Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    121
Kuzum bende bunları ufak ufak aldım eşimle şöyle düşündük herkes hediye olarak para veya elbise getirecek ama kimse bu tarz şeyleri almayacak süt saklama poşetine kadar hepsini sipariş ettim lohusa için yetişkin bezi, bebişin tüm bakım banyo ürünleri bitti ıvır zıvırların sonu geldi kendime bişeyler alayım diyorum artık 2 ay sonrada evimde yer olmadığından araba ve beşiği halledicem sadece süt sağma makinesinde tereddütteyim ablalarım hiç kullanmadı mesela almam gerekir mi bilmiyorum
Valla ben de öyle düşünüyorum hayatım. İçinde giyimin olmadığı bir liste çıkardım markalarıyla birlikte, tamamen araç gereç ve sarf malzemelerinin olduğu bu ay da epey bir şey aldım. İnternetten de yaptığım alışveriş ve dünkü e-bebe alışverişim sonrası şimdiye kadar aldıklarım şunlar olmuş oldu; belki nerden başlayacağımı bilemiyorum diyen hamiş arkadaşlarıma da yardımım dokunur.

-Ana Kucağı
-Reflü Yatağı
-Bebek Temizleme Pamuğu
-Düz Kafa Yastığı
-Silikon uçlu biberon temizleme fırçası
-Emzik 2li
-Tırnak bakım seti
-Banyo Havlusu
-Alt açma minderi, alt açma organizeri, ıslak-kirli çantası (hamur'un aynı desenli setinden aldım)
-Korbell çöp kovası
-Kulak Çubuğu
-Emzik saklama kabı
-Banyo termometresi
-Otribebe aspiratör, ve yedek uç
-Saç tarak-fırça seti

Önümüzdeki ay da inşallah taramayı atlatıyoruz onun rahatlamasıyla nasipse bebek arabasını ya da park yatak gibi büyük kalem bir eşyasını almak istiyorum. Yanında belki oda termometresi, kullan at alt açma örtüsü, biberonlarını alabilirim.

Ben onun sağlığına ve nasibine niyet ettim alışverişine başladım, kendimi kötüye şartlamak, kötüsünü düşünmek bile istemiyorum. Rabbim sağlıkla kullandırsın hepimize, topaç gibi evlatlarımız olsun da her birini eskitmek nasip olsun inşallah :KK200:

Aynı durumdayız ben de ücretsiz izin bitmeden doğum iznine ayrılacağım tekrar bunun için 32. Hafta olmadan gidip işe başlama yapman lazım sonra hemen geri ayrılabilirsin ve 16 haftalık maaşını alırsın ben 1.5 ay daha erken başlarsam hesaplarıma göre 6 aylık maaş alabiliyorum annemi çağıracağım çocuğa baksın diye inşallah başarabilirim 🥲
Ya benim aktif yaşadığım yer ile doğu görevi yaptığım yer 1000 km o yüzden başlangıç yapmadan doğum iznimi kullanabilsem süper olurdu, aslında internette verilir yazıyor canım uygulama nasıl olur bilmiyorum, bu dediğini bende yapsam süper olur maddi olarak rahatlarız ama izne ayrılacağımı planladığımız için doğudaki evi falan hep kapattım geldim , şimdi tekrar bi sürü iş çıkar bana 😅

İsviçre Beypazarı maden sularını içinde yüksek miktarda bor içerdiği için toplatma kararı almış bor miktarının fetüsün gelişimi ve doğurganlık için riskli miktarda olduğunu belirtmiş aklınızda bulunsun kızlar 🙋🏻‍♀️
Beypazarı maden suyunun müdavimi olan ben şok. Midem yanıyor ve bacaklarım kasılıyor diye içip duruyordum ya ☹️

Canım benim ebe ve emzirme danışmanlığı yapan arkadaşım var o süt sağma makinesi alma dedi bana. Eğer makineye ihtiyacın olursa hastane tipi olanları medikal ler kiralıyormuş daha mantıklı oluyor dedi istersen bu durumu araştır Bi 🫠
Önce bir denemek daha mantıklı geliyor ihtiyaç halinde alınır tabi. Araştırayım canım çok sağol 🥰

