Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    136
Kızlarr bide saç boyatma konusunda doktoruyla konuşan bi bilgisi olan var mı, tesettürlüyüm ama 3 ayda bir dip boyası yaptırıyodum çünkü beyazlarım var saçlarımda çok hızlı uzuyor 😕 şuan görüntü olarak baya kötü
3 aydan sonra bitkisel boyaya izin verdi benim doktorum. Gebe olduğunuzu söylerseniz kimyasalı olmayan boyalardan yapıyorlar fakat normal boyalara göre 2 katı para veriyorsunuz 🌸

Bende 17. Haftadayım 1 kilo anca aldım. Öyle aman aman tıka basa yeme isteğim veya iştahım yok. Gebelik zehirlenmesi olunca ne oldu canım nasıl anlaşıldı
Nasil oldu ne yasadi zehirlenme cok gecmis olsun nasildi durumu
Tansiyonu yükselmiş baş ağrısı falan varmış hemen hastaneye gitmişler idrarında protein kaçağı çıkmış sonra eğitim araştırmaya sevk etmişler pazartesiye kadar yatışı var şu an tansiyonu düşürmeye çalışıyorlarmış daha haftası da küçük 29 haftalık
tansiyonu yine yükselirse muhtemelen bebeği alacaklarmış biz de çok üzüldük kızlar inşallah toparlar kendini biran önce

Kızlar şeker yüklemesini bana 24. Haftaya yazdı doktor. Bir de bu içeceği biz mi alıp gidiyoruz? Eylül anneleri grubunda öyle okudum sanki ama doktor hiç öyle bir şey demedi.
Yok canim içeceği onlar veriyor. Ben bu gebelikte düşünmüyorum ama bakalım doktor ne diyecek
20. Haftadayım 5 kilo aldım :/ Çok kasmıyorum ben yemeklerimi sağlam yiyiyorum, bu ara tatlıya çok dadandım umarım bir anda aşırı kilolar almam 😅
Ben de 19 dayım 4 aldım 😀🤫 sonra veririz 🤣

Yok canim içeceği onlar veriyor. Ben bu gebelikte düşünmüyorum ama bakalım doktor ne diyecek

Benden istedi son kontrolde🥰 hem yaşım var, hem ikiz gebelik hem de öncesinde 3 kaybım var. Bütün tuşlara basıyoruz bir yerden gol yemeyelim diye😌
Tetenoz iki doz ol dedi bana bu arada. Olmayanları görünce korktum.

Ben yaklaşık 1 kilo aldım ama diyetisyene başlayacağım, kızlar eltim dün gebelik zehirlenmesi oldu ben de korktum biraz açıkçası normalde kurban bayramından sonra başlamayı düşünüyordum diyetisyene ama yarın doktora soracağım başla derse hemen yarın bile başlayabilirim
O ne oluyor gebelik zehirlenmesi 😳 geçmiş olsun bu arada.
Kaç haftalıksınız maşallah 1 kilo ne güzel 🤲🏻🤲🏻

Bende 17. Haftadayım 1 kilo anca aldım. Öyle aman aman tıka basa yeme isteğim veya iştahım yok. Gebelik zehirlenmesi olunca ne oldu canım nasıl anlaşıldı
Size de maşallah bende 17deyim 3 kilo aldım 🥹🥹 ama kabızlığın etki ettiğini düşünüyorum çünkü yediklerime dikkat ediyorum genelde

Canan karatayın sağlıklı gebelik için diye videosu var onu izleyince şeker yüklemesinden aşırı soğuyorum 😅 Bende yaptırmamayı düşünüyorum galiba ama bakalım doktor ne diyecek

Canan karatayın sağlıklı gebelik için diye videosu var onu izleyince şeker yüklemesinden aşırı soğuyorum 😅 Bende yaptırmamayı düşünüyorum galiba ama bakalım doktor ne diyecek
Canan Karatay yerine özellikle hamilelik döneminde bir kadın doğum uzmanına güvenmenin daha sağlıklı olduğunu düşünüyorum. Çok hatalı yönlendirmeleri buluyor, adına yüzlerce açılmış dava var. Ben pek güvenemiyorum açıkçası.

Benden istedi son kontrolde🥰 hem yaşım var, hem ikiz gebelik hem de öncesinde 3 kaybım var. Bütün tuşlara basıyoruz bir yerden gol yemeyelim diye😌
Tetenoz iki doz ol dedi bana bu arada. Olmayanları görünce korktum.
Benim de üç kaybım var ve kanama alanım var, riskli gebeyim. Ben de tetanoz aşısı oldum doktorumun önerisiyle ☺️ Bir ay sonra ikinci dozu da olacağım.

Kızlar şeker yüklemesini bana 24. Haftaya yazdı doktor. Bir de bu içeceği biz mi alıp gidiyoruz? Eylül anneleri grubunda öyle okudum sanki ama doktor hiç öyle bir şey demedi.
Bana 24-28 arası dendi canım, ilk oğlumda şöyle olmuştu 75 grlık to o da değişiyor bazen onu öğren, önce aç gidip veriyorsun sonra o şekeri içip 1 saat sonra kan, ondan da 1 saat sonra tekrar kan, eğer 50 gr ise sanırım sadece ilk saat kan veriyorsun, yanılmıyorsam, zaten sabah kan vermeye aç gittiğinde seni bilgilendirirler.sen alıyorsun o solüsyonu eczaneden yani ben oğlumdakini özelde yaptırmıştım öyle oldu

Canan Karatay yerine özellikle hamilelik döneminde bir kadın doğum uzmanına güvenmenin daha sağlıklı olduğunu düşünüyorum. Çok hatalı yönlendirmeleri buluyor, adına yüzlerce açılmış dava var. Ben pek güvenemiyorum açıkçası.
Kim doğru söylüyor kim gerçekten emin o kadar zor ki gerçekten. Yıllarca süt için dendi sonra neden süt içmemeliyiz kampanyaları çıktı. Bu devirde her şey o kadar kaos ki Allah yardımcımız olsun. Sağlığımız için çalışılsa keşke bu konuda her şey iyi niyetli olsa 🙏

X