacirdi😂 kesin oldgunu da dusunmuyorum . 9+6 olduk bugun cok sukur🙏🏻 valla esimle benim gonlumuzden kiz geciyor ama evlat tabiki evlattir saglikli olsun da varsin fazlaligi olsun😂

X