Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    144
Kızlar arada karnınızın içinde kasılma hissediyo musunuz? Ağrısız acısız kasılma böyle içim bi hoş oluyo acaba bebek mi dönüyo içerde?

Kızlar bişi sormak istiyorum. Ben 19 haftalık oldum detaylı ultrason için sıra arıyordum bi tanıdıkla devletten bulduk kaçırmak istemiyorum hem devlette kayıt açılsın diye 19+2 olucak gittiğimiz gün erken mi
En uygun hafta 21. Hafta demişti doktorum bana yani şu an girersen doğru sonuç alamazsın 2 hafta daha beklemelisin ki en doğru sonucu alasın

Kızlar dişim kırıldı pıt diye😱
Benim 2 tane kırıldı canım oluyor hamilelikte. Diş doktoruna git mutlaka sıkıntı olacak yerdeyse kullanacağı ilaçları yazıp veriyor onu kadın doğum doktoruna onaylatıyorsun o şekilde tedavi ediyor. İlk 3 ayda edilmiyor gerisinde adrenalinsiz uyuşturucularla yapıyorlar tedavi. Git göster mutlaka ağrı yaparsa çok kötü çünkü antibiyotik kullanman falan da gerekebilir 🙄

Benim 2 tane kırıldı canım oluyor hamilelikte. Diş doktoruna git mutlaka sıkıntı olacak yerdeyse kullanacağı ilaçları yazıp veriyor onu kadın doğum doktoruna onaylatıyorsun o şekilde tedavi ediyor. İlk 3 ayda edilmiyor gerisinde adrenalinsiz uyuşturucularla yapıyorlar tedavi. Git göster mutlaka ağrı yaparsa çok kötü çünkü antibiyotik kullanman falan da gerekebilir 🙄
Ay allah razı olsun sen söylemesen hayatta gitmezdim dişçiye 🥹

Kızlar şu süt toplayıcılar varya vakumlu onlardan aldım yorumlara çok acıtıyor vs yazmışlar denemek istedim hiç acıtmadı ama şeffaf rengi sıvı geldi aktı böyle sizde de oldu mu böyle bişey normal mi

Bende bugun 19+2 de doktora gittim şiddetli alt karin ve bel agrisi ile hem alttan ultrasonla bakti hemde elini soktu bir anda sok oldum cok korktum rahim agzi uzun rahim kapali dedi ama cok korktum ya bu haftada yapilmasi cok endiselendirdi yapilali 4 saat oldu ama korkumu atamadim
Korkma canım hiiiiç bir şey olmadı sana da olmaz. Doktoruma da danıştım sonrasında gayet normal sıkma canını 🙏🏼

Çok şükür hayatım. Sadece şeker kontrolü ve plasentadaki boşluklar beni biraz endişelendirdi. Elimden gelen önlemi alıcam gerisi Allah'a emanet inşallah
Hayatım o riskler hepimizde var benim de plesantada kanama alanları var bebek gelişimi iyi olduğu sürece kafamıza takmayacağız strese girmeyeceğiz 💙

Yine 2 gün migren ağrısı çektim. Limonlu su, başa patates bağlama, günde 4 parol, ılık duş, masaj, buz bana mısın demedi asla. Benim givi migren atakları tutan var mı neler yapiyorsunuz
Canım çok geçmiş olsun, seni çok iyi anlıyorum.
Ben herşeyi deniyorum, soğuk migren bandı, mentol taşı.
Ama en çok işe yarayan dusa gırıp kafamı eğip boynumdan aşağıya sıcak su ile yıkıyorum uzun sure, sonra karanlık odaya gecıp sıcak su torbasını boynumun arkasına koyuyorum 1 saate gecırebıldım ilaçsız.
Garip şeyler denıyorum ama napayım 🙂↔️

Kızlar şu süt toplayıcılar varya vakumlu onlardan aldım yorumlara çok acıtıyor vs yazmışlar denemek istedim hiç acıtmadı ama şeffaf rengi sıvı geldi aktı böyle sizde de oldu mu böyle bişey normal mi
Canım vücutta süt üreten hormon prolaktin arttığı için ama henüz tam anlamıyla süt bezlerin gelişmediği için sıvı gelmesi normal ama çok deneme ağrı yapar boş olduğu için :halay:

Canım Prego Mios’un 2024 versiyonu Prego Concorde BabyMall’de indirimde ben bugün 17.400’e aldım rengi de çok tatlı bir yeşil haberin olsun Mios da indirimde 18400 civarıydı o da lilyrosey lilyrosey
Babymall indirimini biz de yakaladık hayatım aldık Prego Mios'u şükür teşekkür ederim :dua::KK200:

Kızlar ben doktorumu değiştirmeyi düşünüyorum ama emin olamadım. Çok rahat bir doktor sürekli her şey yolunda falan diyor ama sanki tam anlamıyla ilgilenmiyor. Gebelik başından beri sadece 1 kez kan tahlili istedi muayenelerde tansiyonuma hiç bakmıyor sadece kiloma bakıp çok kilo alma diyor. 4.ayımda gittiğimde 1.5 kilo almıştım çok almışsın demişti garip bir kilo takıntısı var. Sizin her randevuda tansiyon ölçüyorlar mı? Preeklampsi takibi için ölçülmesi lazım aralıklı diye biliyorum ben ama

Babymall indirimini biz de yakaladık hayatım aldık Prego Mios'u şükür teşekkür ederim :dua::KK200:
Ayy çok sevindim canım nerdeyse sadece araba fiyatına hem araba hem beşik aldık biz de seninle aynı modelleri beğenmişiz park yatağı da Miami Plus aldım o da indirime denk geldi. İnanır mısın geçen hafta alacaktım mayısta zamlanır diye geçen hafta alsam 19 küsürdü bebek arabası :KK48: Bebişlerimizin şansı :KK200:

Kızlar ben doktorumu değiştirmeyi düşünüyorum ama emin olamadım. Çok rahat bir doktor sürekli her şey yolunda falan diyor ama sanki tam anlamıyla ilgilenmiyor. Gebelik başından beri sadece 1 kez kan tahlili istedi muayenelerde tansiyonuma hiç bakmıyor sadece kiloma bakıp çok kilo alma diyor. 4.ayımda gittiğimde 1.5 kilo almıştım çok almışsın demişti garip bir kilo takıntısı var. Sizin her randevuda tansiyon ölçüyorlar mı? Preeklampsi takibi için ölçülmesi lazım aralıklı diye biliyorum ben ama
Valla canım benimki de seninkinin aynısı. Kan tahlili bir kere istedi, tansiyonuma hiç bakılmadı, yalnızca kiloma bakıyor. Bilmiyorum normali mi bu yoksa daha mı titizlikle takip edilmeli hiç bilmiyorum.

X