Kızlar tahmin eden var mı bugün 14 hafta ama doktorum göstermedi dedi sizden anlayan var mı hevesle gitmiştim
IMG_9949.jpeg

İsviçre Beypazarı maden sularını içinde yüksek miktarda bor içerdiği için toplatma kararı almış bor miktarının fetüsün gelişimi ve doğurganlık için riskli miktarda olduğunu belirtmiş aklınızda bulunsun kızlar 🙋🏻‍♀️
Neye güveneceğimizi ne yiyip içeceğimizi şaşırdık pesssss. Yani hani soda dersin şekeri yok osu yok busu yok e kramplarımıza da iyi geliyor ama işte... Ve bunun isviçreliler tarafından keşfedilesiye kadar bizden tık çıkmaması. Kardeşim burda bu ürünler pazarlanasıya kadar kimse içeriğini araştırmamış mı yahu?

Valla ben de öyle düşünüyorum hayatım. İçinde giyimin olmadığı bir liste çıkardım markalarıyla birlikte, tamamen araç gereç ve sarf malzemelerinin olduğu bu ay da epey bir şey aldım. İnternetten de yaptığım alışveriş ve dünkü e-bebe alışverişim sonrası şimdiye kadar aldıklarım şunlar olmuş oldu; belki nerden başlayacağımı bilemiyorum diyen hamiş arkadaşlarıma da yardımım dokunur.

-Ana Kucağı
-Reflü Yatağı
-Bebek Temizleme Pamuğu
-Düz Kafa Yastığı
-Silikon uçlu biberon temizleme fırçası
-Emzik 2li
-Tırnak bakım seti
-Banyo Havlusu
-Alt açma minderi, alt açma organizeri, ıslak-kirli çantası (hamur'un aynı desenli setinden aldım)
-Korbell çöp kovası
-Kulak Çubuğu
-Emzik saklama kabı
-Banyo termometresi
-Otribebe aspiratör, ve yedek uç
-Saç tarak-fırça seti

Önümüzdeki ay da inşallah taramayı atlatıyoruz onun rahatlamasıyla nasipse bebek arabasını ya da park yatak gibi büyük kalem bir eşyasını almak istiyorum. Yanında belki oda termometresi, kullan at alt açma örtüsü, biberonlarını alabilirim.

Ben onun sağlığına ve nasibine niyet ettim alışverişine başladım, kendimi kötüye şartlamak, kötüsünü düşünmek bile istemiyorum. Rabbim sağlıkla kullandırsın hepimize, topaç gibi evlatlarımız olsun da her birini eskitmek nasip olsun inşallah :KK200:
Kötüsünü düşünmek için hiçbir sebebin yok ki kuşum Allah hepimizi sağlıkla kavuştursun çöp kutusu hariç listemiz aynı hatta ben biberon emzik bile aldım dayanamadım çöp kutusuna eşim şiddetle karşı 😂 hergün atacakmış asla cimri biri değil ama taktı korbel çöp kutusuna 😂 birde meme ucu kremlerini doğumdan 1-2 ay önce kullanmaya başlamak gerekiyormuş onuda almadım henüz karnım çıkmasada ağlamaya başladım korkumdan ama meme ucunuda son aylar ihmal etmemek gerekiyormuş

Kötüsünü düşünmek için hiçbir sebebin yok ki kuşum Allah hepimizi sağlıkla kavuştursun çöp kutusu hariç listemiz aynı hatta ben biberon emzik bile aldım dayanamadım çöp kutusuna eşim şiddetle karşı hergün atacakmış asla cimri biri değil ama taktı korbel çöp kutusuna birde meme ucu kremlerini doğumdan 1-2 ay önce kullanmaya başlamak gerekiyormuş onuda almadım henüz karnım çıkmasada ağlamaya başladım korkumdan ama meme ucunuda son aylar ihmal etmemek gerekiyormuş
Valla emziklere karşı koymak zor kuşum, aldım ben de gece parıldaklarından 😂 hahahhaa ya korbell dipsiz bir kuyu insan buna bu parayı versem mi ile ya şimdi vermezsem ve burnumuzun direği kırılırsa ve pahalandığı için pişman olurum arasında gidip geliyor 😂 Bu arada göğüs kremlerini ve kendi ihtiyaçlarımı ben en sona attım nasipse doğuma iki ay kala lohusa-hastane çantası ve göğüs için kremlerimi pedlerimi falan alayım diyorum. Böylece skt'leri de epey ileri olur. Şimdi alsam muhafaza etmekle uğraşamam, bir de ne yalan söyleyeyim önce bebişkonun ihtiyaçlarına gidiyor elim :KK37:

