Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 13 37,1%
  • erkek

OY: 21 60,0%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz / çoğul

OY: 1 2,9%

• Ankete Katılan
    35
Bu arada testi yaptırdığım adam söyledi. Nipt testi yapıldı diyelim cinsiyet kromozomu yüksek risk çıktı… öyle durumda ikili test yapılsa dahi gebelik sonlandırmak yasakmıs kanunen. Sadece down sendromunda vs yapılıyormuş. Ama şu açıdan önemli bebeğin ergenlik zamanı hormon ilaçları vs kullanması açısından bilmek ve hazır olmak adına iyi bir şey… Hamilelik hep korku ile mi gececek acaba ya ben hep eski yasadıklarımdan asla rahat olamıyorum… sorunsuz güzel geçirelim inşallah 🙏🏻

Kızlar merhaba
Bugün doktora gittim. 9+1 deyim. Detaylı gösterdi. Hiç hareket etmiyordu. Sordum normal mi bu şekilde heralde etmemesi diye. Normal uyukluyor şuan dedi. Kalp atışını dinletmedi ama gösterdi. Var mı bunlekilde hareket etmeyen normal bir durum mu sizce

Bu arada testi yaptırdığım adam söyledi. Nipt testi yapıldı diyelim cinsiyet kromozomu yüksek risk çıktı… öyle durumda ikili test yapılsa dahi gebelik sonlandırmak yasakmıs kanunen. Sadece down sendromunda vs yapılıyormuş. Ama şu açıdan önemli bebeğin ergenlik zamanı hormon ilaçları vs kullanması açısından bilmek ve hazır olmak adına iyi bir şey… Hamilelik hep korku ile mi gececek acaba ya ben hep eski yasadıklarımdan asla rahat olamıyorum… sorunsuz güzel geçirelim inşallah 🙏🏻
Garipmiş ilk hamileliğim 6 ay önce 11. Hafta sonlandı anomali kaynaklı doktorumuz direk termine edelim dedi malesef yaşam ile bağdaşmıyor dedi.

Kızlar günaaydın, o kadar çok bulantım var ki evden yarım saat önce çıkmam gerekiyordu ama hala uzanıyorum izin istemeye de çekiniyorum geçen ay 10 gün raporluydum.. Napıcam bilmiyorum
Offf çok üzüldüm, gelecekteki kendimi gördüm 😥 keşke hamilelere esnek davransalar ya.

Canım o kadar ekmek arası salam çekiyor ki kendimi 2000'lerin başında arkadaşlarımla mahallede akşama kadar oynuyormuş ve eve gidip yemek yemeye vakit bulamadığım için annemden ekmek arası salam istiyormuş gibi hissettim 🥲

Kızlar günaaydın, o kadar çok bulantım var ki evden yarım saat önce çıkmam gerekiyordu ama hala uzanıyorum izin istemeye de çekiniyorum geçen ay 10 gün raporluydum.. Napıcam bilmiyorum
ben de her sabah bu hislerle kalkıyorum 😭 prilam kusmayı engelliyor. bi de çıkmadan mutlaka bi şeyler yemeye çalış. aç olunca çok daha kötü oluyor.

Kızlar ben bugün doktora gittim bulantı için serum taktı crp 42 çıkmıştı idrar testi istedi normal çıktı ama enfeksiyon var dedi doktor unacefin( diğer adı eqiceft) diye bir antibiyotik yazdı 6 tane sabah akşam kullan dedi gebelere uygun dedi fakat internette bununla ilgili bir bilgi bulamadım 1 tanesni yaptırdım ama huzursuz oldum devam etsem mi bilemedim bilginiz var mı kulladınız mı? Enfeksiyon riskli bir yandan o korkutuyo bir yandan ilaç konusunda şüphede kaldım
ben acile gittim ilk daha kan verdiğimde bana idrar yolları enfeksiyonun var dedi. ilaç başlattı. sonra ben bir kutu bitirdim bayram girdi araya kadın doğum doktoruma gidememiştim. doktor eski sonuçlara bakıp enfeksiyonun falan yok . keşke içmeseydin demişti. yani bence bir adım atmadan doktoruna muhakkak sor. hatta acilde verdikleri seruma kadar bilgilendir canım .

Arkadaşlar merhaba aranızda sağlık çalışanı veya anlayan biri vardır kan verdim ve bu 3 değer normalden fazla veya az çıkmış korkulacak bir şey varmı acaba bu aralar doktora gidemiyorum aklıma takıldı size sorayım dedim teşekkür ediyorum şimdiden 🙏🏻❤️Eki Görüntüle 3431604 Eki Görüntüle 3431606 Eki Görüntüle 3431607
Tsh ın normalden düşük çıkmış bunun yükseğide düşüğüde iyi değil diye biliyorum tabi doktor daha iyi bilir

Canım o kadar ekmek arası salam çekiyor ki kendimi 2000'lerin başında arkadaşlarımla mahallede akşama kadar oynuyormuş ve eve gidip yemek yemeye vakit bulamadığım için annemden ekmek arası salam istiyormuş gibi hissettim 🥲
Sorma ya benim de hep yasaklı şeyler canım çekiyor bazen diyorum bir kerecikten bir şey olmaz ama ya bir şey olursa diye sürekli düşünüyorum

Kızlar günaydın hayattaki tek şansımı az mide bulantısı olarak kullanıyorum sanırım. Sabahları bulanıp gün içinde hiç üzmüyor beni. Bazen o bile olmuyor hatta tedirgin oluyorum bazı sabahlar iyi uyandığım için :nazar:

Ben de dün söylemesi ayıp köfte yaptım jeton sonradan düştü dedim benim çiğ et ellemem çok riskli bundan sonra köfteleri sen yapcaksın dedim eşime lfjdljd
Ya ben de normalde yaptığım yemeklerin tadına pişirmeden bakarım, köfte falan fark etmez. Hamileliğin başından beri yaptığım yemekler ya çok tuzlu ya çok tuzsuz oluyor sinir oldum 😅

Kızlar merhaba
Bugün doktora gittim. 9+1 deyim. Detaylı gösterdi. Hiç hareket etmiyordu. Sordum normal mi bu şekilde heralde etmemesi diye. Normal uyukluyor şuan dedi. Kalp atışını dinletmedi ama gösterdi. Var mı bunlekilde hareket etmeyen normal bir durum mu sizce
günaydın canım evet gayet normal bir durum. benimki de uyuyordu gittiğimde doktor 2-3 kere öksür de bakalım uyanacak mı deyince öyle uyandı :)

X