Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    148
Anlattığınız şey aynı mı bilmiyorum ama benim sabahları sırt üstü yatınca bebek bir yerde toplanmışsa belli oluyor. Hani karnımın o tarafı şiş oluyor gözle görüldüğü gibi dokununca sertlik de hissediliyor. Böyle bir şey mi sizinki de?
Evet bebek bir yere toplanmis gibi karnimi ittiriyor gibi

Kızlar şu tetenoz aşısı konusu kafamı allak bullak etti. Hem aile hekimi hem kendi doktorum kararı bana bıraktı . Ne yapcağımı şaşırdım. Yaptırmayan var mı aranızda. Bir şey olur mu yaptırmasam
Ben 2 ayrı doktora sordum ikisi de bana bıraktı. Mecbur değilsin ama yaptırma da diyemem dediler. Hatta 1 tanesi şu ana kadar hiç bir gebemin başına bir şey gelmedi sadece biraz ateş yapıyor dedi yani bu bile binde 1 olsa bile risk faktörüdür benim için yaptırmayı düşünmüyorum 😕

Kızlar şu tetenoz aşısı konusu kafamı allak bullak etti. Hem aile hekimi hem kendi doktorum kararı bana bıraktı . Ne yapcağımı şaşırdım. Yaptırmayan var mı aranızda. Bir şey olur mu yaptırmasam
Aile hekimi değil ama takip eden doktorumun önerisi/fikri ne ise benim için o. Çünkü ona güvenmezsem bir yolu beraber yürümemiz mümkün de değil. Ben riskli gebeyim, hem kendi doktorum hem de detaylı ultrasona gittiğim perinatolog yaptırmam gerektiğini söyledi ve yaptırdım. Gelecek ay da ikinci dozu yaptıracağım. Size bırakma kısmının şundan kaynaklandığını düşünüyorum, maalesef bazı gebeler sonrasında herhangi bir nedenden olumsuzluk yaşayınca aşıyı/doktoru suçluyor. Onlar da o yüzden siz bilirsiniz diyor bence. Ama herhangi bir olumsuzluğa neden olduğuna ben inanmıyorum, böyle bir bilimsel veriye de rastlamadım. Aynı şeyleri şeker yükleme testi için de söylüyorlar ama onu da her iki doktor da önerdi. O yüzden 4 hafta sonra onu da yaptıracağım.

Son düzenleme:
Ben 2 ayrı doktora sordum ikisi de bana bıraktı. Mecbur değilsin ama yaptırma da diyemem dediler. Hatta 1 tanesi şu ana kadar hiç bir gebemin başına bir şey gelmedi sadece biraz ateş yapıyor dedi yani bu bile binde 1 olsa bile risk faktörüdür benim için yaptırmayı düşünmüyorum 😕
Benimkiler tamamen bana bıraktı. Hatta aile hekimim işe yarayıp yaramadığından bile emin değilim dedi. Kan alan hemşireye de sordum oda sen karar ver dedi. E haliyle kafam karıştı. Kendi doktorumda sen nasıl istersen dedi 🤦🏼‍♀️ ben bebeğe bir şey olursa diye korkuyorum.

Aile hekimi değil ama takip eden doktorumun önerisi/fikri ne ise benim için o. Çünkü ona güvenmezsem bir yolu beraber yürümemiz mümkün de değil. Ben riskli gebeyim, hem kendi doktorum hem de detaylı ultrasona gittiğim perinatolog yaptırmam gerektiğini söyledi ve yaptırdım. Gelecek ay da ikinci dozu yaptıracağım. Size bırakma kısmının şundan kaynaklandığını düşünüyorum, maalesef bazı gebeler sonrasında herhangi bir nedenden olumsuzluk yaşayınca aşıyı/doktoru suçluyor. Onlar da o yüzden siz bilirsiniz diyor diye düşünüyorum. Ama herhangi bir olumsuzluğa neden olduğuna ben inanmıyorum, böyle bir bilimsel veriye de rastlamadım. Aynı şeyleri şeker yükleme testi için de söylüyorlar ama onu da her iki doktor da önerdi. O yüzden 4 hafta sonra onu da yaptıracağım.
Şekeri de sordum onu önerdi bir zararı yok dedi doktorum bende tamam yaptırıcam dedim. Zaten o ne derse ona göre hareket ediyorum. İkili istemiyorum fetal yaptır dedi hay hay dedik. Detaylıyı bu hastanede yaptırma daha iyi doktorlar var dedi. Ona da tamam dedik. Ne derse kabul ediyoruz. Bunda cok kararsız konuştuğu için kalakaldım ortada. Gece uyuyamıyorum bunu düşünmekten

Şekeri de sordum onu önerdi bir zararı yok dedi doktorum bende tamam yaptırıcam dedim. Zaten o ne derse ona göre hareket ediyorum. İkili istemiyorum fetal yaptır dedi hay hay dedik. Detaylıyı bu hastanede yaptırma daha iyi doktorlar var dedi. Ona da tamam dedik. Ne derse kabul ediyoruz. Bunda cok kararsız konuştuğu için kalakaldım ortada. Gece uyuyamıyorum bunu düşünmekten
Kararsız konuştuysa yaptırırsam ne gibi bir olumsuzluk yaşayabilirim, yaptırmazsam ne gibi bir olumsuzluk yaşayabilirim diye sorup ona göre bir karar verebilirsiniz 🙏🏻 Çünkü sizi arada bıraktıysa bu soruları cevaplamalı.

