Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 14 37,8%
  • erkek

OY: 22 59,5%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz / çoğul

OY: 1 2,7%

• Ankete Katılan
    37
Kızlar ya bişey sorcam yakın çevrenizde hiç rastladınız mı? Eşimde testis tümöründen şüphelendiler. Dün özel bir hastanede çekildiği ultrasonda şüpheli görüldü. Doktoru da şehir hastanesinde hep ultrasonun tekrarlanmasını hem de mr çekilmesini önerdi ve hiç beklemeyin hemen pazartesi çekilin dedi. Hatta sağ olsun kendisi bir doktorla haberleşti randevu almadan gidin o yardımcı olacak dedi. Ultrason ve mr da şüpheleri doğrularsa biyopsi yapılacakmış ve kanser hücresi olduğu tespit edilirse direkt testis alınıyormuş tek taraflı olarak. Sperm dondurursunuz ileride tüp bebekle yeniden çocuk sahibi olursunuz merak etmeyin falan bile dedi. Eşimde şüphe bulguları tam olarak yok, kan tahlili markerleri de iyi geldi çok şükür ama yine de şüpheli bir durum varmış. Biraz araştırdık genç erkeklerde görülürmüş özellikle, çözüm olarak direkt cerrahi tercih edilirmiş evresi falan saptanıp. Ona da belli etmek istemiyorum ama çok üzüldüm içim içimi yiyor. Çok üzüldüğümü anlarsa beni sürecin tamamen dışında bırakır kendi başına bir şeyler yapar ondan da eminim. Kimseye de söyleyemedik üzülmesinler diye valla iyi değilim ya ☹️
Canım ben bu yazını gördüm ancak yazabiliyorum öncelikle çokk geçmiş olsunn umarım doktorlar yanılıyordurr ve böyle bi durum olmaz🥹 benim arkadaşımın eşide tam olarak böyle oldu alındı bir tanesi sperm dondurdular kemoterapi aldı ve bu süreci bitirdiler hatta 2. Ye düşünüyor şuan deneyeceklerini söyledi olmazsa sanırım donuklardan tedavi görerek hamile kalacak pekte sorulmuyor açıkcası böyle şeyler sadece böyle söylediği için biliyorum eşinin yaşı o zaman 30 du kolaylıkla atlattı umarım buna gerek kalmaz sizin dualarımız sizinle bizide haberdar et ❤️

günaydın kızlar🌸
dün akşamdan beri karın ağrım ve tiksintim azaldı. dualar ediyordum azalsın diye ama şimdi de beni bir korku sardı…. bebiş iyi midir diye 🤔 10+5
Günaydın ben de aynı durumdayım. Ama bence seninki normal hafta olarak ileridesin. Ben 8+4üm iki gündür belirtiler kalmadı sanki. Acaba normal takvime göre regl olmam gerekiyordu onun etkisi var mıdır göğüslerim ve karnımın şişkinliği indi. Kafamda deli sorular. İyi düşünmek istiyor insan ama yine de korkuyor

Günaydın ben de aynı durumdayım. Ama bence seninki normal hafta olarak ileridesin. Ben 8+4üm iki gündür belirtiler kalmadı sanki. Acaba normal takvime göre regl olmam gerekiyordu onun etkisi var mıdır göğüslerim ve karnımın şişkinliği indi. Kafamda deli sorular. İyi düşünmek istiyor insan ama yine de korkuyor
sabah yine bulandı içtiğim suyu çıkardım :KK43: ama eskisi kadar tiksinerek yemiyorum artık daha istekliyim sanki inşallah yavaş yavaş geçer ikimizin de :dua:

Rüyamda ekmek arası salam yiyordum, aşerme böyle bi şey mi acaba skfkf
Evet canım tam olarak böyle yediysen iyi tabi ben de anne keki görmüştüm ama yiyemedim rüyamda kokusuna kadar almıştım arkadaşıma söyledim hemen yaptı yedim ama nasıl iştahla yediysem çok güzeldi sende bir yerin şişmesin hemen alıp ye bence

Evet canım tam olarak böyle yediysen iyi tabi ben de anne keki görmüştüm ama yiyemedim rüyamda kokusuna kadar almıştım arkadaşıma söyledim hemen yaptı yedim ama nasıl iştahla yediysem çok güzeldi sende bir yerin şişmesin hemen alıp ye bence
Ya salamdan emin olamıyorum :KK43: şimdi Kağan Kocatepe'nin videosunu izledim, şarküteri ürünleri çiğ olsa da toksoplazma olasılığı çok düşük, pişirilerek yenirse daha da düşük demiş. Evde kedi de var şimdi zaten toksoplazma beni korkutuyor bi de salam yersem oturamam yerimde 🥲

Ya salamdan emin olamıyorum :KK43: şimdi Kağan Kocatepe'nin videosunu izledim, şarküteri ürünleri çiğ olsa da toksoplazma olasılığı çok düşük, pişirilerek yenirse daha da düşük demiş. Evde kedi de var şimdi zaten toksoplazma beni korkutuyor bi de salam yersem oturamam yerimde 🥲
Aşılı oldukları için birşey olmuyormuş kuzumm sadece kumunu temizlememen gerek o kadar☺️

