Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    148
Günaydın kızlarr :KK200: Sabah kontrolümüz vardı, 200 gr olmuş oğluşum. 17+3 ile uyumlu dedi doktorumuz. Tetanoz aşını sağlık ocağından ol, 24. haftaya kadar 4 kilodan fazla almış olursan şeker yüklemesi testi de isterim dedi. Tabii ben şimdiden 3.5 kilo aldım bile:emir_bebek:22. hafta için 22 Haziran'a da detaylı ultrason randevumuzu aldık. Allah bebişlerimizi esirgesin, korusun hepimizin:KK37:

Dayanacağız yapacak bir şey yok.

Benim iki kaybım vardı öncesinde ama son kaybımdan iki buçuk sene geçmesine rağmen hamile kalamıyordum. Tedavi görmeye başladım. Benim miyomlardan biri rahim içinde, onu almak istediler ama miyomun altındaki rahim dokusu çok incelmişti. O sebeple kararı bana bıraktılar. Ameliyat esnasında ya da sonrasında yaşanabilecek riskler vardı ve hani iki ucu oklu değnek gibi bir şeydi. Biz olmama yönünde karar verdik. Sonra aşılama denendi tutmadı. Doktorum birkaç ay ara verelim bu arada ameliyatı tekrar düşünün dedi. Ben de dedim herhalde bu miyom yüzünden hamile kalamıyorum, bir adet daha geçireyim gidelim ameliyat olayım. Hamile kalmışım. 🥰 Öyle kaldı yani benim ameliyatım.

Rahmin dışındakiler için bunlar önemli değil demişlerdi o zamanlar. Hamile kaldıktan sonra onları da sorun etmeye başladılar işte. Yapacak bir şey yok. Ameliyat olsak da olmasak da yaşattığı çeşitli sıkıntılar var bu miyomların anladığım kadarıyla. İnşallah sorunsuz bir gebelik geçirip kucağımıza alacağız bebeklerimizi. 🤗
Ameliyat olmamanızda da vardır bir hayır belki sezeryan olursa dogumlarınız temizlenir ben gecen sene ocak ayı gibi doktora gittim miyomların var ama korkmayalım takip edelim dedi agustosta hamile kaldım kese oldu bebek olmadı vs vs düşük oldu o sıra kendi doktoruma randevu bulamadıgımdan baska doktorda keseyi gördük ama o doktor miyomunn farkında mısın falan demişti kendi doktoruma randevumdan birgün önce kendiliğinden düştü ama yinede gittim gel dedi dedi ki miyomlarının bitanesi 10 cm 1 tanesi 7 cm 2 tane daha cıkmıs alalım bunları o sıra herkes yok mok dedi o ilk gittiğim doktor dedi ki sakın aldırma bak hamile kalamazsın rahim duvarının orda ama hamile kalırsan kese bozuk olabilir o süreci cok iyi anlarsın doktoruma anlattım herseyi dedi ki miyom alınmas cocugun için daha saglıklı ortam ama olmamakta secenek cok hzlı büyüyo idrar torbana baskı yaparsa sıkıntılarda baslar ben bi sekilde oldum dedi ki rahmin hastalıklı bunlar cıkıcak hamilelikte alıcaz bidaha sakın dert etme 3 ay cocuk yasak dedi ekimde ameliyat oldum ocakta sürec bitti kendi doktorumda polikinlik açtı bundan sonra gidriz dediğim doktora gittim dedi ki sorun yok çalısmalaa baslayın ama ameliyattan dolayı hemen cocuk olmaz üüzülmeyin o gün yumurtlama günümmüş ben o gece hamile kaldım sakınnn sakın dert etme herseyde vardır bi hayır belki sezeryan olursun o zaman temizlenir vs vs ameliyatta kapalıydı 1 gün sonra direkt ayaklandım sorunda yoktu hakkında hakkımızda nasıl hayırlısıysa en güzelii bizi bulsun

Dün gece üç defa bacak kramplarıyla uyandım. Sanırım magnezyum kullanmaya başlama zamanı geldi. Depolar tükendi belli ki.
Aynı sıkıntıyı geçen hafta ben de yaşadım, sağ alt bacağıma gece müthiş bi kramp girdi, yaklaşık 30 saniye sürdü ama bütün gün ağrı yaptı. Kayınvalidem emekli ebe, krampların gebelikte kalsiyum eksikliğinden de kaynaklandığını söyledi. Doktorum sadece multivitamin ve demir ilacı kullanmamı istiyor. Ekstra olarak magnezyum almıyorum, kalsiyum alabileceğim gıdaları arttırdım ben de, rahatladım, tavsiye ederim

Kızlar şu tetenoz aşısı konusu kafamı allak bullak etti. Hem aile hekimi hem kendi doktorum kararı bana bıraktı . Ne yapcağımı şaşırdım. Yaptırmayan var mı aranızda. Bir şey olur mu yaptırmasam
Ben perinatoloji de profesör e gidiyorum. Dördüncü de sağlıklı gebelik yaşadım Yaptırmadi doğumda sıkıntı yaşamadım. Bu hamiellikte de aynı doktor yaptırma riske atmayalım dedi. Ama şeker testi muhakkak istiyor mesela . Aşıyı yaptirmiyor. Tekrarlayan kayıplar sonrası riskli gebelere onermiyorlar sanırım bilemedim

