Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    148
Kızlar merhaba, saman nezlesi olmuşum. 2 gündür felaket bir göz ve burun akıntısı yaşıyorum. İlaç kullanmıyorum haliyle, burun spreyi olarak da Rhinfant kullanıyorum gebelik kategorisi B. Benim gibi olup sprey kullanan var mı, ya da bu spreyi kullanan? Gebelik kategorisi B olsa da tedirgin oldumm
Hamilelegimin basindan beri grip oldum influenza gecirdim ilac kullanamadigim icin sinuzit icin izotonik sular var onlarla burnumu rahatattim iyilesme surecini hizlandirdi belki orada bulabilirsin bir ornek mesela
1716550943675.png

Bu yorumlardan anladık ki doktorlarda değişik farklı farklı görüşlere sahip. Bir ortak fikirde buluşamamışlar tıpkı kan sulandırıcı iğne kullanımında olduğu gibi 😁 Olan biz analara oluyor 😌
Ay evet ama bir doktorun da karar senin demesi çok zalimce geliyor bana. 🤦🏻‍♀️ Sonuçta doktor olan onlar, aşı olmanın ya da olmamanın olası risklerini bizden çok daha iyi biliyorlar. Vitamin kullandırmak konusunda ayrışabilirler ama aşı konusunda ayrışmaları hiç hoş değil. Hak verebileceğim tek noktası şu olabilir, dediğim gibi sonrasında herhangi bir nedenden olumsuzluk yaşayan gebeler aşıyı ya da doktoru suçluyorsa ve ondan çekiniyorlarsa kızamicam ama yok her türlü kızdım senin kararın diyen doktorlara aaaa 😂

Dayanacağız yapacak bir şey yok.

Benim iki kaybım vardı öncesinde ama son kaybımdan iki buçuk sene geçmesine rağmen hamile kalamıyordum. Tedavi görmeye başladım. Benim miyomlardan biri rahim içinde, onu almak istediler ama miyomun altındaki rahim dokusu çok incelmişti. O sebeple kararı bana bıraktılar. Ameliyat esnasında ya da sonrasında yaşanabilecek riskler vardı ve hani iki ucu oklu değnek gibi bir şeydi. Biz olmama yönünde karar verdik. Sonra aşılama denendi tutmadı. Doktorum birkaç ay ara verelim bu arada ameliyatı tekrar düşünün dedi. Ben de dedim herhalde bu miyom yüzünden hamile kalamıyorum, bir adet daha geçireyim gidelim ameliyat olayım. Hamile kalmışım. 🥰 Öyle kaldı yani benim ameliyatım.

Rahmin dışındakiler için bunlar önemli değil demişlerdi o zamanlar. Hamile kaldıktan sonra onları da sorun etmeye başladılar işte. Yapacak bir şey yok. Ameliyat olsak da olmasak da yaşattığı çeşitli sıkıntılar var bu miyomların anladığım kadarıyla. İnşallah sorunsuz bir gebelik geçirip kucağımıza alacağız bebeklerimizi. 🤗
Evet canim olsanda var olmasanda var ameliyatli olmasi 4 yil gecti ustune ustluk ona ragmen bebege etkisi var baksana anlamadim bende yasadik okadar bebek olusumuna engel dedi bukezde rahimdeki kasilmalara sebeb oluyormus anlamadim neden oldumki ozaman diyorumnbirde sezeryan oldum 1 ay da zor toparlandim izi bile duruyor halen

Ay evet ama bir doktorun da karar senin demesi çok zalimce geliyor bana. 🤦🏻‍♀️ Sonuçta doktor olan onlar, aşı olmanın ya da olmamanın olası risklerini bizden çok daha iyi biliyorlar. Vitamin kullandırmak konusunda ayrışabilirler ama aşı konusunda ayrışmaları hiç hoş değil. Hak verebileceğim tek noktası şu olabilir, dediğim gibi sonrasında herhangi bir nedenden olumsuzluk yaşayan gebeler aşıyı ya da doktoru suçluyorsa ve ondan çekiniyorlarsa kızamicam ama yok her türlü kızdım senin kararın diyen doktorlara aaaa 😂
Kesinlikle çoook fazla katılıyorum. Tıp egitimi konusunda uzman olan kendileri ve bize karati bırakmaları panige ve guvensizlige sebep oluyor. Ben bu kararı kendim verememki cunku konu hakkında bilgim yok

Ben perinatoloji de profesör e gidiyorum. Dördüncü de sağlıklı gebelik yaşadım Yaptırmadi doğumda sıkıntı yaşamadım. Bu hamiellikte de aynı doktor yaptırma riske atmayalım dedi. Ama şeker testi muhakkak istiyor mesela . Aşıyı yaptirmiyor. Tekrarlayan kayıplar sonrası riskli gebelere onermiyorlar sanırım bilemedim
Hmm o zaman en ufak riske bile girmeme gerek yok. Demek ki aşıda bir problem var ki bazı doktorlar bunu istemiyor. Ama şeker testini hepsi kesin istiyor. Şeker testi gibi kesin istediğini belirtseydi doktorum bende emin olurdum. Ama arada konuştuğu için kafamı karıştırmıştı.