Aynı şekilde 2li tarama yanılma payı çok yüksek, maddi durumun varsa direkt Fetal yaptır ama bu hastanede değil çok pahalı dedi. Perinatolog için de 2 doktor ismi verdi hastanenin dışında, şeker yüklemesi de yapacağım dedi ama tetanoz için hiç net konuşmadı sen bilirsin dedi. Hatta devlette doğum yaptırmam kesin diyorsan gerek yok ama başka hastanelerde de yaptırabilirim diyorsan yaptırma diyemem oranın koşullarını bilmiyorum dedi. Sanırım kirli paslı hijyen koşullarına uygun olmayan ameliyat aletlerinden mikrop kapma durumundan korkuyorlar.

Ben sordum doktoruma ne düşünüyorsunuz diye. 3’lü içinde boğmacada olan aşıyı öneririm dedi. Çocuğuda iki yaşına kadar koruyor o aşı dedi. Deprem bölgesinde yaşıyoruz vs dedi uç bir örnek verdi ama benim biraz travmatik durumum var aşıyla ilgili o yüzden ben olmayacağım. Zaten geçen sene oldum bi doz yeter herhalde
Bilseydim bende hamilelikten önce olurdum. Hiç araştırmadım böyle şeyleri. Tek yaptığım hamilelikten önce eşime sma testi yaptırmak. Bilseydim aşıyı da olurdum planlı gebelikti🤦🏼‍♀️ çok pişmanım

Kararsız konuştuysa yaptırırsam ne gibi bir olumsuzluk yaşayabilirim, yaptırmazsam ne gibi bir olumsuzluk yaşayabilirim diye sorup ona göre bir karar verebilirsiniz 🙏🏻 Çünkü sizi arada bıraktıysa bu soruları cevaplamalı.
Evet oda doğru. Aile hekimiyle uzun uzun konuşmuştuk ama kendi doktorum cok detay vermedi.

Benim doktorum da karari bana birakti ben de demekki cok gerekli degil ve riskli diye dusunerek suanlik yaptirmamayi dusunuyorum

Aynı şekilde 2li tarama yanılma payı çok yüksek, maddi durumun varsa direkt Fetal yaptır ama bu hastanede değil çok pahalı dedi. Perinatolog için de 2 doktor ismi verdi hastanenin dışında, şeker yüklemesi de yapacağım dedi ama tetanoz için hiç net konuşmadı sen bilirsin dedi. Hatta devlette doğum yaptırmam kesin diyorsan gerek yok ama başka hastanelerde de yaptırabilirim diyorsan yaptırma diyemem oranın koşullarını bilmiyorum dedi. Sanırım kirli paslı hijyenik koşullarına uygun olmayan ameliyat aletlerinden mikrop kapma durumundan korkuyorlar.
Ay sanki aynı doktorumuz. Perinatolog önerdi dışardan 2 tane onlardan birine gidicem. Fetalde de hastanede yaptırmadı. 😅 Bana da hastaneden kaynaklı düşünüyorsan tetenozu burda öyle birşey kapman mümkün değil. Ben giricem zaten doğumuna. Bana güven o konuda dedi. Ama dışarda çivi batar dikkat edemem dersen yaptır dedi. Sen karar ver dedi

Bana bıraktıkları için kafam karıştı aslında. Yaptır deselerdi yaptırıcaktım. Onlar öyle söyleyince tedirgin oldum açıkcası. Acaba kötü bir şey mi ki riske girmek istemiyorlar dedim.
Ben de aynnenn boyle dusunuyorum doktorum yaptir dese yaptirirdin bana birakinca korktum

Ay sanki aynı doktorumuz. Perinatolog önerdi dışardan 2 tane onlardan birine gidicem. Fetalde de hastanede yaptırmadı. 😅 Bana da hastaneden kaynaklı düşünüyorsan tetenozu burda öyle birşey kapman mümkün değil. Ben giricem zaten doğumuna. Bana güven o konuda dedi. Ama dışarda çivi batar dikkat edemem dersen yaptır dedi. Sen karar ver dedi
Evet birebir aynı şeyleri demiş 🙈🙈 Gülşen Hanım mı yoksa doktorunuz 😅

Dün bebeğimin cinsiyetini öğrendim ben de, erkekmiş. 🥰
Plasenta previa olduğunu da öğrendim. İnşallah ilerleyen haftalarda yukarı çıkar da sorunsuz bir gebelik süreci olur.
Maşallah🧿🧿
Teşhis olarak mı koydu bunu? Bana ikidir o alana soru işareti bırakıyorum dedi çünkü. İnşallah yukarı çıkar ve sağlıklı bir şekilde doğumun gerçekleşir 🤲🏻🤲🏻

X