Ameliyat olmamanızda da vardır bir hayır belki sezeryan olursa dogumlarınız temizlenir ben gecen sene ocak ayı gibi doktora gittim miyomların var ama korkmayalım takip edelim dedi agustosta hamile kaldım kese oldu bebek olmadı vs vs düşük oldu o sıra kendi doktoruma randevu bulamadıgımdan baska doktorda keseyi gördük ama o doktor miyomunn farkında mısın falan demişti kendi doktoruma randevumdan birgün önce kendiliğinden düştü ama yinede gittim gel dedi dedi ki miyomlarının bitanesi 10 cm 1 tanesi 7 cm 2 tane daha cıkmıs alalım bunları o sıra herkes yok mok dedi o ilk gittiğim doktor dedi ki sakın aldırma bak hamile kalamazsın rahim duvarının orda ama hamile kalırsan kese bozuk olabilir o süreci cok iyi anlarsın doktoruma anlattım herseyi dedi ki miyom alınmas cocugun için daha saglıklı ortam ama olmamakta secenek cok hzlı büyüyo idrar torbana baskı yaparsa sıkıntılarda baslar ben bi sekilde oldum dedi ki rahmin hastalıklı bunlar cıkıcak hamilelikte alıcaz bidaha sakın dert etme 3 ay cocuk yasak dedi ekimde ameliyat oldum ocakta sürec bitti kendi doktorumda polikinlik açtı bundan sonra gidriz dediğim doktora gittim dedi ki sorun yok çalısmalaa baslayın ama ameliyattan dolayı hemen cocuk olmaz üüzülmeyin o gün yumurtlama günümmüş ben o gece hamile kaldım sakınnn sakın dert etme herseyde vardır bi hayır belki sezeryan olursun o zaman temizlenir vs vs ameliyatta kapalıydı 1 gün sonra direkt ayaklandım sorunda yoktu hakkında hakkımızda nasıl hayırlısıysa en güzelii bizi bulsun
İnşallah güzel geçecek süreçlerimiz. 🥰

Aynı sıkıntıyı geçen hafta ben de yaşadım, sağ alt bacağıma gece müthiş bi kramp girdi, yaklaşık 30 saniye sürdü ama bütün gün ağrı yaptı. Kayınvalidem emekli ebe, krampların gebelikte kalsiyum eksikliğinden de kaynaklandığını söyledi. Doktorum sadece multivitamin ve demir ilacı kullanmamı istiyor. Ekstra olarak magnezyum almıyorum, kalsiyum alabileceğim gıdaları arttırdım ben de, rahatladım, tavsiye ederim
Süt ve yoğurt tüketiyorum aslında ama daha çok tüketmem gerek demek ki. Teşekkür ederim.

Ben perinatoloji de profesör e gidiyorum. Dördüncü de sağlıklı gebelik yaşadım Yaptırmadi doğumda sıkıntı yaşamadım. Bu hamiellikte de aynı doktor yaptırma riske atmayalım dedi. Ama şeker testi muhakkak istiyor mesela . Aşıyı yaptirmiyor. Tekrarlayan kayıplar sonrası riskli gebelere onermiyorlar sanırım bilemedim
Benim üç gebelik kaybım var ama doktorum da perinatolog da önerdi. O yüzden yaptırdım. Doktorların şahsi görüşleriyle alakalı bu değişkenlik sanırım. Kiminin multivitamin kullandırması, kiminin böbrekleri yoruyor kullanma demesi vs gibi. Ben aşı yaptıralı 10 gün falan oldu, sonrasında detaylı ultrasona da gittim hatta. Şeker testini de istiyor doktor.

Son düzenleme:
Benim üç gebelik kaybım var ama doktorum da perinatolog da önerdi. O yüzden yaptırdım. Doktorların şahsi görüşleriyle alakalı bu değişkenlik sanırım. Kiminin multivitamin kullandırması, kiminin böbrekleri yoruyor kullanma demesi vs gibi. Ben aşı yaptıralı 10 gün falan oldu, sonrasında detaylı ultrasona da gittim hatta. Şeker testini de istiyor doktor.
Bu yorumlardan anladık ki doktorlarda değişik farklı farklı görüşlere sahip. Bir ortak fikirde buluşamamışlar tıpkı kan sulandırıcı iğne kullanımında olduğu gibi 😁 Olan biz analara oluyor 😌

Kızlar merhaba, saman nezlesi olmuşum. 2 gündür felaket bir göz ve burun akıntısı yaşıyorum. İlaç kullanmıyorum haliyle, burun spreyi olarak da Rhinfant kullanıyorum gebelik kategorisi B. Benim gibi olup sprey kullanan var mı, ya da bu spreyi kullanan? Gebelik kategorisi B olsa da tedirgin oldumm

Benim de iki kaybım var, perinatolog yaptırabilirsin sorun yok dedi. Yaptıracağım.

X