Merhaba guzel anneler
Bugun detayli ultrasyonumuz vardi bebeklerimin ikiside saglikli gelisimleri iyi tum organlari incelendi dudaklarina kadar herseyleri iyi cok sukur ikiz oldugu icin cok uzun surdu bir bucuk saat sirt ustu uzaniyordum beni yordu😦
Ama sagliklilar cok sukur rahim agzimi olcu 17. Haftada 38’mm ken ilk olcumunde 31’mm cikti tekrar olctu 36’mm cikti ama sisteme 31 i koyacagim ki daha sik incelenmen icin dedi. Suan stres yapma uzunlugu sinirin ustunde rahim agzida kapali dedi.

Merhaba guzel anneler
Bugun detayli ultrasyonumuz vardi bebeklerimin ikiside saglikli gelisimleri iyi tum organlari incelendi dudaklarina kadar herseyleri iyi cok sukur ikiz oldugu icin cok uzun surdu bir bucuk saat sirt ustu uzaniyordum beni yordu😦
Ama sagliklilar cok sukur rahim agzimi olcu 17. Haftada 38’mm ken ilk olcumunde 31’mm cikti tekrar olctu 36’mm cikti ama sisteme 31 i koyacagim ki daha sik incelenmen icin dedi. Suan stres yapma uzunlugu sinirin ustunde rahim agzida kapali dedi.
Beni bir saatte dahi yordu 🙈 Bir buçuk saatte ne kadar yormuş olabileceğini tahmin edebiliyorum. Bir yandan da hiç bitmesin istiyor insan, her şeyi en net ve en doyasıya görebildiğimiz muayene çünkü. Karmakarışık duygular 🥲

Beni bir saatte dahi yordu 🙈 Bir buçuk saatte ne kadar yormuş olabileceğini tahmin edebiliyorum. Bir yandan da hiç bitmesin istiyor insan, her şeyi en net ve en doyasıya görebildiğimiz muayene çünkü. Karmakarışık duygular 🥲
Aynen oyle gercekten arada bir tuvalete gonderildim rahim agzi kontrolu icin iki dkka ayakta durup gelmek biraz rahatlatti ama dedigin gibi bitsin diye isteyince kendimden utandim ama yoruldumda🫠

Tetanoz aşımı oldum kızlar. Daha önce de 2-3 defa farklı sebeplerle olmuştum o yüzden ikinci doz yapılmayacakmış tek doz olacakmışım.

Sonra kontrolümüz vardı kızımı gördüm uzun süre sonra 💜 yüzünü zor gösterdi ama biraz öksürdüm güldüm filan derken döndü gördük şükür. 20+6’yız ama 21+4 görünüyor ☺️ Magnezyum, d vitamini, balık yağlı omega 3 ve c vitaminli demir hapına devam.

Şimdi bir hafta sonra detaylı ultrason bakalım…

Merhaba kızlar, ben de bugün 19+1 de detaylıya girdim. Çok şükür her şey yolundaydı. Sağlıklıydı 🙏🏻 Bebiş 10 gün önden gidiyormuş. 22 cm, 368 gr mış. Doktorum 3 hafta sonra tekrar bakacakmış organlara. Biraz daha büyümüş olur tekrar bakarız dedi. Tetanoz aşısı içinde gerek yok, ben eşime de yaptırmadım dedi. Bir yerine çivi batsa git yaptır derim ama şimdi gerek yok dedi. Dilerim sizlerde detaylıda hep sağlıklı haberlerini alırsınız 🤲🏻💙

