Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 13 37,1%
  • erkek

OY: 21 60,0%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz / çoğul

OY: 1 2,9%

• Ankete Katılan
    35
Kızlar ben bugün doktora gittim bulantı için serum taktı crp 42 çıkmıştı idrar testi istedi normal çıktı ama enfeksiyon var dedi doktor unacefin( diğer adı eqiceft) diye bir antibiyotik yazdı 6 tane sabah akşam kullan dedi gebelere uygun dedi fakat internette bununla ilgili bir bilgi bulamadım 1 tanesni yaptırdım ama huzursuz oldum devam etsem mi bilemedim bilginiz var mı kulladınız mı? Enfeksiyon riskli bir yandan o korkutuyo bir yandan ilaç konusunda şüphede kaldım

Kızlar ben bugün doktora gittim bulantı için serum taktı crp 42 çıkmıştı idrar testi istedi normal çıktı ama enfeksiyon var dedi doktor unacefin( diğer adı eqiceft) diye bir antibiyotik yazdı 6 tane sabah akşam kullan dedi gebelere uygun dedi fakat internette bununla ilgili bir bilgi bulamadım 1 tanesni yaptırdım ama huzursuz oldum devam etsem mi bilemedim bilginiz var mı kulladınız mı? Enfeksiyon riskli bir yandan o korkutuyo bir yandan ilaç konusunda şüphede kaldım
Crp bnm de 48di hic ilac kullanma bence dut kurusu alip kaynat suyunu ic kalani da ye cidden asiri etkili ben onla dusurdum. Tamamen dusmstu tekrar ki kan testinde.

Sefalosporin grubuymuş canım o da B grubu antibiyotik yani gebelikte kullanılabilir olanlardan. Ben enfeksiyon konusunu çok riske atamıyorum crp 42 hiç düşük bi değer değil çünkü
Screenshot_2024-05-23-19-46-39-49_e2d5b3f32b79de1d45acd1fad96fbb0f.jpg

ağzımda öyle acı bir tat var ki iki gundür arttı zaten hep vardı ama bu iyice keyfimi kaçırdı ağzımda apacı bir tatla oturuyorum 😫
Mideden geliyor bence o tat. Çok iyi biliyorum. Ben şekerli sakız çiğniyorum onu geçirmek için. Ağzına şeker sakız birşey at canım 😥 üff çok zor yaa, şöyle minnoş minnoş hamilelik zamanlarımız gelsin inşallah.

Sefalosporin grubuymuş canım o da B grubu antibiyotik yani gebelikte kullanılabilir olanlardan. Ben enfeksiyon konusunu çok riske atamıyorum crp 42 hiç düşük bi değer değil çünküEki Görüntüle 3431512
Çok teşekkür ediyorum daha içim rahatladı insan ne yapacağını şaşırıyor gerçekten normalde doktor ne dediyse uyan biriyimdir ama şimdi her şeyi düşünüyorum acaba diye çok çok teşekkür ediyorum ❤️

Mideden geliyor bence o tat. Çok iyi biliyorum. Ben şekerli sakız çiğniyorum onu geçirmek için. Ağzına şeker sakız birşey at canım 😥 üff çok zor yaa, şöyle minnoş minnoş hamilelik zamanlarımız gelsin inşallah.
çilekli sakız çiğniyorum ben de biraz yatıştırıyor. Şeker de alayım yarın iyi aklıma getirdin hem daha uzun süreli ağzımda tutarım

Kızlar selam benim iştahımda müthiş azalma var neden acaba ? Bilgisi olan ya da benim gibi olan var mı 😌 zaten tabağı büsbütün dolduran biri değilim hiç ama koyduklarımında yarısını yiyorum artık

Kızlar selam benim iştahımda müthiş azalma var neden acaba ? Bilgisi olan ya da benim gibi olan var mı 😌 zaten tabağı büsbütün dolduran biri değilim hiç ama koyduklarımında yarısını yiyorum artık
Östrojen, hcg artışı falan diyorlar canım, bazılarında iştahsızlık yapabiliyormuş. Bende de var biraz, 1 kaşık ıspanak 1 kaşık yoğurt yedim az önce sadece o da eşimin zoruyla

Arkadaşlar merhaba aranızda sağlık çalışanı veya anlayan biri vardır kan verdim ve bu 3 değer normalden fazla veya az çıkmış korkulacak bir şey varmı acaba bu aralar doktora gidemiyorum aklıma takıldı size sorayım dedim teşekkür ediyorum şimdiden 🙏🏻❤️
IMG_2182.png
IMG_2181.png
IMG_2180.png

Eklentiler

• IMG_2182.png
    IMG_2182.png
    91 KB · Görüntüleme: 13
Arkadaşlar merhaba aranızda sağlık çalışanı veya anlayan biri vardır kan verdim ve bu 3 değer normalden fazla veya az çıkmış korkulacak bir şey varmı acaba bu aralar doktora gidemiyorum aklıma takıldı size sorayım dedim teşekkür ediyorum şimdiden 🙏🏻❤️Eki Görüntüle 3431604 Eki Görüntüle 3431606 Eki Görüntüle 3431607
İgG pozitif olanlar daha once geçirilmiş enfeksiyona vücudun bağışıklık kazanması demek İGM pozitif olmaması gerekiyor diye biliyorum ben YouTube de açıklayan güzel bı hoca vardı ona bakabilirsin

X