Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 14 37,8%
  • erkek

OY: 22 59,5%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz / çoğul

OY: 1 2,7%

• Ankete Katılan
    37
Arkadaşlar bu mide bulantısı bende iyice pik yaptı dün ilk defa o kadar sinirlerim bozuldu ki saatlerce ağladım. Serum yemekten delik deşik oldu kollarım. Ne yapacağımı şaşırdım iyice. Önceden kendimle dalga geçerdim maksimum 7 ay daha sürecek dayanırım cocuum için ne olacak diyordum. Dünde Allahım nolur yardım et diye ağlıyordum :)
Canım ya 😔 bi kere ben de öyle kendi haline oturup ağlamıştım, çektiğim fiziksel acıyı kimseler anlayamıyor. Ve gerçekten bilim bu kadar ilerlemiş, hamilelik bulantısının nasıl çözümü olmaz ben bunu da pek anlayamıyorum. Ne sağlıklı besleniyoruz ne fiziksel ne ruhsal durumumuz kalmıyor, söz de bunlara dikkat etmememiz lazım. Eskiden gebelere denilen Allah kurtarsın sözü şimdi daha anlamlı benim için. Verecek tavsiye de yok. Zaten hepsini yapmışsındır. Ben prilamı düzenli içiyorum ve az ballı zencefil çayı içmeye çalışıyorum, geçen haftaya göre bir tık daha iyi gibiyim, öğlen 12ye kadar uyutuyor beni ilaç ve o ilk bulantıyı atlatıyorum. İşe başlayınca ne yapacağım onu bilmiyorum.

Kızlar şimdi doktordan çıktık. Çok şükür her şey yolunda 12.haftadayız. Fetal dna testi yaptırmadım sadece ikili test verdim. Sonucuna göre gerekirse yaptıracağım. Cinsiyet tahmininde de bulundu doktorum. %70 erkek dedi. Ben baştan beri öyle tahmin ediyordum zaten artık emin oldum 😁
Yaa ne güzel hayırlısı olsun 😊

Kızlar şimdi doktordan çıktık. Çok şükür her şey yolunda 12.haftadayız. Fetal dna testi yaptırmadım sadece ikili test verdim. Sonucuna göre gerekirse yaptıracağım. Cinsiyet tahmininde de bulundu doktorum. %70 erkek dedi. Ben baştan beri öyle tahmin ediyordum zaten artık emin oldum 😁
Maşallah kuzum 🧿 sağlıkla gelsin yavrun

İkili sonucu kaç günde çıkıyormuş canım

Canım ya 😔 bi kere ben de öyle kendi haline oturup ağlamıştım, çektiğim fiziksel acıyı kimseler anlayamıyor. Ve gerçekten bilim bu kadar ilerlemiş, hamilelik bulantısının nasıl çözümü olmaz ben bunu da pek anlayamıyorum. Ne sağlıklı besleniyoruz ne fiziksel ne ruhsal durumumuz kalmıyor, söz de bunlara dikkat etmememiz lazım. Eskiden gebelere denilen Allah kurtarsın sözü şimdi daha anlamlı benim için. Verecek tavsiye de yok. Zaten hepsini yapmışsındır. Ben prilamı düzenli içiyorum ve az ballı zencefil çayı içmeye çalışıyorum, geçen haftaya göre bir tık daha iyi gibiyim, öğlen 12ye kadar uyutuyor beni ilaç ve o ilk bulantıyı atlatıyorum. İşe başlayınca ne yapacağım onu bilmiyorum.
gerçekten çok haklısın canım. bazı günler oluyor ki hem fiziksel hem mental olarak çöktüğümü iliklerime kadar hissediyorum. umarım sabrımızın sonu güzel olur. hem rahatlar hem de sağlıcakla bebeklerimizi kucağımıza alırız.

genelde acıktığınızda mı oluyor bu mide bulantıları. Bende hep öyle oluyor. Yemek yedikten sonra tokken hiç midem bulanmıyor . Bebiş acıkınca uyarı veriyor galiba jsjs
hiç farketmiyor açken de oluyor yerken de yeni yemişken de. anlam veremiyorum. bazen kusturan şey bazen kusturmuyor. çok değişiyor.

Bende bugün çok çarpıntı var gibi. Gibi diyorum çünkü ölçtüğümde tansiyonum da normal nabzım da (75-80 bandı) ama göğsümden çıkacakmış gibi atıyor kalbim. Neden acaba

dün akşam çok iyiydim ilk defa hoşuma giderek yemek yedim. ama bu sabahtan beri beterim yine. tam yüzüm gülcek gibi oldu yine başa sardık sanki. yine ağla ağla içim çıktı 😞 psikolojim çok bozuk

Endol fitil kullanan var mı yada duyan 😢 felaket bel ve kasık ağrısı yüzünden verdi doktor 3 gün sonra da muaneye çağırdı ilaç kullanılmamalıdır gebelikte diyor

Endol fitil kullanan var mı yada duyan 😢 felaket bel ve kasık ağrısı yüzünden verdi doktor 3 gün sonra da muaneye çağırdı ilaç kullanılmamalıdır gebelikte diyor
Canım doktor daha iyi bilir tabii ama farklı şeylerle geçiremez misin? Bel ağrısı için eşim biooili belime sürüp baya bi masaj yaptı bana geçtiğimiz günlerde en son uyuşup uyudum. Otururken belin mutlaka destekli olsun boşluk kalmasın. Bana yüz üstü yatmak çok iyi geliyordu. Muz&maden suyu magnezyum desteği sağladığı için o da iyi geliyor. Çok zorlamadan hafif esneme hareketleri bi de.

Bende bugün çok çarpıntı var gibi. Gibi diyorum çünkü ölçtüğümde tansiyonum da normal nabzım da (75-80 bandı) ama göğsümden çıkacakmış gibi atıyor kalbim. Neden acaba
gebeliğin basında oluyordu bana muhtemelen embriyo yeni olusuyorken. İki hamileliğimde de oldu çarpıntı bir kaç hafta sürdü ama boyle 4-5-6. haftalar arasında oldu ben oyle yorumlamıstım içerde bebek olusuyor diye ondan sonra bir daha olmadı

Geçmiş olsun canım umarım hayırlı haberler alırsınız 🙏🏻
Amin canım inşallah 🙏🏻 Bulantı için ilaç kullanıyor muydun? Eğer prilam verdilerse ve tek başına yeterli olmuyorsa (ki çoğu birimizde olmuyor) ekstra bir ilaç daha önerebiliyorlarmış.

Endolü transfer öncesi üç gün kadar kullanmıştım ama ne işe yarıyor bilmiyorum canım.

Amin canım inşallah 🙏🏻 Bulantı için ilaç kullanıyor muydun? Eğer prilam verdilerse ve tek başına yeterli olmuyorsa (ki çoğu birimizde olmuyor) ekstra bir ilaç daha önerebiliyorlarmış.
düzenli olarak prilam içiyorum canım doktorum hiç hap yanlısı bir adam değil. prilamı günde 4 taneye kadar kullanabiliyormuşuz aslında ama bana 2 den yukarı hiç izin vermedi. serumla ayakta kalmaya çalışıyorum resmen.

X