Kızlar ben bebişi 16. Haftadan beri hissediyordum hareketlerini. 18den sonra çok çok net hissetmeye basladım. Suan 21+0 bildiğiniz idrar torbama vuruyor ve acıtıyor baya😅 azönce yemek yedikten sonra hareketlendi yine ve bir anda sağ tarafım sivrileşti. Orda toplandı herhalde. Ve dışardan bariz belli oluyordu videoya alcaktım ama geri çekildi. Bildiğiniz vuruşlarını dışardan görebiliyorum artık🥹🥰

kediannesibiri kediannesibiri dün kontrolüm vardı. Doktorum her gittiğimde ayrıntılı bakıyor(24. Hafta son kez ayrıntılı bakacak). Bebeğin pozisyonundan dolayı istediği netlikte görememiş ama gördüğüm kadarıyla her şey yolunda dedi. Ama plasentam aşağıdaymış hala, onu takip edecekmiş. Bir sonraki gidişimde şeker yüklemesi yapılacak. Muayeneden 1 saat önce içmem için bir içecek verdi. Benden haberler bu kadar. Herkese esenlik dilerim 🥰

İyi geceler herkese 🌸 aşırı kas spazmı ve seğirmesi yaşadım gece uykudan bacaklarım acıyarak kalktım doktorda bana magnorm diye bir magnezyum ilacı verdi. Az önce içtim İnternetten bakayım dedim bazı doktorlar hamilelikte magnezyum takviyesi önermiyor. içtiğim ilaç için de yeterli çalışma vs yok diyor aşırı moralim bozuldu aranızda kullanan var mı 🥺

İyi geceler herkese 🌸 aşırı kas spazmı ve seğirmesi yaşadım gece uykudan bacaklarım acıyarak kalktım doktorda bana magnorm diye bir magnezyum ilacı verdi. Az önce içtim İnternetten bakayım dedim bazı doktorlar hamilelikte magnezyum takviyesi önermiyor. içtiğim ilaç için de yeterli çalışma vs yok diyor aşırı moralim bozuldu aranızda kullanan var mı 🥺
Ben magnezyumu sormuştum geçen gün bel ağrım için, kramplara faydası olur bel ağrısına etki etmez ama kullanabilirsin demişti. Bende krambım olmadığı için boşuna kullanmak istemedim. Zararı neymiş peki yaziyormu internette?

Bana da bugün yazdı doktorum ve kullanmaya başladım.

Bana da kullanmamı önerdi magnezyumu doktorum bende bugün alıp başladım ama bana baya fazla şey verdi ya içinde folik asit bulunduran multivitamin kullanıyorum ayrıca d k vitamini b12 vitamini son olarak ta magnezyum hepsi ayrı ayrı sanki fazla gibi geliyor bazen bukadar cok takviye kullanan var mı aranızda?

Günaydınnn ❤️ Ben gebeliğim öncesi ilaç mümessiliydim, hatta 5 ay öncesine kadar kullanmış olduğunuz magnezyumun firmasında çalışıyordum. Şöyle ki magnormun gebelik kategorisi B. Bende dün saman nezlesi olduğum için sprey kullanımı için sormuştum aynı şeyi, huzursuz oldum öneren dr var önermeyen dr var diye. Hamilelikte en güvenilir ajanlar gebelik kategorisi A olanlardır ancak gebelikte kategori B’de öneriliyor. Kesinlikle kullanmamamız gerekenlerde kategori C olanlar. Ama işte doktorlar sanırım bu gibi durumlarda kar/zarar dengesine de bakıyordur. Verdiyse vardır bir bildiği 🤗 Bir de ben de sizin gibi yapıyorum gebelik sürecinde, yediğim kullandığım her şeyi araştırıyorum, kötü yorum görünce mahvoluyorum. Biraz salmak lazım gibi 😅 Geçmiş olsun 🌺

ben de magnorm kullanıyorum. her gün değil ama 2-3 günde bir içiyorum çünkü bende çok fazla kramp olmadı henüz.

Bana da kullanmamı önerdi magnezyumu doktorum bende bugün alıp başladım ama bana baya fazla şey verdi ya içinde folik asit bulunduran multivitamin kullanıyorum ayrıca d k vitamini b12 vitamini son olarak ta magnezyum hepsi ayrı ayrı sanki fazla gibi geliyor bazen bukadar cok takviye kullanan var mı aranızda?
Ya ben de tam tersine ben az mı kullanıyorum acaba diyorum 😂 Multivitamini ilk 3 ay kullandım. Sonra onu bırakıp gyno ferro sanol (içinde demir-b12 ve folik var), devit damla ve magvital başladım. Bütün kullandığım bu takviye olarak. Kalsiyum falan hiç yok o yüzden her gün yoğurt peynir süt yükleniyorum 😅 Az takviye beni endişelendiriyor biraz 🙈

Son düzenleme:
Ben de folik asitli multivitamin d vitamini demir kullanıyorum şu an bi de magnezyum önerdi doktorum onu da aldım ama her zaman kullanmıyorum

X