Kızlar günaydın, benim bir arkadaşım var daha dogrusu tanıdık birisi pek sıkı fıkı değiliz akşam biraz denk gelip konuştuk o da 28. haftalık hamile. dogum için hastane parasından yakındı 35 bin tlymiş kaynanası 20 bin tlsini biz veririz demiş kalan parasını da annemler yardım eder diye bekledim ama babam biz neden veriyoruz bize düşmez demiş ne düşünüyorsunuz ben hiç böyle bir olayla karşılaşmamıştım pek bir çözümde veremedim kıza ben anlamam vallahi dedim mecburen😏
Susup ben karışamam demen en güzeli kuzum hamile olduğu için kırılabilir ama kimse kimseye para vermek zorunda değil parası olmayan için devlet hastaneleride var ki bizim hiçbir masrafımızı ailelerimiz karşılamıyor teklif edilincede geri çeviriyoruz sonuçta biz karar verdik bizim çocuğumuz 🌸 Kayınvalidem hediye olarak bişeyler almış ilk kız torunu hevesli ben onları kabul ederken bile çekindim ne gerek vardı dedim insanlar nasıl kendilerine yardım edilmiyor diye yakına biliyorlar anlayamıyorum.

Susup ben karışamam demen en güzeli kuzum hamile olduğu için kırılabilir ama kimse kimseye para vermek zorunda değil parası olmayan için devlet hastaneleride var ki bizim hiçbir masrafımızı ailelerimiz karşılamıyor teklif edilincede geri çeviriyoruz sonuçta biz karar verdik bizim çocuğumuz 🌸 Kayınvalidem hediye olarak bişeyler almış ilk kız torunu hevesli ben onları kabul ederken bile çekindim ne gerek vardı dedim insanlar nasıl kendilerine yardım edilmiyor diye yakına biliyorlar anlayamıyorum.
Kesinlikle katılıyorum. Hepimize güç kuvvet versin Allah, bu zamanda zor elbette ama hepimiz bunu göze alarak yaptık. Bir de ne yalan söyleyeyim her şeyini seçip beğenmek istiyorum miniğimin. Elbette torundur, ufak tefek hediyeler olur, içlerinde asla kalmasın onların da canı sonuçta. Ancak esaslı bir mali yardım demek her zaman yardım edilen üzerinde söz hakkı sahibi olmak demek. Söz hakkını kendinde tutmanın bir yolu da gerçekten mali desteksiz ilerlemek.

Valla emziklere karşı koymak zor kuşum, aldım ben de gece parıldaklarından 😂 hahahhaa ya korbell dipsiz bir kuyu insan buna bu parayı versem mi ile ya şimdi vermezsem ve burnumuzun direği kırılırsa ve pahalandığı için pişman olurum arasında gidip geliyor 😂 Bu arada göğüs kremlerini ve kendi ihtiyaçlarımı ben en sona attım nasipse doğuma iki ay kala lohusa-hastane çantası ve göğüs için kremlerimi pedlerimi falan alayım diyorum. Böylece skt'leri de epey ileri olur. Şimdi alsam muhafaza etmekle uğraşamam, bir de ne yalan söyleyeyim önce bebişkonun ihtiyaçlarına gidiyor elim :KK37:
Ay evet ya favorilerim bir görsen önce hep o 🥰 pembe rengi pek sevmem şuan favorimde herşey pembe 😂 listem var kendimle alakalı şeyler hep atlanıyor önce eksikleri bitsin istiyorum🥰 korbell Çöp kutusu hala favorimde aklımın kenarlarında geziyor 😂