Canım ben bu yazını gördüm ancak yazabiliyorum öncelikle çokk geçmiş olsunn umarım doktorlar yanılıyordurr ve böyle bi durum olmaz🥹 benim arkadaşımın eşide tam olarak böyle oldu alındı bir tanesi sperm dondurdular kemoterapi aldı ve bu süreci bitirdiler hatta 2. Ye düşünüyor şuan deneyeceklerini söyledi olmazsa sanırım donuklardan tedavi görerek hamile kalacak pekte sorulmuyor açıkcası böyle şeyler sadece böyle söylediği için biliyorum eşinin yaşı o zaman 30 du kolaylıkla atlattı umarım buna gerek kalmaz sizin dualarımız sizinle bizide haberdar et ❤️
Çok teşekkürler canım Allah razı olsun 🙏 Eşim için de aynısını söylediler işte eğer şüphelendikleri gibi çıkarsa tek testisin alınması, ihtiyaca göre 1-2 kür kemoterapi. Başarı oranı %95 seviyesindedir bu kanser türünde endişe etmeyin dediler. İlerisi için de her ihtimale karşı sperm dondurma yapılıyormuş birkaç ünite. Doğal yoldan gebelik oluşmazsa o spermler çözülerek tüp bebek yöntemine başvuruluyormuş. İnşallah hiç gerek kalmaz inşallah 🙏☹️

Kumu zaten beyime kitleyeli çok sene oldu ya 😂
Benimde 😂😂
Çok teşekkürler canım Allah razı olsun 🙏 Eşim için de aynısını söylediler işte eğer şüphelendikleri gibi çıkarsa tek testisin alınması, ihtiyaca göre 1-2 kür kemoterapi. Başarı oranı %95 seviyesindedir bu kanser türünde endişe etmeyin dediler. İlerisi için de her ihtimale karşı sperm dondurma yapılıyormuş birkaç ünite. Doğal yoldan gebelik oluşmazsa o spermler çözülerek tüp bebek yöntemine başvuruluyormuş. İnşallah hiç gerek kalmaz inşallah 🙏☹️
inşallah kuzum dualarımız sizinle hayırlı haberler alın inşallah❤️

Evet canım ya Bi sıkıntısı mı oldu eşinin
Yani şöyle ki son birkaç haftadır bir rahatsızlık hissediyordu tek taraflı. Ama böyle ağrı gibi değil diyordu. Daha çok huzursuzluk, hissizlik gibi. Bacaklarını kapatıp oturmaktan rahatsız oluyordu, gece yatarken yastık koyma isteği oluyormuş bacaklarının arasına ki kapanmasın diye. Kendisi böyle tarif edip gitti doktora. Doktor fizik muayenede bir sorun görmedi. Genelde sert bir kitle gelirmiş ele ağrısız ama taş gibi. Doktorun anlattığı bu. Yine her ihtimale karşı kan tahlili ve ultrason istemiş. Kan tahlilleri de iyi gibi çok şükür ama ultrasonda sol testiste şüpheli solidler??? Testis tümörü ??? İbaresi düşmüşler. O nedenle ultrasonun tekrarlanmasını ve mr çekilmesini istediler. Bazen de tamamen zararsız kistik yapılar olabiliyor dedi. Dönem dönem rahatsız edip dönem dönem unutur geri dedi. İnşallah zararsız kistik yapılardır diye dua ediyoruz 🙏

Canım lazer kullanılabilir diyor bazı doktorlar. Benim de evde var. Üç ayı doldurunca kullanacağım. Bi de fitil kullandığım için akıntım çok. Onun bitmesini bekliyorum. Ben de ekmek yemekten şiştim malesef.
Lazer kullanılabilir evet fakat hamilelikte kıl kökünün yapısı değiştiği için sonradan daha çok çıkmasına falan sebep oluyormuş hiç ellemeyin diyorlar benimde evde var 2 aydır düzenli yapıyordum bıraktım tek tük çıkıyor ama ağdaya gideceğim artık mecburen

Yani şöyle ki son birkaç haftadır bir rahatsızlık hissediyordu tek taraflı. Ama böyle ağrı gibi değil diyordu. Daha çok huzursuzluk, hissizlik gibi. Bacaklarını kapatıp oturmaktan rahatsız oluyordu, gece yatarken yastık koyma isteği oluyormuş bacaklarının arasına ki kapanmasın diye. Kendisi böyle tarif edip gitti doktora. Doktor fizik muayenede bir sorun görmedi. Genelde sert bir kitle gelirmiş ele ağrısız ama taş gibi. Doktorun anlattığı bu. Yine her ihtimale karşı kan tahlili ve ultrason istemiş. Kan tahlilleri de iyi gibi çok şükür ama ultrasonda sol testiste şüpheli solidler??? Testis tümörü ??? İbaresi düşmüşler. O nedenle ultrasonun tekrarlanmasını ve mr çekilmesini istediler. Bazen de tamamen zararsız kistik yapılar olabiliyor dedi. Dönem dönem rahatsız edip dönem dönem unutur geri dedi. İnşallah zararsız kistik yapılardır diye dua ediyoruz 🙏
Ayyy hayırlısıyla atlatır inşallah bence ciddi Bi durum değil tabi ama erkekler biraz hassas oluyo bu konularda canım Allah İn izniyle bu bebeğinizi kucağınıza alırsınız ilk bebek mi olacak bu

Kızlar bugün annemlerdeydim. Yağmur yağarken 2 dk dışarı çıktım ve 2-3 damla bi şey ıslandığımla titremeye başlamam bir oldu. Zangır zangır titreyerek yorgana sardırdım kendimi parmak uçlarım bile üşümekten ağrıdı. Siz de yaşadınız mı hiç? Bir önceki hamileliğimde de bi kaç kere olmuştu ama hemen geçmişti
Güzel anneler günaydın. Sabah hemen doktorumla konuştum. Damarların hamilelik sebebi ile daralıyor böyle ani vücut değişimlerine vücut böyle tepki verebiliyormuş.Aniden ateşin çıkmıştır dedi. Bir daha tekrarlarsa gel dedi. Sizin de benzer bir durum olursa korkmayın ben çok korktum dün.

X