Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    148
Kızlar bazen bebek karnımda bir yerde toplanmış gibi oluyor veya kafasini poposunu vs sanki karnıma yaslamış gibi toplanma gerilme sertlesme oluyor. Burada o hareket kasılma vs yazılmış. Anlattigim seyler normal bebek hareketi mi yoksa riskli bir durum olan kasılma mı
Anlattığınız şey aynı mı bilmiyorum ama benim sabahları sırt üstü yatınca bebek bir yerde toplanmışsa belli oluyor. Hani karnımın o tarafı şiş oluyor gözle görüldüğü gibi dokununca sertlik de hissediliyor. Böyle bir şey mi sizinki de?

Kızlar bazen bebek karnımda bir yerde toplanmış gibi oluyor veya kafasini poposunu vs sanki karnıma yaslamış gibi toplanma gerilme sertlesme oluyor. Burada o hareket kasılma vs yazılmış. Anlattigim seyler normal bebek hareketi mi yoksa riskli bir durum olan kasılma mı
canım valla 2 gündür bu konudan bahsediyorum ben de😅 bana normal değil aman aman doktora git vs dediler ama doktor rahim genişlediği için kendine yer açmaya çalışıyor dedi. doğuma hazırlık kasılmalarıymış ve bazılarında 16. haftada bile başlarmış. bizimki erken başladı diye sorun olacak değil inşallah. ama ayrıca adet sancım vardı diye progestan fitil verdi ve kasılmalar da durdu. demem o ki normal bi şey ama sancının tipini, süresini bilmek lazım. tek tük olması ve ağrı yapmaması lazım şimdilerde. ilerde sıklaşacak

Dün bebeğimin cinsiyetini öğrendim ben de, erkekmiş. 🥰
Plasenta previa olduğunu da öğrendim. İnşallah ilerleyen haftalarda yukarı çıkar da sorunsuz bir gebelik süreci olur.
inşallah❤️ hepimiz bebişleri sağlıkla kucağımıza alırız inşallah. bu arada o kasılmaları yaşayan arkadaşlar magnezyum kullanmamız azaltacaktır. magnezyum gebelikte oldukça önemliymiş. telegramda 1400 kişilik bi hamile grubu var ve anladığım kadarıyla hepsi kullanıyor magnezyum. reçeteli ilaçlara güvenmeyenler de epsom tuzu gibi doğal bir magnezyum türü alıyor

Dün bebeğimin cinsiyetini öğrendim ben de, erkekmiş. 🥰
Plasenta previa olduğunu da öğrendim. İnşallah ilerleyen haftalarda yukarı çıkar da sorunsuz bir gebelik süreci olur.
Aramıza hoş geldin. Erkek anneleri kervanına 😂😂🤗 inşallah hiçbir sıkıntı olmadan sağlıkla sıhhatle ve kolaylıkla ilerler sürecimiz 💐

Kızlar 'meltem bombino' beşik var görselini ekliyorum. Ben bebeğim 3 4 yaşına kadar yanımda olsun istiyorum. Tabi ikinci çocuk vs muhabbeti olursa mecbur oda yapılır. Ama şu anki kafam bu yönde. Bu beşik bunu sağlar mı acaba fikriniz var mı? Park beşikler gibi en aşağı kademeye kadar inebiliyor. Ölçüsü 70×110 çoğu park yatakla aynı ölçüde. Bu beşik park beşiğe göre daha çok sallanıyor diye buna yöneldim. Ama park daha mı rahat olur diye tam karar veremiyorum. Bu anne yanı olabiliyor. Park alırsam da anne yanı olan park beşiklerden alırım. Sizin fikriniz nedir acaba

Eklentiler

• 1000075782.jpg
    1000075782.jpg
    89,9 KB · Görüntüleme: 40
inşallah❤️ hepimiz bebişleri sağlıkla kucağımıza alırız inşallah. bu arada o kasılmaları yaşayan arkadaşlar magnezyum kullanmamız azaltacaktır. magnezyum gebelikte oldukça önemliymiş. telegramda 1400 kişilik bi hamile grubu var ve anladığım kadarıyla hepsi kullanıyor magnezyum. reçeteli ilaçlara güvenmeyenler de epsom tuzu gibi doğal bir magnezyum türü alıyor
Ben kasılma gibi hissetmiyorum ama bunu. Bebek oraya gelmiş toplanmış gibi geliyor. Hatta dün doktorda uzanınca da sağ tarafta tepe oluşmuştu yine. Güldüm bebek burada dedim hemşire de güldü, doktor bir şey demedi bu konuda. Kasılma olduğunu bilsem sorardım. 😕