Ay evet ya favorilerim bir görsen önce hep o 🥰 pembe rengi pek sevmem şuan favorimde herşey pembe 😂 listem var kendimle alakalı şeyler hep atlanıyor önce eksikleri bitsin istiyorum korbell Çöp kutusu hala favorimde aklımın kenarlarında geziyor
Hahahaha benim oğlan için şimdilik bej, su yeşili ağırlıklı ilerliyor gibi. Sanırım bizim rengimiz su yeşili 🥰 Bence imkanınız varsa kocanı ikna et al, her akşam her sabah çıkar atarımlarla olmaz öyle de, bu bir kere alınan ve senelerce kullanacağımız, ek gıda döneminde bizi çok rahatlatacak bir şey olacak de 😂

Kızlar kimler burda , Uzanıyodum 5dkda bir sağ kasığımdan aşağı doğru 1 snlik batma oluyor canımı acıtıyor neden olur ki 🥺

Kesinlikle katılıyorum. Hepimize güç kuvvet versin Allah, bu zamanda zor elbette ama hepimiz bunu göze alarak yaptık. Bir de ne yalan söyleyeyim her şeyini seçip beğenmek istiyorum miniğimin. Elbette torundur, ufak tefek hediyeler olur, içlerinde asla kalmasın onların da canı sonuçta. Ancak esaslı bir mali yardım demek her zaman yardım edilen üzerinde söz hakkı sahibi olmak demek. Söz hakkını kendinde tutmanın bir yolu da gerçekten mali desteksiz ilerlemek.
Katılıyorum bebeğim son 2 cümlen mottom resmen 😂 hediye başka yardım çok başka bişey

Hahahaha benim oğlan için şimdilik bej, su yeşili ağırlıklı ilerliyor gibi. Sanırım bizim rengimiz su yeşili 🥰 Bence imkanınız varsa kocanı ikna et al, her akşam her sabah çıkar atarımlarla olmaz öyle de, bu bir kere alınan ve senelerce kullanacağımız, ek gıda döneminde bizi çok rahatlatacak bir şey olacak de 😂
Ay gaza geldim çok şükür çalışıyorum istesem alırım ama o da hevesli ne alsam görmek istiyor ve 2 haftada bir e-bebek geziyoruz yanından geçerken bile tövbe tövbe çekiyor adam 😂 su yeşilini çok severim bizimde var o renk takımlarımız sağlıkla giyin inşallah 🥰

Ay gaza geldim çok şükür çalışıyorum istesem alırım ama o da hevesli ne alsam görmek istiyor ve 2 haftada bir e-bebek geziyoruz yanından geçerken bile tövbe tövbe çekiyor adam su yeşilini çok severim bizimde var o renk takımlarımız sağlıkla giyin inşallah 🥰
Hahaha kuşum tamam sen de çalışan anneymişsin ben kulakları tıkadım şak diye aldım valla, o da napsın alışır artık 😂. Allah aşkına alırsan haber et de gülelim biraz. Sen de seninkileri sağlıkla giydir inşallah :KK37:

Kızlar kimler burda , Uzanıyodum 5dkda bir sağ kasığımdan aşağı doğru 1 snlik batma oluyor canımı acıtıyor neden olur ki 🥺
Kuzum bende de oldu pozisyonumu değiştirince yavaş yavaş geçti hatta içimde bişey yırtılıyor gibi acıdı sağ yanım bebek büyüdüğü için bu kas hareketleri normalmiş çok şükür geçti benim arada yine oluyor hafif hafif

Hahaha kuşum tamam sen de çalışan anneymişsin ben kulakları tıkadım şak diye aldım valla, o da napsın alışır artık 😂. Allah aşkına alırsan haber et de gülelim biraz. Sen de seninkileri sağlıkla giydir inşallah :KK37:
Ederim yavrum bakalım eşyaları birikti minnoşumun zaten kutu kutu 🥰 amin kuşum inşallah 🥰

X