Kızlar 'meltem bombino' beşik var görselini ekliyorum. Ben bebeğim 3 4 yaşına kadar yanımda olsun istiyorum. Tabi ikinci çocuk vs muhabbeti olursa mecbur oda yapılır. Ama şu anki kafam bu yönde. Bu beşik bunu sağlar mı acaba fikriniz var mı? Park beşikler gibi en aşağı kademeye kadar inebiliyor. Ölçüsü 70×110 çoğu park yatakla aynı ölçüde. Bu beşik park beşiğe göre daha çok sallanıyor diye buna yöneldim. Ama park daha mı rahat olur diye tam karar veremiyorum. Bu anne yanı olabiliyor. Park alırsam da anne yanı olan park beşiklerden alırım. Sizin fikriniz nedir acaba
Çok güzel görünüyor. ❤
Hiçbir fikrim yok açıkçası, ahşap beşikleri pek önermiyorlar. Ben de şu ahşap kısmı kapatmak için uğraşmamak adına park beşik düşünüyorum.

Ben kasılma gibi hissetmiyorum ama bunu. Bebek oraya gelmiş toplanmış gibi geliyor. Hatta dün doktorda uzanınca da sağ tarafta tepe oluşmuştu yine. Güldüm bebek burada dedim hemşire de güldü, doktor bir şey demedi bu konuda. Kasılma olduğunu bilsem sorardım. 😕
açıkçası yaklaşık 18. haftalarda karnımda gıdıklanma gibi bir şey hissediyordum. karnımı açtığımda bir tarafın daha şiş olduğunu görüyordum. bebek oraya gitti herhalde diyordum. birkaç gün önce grip geçirdim ve grip esnasında gıdıklanma gibi değil de daha hızlı ve sertçe hissettim aynısını. birkaç kez hissettim ve karnımı açtığımda yine şiş ve sertlik vardı. öncekilerin de kasılma olduğunu o şekilde anladım. sertliğinin artmış olması ve gün içinde hep hafif adet sancılarımın olması beni korkuttu. ama doktor o kadar da korkmadı. bir haftaya sorunların azalmazsa yine gel dedi

bu çok güzel bence

açıkçası yaklaşık 18. haftalarda karnımda gıdıklanma gibi bir şey hissediyordum. karnımı açtığımda bir tarafın daha şiş olduğunu görüyordum. bebek oraya gitti herhalde diyordum. birkaç gün önce grip geçirdim ve grip esnasında gıdıklanma gibi değil de daha hızlı ve sertçe hissettim aynısını. birkaç kez hissettim ve karnımı açtığımda yine şiş ve sertlik vardı. öncekilerin de kasılma olduğunu o şekilde anladım. sertliğinin artmış olması ve gün içinde hep hafif adet sancılarımın olması beni korkuttu. ama doktor o kadar da korkmadı. bir haftaya sorunların azalmazsa yine gel dedi
Benim sadece sabahları oluyor bu anlattığım. Gün içinde hiç yaşamadım. Önümüzdeki ay kontrolde bir sorayım en iyisi.

Görüntü olarak güzel ama kullanım açısından park yatak kadar rahat olmaz diye düşünüyorum. Çünkü bebek hareketlenmeye basaldiginda kademe olarak aşağı indirsen bile korumaliklari söküyor ahşaba çarpar falan girip çıkma gibi sorunlar oluyor. Yani 3 4 yasa kadar kullanma gibi bir düşüncen varsa park yatak candır 🤩 ama 9 Ay civarı hadi zorlasan 1 yaş için de bu beşik olabilir

Kızlar 2. Doğumdan sonra gosguslerim çok sarktıgi icin silikon yaptırmıştım,birdaha çocuk olmayacağını düşünmüştüm şimdi göğüslerim hamilelikten iyice büyüdü son aylar patlayacak gibi olacaktır silikon emzirmeme engel değil az önce aynada bakarken bacakta oluşan varis gibi göğüsümde ki damarlar yemyeşil olmuş korktum acaba sizlerde olan varmi hormonlarla ilgilimi yoksa benim slikonlarla ilgili bir durummu
benimde gögüslerim cok damarlandı baariz belli oluyo damarlar hamilelik öncesi böyle bi durum yoktu

Bende de surekli oluyor bir tanesini fotoda yakalamistim bak , gobegimin bir tarafi tepe olmus sekilde uyaniyorum bazen

1716451804739.png

X